Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Haelfte  

Mega wymiatacz

Alles Gut !



ImiÄ™: Filip

Wiek: 30

Do³±czy³: 15 Sty 2009

Sk±d: Katowice!

   

Wys³any: 2009-09-14, 21:40   Za wysoka samoocena

Na wejściu, nie chcę aby ten temat był umieszczony w dziale "wasze problemy" bo wg takowym nie jest. Chce poprostu poznać zdania innych.

Otóż, w klasie moja koleżanka "Kasia-pozwole sobie ją tak nazwać" jest dziwna.
według mnie wyznaje zasadę "jestem najlepsza, więc mam mieć najlepiej".
Nie jest tam jakąś super tapeciarą- bo dziewczyny za nią nie przepadają, praktycznie obraca się w środowisku chłopaków z klasy, ale ma straszne podejście, jeśli kasia cie ocoś prosi, a tego nie zrobisz, natychmiast odchodzi rzucając teksty w stylu " no fajnie, miły jesteś itd"
Ona musi mieć najlepsze miejsce na ławce (wiem że głupio tępy przykład) albo zawsze musi mieć na każde zawołanie wszystko co chce.
Nie wiem jak to nazwać, ale wg mnie ma zabardzo podwyższoną samoocene?
spotkaliscie siÄ™ z tym ? co sÄ…dzicie?
_________________
"...Heute Gestohlen, Schon Morgen In Polen..."
Ich schreibe richtig auf Polnisch
 

Dorotka^^  

Stały User



ImiÄ™: Dorota

Wiek: 32

Do³±czy³a: 30 Sie 2009

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2009-09-14, 21:53   

w każdej szkole są tacy ludzie i tego nie zmienisz po prostu ją olej to jak traktują ją inni zależy od nich a nie od Ciebie.
_________________
Ja tu tylko sprzatam...

...Sztuką jest żyć, a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejść na psy...
 

enchantment  

VIP

osobliwy wypadek



ImiÄ™: Jakub

Do³±czy³: 28 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-09-14, 21:54   

Hm.. spotkałem. Nie raz właściwie. Moja najlepsza przyjaciółka miała podobnie, chodź tylko niekiedy, zazwyczaj zachowywała się normalnie. Ale niestety przez te momenty nasza przyjaźń (siedmio-letnia) się skończyła. No cóż, nie jestem służbą, ok?
W obecnej klasie raczej nie ma nikogo takiego, ale w szkole są. Przewodnicząca szkoły, wozi się po niej jak em. co najmniej gwiazda. Wszędzie wejdzie ;s.
Zebranie samorządu, siedzę obok niej, cóż pech. Upadł jej długopis. Normalnie kulturalnie każdej innej dziewczynie bym go podał, ale nie jej ;s. Wyobrażacie sobie, że na głos mnie upomniała? Wszyscy się śmiali, na szczęście, nie ze mnie :)
_________________
"Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda." - Albert Einstein
 

Girtz  

Pogromca postów

M.



Wiek: 32

Do³±czy³: 10 Lip 2009

Sk±d: Mystic Falls

   

Wys³any: 2009-09-14, 22:04   

Nie nazwałbym to zbyt wysoką samooceną, jest ona raczej typem perfekcjonistki, która jeżeli coś robi oczekuje idealnego wyniku swojej pracy, a jeżeli nie spełnia swoich oczekiwań,bądź coś lub ktoś nieumożliwia jej to wtedy pokazuje to poprzez niezadowolenie i złość.

Tak znam kilka takich osób, ale większość już z tego wyrosła, ale nigdzie nie jest napisane że zawsze tak musi być :]
_________________
___________________________
 

justyna15153  

Hiper wymiatacz


Do³±czy³a: 04 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-09-14, 22:13   

Jak dla mnie w każdej szkole napotkasz taką dziewczynę, niestety nic z tym nie zrobisz. Jak dla mnie jej zachowanie jest normalne bo w mojej szkole nie ma innej laski by się nie wywyższała także jestem przyzwyczajona :->
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-09-14, 22:50   

justyna15153 napisa³/a:

w każdej szkole napotkasz taką dziewczyn


Nie tylko dziewczynę ale i chłopaka;).
Tak. Takie zachowania często mają miejsce. Niektórzy uważają sie za nadludzi, za pępek świata. I są tego przeważnie dwa powody. Jeden, ze jest to wychuchane dziecko, które od małego było uczone, ze jest najlepsze, najwspanialsze i ach i och, bądź właśnie wręcz przeciwnie, ma kompleksy i tym próbuje sobie udowodnić, że jednak to nieprawda.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

merlin m.  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 29

Do³±czy³a: 16 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-09-14, 22:55   

U mnie w klasie spotkać można raczej egoistki pod tym względem. To zrobię ja, ale tego nie zrobię, bo nie mam ochoty. Powiem to i tamto. I nie interesuje je, że to kogoś urazi. Bardzo często się w klasie z tym spotykam, a irytuje mnie to bardzo.
A co do tej wysokiej samooceny, to akurat znam 2 również Kasie :)
_________________
'kontrasty są potrzebne, by czuć smak życia'
 

