Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2010-01-06, 00:23   

Cytat:

Cytat: Dwoje gejów chodzi ze sobą, całują się, robią wspólnie różne rzeczy - jest w porządku
Jeśli sprowadzasz czyn do seksu to życzę szczęśliwego wejścia w dorosłość.


Okej, masz racje. Przyznaje się do błędu :-P
Pisałem to w kontekście seksu, bo to głównie o nim rozmawialiśmy.

Jednak...

Rorschach napisa³/a:

Nic innego nie zostało napisane, z czym więc w zasadzie się nie zgadzasz?


Gwarantem. Nie jest wyznacznikiem - nie od niego zależy miłość, więc to nie on pokazuje, że "seks odbył się właśnie z miłości."
To miałem na myśli..


I...
Rozmawiamy teoretycznie więc.
Jak pisałem, teoretycznie na związek składa się wiele rzeczy.
Poczucie bliskości, miłość, wzajemne wsparcie itd itd i jednym z nich jest seks i pociąg seksualny.

Seks według KK jest sprzeczny z naturą.
Czy więc unikanie tej bliskości cielesnej, co za tym idzie ciągłe hamownie popędu seksualnego jest zgodne z naturą? Przecież...

Rorschach napisa³/a:

żaden popęd nie jest wg. Kośioła grzechem, bo to instynkt, nad którym się nie panuje.



:-)
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-06, 00:34   

vialink napisa³/a:

Seks według KK jest sprzeczny z naturą.

¿¡Que!?

vialink napisa³/a:

Czy więc unikanie tej bliskości cielesnej, co za tym idzie ciągłe hamownie popędu seksualnego jest zgodne z naturą?

Jak najbardziej. Nie hamujesz popędu idąc ulicą i widząc fajna pannę (przykład Visage sprzed parunastu postów)?

vialink napisa³/a:

Gwarantem. Nie jest wyznacznikiem - nie od niego zależy miłość, więc to nie on pokazuje, że "seks odbył się właśnie z miłości."

Tak samo jak seks. Nie jest wyznacznikiem miłości, nie od niego zależy miłość. W dodatku nie jest nawet gwarantem.
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-06, 00:39   

Albo mi się zdaje albo rozchodzi tutaj się już o coś innego niż było zapisane w temacie..
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2010-01-06, 00:51   

Rorschach napisa³/a:

Jak najbardziej. Nie hamujesz popędu idąc ulicą i widząc fajna pannę (przykład Visage sprzed parunastu postów)?


Nie popadajmy w paranoję. Pisałem oczywiście o przypadku kiedyś jesteśmy z jednym stałym partnerem.

Cytat:

Tak samo jak seks. Nie jest wyznacznikiem miłości, nie od niego zależy miłość. W dodatku nie jest nawet gwarantem.


Nigdzie nie napisałem, że seks jest wyznacznikiem czy gwarantem :-)

Cytat:

Z drugim zdaniem się zgadzam, natomiast co do pierwszego to KK nie traktuje miłości z seksualnością na jednym miejscu. Nie powiem Ci dokładnie, ale zapewne chodzi o zapewnienie dzieciom nazwiska i najzwyklejszego bytu.


Ale tego już nie pisałem o seksualności. Odpisałem ogólnie odnośnie istnienia miłości, uczucia przed ślubem.


Ale fakt faktem, zaczęliśmy odbiegać od tematu. Ja już kończę :-)
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-06, 01:05   

Chodziło o to czy KK jest tolerancyjny wobec homoseksualistów. Podając wszystkie fakty

vialink napisa³/a:

Ale tego już nie pisałem o seksualności. Odpisałem ogólnie odnośnie istnienia miłości, uczucia przed ślubem.


Generalnie KK nie odbiega od norm w traktowaniu homoseksualistów inaczej niż heteroseksualistów. Zgodnie z tym,czego naucza, jest to wszystko jak najbardziej uzasadnione. Może się komuś podobać lub nie - trudno. Z punktu widzenia definicji tolerancji , o którą też był wielki spór,można śmiało stwierdzić że tolerancja takowa występuje. Nie spotkałem się jeszcze z namawianiem, do "wieszania homoseksualistów na krzyżach", o co rozpoczęła się ta cała dyskusja.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-01-06, 13:25   

vialink napisa³/a:


¦lub jest "gwarantem", ale nie wyznacznikiem miłości.



bzdura, nie jest on ani gwarantem, ani wyznacznikiem, co najwyżej elementem wzmacniającym związek, a i to pod warunkiem że para w to wierzy, taką samom funkcje może pełnić cokolwiek o ile będzie rytuałem w który wierzą obie strony.

