Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-11-29, 19:24   Wikileaks

Pewnie wszyscy, a zapewne większość przez ostatnie miesiące, dni słyszało wiele o tym portalu jak i o samym założycielu.
Co sądzicie o tej działalności ? szkodzi ? pomaga ?
Czy może należy podpiąć działalność tą po terroryzm, jak chce rząd USA by właściciel był ścigany w każdym państwie na całym świecie ? Teraz jest ścigany listem gończym, ale i tak nie wie nikt gdzie się ukrywa.
Dobrze, że taki portal powstał ? portal, który obnaża najważniejszych polityków, dyplomatów i największe mocarstwa. Portal, który pokazuje od kuchni jak odbywa się polityka. Jakie powiązania mają ze sobą państwa, czym kierują np. USA miało wywierać wpływ na wybór papieża.

Zapraszam do ogólnej dyskusji na ten temat.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Cliff

User



Do³±czy³: 29 Lis 2010

   

Wys³any: 2010-11-29, 19:41   

bardzo dobrze ze owy portal istnieje, ujawnia tylko prawde ktora jest skrywana za falyszywmi faktami ktore politycy i osoby zwiazane z rzadzeniem wypuszczaja do mediow bo cos trzeba im powiedziec, nie wazne czy to jest prawda.
Wlasciciel i zalozyciel tego portalu powinien byc chroniony przed kazdym kto chce go schwytac.
Portal szkodzi ale dla usa (nie szanuje tego panstwa) i innych panstw ktore sa sprzymierzencami tych terrorystow (swiadomie czy nie szkodza ludzkosci jak komunisci).
To jest tylko moje zdanie na ten temat jak o czyms zapomnialem napisac to dopisze pozniej, to tak btw xD
 

diego  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 29 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-11-29, 19:59   

Dla mnie to żadna nowość. Traktuję amerykanów, a bynajmniej ich władzę jako szajkę, która ciągnąc za odpowiednie sznurki ma kontrolę nad większością świata. Jestem pewny, że oni traktują każdy inny kraj za gorszy od siebie i ich celem jest kontrola świata. Dlatego nie dziwi mnie to w jaki sposób przekazywali informację o politykach, że wszystkich chcieli szpiegować i nad wszystkim mieć kontrolę. Taka już władza amerykańska jest. Może dzięki Wikileaks świat przejrzy na oczy. Bo jak słucham tych naszych polityków, którzy mówią o USA jako o partnerze to nie wiem czy sobie jaja robią czy sami w to wierzą, że oni są partnerem dla USA. Nie wiem czy to może dalej dobrze służyć bo kilka mocnych państw może się wkurzyć i kto wie może wyjdzie z tego jakiś bałagan. Jednego jestem pewny, że zwykli ludzie i tak nie nadążą za tym co te wszystkie służby w Ameryce mają w głowach i takie coś za dużo nam nie da. I tak są krok do przodu i już wciskają ludzkości jakieś kity, w tym są dobrzy. Plusem jest to, że okazało się, że można ich obnażyć i może przestaną być bezkarni po większej liczbie takich akcji.
_________________
"I know what I want, I say what I want and no one can take it away"

Każdy wie co ten sport dla nas znaczy, w naszym mieście- my dzielni Krzyżacy.
Wiesław Jaguś - legenda na zawsze
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-11-29, 21:36   

Dla mnie to grupa szaleńców. nie wiadomo kto ich finansuje, kim właściwie są i do czego dążą. Należy wyłapać. Wolę nic nie wiedzieć niż obudzić się kiedyś i dowiedzieć, ze mamy przez to jakiś konflikt.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

FajnyNick ?  

Pogromca postów

Prezydent Forum



Wiek: 14

Do³±czy³: 12 Sty 2009

Sk±d: California

   

Wys³any: 2010-11-29, 21:53   

A jest coÅ› o ufo ? MajÄ… kontakt ?
Jak nie,to nic ciekawego.
_________________
:cool: Słońce? Sam wybierz jak ma świecic Tobie. :cool:
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2010-11-29, 22:29   

diego napisa³/a:

Może dzięki Wikileaks świat przejrzy na oczy. Bo jak słucham tych naszych polityków, którzy mówią o USA jako o partnerze to nie wiem czy sobie jaja robią czy sami w to wierzą, że oni są partnerem dla USA. Nie wiem czy to może dalej dobrze służyć bo kilka mocnych państw może się wkurzyć i kto wie może wyjdzie z tego jakiś bałagan



Myślisz, że te państwa tego nie wiedzą? A od czego mają taką instytucję, jak wywiad?

Idiota myśli, że odkrywa Amerykę i porusza serca. Reakcja dyplomatów pokazuje jak bardzo się pomylił.
_________________
#truestory
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-11-29, 22:52   

Krit napisa³/a:

Idiota myśli, że odkrywa Amerykę i porusza serca. Reakcja dyplomatów pokazuje jak bardzo się pomylił.


No tak. Ale zwykły szary człowiek tego nie wie. Nie wie, że USA babrało się podczas wyboru papieża po śmierci Jana Pawła II. ¦wiat by się pewnie też nie dowiedział pewnie o wyczynie amerykańskich żołnierzach w Iraku bodajże jak strzelali do cywilów z helikoptera...Pewnie, są tam rzeczy o których dyplomaci z innych krajów wiedzą, wiedzieli. Ale nie znają tego wszystkiego ludzie zwykli.

