Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Speedy Gonzales  

Stały User



Do³±czy³: 02 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-02-06, 00:38   

Jeśli już mowa o konfliktach to niby nam jak narazie nic nie grozi. Rozpętanie wojny w Europie byłoby nieopłacalne.
 

otakesan  

User


Do³±czy³: 01 Lut 2011

Sk±d: Krk

   

Wys³any: 2011-02-06, 21:42   

Cytat:

Myślę nad tym aby robić karierę w wojsku, ale jak obserwuję co się dzieje to się odechciewa bo krótko mówiąc jak patrzę na wszystko co się dzieje w naszej ojczyźnie to żal dupę ściska od absurdalnych przepisów zaczynając a na stanie naszej armii kończąc.



Nie jesteś Kolego w swoich obserwacjach odosobniony:) Co więcej - Twoje obserwacje są celne:)

Cytat:

Tylko zastanawiam się czy w razie np. (nierealnej, prznynajmniej jak narazie) agresjii Rosji na Polskę ktokolwiek ruszył dupsko na pomoc. Niby Sojusznicy powinni natychmiast zaareagować i przyjść z pomocą aby razem zniszczyć wrogie wojska. Ale w 39 wszyscy sojusznicy dali dupy na całej lini, mimo iż wszyscy wiedzieli, że Niemcy i Rosja zaatakują Polskę.



Polecam lekturę artykułów stanowiących o zasadach działania Paktu na wypadek agresji na jednego z członków, najciekawszy jest ten który mówi że państwa NATO mogą, ale nie muszą udzielić pomocy, co więcej nie wymusza wcale pomocy militarnej, krótko mówiąc można by liczyć na ewentualną kampanię ulotkową, głosy oburzenia "autorytetów", ewentualnie koce i konserwy dla jeńców jak już przegramy...

Cytat:

chociaż polska armia jest silniejsza i lepiej wyszkolona od armii Białorusi.



Może być że bardzo niekoniecznie :-D

Cytat:

Wiele osób pomyśłi, że lepiej jest emigrować, nie narażać się i mieć szansę na naprawdę godne i wygodne życie.



To akurat pewne, ale przypomnę Ci coś o czym niewątpliwie słyszałeś, mianowicie w 1920 roku też była wcale liczna warstwa, nazwijmy to, ówczesnych malkontentów którzy na wieść o zbliżaniu się bolszewików do Warszawy po prostu spakowali siebie, dobra rodzinne, swoje żony i kochanki (te ostatnie częściej) i zwiali za granicę. Na szczęście znalazło się parę (tysięcy) uczciwych, dzięki którym jakoś tych bolszewików pogoniliśmy :-) Liczę że i dzisiaj było by podobnie, choć z drugiej strony boje się by proporcje nie były odwrócone, tzn ucieka wielu, zostaje garstka. Przy okazji - w swoim otoczeniu zwróciłem uwagę na osobników zachęcających do "emigracji" w obliczu konfliktu, i takowym ręki już nie podaję, jednak poglądy wiele mówią o człowieku.


Cytat:

Jeśli już mowa o konfliktach to niby nam jak narazie nic nie grozi. Rozpętanie wojny w Europie byłoby nieopłacalne.



To może być bardzo zgubne przekonanie, starożytni Rzymianie mówili: "chcesz pokoju - gotuj się do wojny" i to się sprawdza. Trzeba być zawsze gotowym na wojnę, przykładów w historii jest całe mnóstwo, pokazują jak może skończyć się budowa złudnego poczucia bezpieczeństwa. Przy okazji: są ludzie, wśród nich prym wiedzie taki żałosny pajac - Palikot, którzy nawołują do pełnej likwidacji armii w Polsce, bo "wojny nie będzie a jak coś to Nato/USA/ czy kto tam jeszcze nas obroni". Przypominam że ostatnio w polskiej historii tak nawoływano w wieku XVIII: " zlikwidujmy armię, bo wojna nam nie grozi a jak coś obroni nas Saksonia, Caryca albo Król pruski Fryderyk" . Armia upadła a jak się to skończyło to już wszyscy wiemy...
 

