Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

James  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 32

Do³±czy³: 04 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-10-11, 01:25   

Crusher napisa³/a:

Bo poruszamy tutaj tematy duchowości.
Opieram się na autorytecie Kościoła (nie tylko Kościół katolicki uważa, że wróżbiarstwo nie pochodzi od Boga i jest zagrożeniem duchowym)



Opieraj się na czym chcesz, ja osobiście wole opierać się na sobie dzięki temu wiem, że się nigdy nie zawiodę ;)
Napisz mi któż jeszcze uważa, że wróżbiarstwo nie pochodzi od Boga i jest zagrożeniem duchowym panie Crusher ?

Crusher napisa³/a:

Nie wiem skąd to wywnioskowałeś, nie wiem czemu wpadasz w skrajności. Oczywiście, że mogą się pomylić, gdyż są tylko ludzmi



Może stąd :

Crusher napisa³/a:

Wystarczy porozmawiac z egzorcystami


To zdanie na temat Egzorcystów brzmi jakby oni znali tajemnice całego świata a nawet więcej całego wszechświata(przynajmniej ja mam takie odczucia).

Crusher napisa³/a:

Człowiek wróżąc wpada w duchowe bagno


A może człowiek chodząc do kościoła wpada w duchowe bagno ?

Wierz sobie w co chcesz, masz do tego pełne prawo,sam wybierasz ścieżkę, którą podążasz i w porządku ale nie zachowuj się jak oświecona osoba, uważająca, że wie wszystko.

Crusher napisa³/a:

Doskonale wiesz o co mi chodzi ;-)


Jasne, że wiem choć nie odpowiedziałeś na pytanie.
_________________
Kłamstwo nie staje się prawdą tylko dlatego, że wierzy w nie więcej osób.

— Oscar Wilde
 

liczyrzepa92  

Stały User



Imię: Jędrzej

Wiek: 32

Do³±czy³: 10 Pa¼ 2011

Sk±d: k/ Torunia

   

Wys³any: 2011-10-11, 10:05   

Muszę się wtrącić...

James napisa³/a:

Wierz sobie w co chcesz, masz do tego pełne prawo,sam wybierasz ścieżkę, którą podążasz i w porządku ale nie zachowuj się jak oświecona osoba, uważająca, że wie wszystko.



Twoje rozumowanie nie ma sensu, jeżeli jest dyskusja, rozmawiasz z osobą wierzącą (lub nie, ale dającą argumenty z punktu widzenia Kościoła) to chyba jasne, że będzie trzymać się swoich racji. Wróżki i te wszystkie badziewia są niebezpieczne dla duchowości bo sprawiają że ludzie zamiast zawierzyć Bogu oczekują podpowiedzi od wróżek. Poza tym z punktu widzenia Katolika one gówno mogę przyszłości nikt z nas nie pozna, nigdy. Zna ją tylko Bóg.
One wciskając ludziom kit łamią jedną z główniejszych prawd naszej wiary. To samo tyczy się do tych kolesi co próbują np znaleźć datę końca świata...

Pisane na szybko więc mam nadzieję, że nie ma merytorycznych, ani ortograficznych błędów, no i że zrozumiecie co miałem na myśli ;)
 

James  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 32

Do³±czy³: 04 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-10-11, 13:45   

Cytat:

Muszę się wtrącić...


Nie musisz.

liczyrzepa92 napisa³/a:

Twoje rozumowanie nie ma sensu


Moje <--- jak samo słowo wskazuje, jest moje.
Więc chyba lepiej wiem czy moje rozumowanie ma sens czy nie.
Czyżbyś był kolejną osobą oświeconą, która nie dosyć, że zna tajemnice świata to jeszcze zna mnie?

liczyrzepa92 napisa³/a:

Jeżeli jest dyskusja


Jeżeli mogę już nazwać moją konwersacje z Crusher dyskusją.

liczyrzepa92 napisa³/a:

Rozmawiasz z osobÄ… wierzÄ…cÄ…


Każdy z nas jest osobą wierzącą, tylko wierzącą w coś innego, a wy ignorujecie czyjąś wiarę po przez udawanie znajomości Boga.

liczyrzepa92 napisa³/a:

Ale dającą argumenty z punktu widzenia Kościoła


Jaki argument lub dowody masz na to:

liczyrzepa92 napisa³/a:

Wróżki i te wszystkie badziewia są niebezpieczne dla duchowości bo sprawiają że ludzie zamiast zawierzyć Bogu oczekują podpowiedzi od wróżek.


bo to jest zdanie twierdzące a nie argument czy dowód.

liczyrzepa92 napisa³/a:

Poza tym z punktu widzenia Katolika one gówno mogę przyszłości nikt z nas nie pozna, nigdy


No właśnie !
Patrzysz z punktu widzenia katolika a gdybyś na chwilę wyszedł z tego punktu widzenia i spojrzał ze swojego?
Miałeś jakieś doświadczenia z wróżkami czy opierasz się tylko na słowach zawartych w biblii?bo wiesz, to jest spora różnica.

liczyrzepa92 napisa³/a:

One wciskając ludziom kit łamią jedną z główniejszych prawd naszej wiary


To jest twoja historią, bo chyba nie znasz wszystkich wróżek, które żyją na planecie Ziemia?
a tu to samo:

liczyrzepa92 napisa³/a:

To samo tyczy się do tych kolesi co próbują np znaleźć datę końca świata...


Znałeś grupę ludów indiańskich, zwanych Majowie?

Cytat:

Pisane na szybko więc mam nadzieję, że nie ma merytorycznych, ani ortograficznych błędów, no i że zrozumiecie co miałem na myśli ;)


Nie przesadzajmy, nie piszesz jak osoba w wieku trzynastu lat.
_________________
Kłamstwo nie staje się prawdą tylko dlatego, że wierzy w nie więcej osób.

— Oscar Wilde
 

liczyrzepa92  

Stały User



Imię: Jędrzej

Wiek: 32

Do³±czy³: 10 Pa¼ 2011

Sk±d: k/ Torunia

   

Wys³any: 2011-10-11, 14:06   

Na samym początku swojego postu mnie atakujesz. Czyżbyś chciał wyprowadzić mnie z równowagi? Forum służy do wymiany opinii, a Ty wyraźnie masz problem z opanowaniem nerwów wynikających z przybycia kolejnej osoby mającej inne zdanie niż Ty.

UÅ‚atwiÄ™ sobie zadanie i zacytujÄ™ coÅ› z pewnej strony:

Cytat:

Jaki jest stosunek Kościoła do wróżbiarstwa? Jak jest ocena moralna tego procederu? Bardzo jasna i klarowna. Sięgnijmy do Biblii. Prorok Amos przestrzega króla Saula, że nie można korzystać z usług wróżbitki nawet wtedy, gdy robi to jako król izraelski i nawet w takiej sytuacji, gdy chodzi o przywołanie ducha proroka Samuela. Saul chciał prosić ducha proroka, aby ten podał mu wynik wojny, którą król chciał właśnie rozpocząć. Gdy król mimo ostrzeżenia przywołał ducha zmarłego Samuela, korzystając z pośrednictwa medium, usłyszał od zjawy, że za ten czyn zostanie ukarany śmiercią on sam i jego synowie. W najbliższym czasie ta pośmiertna przepowiednia proroka dokładnie się wypełniła. Również król Manasses praktykował przepowiadanie przyszłości, wróżenie, magię, przez co obraził Boga największym rodzajem zła, jaki można dokonać (2 Krn 33,6). Prorok Micheasz ostrzega swój lud, że jeśli nadal będzie uprawiał czary, to jego miasta zostaną zburzone (Mi 5,9-13). Jeremiasz zaś przestrzega ludzi, by nie słuchali wywoływaczy duchów, magików i czarnoksiężników (Jr 27,9).

Katechizm Kościoła Katolickiego mówi wyraźnie: "Należy odrzucić wszelkie formy wróżbiarstwa, korzystania z astrologii, horoskopów, wróżb, wyjaśnień przepowiedni. Są one chęcią panowania nad czasem. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem, które należy się jedynie samemu Bogu." (KKK 2116) Są zatem grzechem, z którego należy się spowiadać.