Isair napisa³/a:

nie wiadomo kto ich finansuje, kim właściwie są i do czego dążą. Należy wyłapać. Wolę nic nie wiedzieć niż obudzić się kiedyś i dowiedzieć, ze mamy przez to jakiś konflikt.


Generalnie jest to finansowane przez sponsorów jakiś, bogatych zapewne. Stać ich na wykupienie najlepszych serwerów, ludzi itp. Podobno na samym ukazaniu w/w filmy z tej akcji portal zarobił milion dolarów.

Czy to potrzebne ? Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Może to być ciekawe, interesujące, ponieważ dzięki temu można się dowiedzieć tak naprawdę jak odbywa się polityka, jak się wszystko odbywało w Iraku, Afganistanie. I chyba czego właśnie najbardziej USA się wstydzi.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Constantine  

Pogromca postów

Odszedł.


Wiek: 37

Do³±czy³: 19 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-11-30, 10:14   

Powiem tak, kto kiedyś chciał dostęp do takich informacji musiał porządnie poszukać. Teraz dali to na talerzu dla zwykłego zjadacza internetu, nie wiem co w tym takiego. Nie czytam tego bo mnie to nie interesuje, i nie chce mi się szukać sensacji na siłę jaką teraz robią gazety. Większość informacji tak to nie nowość, i były wycieki cząstkowe teraz jest jeden wielki zbiór.
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2010-11-30, 11:31   

Jak dla mnie, trzeba: złapać, zabić, zakopać. Na razie gościu rewelacji nie publikuje, nie grzeje mnie specjalnie to co ujawnił, ale w przyszłości może uda mu się dotrzeć do bardziej "cennych" informacji, a to już może być niebezpieczne. Szkodnik międzynarodowy, po prostu. ¦mierdzi mi to w ogóle anarchistycznym podejściem, a takowego bardzo ale to bardzo nie lubię.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-11-30, 11:35   

Uesugi napisa³/a:

Jak dla mnie, trzeba: złapać, zabić, zakopać.


To również trzeba by zabić tego żołnierza, który skopiował te dane na przenośne urządzenie. A jak wiadomo, to pewnie nie jedna osoba, która współpracuje z portalem "przeciek". Przecież sam założyciel nie wkradł się do systemów Pentagonu. Mimo, że kiedy miał 24 lata został oskarżony o włamanie do systemów USA. Nie pamiętam dokładnie co jakiego ministerstwa.

http://fakty.interia.pl/r...k-w-usa,1564755
Kolejne sensacje siÄ™ szykujÄ….
Ciekawe kiedy dowiemy się jak naprawdę działają firmy farmaceutyczne i jak WHO z nimi współpracuje.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2010-11-30, 16:39   

Cytat:

To również trzeba by zabić tego żołnierza, który skopiował te dane na przenośne urządzenie.


A to jakiÅ› problem jest?
Poza tym jak się wyeliminuje "mózg" tej instytucji to reszta się sama rozleci.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-11-30, 17:50   

Nienawidzę polityki, zakłamanych osób ze sztucznymi uśmiechami i ich poczynań. Czasem jednak żałuję że jestem tylko marionetką która nie wie nic o tym co się na prawdę na świecie dzieje. Generalnie jestem za wyciąganiem prawdy na światło dzienne, ale szaleńców nie brakuje i takie akcje mogą się przerodzić w konflikty zbrojne. Do najważniejszych danych nikt na pewno nie dotrze, bo założę się że mają takie bazy danych których zwykli informatycy sobie nawet nie wyobrażają.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-11-30, 18:50   

Uesugi napisa³/a:

A to jakiÅ› problem jest?
Poza tym jak się wyeliminuje "mózg" tej instytucji to reszta się sama rozleci.


Ja bym bardziej obciążył system, a nie jednego człowiek, który potrafił wykraść najbardziej tajne rzeczy. Jeden człowiek, tylko jeden a potrafił powalić cały system zabezpieczeń USA...a podobno USA to technologiczne mocarstwo, wszystko najlepsze, jak widać - niezbyt.

Teraz kolejne wyszły na jawa, jak śp. prezydent walczył o Gruzję. I sądzę, że ukazanie się tych materiałów nie poprawi sytuacji Polska - Rosja. A raczej pogorszą się.
Nie powiem, że ukazywanie takich materiałów nie szkodzi, bo zapewne szkodzi wielu osobą, państwom oraz ważnym osobą. Lecz gdyby nie to, to my, zwykli ludzie gówno wiedzieli. I tak jesteśmy sterowani.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-11-30, 19:12   

Ja uważam (wiem, że usesugi wie lepiej), że ktoś mądry nie chce 3 wojny światowej. Wyciek mnie nie dziwi, wiedziałem, że tego typu akcja to kwestia czasu choć nie ukrywam, że jestem zaszokowany i cieszę się z tego.
Stosunki międzynarodowe USA z całym światem teraz się pogorszą :-D
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-11-30, 19:14   

Ja myślę, że to jednak nie są najbardziej tajne dane :)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com