Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2013-02-19, 08:04   

sonce napisa³/a:

Jednak to cały czas film, a ja zastanawiam się czy ktoś słyszał o kobiecie w, dajmy na to, kopalni? ;>


Na długo przed emancypacją, kobiety były zatrudniane w kopalni.
http://www.wysokieobcasy....81,3764527.html
http://www.wysokieobcasy....ty_w_PRL_u.html


Uważam, że wybór zawodu powinien być uzależniony w większym stopniu od zespołu predyspozycji, cech, umiejętności, wykształcenia, niż od płci danej osoby. Mam wrażenie, że byłam wychowywana ponad te podziały. Poza tym formy wykonywanej pracy dynamicznie się zmieniają. Możliwe, że za kilka lat pewne zawody ulegną zupełnemu przewartościowaniu. Osobiście pracuje w mocno sfeminizowanym zawodzie, jednak obecność mężczyzn nie jest dla mnie zaskakująca, tak jak dla starszych ode mnie pracowników.
_________________
Drugs&hugs.
 

sygma  

Stały User


Do³±czy³a: 09 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2013-02-19, 12:21   

Facet będący nianią :P
 

Specjalista  

Stały User

inCLICK.pl



ImiÄ™: Krzysztof

Do³±czy³: 06 Lut 2013

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2013-02-20, 11:23   

Darcia napisa³/a:

bez problemu wyobrażę sobie mężczyznę w roli przedszkolanki, kosmetyczki, czy kogo tam jeszcze chcecie. Kwestia tego, że faktycznie, może to wyglądać dziwnie, facet siedzący w przedszkolu, ale poza 'to dziwne', które to zdanie jest marnym argumentem na NIE, nie widzę żadnych innych przeciwwskazań, żeby mężczyźni wykonywali jakiś zawód



mi jest jakoś ciężko sobie wyobrazić, jednak :)
facet po prostu nie pasuje do pewnych zawodów. Kobiety mają np. wrodzone umiejętności opiekowania się dzieckiem i dlatego właśnie świetnie nadają się do zawodu przedszkolanki. Facet przedszkolanka? :wstyd: Facet w roli kosmetyczki? nie dziękuję, nie potrafię sobie wyobrazić i chyba nie chcę :hyhy:
_________________
 

placek

Wymiatacz



Do³±czy³: 19 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-02-20, 15:05   

Nie wyobrażam sobie mężczyzny pracującego jako niania i kobiety pracującej jako górnik. Wydaje mi się, że to jednak zawody stworzone dla jednej konkretnej płci i ta druga by się w nich po prostu nie odnalazła.
 

annazmokraglowa  

Stały User


ImiÄ™: Ania

Do³±czy³a: 31 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-02-20, 15:37   

Większość osób pisze o tym gdzie nie potrafi sobie wyobrazić kobiety, a co z mężczyznami. Czy oni 'pasują' do każdego zawodu? Nie widzę mężczyzny (poza gejem) będącego kosmetyczką, przedszkolanką, higienistką w szkole i braffiterką:)
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2013-02-20, 21:22   

Nie wyobrażam sobie kobiety górniczki
_________________
You know who i am
 

yahuu  

User


ImiÄ™: Jasiek

Wiek: 27

Do³±czy³: 17 Lut 2013

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2013-02-22, 18:39   

Przy zatrudnianiu człowieka nie liczy się jego płeć, a kompetencje. Dlatego facet bez problemu, moim zdaniem może być fryzjerem, a kobieta górnikiem.
 

Makabraa  

VIP

Wiedźma



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 44

Do³±czy³a: 13 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-02-23, 15:00   

nie wyobrażam sobie baby z łopatą albo przy układaniu kostki.
a faceta ? Cholera ich to da się wepchnąć wszędzie... :znudzony:
_________________
Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą.

