Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Evanszelin  

User

Michałowa inaczej.



ImiÄ™: Marta

Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Wrz 2010

   

Wys³any: 2010-09-20, 19:18   Szacunek w internecie.

Otóż. Do napisania tematu zainspirowało mnie inne forum, jeśli można tak nazwać ten busz pełen nienormalnych dzieci myślących o sobie jak o jakichś bóstwach i wymądrzających się co krok.
Wystarczyło, że użytkownik o nicku z liczbami, nowy albo nieznany prawie nikomu miał inne zdanie niż stali bywalcy, rzekomo mądrzy ludzie. Wtedy zaczynało się. Najczęściej w tematach o ezoteryce etc. Każdy ma różne poglądy, ale Ci stali bywalcy jakby narzucali innym swoje myślenie. Nie dosłownie, w końcu uważali się z ideały, ale pisali to tak, jakby użytkownik o innych poglądach z ich woli miał zmienić myślenie. Jakby bycie realistą było wymagane. A to tylko jeden z przykładów. Dużo osób ostatnio stało się 'mini modami', co w ich myśleniu prawdopodobnie dało im do zrozumienia, że mogą sobie na więcej pozwolić. A to nieprawda. Kiedy zgodziłam z jedną z użytkowniczek w pewnej kwestii, zostałam przez kogoś innego wyzwana od lizusów. Chore, prawda? Nie podoba mi się to. Nie cierpię tego. Dlatego opuściłam to forum.
Sądzie, że w takich przypadkach należy się szacunek do odmiennych zdań, a nie narzucanie własnych poglądów. Spotkaliście się z czymś takim? Jest to dla mnie poważny problem, wiem że nie da się tego wytępić. A szkoda.
Próbowaliście kiedyś z tym walczyć? Martwi mnie to. Dlaczego ludzkość się tak zmienia.. na gorsze.. szczególnie nasi rówieśnicy.
 

AnioÅ‚ek^^  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 05 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-09-20, 19:25   

Ja już się przyzwyczaiłam, do tego, że ktoś ma odmienne zdanie od mojego i zaraz zacznie się wykłócać, a jak jest moderatorem to jeszcze warna da.
Kiedyś sama dostałam warna za to, że napisałam pewną rzecz, a dla innych to było chore. Dlatego teraz nie piszę do końca swojego zdania na dany temat, bo wiem jak to się zazwyczaj kończy.
_________________
Jęczeć nad minionym nieszczęściem to najlepszy sposób, by przyciągnąć inne.
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2010-09-20, 19:27   

Evanszelin napisa³/a:

jeśli można tak nazwać ten busz pełen nienormalnych dzieci myślących o sobie jak o jakichś bóstwach i wymądrzających się co krok.


Poprawę świata zacznij od siebie, o Pani.

Evanszelin napisa³/a:

Wystarczyło, że użytkownik o nicku z liczbami



Np. eVeLiNcIaa238194

Evanszelin napisa³/a:

nowy albo nieznany



Cóż, świat jest już taki niesprawiedliwy, że na szacunek trzeba trzeba sobie zapracować, złotko.

Evanszelin napisa³/a:

Każdy ma różne poglądy, ale Ci stali bywalcy jakby narzucali innym swoje myślenie



Wszyscy wszystkim na forum narzucają swoje poglądy. I tutaj to kto jest nowy a kto stary nie ma nic do rzeczy. Tu liczy się dar przekonywania i upartość, bo w praktyce szansa na przekonanie tej drugiej upartej strony to w przybliżeniu jakieś 3.52%

Evanszelin napisa³/a:

Dużo osób ostatnio stało się 'mini modami', co w ich myśleniu prawdopodobnie dało im do zrozumienia, że mogą sobie na więcej pozwolić.



True, zwykle na każdym forum większości moderatorów "władza" uderza do głowy.

Evanszelin napisa³/a:

Chore, prawda?



Chorzy są pasterze gwałcące martwe owce.

Evanszelin napisa³/a:

Dlatego opuściłam to forum.



Jak opuściłaś to po jak piszesz? Mój boże, mamy tutaj istotę ponad wymiarową!
:padam:
_________________
 

lostininfinity

Stały User



Do³±czy³: 08 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-09-20, 19:32   

Bard_Zerald napisa³/a:

Jak opuściłaś to po jak piszesz? Mój boże, mamy tutaj istotę ponad wymiarową!