Speedy Gonzales  

Stały User



Do³±czy³: 02 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-02-06, 23:12   

Cytat:

To akurat pewne, ale przypomnę Ci coś o czym niewątpliwie słyszałeś, mianowicie w 1920 roku też była wcale liczna warstwa, nazwijmy to, ówczesnych malkontentów którzy na wieść o zbliżaniu się bolszewików do Warszawy po prostu spakowali siebie, dobra rodzinne, swoje żony i kochanki (te ostatnie częściej) i zwiali za granicę. Na szczęście znalazło się parę (tysięcy) uczciwych, dzięki którym jakoś tych bolszewików pogoniliśmy Liczę że i dzisiaj było by podobnie, choć z drugiej strony boje się by proporcje nie były odwrócone, tzn ucieka wielu, zostaje garstka. Przy okazji - w swoim otoczeniu zwróciłem uwagę na osobników zachęcających do "emigracji" w obliczu konfliktu, i takowym ręki już nie podaję, jednak poglądy wiele mówią o człowieku.



Ja na szczęście od nikogo nie usłyszałem nic takiego od znajomych. Pomijając pewnego osobnika który wyemigrował za granicę i uważa, że kraj w którym obecnie mieszka jest świetny, i nie chciałby wrócić do Polski, teraz tamten kraj jest jego ojczyzną. Nie pamiętam dokładnie ale powiedział coś w tym stylu. Rozumiem, że można wyemigrować aby lepiej żyć, ale nigdy nie można zapomnieć kim się tak naprawdę jest..

Gdyby była konieczność to wiem, że wielu moich kolegów i znajomych bez wachania sięgnęłoby po broń. Polacy chyba mają to we krwi hyhy ;D
Ktoś tu pisał, że wątpi w możliwośći młodych męszczyzn ale patrtyzantka nie polega na wdawaniu się w wielkie bitwy.
A tak przy okazji, przecież jest całkiem sporo ludzi w rezerwie, w razie potrzeby oni mogą również być wezwani.


Cytat:

Może być że bardzo niekoniecznie


Ja wierzę w naszą armię, i mam nadzieje, że słusznie.
Może jeśli chodzi o offensywę to nie ma nawet za co się brać, ale Białoruś według mnie nie ma nawet się co porywać na Polskę bo o wiele bardziej dotknie to ich niż nas.
Zresztą £ukaszence i innym komuchom się dobiorą do dupy, tylko trzeba na to czasu.
Czasem jak sobie pomyślę o Białorusi to ciężko uwierzyć, że tam dalej komuna.


Cytat:

To może być bardzo zgubne przekonanie, starożytni Rzymianie mówili: "chcesz pokoju - gotuj się do wojny" i to się sprawdza. Trzeba być zawsze gotowym na wojnę, przykładów w historii jest całe mnóstwo, pokazują jak może skończyć się budowa złudnego poczucia bezpieczeństwa. Przy okazji: są ludzie, wśród nich prym wiedzie taki żałosny pajac - Palikot, którzy nawołują do pełnej likwidacji armii w Polsce, bo "wojny nie będzie a jak coś to Nato/USA/ czy kto tam jeszcze nas obroni". Przypominam że ostatnio w polskiej historii tak nawoływano w wieku XVIII: " zlikwidujmy armię, bo wojna nam nie grozi a jak coś obroni nas Saksonia, Caryca albo Król pruski Fryderyk" . Armia upadła a jak się to skończyło to już wszyscy wiemy...



Pisząc, że raczej konflikt nam nie grozi nie miałem na myśłi tego, że możemy poczuć się nietykalni i można olać wojsko.

Pewnie, że powiedzenie Rzymian się sprawdza, jest jeszcze jeden bardzo fajny cytat.
"Gotowość do Wojny jest gwarancją pokoju" Nie pamiętam niestety kto to powiedział.
Oczywistą oczywistością jest to, że państwo mające słabą Armię jest łakomym kąskiem dla innych państw. Państwo posiadające silną armię która może stanowić konkretne zagrożenie dla armii potencjalnego przeciwnika zniechęca do podejmowania wobec niego agresjii.

Dobrze, że chociaż dzięki NATO mamy dostęp do nowocześniejszych technologii.
Cóż zobaczymy co przyniosą kolejne lata, może rząd wkońcu zrozumie jak istotną sprawą jest armia, która ma zagwarantować nam bezpieczeństwo, a nie sojusznicy na których jak wszyscy wiemy nie można liczyć.
 

grucha  

User

kuba


ImiÄ™: Jakub

Wiek: 29

Do³±czy³: 07 Lut 2011

Sk±d: UK

   

Wys³any: 2011-02-08, 19:20   

'Ja na szczęście od nikogo nie usłyszałem nic takiego od znajomych. Pomijając pewnego osobnika który wyemigrował za granicę i uważa, że kraj w którym obecnie mieszka jest świetny, i nie chciałby wrócić do Polski, teraz tamten kraj jest jego ojczyzną. Nie pamiętam dokładnie ale powiedział coś w tym stylu. Rozumiem, że można wyemigrować aby lepiej żyć, ale nigdy nie można zapomnieć kim się tak naprawdę jest..'