No i to by było na tyle jeśli chodzi o to skąd ja to wiem :-D
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2011-10-11, 15:11   

Nie ma się o co tak "pienić" po prostu, wyznawca KK powinna odrzucić wszelaki formy wróżbiarstwa, ponieważ Katechizm wyraźnie zaznacza:

Cytat:

Wróżbiarstwo i magia

2115 Bóg może objawić przyszłość swoim prorokom lub innym świętym. Jednak właściwa postawa chrześcijańska polega na ufnym powierzeniu się Opatrzności w tym, co dotyczy przyszłości, i na odrzuceniu wszelkiej niezdrowej ciekawości w tym względzie. Nieprzewidywanie może stanowić brak odpowiedzialności.

2116 Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość 42 . Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem - połączonym z miłującą bojaźnią - które należą się jedynie Bogu.

2117 Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim - nawet w celu zapewnienia mu zdrowia - są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności. Praktyki te należy potępić tym bardziej wtedy, gdy towarzyszy im intencja zaszkodzenia drugiemu człowiekowi lub uciekanie się do interwencji demonów. Jest również naganne noszenie amuletów. Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich. Uciekanie się do tak zwanych tradycyjnych praktyk medycznych nie usprawiedliwia ani wzywania złych mocy, ani wykorzystywania łatwowierności drugiego człowieka.



z: http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIII-2-1.htm

NATOMIAST osoby niewierzące kierują się własnym sumieniem i odczuciami. Oni decydują, komu wierzą.

Najgorzej, jeśli ktoś nazywa się katolikiem, ale Katechizm schował głęboko w szafę.

Aha :/

James, nie musisz ironizować ciągle tym "oświeconym" i "oświeconym", sam masz tyle lat ile masz i też wszystkich rozumów nie pozjadałeś. Każdy pisze to, co myśli, z większa lub mniejsza weną i tyle.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

James  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 32

Do³±czy³: 04 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-10-11, 20:54   

liczyrzepa92 napisa³/a:

Na samym poczÄ…tku swojego postu mnie atakujesz


Piszesz, że na początku postu jest mój atak na ciebie, pokaż mi gdzie, bo nie widzę.

liczyrzepa92 napisa³/a:

Czyżbyś chciał wyprowadzić mnie z równowagi?


Tylko ty sam możesz pozwolić sobie aby ktoś wyprowadził cię z równowagi więc nie zwalaj winy na mnie.

liczyrzepa92 napisa³/a:

Forum służy do wymiany opinii


Właśnie, a to zdanie nie brzmi jak opinia:

liczyrzepa92 napisa³/a:

Wróżki i te wszystkie badziewia są niebezpieczne dla duchowości bo sprawiają że ludzie zamiast zawierzyć Bogu oczekują podpowiedzi od wróżek.


tylko jak by było w 100 % prawdziwe.

liczyrzepa92 napisa³/a:

A Ty wyraźnie masz problem z opanowaniem nerwów


Do strzępienia moich nerwów jeszcze bardzo dalekooo.

liczyrzepa92 napisa³/a:

z przybycia kolejnej osoby mającej inne zdanie niż Ty.


Bardzo lubię jak ktoś ma odmienne zdanie od mojego,chciałbym abyś przestał tutaj imputować.

liczyrzepa92 napisa³/a:

No i to by było na tyle jeśli chodzi o to skąd ja to wiem :-D


I jesteś pewny tego, że to prawda?

cappuccino napisa³/a:

Nie ma się o co tak "pienić"


¯e niby to zdanie skierowane do mnie?

cappuccino napisa³/a:

James, nie musisz ironizować ciągle tym "oświeconym" i "oświeconym", sam masz tyle lat ile masz i też wszystkich rozumów nie pozjadałeś. Każdy pisze to, co myśli, z większa lub mniejsza weną i tyle.


Cappuccino, jasne że nie pozjadałem, po co miałbym to robić skoro mam swój rozum ?
_________________
Kłamstwo nie staje się prawdą tylko dlatego, że wierzy w nie więcej osób.

