Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 36

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-06-27, 11:37   

diego napisa³/a:

Nie jesteśmy już tak wierzącym społeczeństwem czy jak wolicie praktykującym. Może większość osób deklaruje się jako katolicy ale tak naprawdę z chodzeniem do kościoła to już nie bardzo. Nie wiem czy to dobra przemiana czy nie ale to już mniej ważne. Wkurza mnie tylko takie walczenie z religią na siłę i na wszelkie możliwe sposoby i pokazanie całemu światu, że "Kościół to zło a 99% społeczeństwa tam chodzi, a ja nie chodzę i patykiem się mnie boją dotknąć bo oni wszyscy to zacofani są".
______


Mądre słowa. Zaiste. Oprócz walki z wiara denerwuje mnie, gdy osoby ida ochrzcić dziecko, a nie wierzą. Robią to jednak niby ze względu na społeczną presję.

Cytat:

Mnie natomiast ciągle zatrważa głęboka nieznajomość bibli prze osoby wierzące w jej słowo.


Słusznie, ale nie jest też niczyim obowiązkiem znanie jej na pamięć
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-06-27, 14:50   

Po pierwsze, jeśli ktoś jest katolikiem to respektuje nakazy Kościele, o chodzenie do Kościoła mówi choćby już 5 przykazań Kościelnych. A jak wiadomo jest to minimum jakie musi spełnić katolik.
Po drugie, jak się dobrze orientuje to istnieje jeszcze dziesięć przykazań. Trzecie przykazanie.
"Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy" (Wj 20, 8-10)
"To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest panem szabatu" (Mk 2, 27-28)
Pismo święte objawia ponadto w dniu Pańskim pamiątkę wyzwolenia Izraela z niewoli egipskiej: "Pamiętaj, że byłeś niewolnikiem w ziemi egipskiej i wyprowadził cię stamtąd Pan. Bóg twój, ręką mocną i wyciągniętym ramieniem: przeto ci nakazał Pan, Bóg twój, strzec dnia szabatu" (Pwt 5, 15)
Jezus zmartwychwstał "pierwszego dnia tygodnia". Jako "dzień pierwszy" dzień Zmartwychwstania Chrystusa przypomina o pierwszym stworzeniu. Jako "dzień ósmy", który następuje po szabacie, oznacza nowe stworzenie zapoczątkowane wraz ze Zmartwychwstaniem Chrystusa. Stał się on dla chrześcijan pierwszym ze wszystkich dni, pierwszym ze wszystkich świąt, dniem Pańskim (he Kyriake hemera, dies dominica), niedzielą.

Praktyka zgromadzenia chrześcijańskiego wywodzi się z czasów apostolskich. List do Hebrajczyków przypomina "Nie opuszczajmy naszych wspólnych zabrań, jak się stało zwyczajem niektórych, ale zachęcajmy się nawzajem" (Hbr 10, 25)

¦w Jan Chryzostom powiedział "Nie możesz się modlić w domu jak w kościele, gdzie jest wielka rzesza i gdzie wołanie do Boga unosi się z jednego serca. Jest w tym jeszcze coś więcej: zjednoczenie umysłów, zgodność dusz, więź miłości, modlitwy kapłanów"

W Piśmie świętym można przeczytać kilka porównać Kościoła:
"Kościół jest owczarnią, w której jedyną i konieczną bramą jest Chrystus. Jest trzodą, w której sam Bóg zapowiedział, że będzie jej pasterzem, i której owce, chociaż rządzone przez pasterzy - ludzi, są jednak nieustannie prowadzone i karmione przez samego Chrystusa..."
"Kościół jest polem uprawnym" (1 Kor 3,9) Na tej roli rośnie stare drzewo oliwne, którego świętym korzeniem byli patriarchowie i na którym to drzewie dokonało się i dokona się pojednanie ¯ydów i pogan...
"Bardzo często Kościół nazywany jest Bożą budowlą" (1 Kor 3, 9) Pan porównał siebie samego do kamienia odrzuconego przez budujących, który jednak stał się kamieniem węgielnym (Mt 21) Na tym fundamencie Apostołowie zbudowali Kościół (1 Kor, 11)

Kończę co by Was nie zanudzić, ale jeszcze kilka rzeczy na temat Kościoła jest w Piśmie ¦więtym.

