Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

niam  

Stały User



ImiÄ™: Katarzyna

Wiek: 30

Do³±czy³a: 13 Maj 2013

Sk±d: Europa ¦rodkowa

   

Wys³any: 2013-05-15, 19:03   

Placebowa napisa³/a:

Ciekawi mnie jednak, jak to się ma do rzeczywistości. Ktoś mówi Ci, że jest ateistą, a Ty i tak myślisz: Nie, nie jest. Miał chrzest? Czyli postrzegasz go jako kogo?



Jako chrześcijanina, który przyjął sakrament święty. :)
 

Placebowa  

Pogromca postów

lachrymology



ImiÄ™: nomen nescio

Do³±czy³a: 02 Wrz 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2013-05-15, 19:32   

niam napisa³/a:

Jako chrześcijanina, który przyjął sakrament święty. :)


Ja tam bym się obraziła, gdyby mnie nazwano chrześcijanką, mimo moich już silnie ugruntowanych poglądów :<
_________________
Połowa ludzkości nie istnieje; jej życie- to żart, dążenia naiwne, uczucia przelotne, poglądy śmieszne.
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-05-15, 20:07   

Jeżeli to chrzest decyduje o tym że jesteś chrześcijaninem to Stalin i Hitler byli chrześcijanami
 

niam  

Stały User



ImiÄ™: Katarzyna

Wiek: 30

Do³±czy³a: 13 Maj 2013

Sk±d: Europa ¦rodkowa

   

Wys³any: 2013-05-15, 21:03   

Wypisuje się z tej dyskusji, bo te na temat wiary zawsze przeradzają się w poważną wymianę zdań i nie można mieć nawet swojego zdania. :)
 

Atsushi  

Hiper wymiatacz

Kimochi~!



ImiÄ™: Artur

Do³±czy³: 24 Wrz 2012

   

Wys³any: 2013-05-15, 22:03   

niam, to nie kwestia zdania, ale faktów. To co uważasz za "swoje zdanie" to wniosek zbudowany na kulawej wiedzy i świadomości społecznej. Po prostu pokazujemy Ci luki w Twojej teorii. Na tym polega dyskusja.
_________________
DO WHATEVER YOU WANT NOBODY IS WATCHING!
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2013-05-15, 22:11   

:D Nie chce mi się tutaj dyskutować bo się tylko naprodukuję i nawkurzam na ludzkość, ale

niam napisa³/a:

Wypisuje się z tej dyskusji, bo te na temat wiary zawsze przeradzają się w poważną wymianę zdań i nie można mieć nawet swojego zdania. :)



Można, własnie masz. Możesz go bronić na drodze dyskusji. Ale będzie to trudne, bo zdanie jest dosyć głupie.
Z wielu powodów, najprostszy jest taki, że ktoś, kto jest ochrzczony, ale nie wierzy w dogmaty nie jest już katolikiem.
Ateista to nie jest człowiek, który hejtuje kościół, lub do niego nie należy.
"true" ateista po prostu nie wierzy w Boga, i tyle. Nie da się nie wierzyć w Boga i być chrześcijaninem, więc jeśli nawet masz chrzest, śpiewasz w scholi, chodzisz na msze ale w Boga nie wierzysz, jesteś ateistą, nie katolikiem.
Możesz z tym polemizować jak chcesz. (Ale nie warto)
_________________
 

niam  

Stały User



ImiÄ™: Katarzyna

Wiek: 30

Do³±czy³a: 13 Maj 2013

Sk±d: Europa ¦rodkowa

   

Wys³any: 2013-05-15, 22:29   

Bard_Zerald, mądrze to wszystko napisałeś, szczerze powiedziawszy aż mi trochę głupio.

Po prostu większość 'ateistów', których znam są to osoby, które strasznie się z tym obnoszą, chcą pokazać jacy to są niesamowici, bo nie wierzą w Boga, a w dodatku hejtują tych, którzy jednak wierzą... Ale mam też znajomych, którzy właśnie nie mają chrztu, ani żadnych innych sakramentów, są ateistami z prawdziwego zdarzenia i w ogóle o tym nie mówią, nie chwalą się tym. Nie wiem czy rozumiesz do czego dążę - najzwyczajniej nie lubię ateistów na pokaz, a większość właśnie taka jest i może stąd ten mój upór i takie, a nie inne zdanie, aczkolwiek Twoja wypowiedź dała mi sporo do myślenia... Jestem typem człowieka, który nawet jeżeli wie, że nie ma racji, to dalej będzie próbował udowodnić, że ją ma (nie znam się, ale się wypowiem), ale postanowiłam walczyć z moim uporem i jednak muszę się zgodzić chyba z Wami wszystkimi, że najzwyczajniej w świecie nie miałam racji.