Kal-El  

Wymiatacz

NEW Al Capone



ImiÄ™: Sonny de LaVega

Wiek: 33

Do³±czy³: 04 Sie 2009

Sk±d: localhost Tikrit

   

Wys³any: 2009-09-14, 23:50   

Haelfte a co ty czujesz do niej jakiś sentyment ? jeśli tak to jest problem , bo pewnie niczego nie odmówisz i wszystko zrobisz , ale
jeśli nie to walić to , nasuwa mi się tutaj słynny niemiecki tekst , który jest ci znany
Du musst sagen ihrer lecke mir den Arsch :-D i po problemie
_________________
"Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie" A.Einstein


 

mloda2345  

Pogromca postów



ImiÄ™: Kinga

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-09-15, 08:22   

Takie osoby w każdej szkole mozna spotkać. Ja na Twoim miejscu bym ją olała albo przynajmniej bym się nie przejmowała wtedy kiedy się obrazi za niewypełnienie jakichś tam jej próśb.
_________________
I am the rock that pushes away. I gave up tomorrow to spite today.
http://www.lastfm.pl/user/mloda2345 ;)
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-09-15, 10:32   

Oj ja miałam taką dziewczynę w szkole, tyle, że tam dodatkowo o seks chodziło. Ale to jest zaraza taka dziewczyna. Ogólnie reszta żeńskiej klasy jej nie lubiła bo była podła i chamska, więc dogadywała się z facetami... Jeżeli Ci się nie podoba i ni c do niej nie czujesz to ją olej, ale jeśli coś czujesz to szkoda mi Ciebie.
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

jr_  

Pogromca postów



ImiÄ™: Manselinosa

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

Sk±d: Okolice Lublina

   

Wys³any: 2009-09-15, 12:48   

jest narcyzem, może jak była mała to każdy podawał jej wszystko pod noc i teraz też tak chce.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Sl5HP3MCTKA

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Mmm ... ;*
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-09-15, 18:23   

Ludzie drodzy.
Czemu wy odpowiadacie tu jak w dziale 'wasze problemy' ? Autor się nie pyta co ma zrobić, tylko co o tym myslicie. Jakoś mi to nie pasuje.

Nie znam takich przypadków. Oczywiscie zdarzają się w moim otoczeniu ludzie którzy oczekują, że będą mieli zawsze najlepiej i walczą o to, ale nie są przekonani o swojej boskości, jak ta dziewczyna.
Jeśli ktoś walczy o to by mieć najlepiej, to może dobrze na tym nawet wyjdzie.
Zaś jeśli uważa, że najlepsze miejsce w życiu po prostu mu się należy bo jest naj, to cóż, życie wyleje mu kubeł zimnej wody na łeb. Bo wielu by tak chciało. I nikt nie zrozumie przecież, że to właśnie TA osoba jest naj, a nie oni... ;D

Tak, to jest zbyt wysoka samoocena. Nie wiem czy lepsza za wysoka czy za niska. W sumie człowiek o samoocenie za niskiej nigdy nie będzie szczęsliwy, a ta dziewczyna na pewno siebie samą kocha, a to dobrze. Jednak myślenie, że jest się kimś lepszym od innych ludzi nie jest dobre.. życie jej to jeszcze pokaże.
 

Placebowa  

Pogromca postów

lachrymology



ImiÄ™: nomen nescio

Do³±czy³a: 02 Wrz 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-09-15, 19:32   

No nie wiem czy to podwyższona samoocena... Podwyższona samoocenę to ma mój "znajomy", który chce mi wmówić, że "mam na niego ochotę" i że "na niego lecę"... Ją raczej można nazwać egoistką.
_________________
Połowa ludzkości nie istnieje; jej życie- to żart, dążenia naiwne, uczucia przelotne, poglądy śmieszne.
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-09-15, 21:28   

Właściwie dużo jest takich osób.
Być może nie jest to zawyżona samoocena tylko takie automatyczne wmawianie sobie - nie pomoże, nie lubi mnie, chamski jest.

Albo

Typowa indywidualistka, patrząca z góry na wszystkich. Być może skoro tapeciarą nie jest to uważa się wyżej w sensie intelektualnym.

Uważam, że każdy ma inny typ charakteru, nie lubię takich ludzi, którzy poza sobą nie widzą lub nie chcą zauważyć ludzi, którzy właściwie mogą dorównywać jej samej, zamyka się we własnym kręgu. Z takimi ludźmi ciężko żyć, przyjaźnić się, bo zawsze będzie się z Tobą porównywać i często wprawiać w dodatkowe kompleksy.
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

Haelfte  

Mega wymiatacz

Alles Gut !



ImiÄ™: Filip

Wiek: 30

Do³±czy³: 15 Sty 2009

Sk±d: Katowice!

   

Wys³any: 2009-09-16, 18:30   

Kal-El, wÄ…tpie czy zrozumie.
Ale so wie so, nie zależy mi na niej. Poprostu naszła mnie taka myśl o niej. :-P
_________________
"...Heute Gestohlen, Schon Morgen In Polen..."
Ich schreibe richtig auf Polnisch
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com