Ja od 4 lat mieszkam juz zagranica- w Wielkiej Brytanii, dokladnie i... owszem nie wolno zapominac Ojczyzny ale osobiscie to Polska teraz to tzw. Rumunia Europy Centralnej. Niestety tutaj lezy wina PO i Samoobrony i innych 'polityków' dlatego tez gdyby Polska zostala zaatakowana przez Niemcy teraz to nie bylbym pewien czy mam bronic i tak upadajacego juz kraju czy moze poczekac az sytyuacjia sie ustabilizuje? Bo jesli mam walczyc za Komorowskiego i innych sprzedawczyków i zdrajców Polski to ja dziekuje bardzo ale sie nie przylacze. Chociaz trzeba nam przyznac ze historycznie jestesmy krajem niezwyciezonym, gdy sie zyje zagranica to wraca 'historyczny patriotyzm' i zaczyna sie czytac lektury, ksiazki historyczne itd.
Ale tak jak mówilem, w dzisiejszych realiach to nie jestem pewien czy ja jako Polak chcialbym walczyc za nasz post-komunistyczny grajdolek : P
_________________
Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie.

Albert Einstein
 

Cornel

Stały User



Do³±czy³: 07 Lut 2011

   

Wys³any: 2011-04-20, 00:22   

otakesan napisa³/a:

Może być że bardzo niekoniecznie



No świetnie. A orientujesz się w czymkolwiek związanym z WP ? Zdajesz sobie chociażby sprawę jakie wyposażenie posiadają F-16 ? Jaką przewagę nad T-72 ma PT-91, albo i Leopard ?

Przykro mi, ale moim zdaniem swoją całą wiedzę czerpiesz jedynie z niepoważnych gazet, które donoszą od czasu do czasu, że niemcy zaczną brać polaków do armii. ( Co z tego, że ją redukują liczebnie ).

grucha napisa³/a:

to Polska teraz to tzw. Rumunia Europy Centralnej.



Byłeś kiedyś w Rumunii ? I dlaczego akurat Rumunia ? Bo jak dla mnie spora część naszych sąsiadów patrzy na nas z podziwem i nutką zazdrości. To jest ta Twoja Rumunia ?

grucha napisa³/a:

Ale tak jak mówilem, w dzisiejszych realiach to nie jestem pewien czy ja jako Polak chcialbym walczyc za nasz post-komunistyczny grajdolek : P



Powalcz na początku z książkami.
_________________
Milordzie, proszę o Pańską interwencję.
 

bartek99113

Stały User

Grzeczny Nastolatek


Imię: Bartek/Bartłomiej

Wiek: 28

Do³±czy³: 28 Kwi 2011

Sk±d: Z Ukrainy

   

Wys³any: 2011-04-28, 22:26   

Witajcie,widziałem że pewien kolega by nie walczył z nasz kraj.Ja zamierzam iść do wojska,i powiem Wam szczerze mówiąc że jeżeli bym musiał walczyć tylko po to by bronić ojczyzny i zginąć tam to bym z ochotą poszedł do walki.

Mamy dobry sprzęt,a nasi żołnierze są dosyć dobrze wyszkoleni,i to nie prawda że Niemcy by nas zjechali od razu.W 39r mieliśmy gówno a nie sprzęt więc za bardzo walczyć nie było czym.

A teraz,mamy pełno AK-47 który jest bardzo prosty w obsłudze.


Teraz polska armia jest nawet dosyć liczna ok 100 tys żołnierzy więc zanim by Niemcy nam coś zrobili to by to długo trwało,aż w końcu ktoś by nam pomógł.

Jakie kraje by nam mogły pomóc??hmmm wg mnie to kilka krajów na pewno by nam pomogło,np Rumunia,Węgry,Czechy,Słowacja,Ukraina,Anglia i Francja,i bankowo USA,oni się wszędzie wpychają.