A tak wogóle to związek monogamiczny jest sprzeczny z naturą, człowieka, a homoseksualizm o dziwo nie, bo jak by nie było jest obserwowany u innych gatunków zwierząt.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-06, 13:32   

cretultix napisa³/a:

A tak wogóle to związek monogamiczny jest sprzeczny z naturą, człowieka, a homoseksualizm o dziwo nie, bo jak by nie było jest obserwowany u innych gatunków zwierząt.


Rozumiem, że to co zwierzęce , nie jest Ci obce ?
O tej naturze ludzkiej to aż szkoda komentować. Aaaa i kolejne gratulacje jeśli potrafisz kochać dwie kobiety na raz. Zaznaczam, że nie chodzi ani o matkę, ani o córkę lub siostrę.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Visage  

Mega wymiatacz


Wiek: 37

Do³±czy³: 03 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-06, 13:59   

Cytat:

A tak wogóle to związek monogamiczny jest sprzeczny z naturą, człowieka, a homoseksualizm o dziwo nie, bo jak by nie było jest obserwowany u innych gatunków zwierząt.

A w jaki sposób obserwujesz homoseksualizm u innych gatunków zwierząt? Ja tam widzę tylko zaspokojenie popędów - czyli zachowania homoseksualne.
_________________
We are Satan's generation and we don't give a fuck(...)
Infernal blood runs in our veins
Alcohol and drugs is what we need and take
We need no stupid fucking conscience
Go get fucked if you are not one of the bestial ones
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-01-06, 16:14   

ojzu napisa³/a:


Rozumiem, że to co zwierzęce , nie jest Ci obce ?


wiesz jestem zwierzęciem i nie jest mi to obce, ty natomiast nie wiem jesteś roślina?? wirusem??

ojzu napisa³/a:


O tej naturze ludzkiej to aż szkoda komentować.


a ty co chcesz fakty naukowe komentować??

[ Dodano: 2010-01-06, 16:24 ]

Visage napisa³/a:

Ja tam widzę tylko zaspokojenie popędów - czyli zachowania homoseksualne.



osobnik który ma zachowania homoseksualne musi być homoseksualny, a przynajmniej biseksualny, i nie ma znaczenia czy jest to wybór, czy choroba, wada genetyczna czy coś innego , bo występuje to w naturze.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-06, 16:25   

Cytat:

a ty co chcesz fakty naukowe komentować??

To może zaczniesz podawać fakty jako fakty? (tip: wiarygodne źródła)
 

Visage  

Mega wymiatacz


Wiek: 37

Do³±czy³: 03 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-06, 16:31   

Cytat:

osobnik który ma zachowania homoseksualne musi być homoseksualny, a przynajmniej biseksualny, i nie ma znaczenia czy jest to wybór, czy choroba, wada genetyczna czy coś innego , bo występuje to w naturze.

Tia, tylko zapominasz, że homoseksualizm to nie tylko seks, ale i pociąg psycho-emocjonalny (co zresztą wielokrotnie podkreślają homosie). Więc masz jakieś źródła, które w każdym z tych zwierzęcych przypadków dopatrują się więzi psycho-emocjonalnej? Ja tego nie widzę, raz, że zwierzęcy mózg nie jest tak dobrze rozwinięty, dwa, że taki pies po zapięciu swojego psiego ziomka może lecieć bez skrupułów do następnego. Ba nawet u "hetero" psów widać coś takiego, że jak zapnie jedną suczkę, to później jak da mu się wybrać między trzema następnymi + tą, którą wykorzystał, jakoś niespecjalnie będzie leciał na tą samą.
_________________
We are Satan's generation and we don't give a fuck(...)
Infernal blood runs in our veins
Alcohol and drugs is what we need and take
We need no stupid fucking conscience
Go get fucked if you are not one of the bestial ones
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-06, 16:31   

Ja natomiast jestem człowiekiem i nie muszę porównywać się do zwierząt,bo czuję różnicę między mną a nimi. Równie dobrze można usprawiedliwić kanibalizm, bo zwierzątka też się nawzajem zjadają.
Gdzie to wyczytałeś ? W ¦wiecie Wiedzy ? Obejrzałeś na Discovery ? Weź człowieku nie załamuj już bardziej. Model rodziny czy też związku jak wolisz determinuje przede wszystkim cywilizacja, a nie natura. Bo ja jakoś nie czuję potrzeby bycia z kilkoma kobietami. No chyba, że Twoi "naukowcy" wiedzą lepiej od każdego z nas. Może poprzez czymś swoje tezy ?
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-01-06, 21:15   

Visage napisa³/a:

Tia, tylko zapominasz, że homoseksualizm to nie tylko seks,


http://sjp.pwn.pl/
homoseksualizm «pociÄ…g seksualny do osób tej samej pÅ‚ci»

jeśli jest seks jest pociąg czyli mamy homoseksualizm, a to czo mówią homosie w tym temacie mnie nie interesuje.
jeśli jakieś zwierzęta kopulują z osobnikami tej samej płci to są przynajmniej biseksualne.