A ty po co przyglupa udajesz? Jakbys ze zrozumieniem przeczytal jej posta to bys wiedzial, ze chodzi o INNE forum, a nie to.

Co do tematu - prawie zawsze tak jest, ze na forum sa stali bywalcy i do nowych i nieznajomych podchodza z duzym dystansem i nieufnie, nierzadko tez dogryzajac. Tak bywa przeciez i w zyciu gdzie do zgranej paczki kumpli probuje sie wkrecic ktos nowy, rzadko kiedy jest przyjmowany z otwartymi ramionami, na szacunek trzeba sobie zasluzyc ;) Trzeba sie udzielac, to w koncu ci stali bywalcy ,,zejda" z Ciebie i rzuca sie na innego nowicjusza. Miej do tego dystans.
_________________
I am solitary man
 

^byku93  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-09-20, 19:48   

Evanszelin napisa³/a:

Każdy ma różne poglądy, ale Ci stali bywalcy jakby narzucali innym swoje myślenie.



Jeśli masz swoje myślenie to myśl nim i nie patrz na myślenie innych.

Evanszelin napisa³/a:

Sądzie, że w takich przypadkach należy się szacunek do odmiennych zdań, a nie narzucanie własnych poglądów.



Każdy ma inne poglądy. Jedni chodzą do kościoła drudzy nie. Proste.

Co do nazwy tematu "Szacunek w internecie", szacunek zdobywa się wtedy jak wykażesz się czymś zaj***m lub jesteś Administratorem/Moderatorem czy kimś tak jeszcze z ważniejszych rang. Niech nikt nie gada że tak nie jest i się wypiera. Sam byłem kratkowany jak śmieć na innych forach, aż do czasu jak zdobyłem większą ranę. Wtedy każdy zaczął lizać dupę jak coś potrzeba było. Potem kolejna rana i nikt już nie gadał co i jak, było znów lizanie dupy ale to już bardzo przesadnie, byle po to by Sobie zagrzać miejsce i być spokojnym o życie na forum. Jak już jesteś adminem to masz pełen szacunek, nikt o nic Ci uwagi nie zwróci bo wiadomo, ban lub żegnaj. Sam byłem adminem na kilku forach i wiem jak to jest.
 

Heartwork  

Mega wymiatacz

all right now



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 35

Do³±czy³: 29 Mar 2010

Sk±d: Wadowice

   

Wys³any: 2010-09-20, 20:51   

Hehe, internet w ogóle jest drastyczny. Jeden wielki latający cyrk. Wystarczy poczytać komentarze na onecie, albo dyskusje na racjonaliście. Dziesiątki tysięcy artystów, fotografów, pisarzy, filozofów... I wszyscy myślą że są fajni, i że w końcu gdzieś zaistnieli:-P Internet, to tak naprawdę wysypisko śmieci, w którym każdy każdemu może bezkarnie napluć w twarz i wypróżnić się z najdziwniejszych nawet poglądów.
_________________
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-09-20, 21:13   

Na szacunek trzeba sobie zasłużyć, na tym forum akurat są osoby które się ze mną nie zgadzają, ale nie wszystkich obdarzam szacunkiem. A czy to może martwić ? Na pewno nie, internet jest inny, tutaj ludzie są bardziej bezpośredni, problemy rozwiązuje się łatwiej, nikt nie przekracza naturalnej granicy obronnej człowieka, nie podchodzi za blisko, nie patrzy w oczy itd. Nie oceniałbym kierunku w jakim zmierza ludzkość na podstawie zachowań z forum dla dzieci, nie mniej i tak uważam że ludzkość gnije, z innych, nie związanych bezpośrednio z tym tematem przyczyn - internet może je tylko pogłębiać.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2010-09-20, 21:14   

Szacunek w Internecie można zdobyć bardzo, bardzo łatwo. Głównie dlatego, że w Internecie możemy być kimkolwiek chcemy.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

^byku93  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-09-20, 21:20   

Jimmy FoX napisa³/a:

Szacunek w Internecie można zdobyć bardzo, bardzo łatwo. Głównie dlatego, że w Internecie możemy być kimkolwiek chcemy.



Tak, tylko jak się zmyśla bajki z dupy to często idzie to wykryć że dana osoba robi Sobie "pseudo" szacuneczek.
 

lostininfinity

Stały User



Do³±czy³: 08 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-09-20, 21:30   

^byku93 napisa³/a:

Niech nikt nie gada że tak nie jest i się wypiera.