Ja sama nie jestem przykładną chrześcijanką, nie ma mnie w kościele co niedziela, ale jednak wierzę, że gdzieś jest ktoś, kto czuwa nade mną...
 

arnie3  

Wymiatacz


Wiek: 29

Do³±czy³: 29 Kwi 2013

Sk±d: st±d

   

Wys³any: 2013-05-19, 14:04   

Nie było mnie w tym temacie parę dni i wiedzę, że nie ominęło mnie zbyt wiele. Rhagar14 hejtuje z dumą bohatera wszystkie hasła, które podrzucają wierzący i nie tylko. ¯al czytać czasami, ale i tak dorzucę swoje 3 grosze...:

Cytat:

Do Twojej babci też. Co z tego?

Rhagar14 napisa³/a:

Chociaż by to , że sam fakt posiadania sukienki sprawia , iż ludzie wierzą w słowa tych oszustów .


Ty masz człowieku chyba coś z głową nie tak. Masz jakąś frajdę, że nazwiesz kogoś oszustem czy złodziejem lub w jakikolwiek inny sposób go obrazisz? Jeśli masz jakąś wiedzę o tym, że jakiś ksiądz kogoś oszukał, to idź z tym na policję i nie pieprz takich kretyńskich farmazonów.

Rhagar14 napisa³/a:

Jest symbolem religii jakÄ… jest FSM

enchantment napisa³/a:

Pastafarianizm nie jest religiÄ…. Jest parodiÄ…. Nikt nie traktuje tego serio, a Ty robisz z siebie idiotÄ™.


Potwierdzam

Cytat:

to czy ktos wierzy w te cuda czy tez nie to indywidualna sprawa,

Rhagar14 napisa³/a:

To jest trochę inaczej chrześcijanie wierzą w cuda które potwierdzają ich bełkot .


Fakt, Chrześcijaństwo to bełkot, a ten twój potwór spagetti to faktycznie poważna sprawa. Przeczytaj jeszcze raz ostatnie słowa enchantment z poprzedniego cytatu.

Rhagar14 napisa³/a:

Nawet gdyby ktoś rzygał tęczą , wskrzeszał by ludzi to oni , jeżeli powie coś sprzecznego z chrześcijaństwem jest kłamcą, szarlatanem etc.


To najpierw przedstaw nam kogoś kto "rzyga tęczą" i wskrzesza ludzi, a później dopiero martw się o resztę.

Rhagar14 napisa³/a:

Pastafarianie mają cel podobny do chrześcijan dostąpić zbawienia . [...]


Odpowiem jeszcze raz cytatem, który jest chyba na oficjalnej stronie potwora:

Cytat:

IdeÄ… wiary w LatajÄ…cego Potwora Spaghetti jest szerzenie tolerancji

Kolejny raz mijasz się z celem, a do tego wielokrotnie pokazałeś, że tolerancyjny nie jesteś. Hipokryzja.

Cytat:

Co jest większą bzdurą mężczyzna urodzony z dziewicy , czy żyjący makaron?
Odpowiem ci cytatem z ewangelii: "U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe"

Cytat:

Wykazujesz się ogromną nietolerancją, ignorancją tudzież głupotą.


Głupotą jest schodzenie z tematu i obrażanie dyskutanta


Ty to zrobiłeś wiele razy. Znów ta hipokryzja...

Rhagar14 napisa³/a:

Czy przestałbyś być chrześcijaninem gdyby nagle jakiś ksiądz powiedział , że chrześcijaństwo wymyślono dla kasy?


Gdy będzie pewność, że to prawda to wtedy nad tym pomyślę, obecnie nie widzę powodu.

Cukierkowa napisa³/a:

polska to nie kraj fanatykow. nie rozumiem dlaczego z katolikow robicie jakies bezmyslne gibony [...]?


Tutaj odpowiem linkiem: http://hotlajki.pl/obrazek.php?33923 , z naciskiem na drugi wers od dołu.

