Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Orion  

User

Zło, chodzące zło!



ImiÄ™: Damian

Wiek: 32

Do³±czy³: 15 Sie 2010

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2010-12-24, 16:08   

cappuccino napisa³/a:

Osobiście denerwują mnie wszystko wiedzący starzy wyjadacze (osoby które są na forum od początku) lub moderatorzy/administratorzy którzy też zjedli wszystkie rozumy. Nie mówię tu o jakimś konkretnym forum, to taka luźna uwaga, bo kilka for już widziałam i się udzielałam. Czasem moderator po prostu pociska głupotę, ale ponieważ ma jakiś rodzaj władzy wydaje mu się, że ma rację. I nie chodzi tu o strach przed banem itd, co my w szkole, że mi uwagę wpiszą? Chodzi o poczucie wyższości nad malutkim userem. Kilku takich moderatorów spotkałam i pożegnałam z ich powodu niejedno forum.



Jakby nie patrzeć, moderator jednak powinien być osobą mądrzejszą od większości użytkowników, szczególnie mówię tutaj o moderatorach tematycznych, którzy z założenia opiekują się swoim działem lub działami. Zasad wybierania moderatorów jest tyle, ile platform dyskusyjnych, jednak z doświadczenia wiem, że z reguły wybiera się osoby, których wypowiedzi są czytelne, jasne, kulturalne a przy tym zawierają informacje, które wnoszą coś do tematu. Ponadto moderator musi cechować się ponadprzeciętną inteligencją na tle użytkowników forum, żeby mógł tym wszystkim jakoś zarządzać. Stąd bierze się u niektórych taka przypadłość, że jak awansują, to troszkę miesza im się w głowach. Tutaj wszystko zależy już od administracji - czy w odpowiednim momencie sprowadzi takiego moderatora na ziemię czy da mu pławić się w jego wyimaginowanej zajebistości. Jeżeli ta druga opcja potrwa zbyt długo, to niestety nasz "wybraniec" będzie nadawał się tylko do wyrzucenia, bo zamiast pomagać, będzie szkodził forum.

Podsumowując, może zamiast zmieniać forum, warto czasami skontaktować się z administratorem i poprosić o interwencję? W najlepszym wypadku zyskasz Ty, administrator i ten nieszczęsny moderator, w najgorszym - zmienisz forum. :-)
_________________
I don't care who I have to fight!
If he rips my arms out, I'll kick him to death!
If he rips my legs off, I'll bite him to death!
If he rips my head off, I'll stare him to death!
And if he gouges out my eyes, I'll curse him from the grave!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com