[ Dodano: 2010-06-27, 14:53 ]

Cytat:

A z tego co sugeruje Mizantrop wychodzi na to że wszyscy którzy są nie katolikami nie wierzą w Boga. I tutaj Cię zdziwię Mizantrop wierze w Boga i jestem po prostu chrześcijaninem, bo Biblia nic nie mówi o katolikach ;]


W takim razie jakÄ… religie wyznajesz skoro nie katolicyzm ?
No właśnie, mówi o całości chrześcijaństwa, wspomniałem wyżej o szabacie np.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-06-27, 17:38   

Mizantrop napisa³/a:

Po pierwsze, jeśli ktoś jest katolikiem to respektuje nakazy Kościele, o chodzenie do Kościoła mówi choćby już 5 przykazań Kościelnych. A jak wiadomo jest to minimum jakie musi spełnić katolik.


Katolik owszem, Chrześcijanin niekonfesyjny nie musi do żadnego kościoła chodzić a mimo to będize chrześcijaninem

Mizantrop napisa³/a:


Po drugie, jak się dobrze orientuje to istnieje jeszcze dziesięć przykazań. Trzecie przykazanie.
"Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy" (Wj 20, 8-10)
"To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest panem szabatu" (Mk 2, 27-28)


tu pisze świecić, a nie chodzić do kościoła/świątyni, jak ostatnio patrzyłem do słownika to słowo świecić a uczęszczać do kościoła oznaczało co innego.
i święcić szabat czyli sobotę a nie niedziele a w zasadzie okres od wieczora w piątek do soboty do wieczora

Mizantrop napisa³/a:


Jezus zmartwychwstał "pierwszego dnia tygodnia". Jako "dzień pierwszy" dzień Zmartwychwstania Chrystusa przypomina o pierwszym stworzeniu. Jako "dzień ósmy", który następuje po szabacie, oznacza nowe stworzenie zapoczątkowane wraz ze Zmartwychwstaniem Chrystusa. Stał się on dla chrześcijan pierwszym ze wszystkich dni, pierwszym ze wszystkich świąt, dniem Pańskim (he Kyriake hemera, dies dominica), niedzielą.


ale to dalej nic nie mówi o obowiązku uczęszczania do kościoła
ps. to wymyślili dopiero w pierwszym wieku, pierwsi chrześcijanie świętowali normalny szabat, ale to nieważne,


Mizantrop napisa³/a:


Praktyka zgromadzenia chrześcijańskiego wywodzi się z czasów apostolskich. List do Hebrajczyków przypomina "Nie opuszczajmy naszych wspólnych zabrań, jak się stało zwyczajem niektórych, ale zachęcajmy się nawzajem" (Hbr 10, 25)


owszem, zgromadzenie to 2 lub 3 osoby zebrane w imię Chrystusa, ksiądz i kościół nie jest do takich zgromadzeń potrzebny.

Mizantrop napisa³/a:


¦w Jan Chryzostom powiedział "Nie możesz się modlić w domu jak w kościele, gdzie jest wielka rzesza i gdzie wołanie do Boga unosi się z jednego serca. Jest w tym jeszcze coś więcej: zjednoczenie umysłów, zgodność dusz, więź miłości, modlitwy kapłanów"


sam widzisz w biblii nie ma ani słowa o takim obowiązku, to wymysł dopiero późniejszy.


Mizantrop napisa³/a:


W Piśmie świętym można przeczytać kilka porównać Kościoła:
"Kościół jest owczarnią, w której jedyną i konieczną bramą jest Chrystus. Jest trzodą, w której sam Bóg zapowiedział, że będzie jej pasterzem, i której owce, chociaż rządzone przez pasterzy - ludzi, są jednak nieustannie prowadzone i karmione przez samego Chrystusa..."