— Oscar Wilde
 

liczyrzepa92  

Stały User



Imię: Jędrzej

Wiek: 32

Do³±czy³: 10 Pa¼ 2011

Sk±d: k/ Torunia

   

Wys³any: 2011-10-11, 21:28   

Atakujesz mnie początkiem swojego postu jak i ciągłym ironizowaniem każdego zdania po kolei.
Nie przeczytałeś nawet tego co Ci napisałem, ani tego co pisze Cappuccino
Oboje mówimy, że to jest zdanie odnoszące się do Katechizmu Kościoła Katolickiego. Ja w to wierzę, Ty nie musisz ale nie wyśmiewaj tego non stop.
 

Behemoth  

Mega wymiatacz

Pazurzasty



Do³±czy³: 27 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-10-11, 23:27   

Pytanie do osób wierzących: skoro wróżbiarki portafią trafnie wróżyć, a ich moc nie pochodzi od Boga, to od kogo? Od szatana?
Jeśli tak, to czy nie mamy sytuacji, że Bóg swoich wiernych może nagradzać mocą czynienia cudów (gwoli ścisłości to on czyni przez te osoby cuda, ale mniejsza o nomenklaturę), a szatan - swoich wyznawców mocą wróżenia?
Czy to wróżbiarstwo to po prostu zawsze szarlataneria? A jeśli - dlaczego jest tak groźna?
¯eby nie było - nie chcę nikogo ośmieszać ani prowokować czy coś, jestem po prostu ciekaw.
_________________
Mój nickname w żaden sposób nie wiąże się z mocno umalowaną kapelą metalową. Wiąże się z czarnym, tłustym kotem.

Bierz, co chcesz, potem płać i płacz.
 

James  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 32

Do³±czy³: 04 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-10-12, 18:21   

liczyrzepa92 napisa³/a:

Atakujesz mnie poczÄ…tkiem swojego postu.


Przypominam ci, że to ty wtrąciłeś się w dyskusje, komentując moje posty.

liczyrzepa92 napisa³/a:

I ciągłym ironizowaniem każdego zdania po kolei.


Proponowałbym się zapoznać z definicją słowa: ironizować i wtedy sprawdzić czy moja konwersacja z tobą jest opierana ciągle na ironii.

liczyrzepa92 napisa³/a:

Nie przeczytałeś nawet tego co Ci napisałem, ani tego co pisze Cappuccino


Czytam każdy post skierowany do mnie, prosiłem abyś przestał imputować.

liczyrzepa92 napisa³/a:

Ja w to wierzę, Ty nie musisz ale nie wyśmiewaj tego non stop.


Odwracasz kota ogonem ale rozumiem, że jest to obrona.
Ja niczego nie wyśmiewam tylko zwracam uwagę na to w jaki sposób piszesz tutaj posty(nie chodzi o zawartą treść w poście).
Natomiast ty piszÄ…c w takiej formie komentarz:

liczyrzepa92 napisa³/a:

Wróżki i te wszystkie badziewia są niebezpieczne dla duchowości bo sprawiają że ludzie zamiast zawierzyć Bogu oczekują podpowiedzi od wróżek.


nie szanujesz osób, które wierzą we wróżki i te wszystkie badziewia.
_________________
Kłamstwo nie staje się prawdą tylko dlatego, że wierzy w nie więcej osób.

— Oscar Wilde
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2011-10-12, 19:36   

Cytat:

Pytanie do osób wierzących: skoro wróżbiarki portafią trafnie wróżyć, a ich moc nie pochodzi od Boga, to od kogo? Od szatana?
Jeśli tak, to czy nie mamy sytuacji, że Bóg swoich wiernych może nagradzać mocą czynienia cudów (gwoli ścisłości to on czyni przez te osoby cuda, ale mniejsza o nomenklaturę), a szatan - swoich wyznawców mocą wróżenia?
Czy to wróżbiarstwo to po prostu zawsze szarlataneria? A jeśli - dlaczego jest tak groźna?
¯eby nie było - nie chcę nikogo ośmieszać ani prowokować czy coś, jestem po prostu ciekaw.