Visage napisa³/a:


Ja tego nie widzę, raz, że zwierzęcy mózg nie jest tak dobrze rozwinięty


ta chciałbyś żeby tak było, pod pewnymi względami delfini mózg jest równie dobrze rozwinięty, a pod innymi wcale ludzkiemu nie ustępuje.


a co do piesków kopulujących co chwile z inną partnerką to facetów heteroseksualnych też takich nie brak, co więcej gdy taki facet będzie kopulował z jedna kobietą przeważnie 5 razy 6 już rady ale gdy podstawisz nową partnerkę wraca pełnia wigoru, nazywa się to efekt koguta.

[ Dodano: 2010-01-06, 21:25 ]

ojzu napisa³/a:

Ja natomiast jestem człowiekiem i nie muszę porównywać się do zwierząt,bo czuję różnicę między mną a nimi. Równie dobrze można usprawiedliwić kanibalizm, bo zwierzątka też się nawzajem zjadają.


kanibalizm jest akurat bardziej ludzki niż zwierzęcy, u zwierząt nie licząc kilku gatunków zdarza się wyłącznie w czasie kryzysu głodowego, u ludzi natomiast wcale nie jest ten kryzys wymagany.

ojzu napisa³/a:


Model rodziny czy też związku jak wolisz determinuje przede wszystkim cywilizacja, a nie natura.


owszem tu masz racje, jednak nie zmieni to faktu że ewolucyjnie jesteśmy poligamiczni, i przez większość naszej historii poligamia była w przewadze, dziwnym trafem faceci częściej ginęli czy to w wojnach czy na polowaniach i po prostu poligamia pozwalała zachować równowagę.

zresztą ty może potrzeby nie odczuwasz, ale patrząc na statystyki zdrad, i popularność prostytucji widać jak na dłoni ze poligamia jest obecna

przypomnę ze mówimy o poliami w sensie
«współżycie jednego samca z wieloma samicami»
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Visage  

Mega wymiatacz


Wiek: 37

Do³±czy³: 03 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-06, 21:26   

Cytat:

ta chciałbyś żeby tak było, pod pewnymi względami delfini mózg jest równie dobrze rozwinięty, a pod innymi wcale ludzkiemu nie ustępuje.

Pytanie czy nie ustępuje na wskazanej przeze mnie płaszczyźnie.

Cytat:

homoseksualizm «pociÄ…g seksualny do osób tej samej pÅ‚ci»

Możemy się pobawić w definicje słownikowe... ale wtedy temat zwierzątek zostanie automatycznie zamknięty:

Cytat:

osoba «jednostka ludzka»

by sjp.pwn.pl
_________________
We are Satan's generation and we don't give a fuck(...)
Infernal blood runs in our veins
Alcohol and drugs is what we need and take
We need no stupid fucking conscience
Go get fucked if you are not one of the bestial ones
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-01-07, 15:35   

Visage napisa³/a:

Pytanie czy nie ustępuje na wskazanej przeze mnie płaszczyźnie.


Nie wiem bo specjalnie się nie zagłębiałem w temat, ale z tego co czytałem, to sporo gatunków waleni ma własny język, dodatkowo z kilkoma dialektami, obserwuje się depresje u tych ssaków, potrafia one planować itd, więc nie można wykluczyć żę wcale nie ustępują pod wskazanym przez Ciebie względem, o ile nie zostało to potwierdzone


Cytat:

Możemy się pobawić w definicje słownikowe... ale wtedy temat zwierzątek zostanie automatycznie zamknięty:



Chodzi po prostu o to ze u zwierząt występują analogiczne zachowania jak u ludzi
http://pl.wikipedia.org/w...a_zwierz%C4%85t
wszystko wskazuje zę na poziomie chemicznym/hormonalnym sprawy maja się tak jak u ludzi, jeśli chodzi o poziom umysłowy, ma on drugorzędne znaczenie w omawianej przez nas sprawie.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com