Cytat:

Cytat:

jesli katolicy znajduja jakies tam wsparcie w swojej wierze, to w czym problem


Duży bo jak się komuś wali życie to zamiast modlić się w kościele mógłby coś w tym kierunku zrobić. A nie się pomodli i po kilku miesiącach mówi że mu nadprzyrodzone siły pomogły :mrgreen: .


Skąd ty wiesz co komu pomaga? Krzywda ci się dzieje jak tak ktoś mówi?

Rhagar14 napisa³/a:

Pastafarianizm różni się od chrześcijaństwa tylko tym , że u nas absolut jest makaronem , natomiast u was absolut jest synem dziewicy .


Nie jest tak, jedynie chcielibyście, aby tak było, ale nigdy nie będzie. Myślicie, że jak będziecie się wzorować na innej religii i pozmieniacie parę rzeczy, osób czy faktów to już będziecie tacy sami?

Cytat:

Cytat:

Ty, mianując się ateistą, piszesz, że w kościele katolickim miesza się w głowach


Ależ nie piszę tego bezpodstawnie bo wiele w życiu widziałem i nie raz widziałem osoby, z których w szkole była polewka, chyba nie muszę pisać dlaczego.


Widać, że o tolerancję walczą ci, którzy mają z nią najwięcej wspólnego...

Rhagar14 napisa³/a:

To dlaczego w chrześcijaństwie nie ma nic o reinkarnacji ,którą to ponoć ludzie doświadczyli i potrafią sobie przypomnieć kim byli w tamtym wcieleniu ?


Widzę, że dałeś zagadkę na swoim poziomie...

Rhagar14 napisa³/a:

Cytat:

czytam sobie posty niektorych i pozwole wtracic pare slow: jesli katolicy znajduja jakies tam wsparcie w swojej wierze, to w czym problem? naprawde trzeba ich przez to obrazac i wyklucac sie z nimi jak to bardzo ich boga nie ma?
poza tym to troche smutne ze tylko rozmawiacie o wyzysku wiernych(co swiadczy o niekompetencji w temacie finansow kosciola) i o pedofili, a o pozytywnych stronach wspolnotyn to ani slowa, a przeciez jest ich mnostwo.


Wiesz czym jest czynne prawo wyborcze? Później mamy takie rzeczy jak zakaz in vitro , nauczanie religii w szkołach , zakaz eutanazji , aborcji , hamowanie rozwoju nauki


Z pewnością nauczanie religii w szkołach czy eutanazja są przyczyną hamowania nauki :super:

Rhagar14 napisa³/a:

Cytat:

Po co, skoro nie wierzysz w niÄ…?


Bo ma piękne przykazania .


Piękno to coś względnego... Swoją drogą, to faktycznie możesz je propagować i nikt ci nie przeszkadza w tym.

Rhagar14 napisa³/a:

Cytat:

Nie ma, bo nie ma. Nie ma też niczego o ufo, a wielu ludzi twierdzi, że ufo widziało. Wielu ludzi twierdzi wiele rzeczy. To żaden argument.


Nie ma bo nie pasuje do chrześcijaństwa , czyli tak jak napisałem oni nie szukają w objawieniu prawdy tylko potwierdzenia


Jeśli tak wyglądały twoje przemyślenia, o których wcześniej mówiłeś to gratuluję.

Rhagar14 napisa³/a:

Cytat:

Po prostu najeżdżasz na wszystko związane z chrześcijaństwem, a nie z religią ogólnie, a to świadczy, tak jak pisałem, o Twoim buncie wobec kościoła katolickiego.


Ja chcÄ™ [...]


Każdy czegoś chce. Dorośnij człowieku. Jakbym słuchał małych rozpuszczonych dzieci, to może by mnie takie teksty nie zdziwiły.
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-05-19, 21:03   

Cytat:

Ty masz człowieku chyba coś z głową nie tak. Masz jakąś frajdę, że nazwiesz kogoś oszustem czy złodziejem lub w jakikolwiek inny sposób go obrazisz? Jeśli masz jakąś wiedzę o tym, że jakiś ksiądz kogoś oszukał, to idź z tym na policję i nie pieprz takich kretyńskich farmazonów.