Najlepiej moim zdaniem zapytać księdza :-) . Ja wiem tyle (też od duchownego), że Bóg obdarowuje niektórych ludzi darem przepowiadania np. snów czy przyszłości (Józef tak miał, ze Starego Testamentu). Nie jest to jednak nagroda za coś tam, tylko dar i zarazem brzemię. Dlaczego tak jest, dlaczego niektórzy mają taki dar (inni jak Ojciec Pio mieli np. dar bilokacji, jeszcze inni mają dary języków, są to charyzmaty : http://franciszek.archidi...charyzmaty.pdf)

Należy być jednak dzisiaj ostrożnym, w Piśmie ¦więtym sam Jezus mówi, że wielu będzie fałszywych proroków (Mt 7,15-23), czyli, jak mówi KKK:

2115 Bóg może objawić przyszłość swoim prorokom lub innym świętym. Jednak właściwa postawa chrześcijańska polega na ufnym powierzeniu się Opatrzności w tym, co dotyczy przyszłości, i na odrzuceniu wszelkiej niezdrowej ciekawości w tym względzie. Nieprzewidywanie może stanowić brak odpowiedzialności.

Księża mówią też często krótko: gdyby Bóg chciał, abyśmy znali przyszłość, znalibyśmy ją. Powinniśmy zaufać, że lepszym jest dla nas nie znać dnia jutrzejszego.
Moim zdaniem dzięki temu dzień dzisiejszy przeżywamy lepiej :-) . Nie wiem czy dostatecznie odpowiedziałam, nie jestem księdzem, więc piszę to, co sama kiedyś usłyszałam czy przeczytałam, lepiej się zapytać duchownego :)
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

liczyrzepa92  

Stały User



Imię: Jędrzej

Wiek: 32

Do³±czy³: 10 Pa¼ 2011

Sk±d: k/ Torunia

   

Wys³any: 2011-10-12, 19:42   

James, nie zamierzam rozpisywać się na temat wszystkich Twoich docinek. Powiem jedno, ani przez chwile nie zważyłeś na merytoryczne kwestie, które starałem Ci się przekazać... Jedyne co umiesz robić to rzucać jakimiś mało śmiesznymi docinkami.
Ja dyskusję z Tobą już kończę, chyba, że ona powróci na dobry tor.
 

Crusher

Wymiatacz



Imię: Paweł

Wiek: 31

Do³±czy³: 10 Gru 2010

Sk±d: Gdynia

   

Wys³any: 2011-10-14, 10:42   

Behemoth napisa³/a:

Pytanie do osób wierzących: skoro wróżbiarki portafią trafnie wróżyć, a ich moc nie pochodzi od Boga, to od kogo? Od szatana?
Jeśli tak, to czy nie mamy sytuacji, że Bóg swoich wiernych może nagradzać mocą czynienia cudów (gwoli ścisłości to on czyni przez te osoby cuda, ale mniejsza o nomenklaturę), a szatan - swoich wyznawców mocą wróżenia?
Czy to wróżbiarstwo to po prostu zawsze szarlataneria? A jeśli - dlaczego jest tak groźna?
¯eby nie było - nie chcę nikogo ośmieszać ani prowokować czy coś, jestem po prostu ciekaw.


Oczywiście, że Bóg daje różne "bonusy" osobom, ktore faktycznie za Nim idą ;) Są to charyzmaty, powiedzieli o nich moi przedmówcy. W ruchach charyzmatycznych (odnowa w Duchu ¦wietym, SNE, Mamre etc) jest wiele osób, które są obdarzone darem uzdrawiania, prorokowania, poznania czy mówienia i tłumaczenia języków. Pamietać należy, że to Bóg daje te dary i mają one służyć ku dobremu i trzeba sie wyzbyc wszelkiej pychy, aby nimi posługiwać; dlatego też nie dostaje się tych darów "ot tak" ale Bóg Cie do tego stopniowo przygotowuje. (polecam tu ksiązke "cuda sie zdarzaja" autorstwa Briege Mc'Kenna - jest to siostra zakonna, ktora opisuje jak Bóg ją prowadził i przygotowywał do otrzymania daru uzdrawiania)

Przedmówcy w sumie już odpowiedzieli czemu jest to takie groźne. Tak to wygląda z punktu widzenia teorii i teologii, jednak zachęcam do porozmawiania z egzorcystami bądź księżmi którzy siedza w temacie. Naprawde w niezłe gówno mozna wpaść bawiąc się w spirytyzm i okultyzm. Można tez po prostu wpisać w google hasło "wróżbiastwo świadectwa" "okultyzm świadectwa" i tym podobne ;) Sporo tego jest. Na szczęście Chrystus na krzyżu zwyciężył i z każdego bagna mozna wyjść ;)

Co do rozmowy z James - nie mam ochoty na bijatyke, ktora do niczego nie prowadzi. Odwołuje się do dość solidnych autorytetów i mam na poparcie wiele historii i świadectw. Nie ma sensu gadać z człowiekiem, który i tak nie chce dojść do pokoju...
 