Ogień w głowie mam, w sercu siwy dym. Bóg opuścił mnie, urwał mi się film
 

Justtina  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 30 Lis 2012

   

Wys³any: 2013-02-26, 11:37   

U mojego narzeczonego w pracy (duży magazyn) są kobiety, które zaczynały jako pracownice na taśmie produkcyjnej, a później z przykazu szefa zrobiły kurs na wózki widłowe i ponoć niektóre wymiatają na tych wózkach lepiej niż mężczyźni ;-)
Wczoraj usłyszałam opinię, że faceci nie powinni mieć pracy biurowej, bo mężczyzna musi mieć jakiś wysiłek fizyczny, bo jak w pracy "siedzi za biurkiem i przekłada papiery", to Go później roznosi niezużyta energia. Co o tej opinii sądzicie?
 

Specjalista  

Stały User

inCLICK.pl



ImiÄ™: Krzysztof

Do³±czy³: 06 Lut 2013

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2013-02-26, 12:28   

Myślę, że to nie do końca prawda. Typowa praca fizyczna w ostatnich kilkudziesięciu latach zmniejszyła się i to bardzo. Kiedyś dominowała gospodarka industrialna, teraz gospodarka oparta na wiedzy. Dzisiaj ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie świata bez komputera i internetu. Wykorzystuje się go w każdej branży. Dowodem na to jest gospodarka oparta na wiedzy, gdzie właśnie wiedza staje się towarem, który podlega prawom rynkowym. To ona zapewnia firmom konkurencję i rozwój.

Niezużyta energia, bo 8h przy biurku? no to jest siłownia, basen czy zrobienie obiadu dla żony :) i można energie spożytkować bezproblemowo! :-D a poza tym praca umysłowo też baaardzo męczy...
_________________
 

boss92  

User


Do³±czy³: 27 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-02-27, 15:13   

Jak dla mnie to jako kierowca tira na jakiś długi trasach międzynarodowych, no i oczywiście w ciężkich pracach fizycznych jak np. budowlaniec, drwal, górnik itp.
_________________
www.rusian.pl - Humor w stylu Rosjan :)
 

Justtina  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 30 Lis 2012

   

Wys³any: 2013-02-28, 09:12   

Specjalista, no właśnie, ja też tak uważam. Poza tym istnieje wiele specjalistycznych, technicznych zawodów polegających np. na projektowaniu maszyn, które też są pracą siedzącą, a jednak kojarzą mi się jakoś typowo męsko, bo jednak mężczyźni mają bardziej ścisłe, analityczne umysły. Oczywiście, kobiety również mogą się sprawdzić w takich zawodach, jeśli mają ku temu predyspozycje.
 

placek

Wymiatacz



Do³±czy³: 19 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-02-28, 12:31   

sznurek napisa³/a:

Nie wyobrażam sobie kobiety górniczki



Myślę, że nie ma nawet takiego słowa ;) . Kobiet nie wyobrażam sobie również w transporcie , jeżdżących TIR-ami i ciężarówkami.
 

Specjalista  

Stały User

inCLICK.pl



ImiÄ™: Krzysztof

Do³±czy³: 06 Lut 2013

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2013-03-18, 11:00   

chociaż kobieta jako kierowca taksówki, tramwaju i autobusu to coraz częstszy widok.
To ciekawe, że nadal kobiety uważa się za gorszych kierowców :-D
Jak widać Panie nadrabiają i zaczynają stawać się coraz odważniejsze :P
_________________
 

nie to nie  

Mega wymiatacz

kocia mama



ImiÄ™: Kejt

Wiek: 33

Do³±czy³a: 27 Lut 2013

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2013-03-18, 11:05   

Nie wyobrażam sobie kobiety jako rzeźnika. Faceta chyba we wszystkich zawodach sobie wyobrażam. I niekiedy są to bardzo zabawne wyobrażenia :mrgreen:
_________________
"Wiesz, co się robi, jak życie dołuje? Mówi się trudno i płynie się dalej!"

Dori
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com