Wyobraź sobie sytuację , że nagle człowiek zaczyna zbierać pieniądze aby rozwijać kult różowego jednorożca Bierze tą kasę dla siebie i żyje z głupoty innych którzy uwierzyli w to , że różowy jednorożec istnieje mimo tego ,że ta osoba nie podała żadnych dowodów na jego istnienie , jednak czerpie z tego ogromne korzyści . Gwarantuję nagrodę po śmierci a jak nie będziesz wierzyć to czeka cię kara więc lepiej w to uwierz . Taką osobę można nazwać oszustem a księża prowadzą identyczną działalność tylko , że w roli głównej nie ma jednorożca tylko jest ¯yd z przed 2000 lat .

Cytat:

Pastafarianizm nie jest religiÄ…. Jest parodiÄ…. Nikt nie traktuje tego serio, a Ty robisz z siebie idiotÄ™.


Ten cytat jest obraźliwy dla czyjejś wiary . Jeżeli chcesz się powyzywać to okej ,wg mnie idiotę robi z siebie osoba która wierzy w to , że mężczyzna urodził się z dziewicy ( skąd chromosom y ? to kłóci się z biologią której uczą w gimnazjum ) . Jednak prosiłem o dowód dlaczego FSM nie jest religią a dostałem tylko wyzwiska jeżeli nie chcecie rozmawiać jak kulturalni ludzie to sprawę trzeba załatwić inaczej , jednak myślałem , że żyjemy w cywilizowanym kraju .

Cytat:

Fakt, Chrześcijaństwo to bełkot, a ten twój potwór spagetti to faktycznie poważna sprawa. Przeczytaj jeszcze raz ostatnie słowa enchantment z poprzedniego cytatu.


Chyba nie zrozumiałeś sensu tych słów to była krytyka idealizmu który zawiera się w każdej religii. Wielu ludzi twierdzi , że jest coś poza rozumem i świat można poznać innymi metodami takimi jak objawienie , a ja udowodniłem , że to nie jest ich metoda poznawcza bo ignorują oni objawienia które nie pasują do ich własnych dogmatów , doktryny używają tych objawień jako metody poznawczej wybiórczo .

Cytat:

Ty to zrobiłeś wiele razy. Znów ta hipokryzja...


Kiedy ostatnio obraziłem kogoś ad personam ? Owszem krytykuję religię ale to nie jest osoba tylko idea i ideę można poddawać wątpliwością aby sprawdzić ich wartość . To tak jakbym był nietolerancyjny bo stwierdziłbym , że komunizm to idiotyczna idea bo jest sprzeczna z naturą ludzką

Cytat:

Gdy będzie pewność, że to prawda to wtedy nad tym pomyślę, obecnie nie widzę powodu.


Widać jesteś mało rozgarnięty i muszę formułować moje odpowiedzi i pytania abyś mógł je zrozumieć .
Pytałem czy same słowa jakiegoś dowolnego księdza przekonały by cię , że twoja religia to bzdura? .Czy stwierdziłbyś coś takiego tylko i wyłącznie na podstawie jego słów ?

Cytat:

Nie jest tak, jedynie chcielibyście, aby tak było, ale nigdy nie będzie. Myślicie, że jak będziecie się wzorować na innej religii i pozmieniacie parę rzeczy, osób czy faktów to już będziecie tacy sami?


Myślę że absolutnie Pastafarianie nie chcą się wzorować na religii której liczba ofiar ( nawracania ) to około 53 miliony . Wszelkie podobieństwa wynikają z tego , że jest to również religia monoteistyczna .

Cytat:

Widzę, że dałeś zagadkę na swoim poziomie...


Właśnie staram się rozłożyć moje słowa na części bo jesteś za mało rozgarnięty aby je zrozumieć

Cytat:

Z pewnością nauczanie religii w szkołach czy eutanazja są przyczyną hamowania nauki


Hahah nigdzie nie powiedziałem że Zakaz eutanazji i nauczanie religii w szkołach są przyczyną hamowania nauki , Jak mam prowadzić z tobą dyskusję skoro co chwilę czegoś nie doczytasz , czegoś nie zrozumiesz , albo dopowiesz sobie coś do moich słów .

Cytat:

Jeśli tak wyglądały twoje przemyślenia, o których wcześniej mówiłeś to gratuluję.


Jestem elastyczny i potrafię dopasować się do rozmówcy .

Cytat:

Każdy czegoś chce. Dorośnij człowieku. Jakbym słuchał małych rozpuszczonych dzieci, to może by mnie takie teksty nie zdziwiły.