James  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 32

Do³±czy³: 04 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-10-14, 19:02   

liczyrzepa92 napisa³/a:

James, nie zamierzam rozpisywać się na temat wszystkich Twoich docinek


Liczyrzepa92, za to powinieneś rozpisać się na temat obrażania osób, które wierzą w przepowiadanie przyszłości przez wróżki.
Zastanawiam mnie jedno jakbyś się poczuł, gdybym napisał, że np:
Katolicyzm jest niebezpieczny dla duchowości bo sprawia, że ludzie zamiast zawierzyć wróżkom, które dostały dar od boga, wierzą facetom w sukienkach, którzy udają lepszą znajomość boga od wróżek.

liczyrzepa92 napisa³/a:

Powiem jedno, ani przez chwile nie zważyłeś na merytoryczne kwestie, które starałem Ci się przekazać...


Powiem jedno, ani przez chwilę nie zważyłeś na stronę formalną, o której ciągle cię upominałem.

liczyrzepa92 napisa³/a:

Jedyne co umiesz robić to rzucać jakimiś mało śmiesznymi docinkami.


¦mieszne czy nie, nie o to mi chodziło.

liczyrzepa92 napisa³/a:

Ja dyskusję z Tobą już kończę, chyba, że ona powróci na dobry tor.


Ona jest na dobrym torze, tylko ty z niego uciekasz.

Cytat:

Co do rozmowy z James - nie mam ochoty na bijatyke, ktora do niczego nie prowadzi.


Bijatyki na ogół do niczego nie prowadzą tylko, że tu się nikt nie bije.

Crusher napisa³/a:

Odwołuje się do dość solidnych autorytetów i mam na poparcie wiele historii i świadectw


Odwołujesz się do dość solidnych autorytetów dla ciebie.
Masz na poparcie wiele historii i świadectw swoich?

Crusher napisa³/a:

Nie ma sensu gadać z człowiekiem, który i tak nie chce dojść do pokoju...


No jasne, nigdy nie ma sensu gadać z osobą, która udowadnia swoje racje.
_________________
Kłamstwo nie staje się prawdą tylko dlatego, że wierzy w nie więcej osób.

— Oscar Wilde
 

Behemoth  

Mega wymiatacz

Pazurzasty



Do³±czy³: 27 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-10-16, 19:43   

cappuccino, Crusher, dzięki za Wasze posty, jak będę miał okazję, to zasięgnę się opinii duchownego :-) . Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - czy szatan może obtoczyć kogoś opieką czy obdarzyć łaskami?
Pozdrawiam
_________________
Mój nickname w żaden sposób nie wiąże się z mocno umalowaną kapelą metalową. Wiąże się z czarnym, tłustym kotem.

Bierz, co chcesz, potem płać i płacz.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2011-10-16, 20:11   

Cytat:

szatan może obtoczyć kogoś opieką czy obdarzyć łaskami?



Nie liczyłabym na to. To mistrz kłamstwa. Da nam wszystko czego zapragniemy jeśli odwrócimy się od Boga w jego kierunku. A kiedy się okaże, że obiecane przez niego cudowne życie to jedno wielkie bagno zostaniemy sami. To mistrz kłamstwa, obłudy a jego największym sukcesem w dzisiejszych czasach jest to, że uważamy, że nie istnieje. Unikałabym jakiegokolwiek "proszenia" go o cokolwiek. Szatan jest tuz obok nas, wykorzysta naszą słabość. Ale na szczęście my mamy obok Anioła Stróża i dzięki Komunii i innym Sakramentom szatan nie dostanie się do naszego serca łatwo - chyba, że mu otworzymy drzwi, np. zawierzając mu. Nie radzę ładować się w to bagno.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com