Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Frodo

User


Do³±czy³: 07 Wrz 2011

   

Wys³any: 2013-07-25, 11:01   E-papierosy

Jakie są wasze doświadczenia z e-papierosami? Czy naprawdę myślicie, że pozwala to rzucić palenie?
 

marek1000

User


Do³±czy³: 25 Lip 2013

   

Wys³any: 2013-07-25, 12:56   

Na pewno jest to przyjaźniejsze dla środowiska ;) Nie śmierdzi. pachnie.
Czy pomaga rzucić? to zależy od woli walki.
Jeden znajomy rzucił.. drugi po 4 miesiącach wrócił do normalnych papierosów.
_________________
http://www.infoinwest.pl/ - Największa baza inwestycji w Polsce
 

Placebowa  

Pogromca postów

lachrymology



ImiÄ™: nomen nescio

Do³±czy³a: 02 Wrz 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2013-07-25, 15:08   

Mój brat dzięki e-papierosowi zszedł z całej ramy na góra dwa papierosy dziennie. Niestety, później zaczęły się jakieś problemy zdrowotne, po których odstawił e-szlugę i teraz pali tyle samo, ile palił wcześniej. E-papieros jest w stanie zaspokoić głód nikotynowy, bo tej nikotyny Ci dostarcza- ale co za tym idzie, wcale nie zmniejsza Twojego uzależnienia. Zmniejszasz je sam, kupując coraz słabsze wkłady. To dokładnie tak, jakbyś przerzucał się na coraz słabsze fajki. Plusy są takie, że nie śmierdzi i możesz go palić wszędzie oraz pozwala co nieco zaoszczędzić. Ale zdrowy wcale nie jest. Wiele osób odstawia go ze względu na problemy zdrowotne. Mój ojciec wspominał coś kiedyś o znajomym, który w końcu trafił przez e-papieros do szpitala. Więcej Ci jednak na ten temat nie powiem, bo nie pamiętam. Mnie samej palenie go nie sprawia żadnej przyjemności. Podobne to do shishy, tylko zupełnie nienastrojowe.
Gdybym ja miała rzucać, wolałabym zrobić to z dnia na dzień i pewnie by mi się udało. Ale to dlatego, że u mnie występuje głównie uzależnienie psychiczne, a głodu nikotynowego jako takiego nie odczuwam.
_________________
Połowa ludzkości nie istnieje; jej życie- to żart, dążenia naiwne, uczucia przelotne, poglądy śmieszne.
 

Makabraa  

VIP

Wiedźma



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 44

Do³±czy³a: 13 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-07-25, 15:21   

Tak jak Plackowa napisała - nie pomaga rzucać. U mojego zaś pozwoliło całkowicie wyeliminować kupowanie papierosów - on jednak kupił e-fajke tylko ze względów finansowych. Tańsze utrzymanie i przede wszystkim nie śmierdzi od niego, czego znieść nie mogłam. Na pewno nie jest zdrowe - można nawet stwierdzić, że jeszcze gorsze od zwykłych fajek. Plusy, które przekonują do tego jest na pewno koszt ii zapach.
w rzucaniu papierosów potrzeba po prostu silnej woli ii oczywiście chęci.
_________________
Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą.

Ogień w głowie mam, w sercu siwy dym. Bóg opuścił mnie, urwał mi się film
 

juna  

Stały User



Wiek: 35

Do³±czy³a: 15 Lip 2013

Sk±d: ¿e znowu?

   

Wys³any: 2013-07-25, 15:21   

Mi nie smakują. Nie jestem uzależniona ani od zwykłych ani od e-papierosów. Czasami zapale zwykłego jak mam ochotę. Gdybym jednak była uzależniona myślę że e-papieros by mi dużo nie pomógł bo inaczej smakuje a nie niweluje największego uzależnienia czyli samej czynności palenia.
 

Shooty  

User


Do³±czy³: 24 Lip 2013

   

Wys³any: 2013-07-25, 15:44   

Na co dzień nie palę, raczej raz na jakiś czas albo podczas imprez, więc uzależniony nie jestem, ale mam wrażenie, że e-papieros jest znacznie słabszy od swojego starszego brata. Przesiadając się na niego ze zwykłej szlugi od razu czuć różnicę.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2013-07-25, 22:06   

Pieprzona moda na e-papierosy. Wszędzie widzę wiarę, która ciągnie tą fajkę na baterię - paranoja! Szlag mnie bierz, jak ktoś w autobusie sobie to gówno pali, gówno mnie obchodzi, że to nie śmierdzi, nie jest toksyczne. A jeszcze bardziej mnie irytuję gdy widzę np. pracownicę w rzeźniku, która sobie pali te gówno za ladą - no cholera jasna. Jak palić te gówno, to lepiej sobie normalnego ćmika zajarać, a nie badziewie na baterię. CHORA moda.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Frodo

User


Do³±czy³: 07 Wrz 2011

   

Wys³any: 2013-07-26, 10:00   

W sumie ciężko leczyć uzależnienie, kiedy cały czas mam tak czy inaczej do czynienia z nikotyną, jednak jest jej zawsze trochę mniej, więc może i uzależnienie mniejsze. Ja chciałbym zakupić e-papierosa głównie dla dziewczyny, której strasznie przeszkadza zapach normalnych fajek. Zastanawiam się tylko jakiego e-papierosa wybrać, bo przedział cenowy jest naprawdę szeroki, myślałem o czymś takim http://kw.pl/E_papieros_N...tem3494963.html , może macie jakieś doświadczenia lub inne typy e-papierosów. Wiem, że dość irytujące są osoby, które palą e-fajki tylko dlatego, że stało się to modne i nie mogą wytrzymać i muszą pochwalić się swoim nabytkiem paląc je wszędzie tylko nie na świeżym powietrzu gdzie nie ma ludzi. Ja jednak nie mam zamiaru tak postępować.
 