'
Wyjaśnij mi to bo jestem ciekawy :mrgreen: . Dorośli niczego nie chcą , nie mają żadnych pragnień ?
 

arnie3  

Wymiatacz


Wiek: 29

Do³±czy³: 29 Kwi 2013

Sk±d: st±d

   

Wys³any: 2013-05-19, 22:21   

Rhagar14 napisa³/a:

Wyobraź sobie sytuację , że nagle człowiek zaczyna zbierać pieniądze aby rozwijać kult różowego jednorożca


Zasadniczo to uj mnie obchodzi kult różowego jednorożca, ale jeśli ktoś go chce rozwijać to niech to robi. Nic mi do tego.

Rhagar14 napisa³/a:

Bierze tÄ… kasÄ™ dla siebie


Tak samo jak ci ludzie, którzy sprzedają koszulki związane z FSM?

Rhagar14 napisa³/a:

i żyje z głupoty innych którzy uwierzyli w to


To zupełnie odwrotnie jak z FSM...

Rhagar14 napisa³/a:

że różowy jednorożec istnieje mimo tego ,że ta osoba nie podała żadnych dowodów na jego istnienie


Chrześcijanie podają dowody na przykład w postaci cudów, których medycyna nie potrafi wytłumaczyć. Jak będzie podobnie z FSM, to wtedy wrócę do dowodów.

Rhagar14 napisa³/a:

jednak czerpie z tego ogromne korzyści .


twoim kosztem?

Rhagar14 napisa³/a:

Gwarantuję nagrodę po śmierci a jak nie będziesz wierzyć to czeka cię kara więc lepiej w to uwierz .


Nie jest tak, ale nie mam zamiaru cię wyprowadzać z błędu.

Rhagar14 napisa³/a:

Taką osobę można nazwać oszustem


Więc oszustami są wszyscy związani z FSM.

Rhagar14 napisa³/a:

a księża prowadzą identyczną działalność tylko , że w roli głównej nie ma jednorożca tylko jest ¯yd z przed 2000 lat .


Więc jeśli księża są dla ciebie oszustami to idź z tym na policję i im to powiedz. Napisz co ci odpowiedzieli.

Rhagar14 napisa³/a:

Cytat:

Pastafarianizm nie jest religiÄ…. Jest parodiÄ…. Nikt nie traktuje tego serio, a Ty robisz z siebie idiotÄ™.


Ten cytat jest obraźliwy dla czyjejś wiary . Jeżeli chcesz się powyzywać to okej


To nie są moje słowa.

Rhagar14 napisa³/a:

Cytat:

Pastafarianizm nie jest religiÄ…. Jest parodiÄ…. Nikt nie traktuje tego serio, a Ty robisz z siebie idiotÄ™.


wg mnie idiotę robi z siebie osoba która wierzy w to , że mężczyzna urodził się z dziewicy ( skąd chromosom y ? to kłóci się z biologią której uczą w gimnazjum ) .


Odpowiem ci cytatem z ewangelii: "U ludzi to niemożliwe, lecz u Boga wszystko jest możliwe"

Rhagar14 napisa³/a:

Cytat:

Pastafarianizm nie jest religiÄ…. Jest parodiÄ…. Nikt nie traktuje tego serio, a Ty robisz z siebie idiotÄ™.


Jednak prosiłem o dowód dlaczego FSM nie jest religią


Bo jest parodiÄ….

Rhagar14 napisa³/a:

Myślę że absolutnie Pastafarianie nie chcą się wzorować na religii której liczba ofiar ( nawracania ) to około 53 miliony . Wszelkie podobieństwa wynikają z tego , że jest to również religia monoteistyczna .


Z pewnością tak jest...

Rhagar14 napisa³/a:

Kiedy ostatnio obraziłem kogoś ad personam ? Owszem krytykuję religię ale to nie jest osoba tylko idea i ideę można poddawać wątpliwością aby sprawdzić ich wartość .


Jeśli sądzisz, że nikt nie ma prawa czuć się obrażanym to musisz bardzo mocno oszukiwać siebie samego.

Rhagar14 napisa³/a:

bo jesteś za mało rozgarnięty aby je zrozumieć


Odezwał się rozgarnięty jak g***o patykiem.

Rhagar14 napisa³/a:

Widać jesteś mało rozgarnięty i muszę formułować moje odpowiedzi i pytania abyś mógł je zrozumieć .


j.w.

Rhagar14 napisa³/a:

Jak mam prowadzić z tobą dyskusję skoro co chwilę czegoś nie doczytasz , czegoś nie zrozumiesz , albo dopowiesz sobie coś do moich słów .