Lecz naszych żołnierzy powinno się lepiej szkolić,np jak w Legi Cudzoziemskiej lub jak komandosów izraelskich.
_________________
Я український
 

Speedy Gonzales  

Stały User



Do³±czy³: 02 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-05-19, 18:13   

bartek99113 napisa³/a:

Witajcie,widziałem że pewien kolega by nie walczył z nasz kraj.Ja zamierzam iść do wojska,i powiem Wam szczerze mówiąc że jeżeli bym musiał walczyć tylko po to by bronić ojczyzny i zginąć tam to bym z ochotą poszedł do walki.

Mamy dobry sprzęt,a nasi żołnierze są dosyć dobrze wyszkoleni,i to nie prawda że Niemcy by nas zjechali od razu.W 39r mieliśmy gówno a nie sprzęt więc za bardzo walczyć nie było czym.

A teraz,mamy pełno AK-47 który jest bardzo prosty w obsłudze.


Teraz polska armia jest nawet dosyć liczna ok 100 tys żołnierzy więc zanim by Niemcy nam coś zrobili to by to długo trwało,aż w końcu ktoś by nam pomógł.

Jakie kraje by nam mogły pomóc??hmmm wg mnie to kilka krajów na pewno by nam pomogło,np Rumunia,Węgry,Czechy,Słowacja,Ukraina,Anglia i Francja,i bankowo USA,oni się wszędzie wpychają.

Lecz naszych żołnierzy powinno się lepiej szkolić,np jak w Legi Cudzoziemskiej lub jak komandosów izraelskich.




Weź się zlituj, tyle głupot co ty tu napisałeś to ja w życiu nie wiedziałem. Poszukaj infromacji o wyposażeniu WP z 39 roku, wcale nie było takie gówniane jak ci się wydaje.

Nie będę nawiązywął do reszty głupot które napisałeś bo poprostu nie chce mi się tego wszystkiego prostować.
 

pablopavo  

Hiper wymiatacz


Wiek: 33

Do³±czy³: 28 Sie 2010

   

Wys³any: 2011-05-20, 09:57   

grucha napisa³/a:

Bo jesli mam walczyc za Komorowskiego i innych sprzedawczyków i zdrajców Polski to ja dziekuje bardzo ale sie nie przylacze.


Nie walczyłbyś za Komoruskiego i tych patałachów, bo oni to nie Polska. Polska to ojczyzna, rodzina, przyjaciele, setki wspomnień. Mam nadzieję, że nigdy nie będzie takeij potrzeby, ale w razie wojny oczywiście zaciagam się do wojska.
_________________
„ (...) w zasadzie najważniejsze jest samo życie. A jak już jest życie, to najważniejsza jest wolność. A potem oddaje siÄ™ życie za wolność. I już nie wiadomo, co jest najważniejsze.” M. Edelman
 

Znudzony  

Stały User

I to jak cholera...



Wiek: 35

Do³±czy³: 14 Maj 2011

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2011-05-20, 21:07   

bartek99113 napisa³/a:

Witajcie,widziałem że pewien kolega by nie walczył z nasz kraj.Ja zamierzam iść do wojska,i powiem Wam szczerze mówiąc że jeżeli bym musiał walczyć tylko po to by bronić ojczyzny i zginąć tam to bym z ochotą poszedł do walki.


A z kim Wy chcecie wszyscy walczyć? :-D Teraz sytuacja w Europie i na świecie (nie licząc jakichś miejsc, gdzie diabeł mówi "dobranoc") jest tak ściśle zhierarchizowana, wszystko jest ze sobą tak połączone, że jak na Kaukazie ktoś kichnie, to mu w Lizbonie mówią "jesús!". Gdzie Wy w takich okolicznościach geopolitycznych wojnę chcecie? I to jeszcze w samym centrum Europy? xD

bartek99113 napisa³/a:

Mamy dobry sprzęt,a nasi żołnierze są dosyć dobrze wyszkoleni,i to nie prawda że Niemcy by nas zjechali od razu.W 39r mieliśmy gówno a nie sprzęt więc za bardzo walczyć nie było czym.


Pewnie, tylko dziwnie jakoś mamy więcej żołnierzy, niż tego dobrego (tj. niechcianego francuskiego, niemieckiego czy amerykańskiego) sprzętu :-P Jakby teraz powtórzyła się sytuacja z września '39 roku, to byśmy zebrali po łbie jeszcze szybciej niż wtedy :facepalm:

bartek99113 napisa³/a:

A teraz,mamy pełno AK-47 który jest bardzo prosty w obsłudze.