Alcatraz  

Hiper wymiatacz

Upadły Anioł


Do³±czy³: 15 Kwi 2011

   

Wys³any: 2013-07-26, 12:24   

Mizantrop
Myślałem, że jesteś w miarę ogarnięty, ale po tym co tutaj napisałeś mam co do tego wątpliwości. Wg. ciebie e-papierosy są złe tylko dlatego, że aktualnie jest na nie moda? Gówno cię obchodzi, że są mniej toksyczne i nie śmierdzą? Nie rozumiem skąd tyle jadu.

Mizantrop napisa³/a:

Jak palić te gówno, to lepiej sobie normalnego ćmika zajarać, a nie badziewie na baterię.


Niby czemu lepiej truć się dymem papierosowym?

btw.

Makabraa napisa³/a:

można nawet stwierdzić, że jeszcze gorsze od zwykłych fajek


Nie dziwię się, że społeczeństwo ma nikłą wiedzę na temat czegokolwiek i wierzy tylko w takie mity, skoro wszyscy sobie nawzajem opowiadacie głupoty. Jak nie masz pewności to lepiej nic nie pisz, bo równie dobrze mogę napisać, że benzyna jest zdrowsza do picia od wody.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2013-07-26, 14:15   

Alcatraz napisa³/a:

Wg. ciebie e-papierosy są złe tylko dlatego, że aktualnie jest na nie moda? Gówno cię obchodzi, że są mniej toksyczne i nie śmierdzą? Nie rozumiem skąd tyle jadu.


To, że ludzie nie mają kultury, i tak, gówno mnie obchodzi, że to nie śmierdzi, nie jest toksyczne, jak idiota pali to w autobusie/tramwaju/sklepie.

Alcatraz napisa³/a:

Niby czemu lepiej truć się dymem papierosowym?


Przynajmniej palisz tytoń, a nie chemiczne gówienko w płynie z aromatami. I jakoś śmiem wątpić w to, że epapieroski nie wpływają też na stan zdrowia.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Makabraa  

VIP

Wiedźma



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 44

Do³±czy³a: 13 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-07-26, 14:59   

Mizantrop napisa³/a:


Przynajmniej palisz tytoń, a nie chemiczne gówienko w płynie z aromatami. I jakoś śmiem wątpić w to, że epapieroski nie wpływają też na stan zdrowia.



Cd tego można się głębiej zastanowić - zwłaszcza, że w niektórych krajach jest zakazana nie tylko sprzedaż jak i jakakolwiek reklama. A w innych prowadzone są badania nad nimi.
_________________
Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą.

Ogień w głowie mam, w sercu siwy dym. Bóg opuścił mnie, urwał mi się film
 

Alcatraz  

Hiper wymiatacz

Upadły Anioł


Do³±czy³: 15 Kwi 2011

   

Wys³any: 2013-07-26, 18:01   

Dobrze, moi drodzy. Chyba nie muszę wam wymieniać jakie substancje wydzielają się przy paleniu tytoniu? I chociaż sam czasem zapalę, to mam pewność, że e-papieros jest zdecydowanie zdrowszy od tych zwykłych, chociażby dla samych płuc.

Makabraa napisa³/a:

Cd tego można się głębiej zastanowić - zwłaszcza, że w niektórych krajach jest zakazana nie tylko sprzedaż jak i jakakolwiek reklama. A w innych prowadzone są badania nad nimi.


Możesz mi napisać w jakich dokładnie krajach? Poczytałbym o tym z ciekawości.
 

Cukierkowa  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 64

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-07-26, 19:06   

Alcatraz napisa³/a:


Makabraa napisa³/a:

Cd tego można się głębiej zastanowić - zwłaszcza, że w niektórych krajach jest zakazana nie tylko sprzedaż jak i jakakolwiek reklama. A w innych prowadzone są badania nad nimi.


Możesz mi napisać w jakich dokładnie krajach? Poczytałbym o tym z ciekawości.

faktycznie jest kilka krajow w ktorych sprzedaz i reklama e-papierosow jest zakazana, ale wynika to z bardzo restrykcyjnego prawa antynikotynowego, a nie dlatego ze sa niebezpieczne. na ten moment pamietam ze tak jest w australii.
_________________
Take my two hands and put them on my throat. God, give me a mirror so I can watch myself choke.
 

Makabraa  

VIP

Wiedźma



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 44

Do³±czy³a: 13 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-07-26, 20:17   

Alcatraz napisa³/a:


Możesz mi napisać w jakich dokładnie krajach? Poczytałbym o tym z ciekawości.



Wyklikaj w wikipedi e-papierosy. Pod koniec artykułu masz wyszczególnione kraje.
_________________
Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą.

Ogień w głowie mam, w sercu siwy dym. Bóg opuścił mnie, urwał mi się film
 

Beznickowy

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 09 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-07-26, 21:24   

http://www.youtube.com/watch?v=zcmtkDT4z_c opinia lekarza na temat e-papierosów. Laikom proponuję nie wypowiadać się na tematy, o których nie mają pojęcia i nie głosić pseudomedycznych tez.
E-papierosy faktycznie są mniej szkodliwe niż papierosy konwencjonalne. Miałem okazje spróbować i mnie to nie przekonuje. Po pierwsze mocno podrażnia gardło, po drugie jest ryzyko przedawkowania nikotyny jeśli ktoś pali nieumiejętnie i nierozsądnie. Wolę normalne fajki. ;)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com