Robię to samo co ty więc czego się pienisz?

Rhagar14 napisa³/a:

Cytat:

Każdy czegoś chce. Dorośnij człowieku. Jakbym słuchał małych rozpuszczonych dzieci, to może by mnie takie teksty nie zdziwiły.

'
Wyjaśnij mi to bo jestem ciekawy :mrgreen: . Dorośli niczego nie chcą , nie mają żadnych pragnień ?


Przeczytaj pierwsze trzy słowa. Jeśli nie rozumiesz, to przykro.
 

niam  

Stały User



ImiÄ™: Katarzyna

Wiek: 30

Do³±czy³a: 13 Maj 2013

Sk±d: Europa ¦rodkowa

   

Wys³any: 2013-05-19, 23:00   

Rhagar14, czysto teoretyczne pytanie z mojej strony, w sumie nawet nie w temacie: dlaczego robisz spację przed znakiem interpunkcyjnym, nie wiesz, że to błąd? W życiu codziennym, pisząc długopisem, też tak piszesz? :-o Chyba, że to kwestia jakiejś religii... :mrgreen:
_________________
It's all anybody wants, right?
Clean slate, a new beginning.
Like that's gonna be any easier.
Ask the guy pushing the boulder up the hill.
Nothing is easy about starting over. Nothing at all.
 

Cukierkowa  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 64

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-05-20, 01:11   

Bard_Zerald napisa³/a:

Nie da się nie wierzyć w Boga i być chrześcijaninem, więc jeśli nawet masz chrzest, śpiewasz w scholi, chodzisz na msze ale w Boga nie wierzysz, jesteś ateistą, nie katolikiem.
Możesz z tym polemizować jak chcesz. (Ale nie warto)

a ja tak sobie mysle ze skoro jest cos takiego jak nie praktykujacy wierzacy to moze i byc praktykujacy niewierzacy : D bo dlaczego nie? i w jednym i w drugim przypadku nalezy sie do wspolnoty na te 50%
_________________
Take my two hands and put them on my throat. God, give me a mirror so I can watch myself choke.
 

janko  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: janek

Wiek: 33

Do³±czy³: 09 Sty 2011

Sk±d: warszawa

   

Wys³any: 2013-05-20, 14:28   

Rhagar14 napisa³/a:

Taką osobę można nazwać oszustem a księża prowadzą identyczną działalność tylko , że w roli głównej nie ma jednorożca tylko jest ¯yd z przed 2000 lat .


Wychodzisz z błędnego wniosku, że twoja niewiara opiera się na solidniejszych fundamentach niż wiara innej osoby. Właściwie ciężko o ateistach mówić jako o osobach "niewierzących", a raczej o osobach "wierzących, że Boga nie ma".

Rhagar14 napisa³/a:

Wielu ludzi twierdzi , że jest coś poza rozumem i świat można poznać innymi metodami takimi jak objawienie , a ja udowodniłem , że to nie jest ich metoda poznawcza bo ignorują oni objawienia które nie pasują do ich własnych dogmatów , doktryny używają tych objawień jako metody poznawczej wybiórczo .


Jakie objawienie zostało w takim razie zignorowane jako niezgodne z dogmatem?
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-05-20, 21:12   

Cytat:

Tak samo jak ci ludzie, którzy sprzedają koszulki związane z FSM?


Ludzie kupują to bo popierają walkę FSM z wszechobecnością KK . Idea bardzo słuszna głównie temu służy kupno tych koszulek .

Cytat:

Chrześcijanie podają dowody na przykład w postaci cudów, których medycyna nie potrafi wytłumaczyć.


Cudami każda większa religia sypie jak z rękawa , właściwie każda religia budowana jest na takich cudach . Jednak jakoś jeszcze żadnego zjawiska paranormalnego nie udowodniono

Cytat:

Więc oszustami są wszyscy związani z FSM.


Każdy kto rozgłasza kłamstwo i bierze za to pieniądze jest oszustem .

Cytat:

Więc jeśli księża są dla ciebie oszustami to idź z tym na policję i im to powiedz. Napisz co ci odpowiedzieli.