"Kościół jest polem uprawnym" (1 Kor 3,9) Na tej roli rośnie stare drzewo oliwne, którego świętym korzeniem byli patriarchowie i na którym to drzewie dokonało się i dokona się pojednanie ¯ydów i pogan...
"Bardzo często Kościół nazywany jest Bożą budowlą" (1 Kor 3, 9) Pan porównał siebie samego do kamienia odrzuconego przez budujących, który jednak stał się kamieniem węgielnym (Mt 21) Na tym fundamencie Apostołowie zbudowali Kościół (1 Kor, 11)


przypomnę ze mówimy o kościele a nie Kościele to bardzo wielka różnica.


Cytat:


W takim razie jakÄ… religie wyznajesz skoro nie katolicyzm ?
No właśnie, mówi o całości chrześcijaństwa, wspomniałem wyżej o szabacie np.


Jak pisałem na początku może być chrześcijaninem niekonfesyjnym i wyznawać chrześcijaństwo.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Unproffesional

Wymiatacz

PoszukujÄ…cy Boga



Do³±czy³: 24 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-06-27, 23:51   

Dokładnie zgadzam się z Tobą cretultix. Ja nie wyznaje żadnej religii. Po prostu wierze w Boga jestem chrześcijaninem zrzeszonym. Liczy się relacja z Bogiem a nie religia. Po za tym jak słusznie zauważyłeś Mizantrop myli dwa różne pojęcia kościoła.

Cytat:

Trzecie przykazanie.
"Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy" (Wj 20, 8-10)
"To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest panem szabatu" (Mk 2, 27-28)



W mojej Biblii jest to czwarte przykazanie, zresztą chyba we wszystkich. Ale nie ma się co dziwić skoro katolicy sprytnie ukryli znaczenie 2 przykazania które mówi

4Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. 5Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; 6a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich.
_________________
"Mówi gÅ‚upi w swoim sercu: Nie ma Boga” (Psalm 14:1)
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-06-29, 21:26   

Nie zrozumieliśmy się trochę. Moja poprzednia wypowiedź była w kontekście wierzący, lecz niepraktykujący katolik, a nie ogólnie chrześcijanin.

Tu się zgodzę, że biblia nic nie mówi o chodzeniu do kościoła. Lecz w pewien sposób nakazuje do Kościoła, jako katolikowi. Tutaj bardziej nakazuje 5 przykazań Kościelnych, które mówią o uczęszczaniu m.in do Kościoła czy spowiedzi świętej.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Barbara77  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 02 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-06-30, 03:30   

Mizantrop napisa³/a:


"Kościół jest owczarnią, w której jedyną i konieczną bramą jest Chrystus. Jest trzodą, w której sam Bóg zapowiedział, że będzie jej pasterzem, i której owce, chociaż rządzone przez pasterzy - ludzi, są jednak nieustannie prowadzone i karmione przez samego Chrystusa..."
"Kościół jest polem uprawnym" (1 Kor 3,9) Na tej roli rośnie stare drzewo oliwne, którego świętym korzeniem byli patriarchowie i na którym to drzewie dokonało się i dokona się pojednanie ¯ydów i pogan...
"Bardzo często Kościół nazywany jest Bożą budowlą" (1 Kor 3, 9) Pan porównał siebie samego do kamienia odrzuconego przez budujących, który jednak stał się kamieniem węgielnym (Mt 21) Na tym fundamencie Apostołowie zbudowali Kościół (1 Kor, 11)

Kończę co by Was nie zanudzić, ale jeszcze kilka rzeczy na temat Kościoła jest w Piśmie ¦więtym.


Ale jakiego Kosciola?
W autorytatywnej ksiazce na temat katolicyzmu i Marii Panny napisanej przez kardynala i swietego Krk Alphonsusa de Ligori pt. Chwała Marii (The Glories of Mary), czytamy:

Maria, nasze życie;

Maria, nasza nadzieja;

Maria, nasz adwokat;

Maria, nasze zbawienie.