Ja sie nie zgodze. Takie osoby czesto maja mase kompleksow, ktorym wydaje sie, ze zdobycie rangi moderatora czy innego admina pozbawia ich czesci tych kompleksow - to zalosne. Siedza nonstop niemal na necie i mysla, ze sa panami wszystkiego. Mam z nich polew tylko i na pewno nie darze ich wiekszym szacunkiem niz zwyklych userow. Ja darze szacunkiem ludzi, ktorzy na ten szacunek zasluguja i czy to jest zwykly uzytkownik czy nie to nie ma zadnego znaczenia. Jak ktos jest przyglupem to nawet jakby byl prezydentem - on nadal jest przyglupem. Glupocie i lansowi mowie nie.

^byku93 napisa³/a:

Tak, tylko jak się zmyśla bajki z dupy to często idzie to wykryć że dana osoba robi Sobie "pseudo" szacuneczek.



Racja, nie trzeba miec specjalnych zdolnosci, zeby wykryc czy ktos zachowuje sie normalnie czy tylko udaje fajnego.
_________________
I am solitary man
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-09-20, 21:32   

A tu jest wielu takich co narzucają swoje poglądy, Slow, Nataniel, margola, psycho, qukułka i wielu innych. To forum w sumie za bardzo się nie różni od tego forum, z którego inspirację czerpałaś.
Szacunek w internecie? Nie ma czegoÅ› takiego, nie istnieje - przynajmniej dla mnie.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2010-09-20, 21:40   

lostininfinity napisa³/a:

^byku93 napisa³/a:

Tak, tylko jak się zmyśla bajki z dupy to często idzie to wykryć że dana osoba robi Sobie "pseudo" szacuneczek.



Racja, nie trzeba miec specjalnych zdolnosci, zeby wykryc czy ktos zachowuje sie normalnie czy tylko udaje fajnego.


Cóż, niektórzy naprawdę świetnie kłamią.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2010-09-20, 21:52   

Jimmy FoX napisa³/a:

Cóż, niektórzy naprawdę świetnie kłamią.



Tu jest prawda.

Pełno osób zamkniętych w sobie i nieśmiałych na forach mogą to sobie odbić, bo tutaj mogą komuś ostro pojechać, krytykować i dominować innych.
Tyle że to jest dla frajerów, a zwykle inni userzy prędzej czy później zauważą że ten ktoś taki jest, a wtedy nie ma zmiłuj. :evil:

Ale płakanie, że nie akceptują czyichś poglądów na forum, jest moim zdaniem bez sensu.
Jak wejdziesz na forum ateistów i zaczniesz pisać o tym że Bóg istnieje połowa zacznie przekonywać że nie istnieje, a druga połowa wyśmieje.

Tak już jest. A nie ma co zwalać winy na to że jest się nowy. Liczy się to jak ktoś coś pisze i ile w tym sensu. No cóż, chociaż jak ten ktoś ma nick jak idiota to trudno go wtedy traktować poważnie, fakt.
_________________
 

lostininfinity

Stały User



Do³±czy³: 08 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-09-20, 22:11   

Bard_Zerald napisa³/a:

Jak wejdziesz na forum ateistów i zaczniesz pisać o tym że Bóg istnieje połowa zacznie przekonywać że nie istnieje, a druga połowa wyśmieje.



No jasne, ze tak. Jak wejdziesz na forum fanow samochodu Renault i napiszesz, ze Renault to kupa g.owna to reakcja bedzie inna?
Co innego fora takie jak te - ogolnotematyczne, a co innego forum poswiecone jednej sprawie, gdzie wchodzi sie tylko jesli jest sie tym tematem zainteresowanym, a nie po to, zeby prowokowac i trolowac.
_________________
I am solitary man
 

pustuÅ‚  

Mega wymiatacz

Sokoli fanatyk



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lis 2009

Sk±d: Gdynia

   

Wys³any: 2010-09-20, 22:23   

Gdybym ja miał tylko takie problemy. Szacunek w internecie? to chyba najmniejsze z problemów uwczesnego świata.
_________________
www.sokolnictwo.pl
www.koo.free.ngo.pl
www.pustulka.pl
"W zarannej topieli drapieżny ptak wzbił się do lotu wysoko, wysoko"
"Będziesz jak ptak który szybując w otchłań ufnie wierzy,że jego czas wiecznie trwa"
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com