Nawet wrzucony w g***o dalej strzela bez zacinania się - widziałem na własne oczy! :-D

bartek99113 napisa³/a:

Teraz polska armia jest nawet dosyć liczna ok 100 tys żołnierzy więc zanim by Niemcy nam coś zrobili to by to długo trwało,aż w końcu ktoś by nam pomógł.


xDDDD Uwielbiam ten nasz polski optymizm xD "Nie bójcie się! Zachód nam pomoże!" xD Polskie MSZ lat 1932-1939 też tak myślało,a jak to się skończyło, to wszyscy wiemy...

bartek99113 napisa³/a:

Jakie kraje by nam mogły pomóc??hmmm wg mnie to kilka krajów na pewno by nam pomogło,np Rumunia,Węgry,Czechy,Słowacja,Ukraina,Anglia i Francja,i bankowo USA,oni się wszędzie wpychają.


Armie Rumunii, Węgier, Czech, Słowacji i Ukrainy są tak samo zaawansowane technologicznie, co nasze wojsko, więc jakoś mnie nie pocieszyłeś :-D Anglia i Francja rozpoczęłyby ofensywę, ale dyplomatyczną rzecz jasna :-P , a USA nie zdecydowałyby się na interwencję lądową i ograniczyły do nalotów (tak jak w Libii) - niszcząc przy tym tyle samo naszych struktur co przeciwnika xD

bartek99113 napisa³/a:

Lecz naszych żołnierzy powinno się lepiej szkolić,np jak w Legi Cudzoziemskiej lub jak komandosów izraelskich.


Na to są pieniądze potrzebne? Duże pieniądze? A pieniędzy nie ma? Zwłaszcza dużych? Nasz GROM jest dobrą jednostką, ale co innego regularna armia (nawet stricte zawodowa), a co innego jednostki specjalne...

Podsumowując: składajmy ręce do Boga, że takiego syfiastego kraju nikt nie chce atakować :mrgreen:
_________________
Człowiek człowiekowi wilkiem, a zombie zombie zombie
 

Xelk  

Stały User



ImiÄ™: Krzysztof

Do³±czy³: 03 Mar 2009

   

Wys³any: 2011-05-26, 08:02   

Cytat:

A z kim Wy chcecie wszyscy walczyć? :-D Teraz sytuacja w Europie i na świecie (nie licząc jakichś miejsc, gdzie diabeł mówi "dobranoc") jest tak ściśle zhierarchizowana, wszystko jest ze sobą tak połączone, że jak na Kaukazie ktoś kichnie, to mu w Lizbonie mówią "jesús!". Gdzie Wy w takich okolicznościach geopolitycznych wojnę chcecie? I to jeszcze w samym centrum Europy? xD

Cały ten układ o którym mówisz, jest jak domek z kart.
Obecne nasze wojsko jest niszczone i niewiele z niego zostało. Cywile to teraz pipki, które boją się własnego cienia, więc rozdanie broni nic nie da, każdy z nich chowałby się po jakiejś piwnicy, żeby nikt przypadkiem nie dał jemu broni do ręki i nie kazał walczyć. U naszych sąsiadów jest podobnie.
Gdyby Islam ruszył na Europę to pozamiatane :D
A dla czego ma ruszyć?
Czy to przypadkiem nie europejczycy i USA bombardują ich domy, budują bazy w ich państwie. Wysyłają śmigłowce i zabijają ludzi?
Dla czego mieli by się nie odgryźć ?
 

ziomus56  

User

Alkoholik.



ImiÄ™: Kamil

Wiek: 28

Do³±czy³: 18 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-06-20, 23:18   

To jest po prostu porażka... Sama szycha nic więcej ,polska powinna mieć plany na wypadek wojny z każdym państwem. Gorzej niż tragedia... a po 2 wstyd !!!
_________________
Mówię co czuję. O czym myślę i co widzę. Moich ludzi kocham ,a policji nienawidzę.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2017-03-15, 12:49   

https://www.youtube.com/watch?v=Zccpek0YrR4 - jak w PRL wyglądały komisje wojskowo-lekarskie
Ziomek z 8:45 - prawdziwy buntownik wolności :-D
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com