To jest trochy inny typ oszustwa podobny do tego co robią wróżki , homeopaci itp. Tego nie da się zgłosić do sądu bo często ofiary są z tego zadowolone. Wszelka magia i mistycyzm przyciąga osoby nieszczęśliwe i są pewnego rodzaju ucieczką dla tych ludzi

Cytat:

Odpowiem ci cytatem z ewangelii: "U ludzi to niemożliwe, lecz u Boga wszystko jest możliwe"


To nie takie proste wszelka zmiana w chromosomach wiąże się z poważnym zaburzeniem

Cytat:


Bo jest parodiÄ….


Prosiłem o argumenty a nie o twoją opinię

Cytat:


Jeśli sądzisz, że nikt nie ma prawa czuć się obrażanym to musisz bardzo mocno oszukiwać siebie samego


Niech się czuje urażony ,jeżeli nie jest wystarczająco mądry aby obronić swój światopogląd to powinien go zmienić ,a nie obrażać się .

Cytat:

Przeczytaj pierwsze trzy słowa. Jeśli nie rozumiesz, to przykro.


Przeczytałem ale ty stwierdziłeś , że jestem niedojrzały bo czegoś chcę więc chciałem abyś mi to wyjaśnił przecież sam napisałeś " każdy czegoś chce " Po prostu rozwiń to co chciałeś napisać

[ Dodano: 2013-05-20, 21:15 ]

Cytat:

dlaczego robisz spacjÄ™ przed znakiem interpunkcyjnym,


JakoÅ› tak samo z siebie mi siÄ™ robi

[ Dodano: 2013-05-20, 21:29 ]

Cytat:

Wychodzisz z błędnego wniosku, że twoja niewiara opiera się na solidniejszych fundamentach niż wiara innej osoby.


Niewiara to wątpliwość . Wątpliwość natomiast bazuje głównie na braku dowodów na poparcie tezy i występujących sprzecznościach z ustaloną prawdą

Cytat:

a raczej o osobach "wierzących, że Boga nie ma".


Bo nie są w stanie udowodnić braku Boga?
Więc spróbuj udowodnić , że nie istnieje różowy jednorożec który stworzył świat swoim magicznym rogiem .Więc nie ma problemu aby was chrześcijan przestać nazywać "wierzącymi w Boga " tylko " wierzącymi że różowy jednorożec nie istnieje "

[ Dodano: 2013-05-20, 21:40 ]

Cytat:

Jakie objawienie zostało w takim razie zignorowane jako niezgodne z dogmatem?


Objawienie Mahometa i twórców każdej innej religii niż chrześcijaństwo
 

arnie3  

Wymiatacz


Wiek: 29

Do³±czy³: 29 Kwi 2013

Sk±d: st±d

   

Wys³any: 2013-05-20, 23:23   

Rhagar14 napisa³/a:

Ludzie kupują to bo popierają walkę FSM z wszechobecnością KK . Idea bardzo słuszna [...]


To jest jedynie twoje zdanie, a mówisz to tak jakby było czymś ogólnie wiadomym.

Rhagar14 napisa³/a:

Wszelka magia i mistycyzm przyciąga osoby nieszczęśliwe i są pewnego rodzaju ucieczką dla tych ludzi


Nie powinno się tak uogólniać. To tak jakby powiedzieć, że z usług prostytutek korzystają tylko ci, którzy mają niepoukładane życie. Czasami jest wręcz przeciwnie.

Rhagar14 napisa³/a:

Każdy kto rozgłasza kłamstwo i bierze za to pieniądze jest oszustem .


Każdy kto rozgłasza kłamstwo i bierze za to pieniądze nadaje się pod prokuratora.

Rhagar14 napisa³/a:

Cytat:

Odpowiem ci cytatem z ewangelii: "U ludzi to niemożliwe, lecz u Boga wszystko jest możliwe"


To nie takie proste wszelka zmiana w chromosomach wiąże się z poważnym zaburzeniem


Widzę, że nie rozumiesz więc powtórzę: "U ludzi to niemożliwe, lecz u Boga wszystko jest możliwe"

Rhagar14 napisa³/a:

Cudami każda większa religia sypie jak z rękawa , właściwie każda religia budowana jest na takich cudach .


Tak, każda z FSM na czele...

Rhagar14 napisa³/a:

Cytat:


Bo jest parodiÄ….


Prosiłem o argumenty a nie o twoją opinię


Moją tak samo jak i twoją. Jeśli dalej tego nie rozumiesz, to nie mam zamiaru prowadzić cię za rękę do końca tego problemu i rozkładam ręce podobnie jak enchantment.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com