Kardynal dochodzi dalej do zaskakujÄ…cej konkluzji:

Tobie dana jest wszelka władza na niebie i na ziemi; niechaj wszyscy słuchają twoich rozkazów; nawet sam Bóg. Bóg poddał cały kościół pod dowództwo Marii.
Zreszta boski kult, jakim jest otaczana Maria matka Jezusa w kosciele katolickim jest faktem ogolnie znanym i chyba nie trzeba nikogo o nim przekonywac. A wiec o jakim Kosciele mowi ap. Pawel? O katolickim, ktory jawnie lamie slowo i ducha Biblii? Ejze... :-D

[ Dodano: 2010-06-30, 12:23 ]
Tu jest jeszcze artykul na ten temat: Wielka prostytutka
 

Unproffesional

Wymiatacz

PoszukujÄ…cy Boga



Do³±czy³: 24 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-06-30, 17:15   

Można też dodać że kult Maryi to po prostu przejęty z pogaństwa kult bogini Isis,Isztar,... -w różnych kulturach różne imiona.
_________________
"Mówi gÅ‚upi w swoim sercu: Nie ma Boga” (Psalm 14:1)
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 36

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-06-30, 21:56   

Unproffesional napisa³/a:

Można też dodać że kult Maryi to po prostu przejęty z pogaństwa kult bogini Isis,Isztar,... -w różnych kulturach różne imiona.


Bardzo odkrywcze. Religie mają to do siebie, że są synkretyczne, a niektóre nawet podobne:)
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-06-30, 22:46   

Barbara77 napisa³/a:

A wiec o jakim Kosciele mowi ap. Pawel? O katolickim, ktory jawnie lamie slowo i ducha Biblii? Ejze... :-D


powinno być bez ap, Paweł z Tarsu nie był apostołem, :-P
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Barbara77  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 02 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-06-30, 23:01   

cretultix napisa³/a:

powinno być bez ap, Paweł z Tarsu nie był apostołem,


Tak sie o nim mowi zwyczajowo, sam siebie tak nazywal.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-06-30, 23:26   

Jest mi to nieznany zwyczaj, i dobrze bo wprowadza zamieszanie.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Unproffesional

Wymiatacz

PoszukujÄ…cy Boga



Do³±czy³: 24 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-06-30, 23:31   

Po śmierci Jezusa było więcej apostołów tzn. niektórych ludzi również nazywano apostołami.
_________________
"Mówi gÅ‚upi w swoim sercu: Nie ma Boga” (Psalm 14:1)
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-07-01, 15:48   

Cytat:

Po śmierci Jezusa było więcej apostołów tzn. niektórych ludzi również nazywano apostołami.



teraz pewnie też jest kilku...

Cytat:

owszem, zgromadzenie to 2 lub 3 osoby zebrane w imię Chrystusa, ksiądz i kościół nie jest do takich zgromadzeń potrzebny.



właśnie o to chodzi, dyskutować o bogu tak, żeby każdy mógł wyrazić swoje zdanie itp, a nie stoi kilka setek ludzi i słucha jednego kolesia...
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-07-01, 18:45   

Frozy napisa³/a:


właśnie o to chodzi, dyskutować o bogu tak, żeby każdy mógł wyrazić swoje zdanie itp, a nie stoi kilka setek ludzi i słucha jednego kolesia...



to że słucha to bardzo dobrze, problemem zaczyna się gdy ta setka przyjmuje bez chwili refleksji słowa tego gościa.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-07-10, 18:30   

Cytat:

Tu się zgodzę, że biblia nic nie mówi o chodzeniu do kościoła. Lecz w pewien sposób nakazuje do Kościoła, jako katolikowi. Tutaj bardziej nakazuje 5 przykazań Kościelnych, które mówią o uczęszczaniu m.in do Kościoła czy spowiedzi świętej.



odpowiem cytatem z biblii

Dzieje Apostolskie 17:24;25

Cytat:

Bóg który uczynił świat i wszystko, co na nim ,ten, będąc Panem nieba i ziemi, NIE MIESZKA w świątyniach ręką zbudowanych, ani nie jest obsługiwany rękami ludzkimi , jak gdyby czegoś potrzebował, ponieważ on sam daje wszystkim życie i dech i wszystko



a i 5 przykazać wymyślono dość niedawno
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com