Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Specjalista  

Stały User

inCLICK.pl



ImiÄ™: Krzysztof

Do³±czy³: 06 Lut 2013

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2013-02-17, 09:37   Zawody w których nie wyobrażasz sobie kobiet/mężczyzn

Zawody na Å›wiecie – jest ich baaaardzo wiele. Czy myÅ›licie, że w dzisiejszych czasach istnieje jeszcze podziaÅ‚ na zawody typowo mÄ™skie i damskie? Wydaje mi siÄ™, że ten podziaÅ‚ powoli zanika. Coraz częściej można zobaczyć kobietÄ™ za kierownicÄ… autobusu czy też taksówki. Równie dobrze widok mężczyzny, który jest masażystÄ… lub pracownikiem salonu kosmetycznego aż tak nie dziwi.

Moim zdaniem kobieta powinna opiekować się dziećmi i dbać o dom. To rolą mężczyzny jest zarabianie pieniędzy, tak jak w dawnych czasach było udawanie się na polowanie i przynoszenie zwierzyny. A jaka jest wasza opinia ?
_________________
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2013-02-17, 14:17   

Specjalista, oczywiście, że podział na zawody damskie i męskie wciąż istnieje, są przecież nadal zawody, które nie mają nawet swojego męskiego/damskiego odpowiednika w nazwie. Słyszał ktoś kiedyś o mężczyźnie przedszkolance?
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2013-02-17, 15:09   

Słyszał ktoś kiedyś o mężczyźnie przedszkolance?

Yhym.
Jest taki film. Nawet Arnold Schwarzenegger w nim występuje.
Gliniarz w przedszkolu.
_________________
W miękkim futrze kota
 

sonce  

User



ImiÄ™: Barbara

Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-02-17, 15:35   

Jednak to cały czas film, a ja zastanawiam się czy ktoś słyszał o kobiecie w, dajmy na to, kopalni? ;>
_________________
"Dziś przeważna część ludzi umiera na epidemię zdrowego rozsądku. Za późno poznajemy, że jedyną rzeczą, której nie należy żałować, to nasze błędy."
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2013-02-17, 15:39   

DeSade napisa³/a:

Gliniarz w przedszkolu.


Rzeczywiście, bardzo obrazowy przykład. Jest też film w którym facet po śmierci zamienił się w bałwana, wiesz?
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

Bartosz93

User


ImiÄ™: Bartosz

Wiek: 30

Do³±czy³: 03 Sty 2013

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2013-02-17, 15:46   

Kobieta żołnierz-komandos, coś mi tu nie pasuje. Według mnie zawody szczególnie niebezpieczne i wymagające nienagannej kondycji spycho-fizycznej nadal powinni wykonywać tylko mężczyźni.
_________________
"Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu"

Mark Twain
 

Akeyo20  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2013-02-17, 15:47   

Porcelana., zamykasz czasem jadaczkę (czytaj: zakładkę w przeglądarce bez konieczności odezwania się)?

Nie kojarzę jakoś kobiet programistek. Jakiekolwiek widzę ekipy programistów, nie widzę tam kobiet :/ A przecież na kierunkach informatycznych można kilka spotkać. Aż mi się nie chce wierzyć, żeby firmy nie chciały zatrudniać kobiet.
_________________
There can be only one
 

FK  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Ewa.

Wiek: 30

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2013-02-17, 16:31   

Nie potrafię sobie wyobrazić kobiety drwala. No i kobiety jako górnika jeszcze.

Akeyo20 napisa³/a:

Nie kojarzę jakoś kobiet programistek. Jakiekolwiek widzę ekipy programistów, nie widzę tam kobiet :/ A przecież na kierunkach informatycznych można kilka spotkać. Aż mi się nie chce wierzyć, żeby firmy nie chciały zatrudniać kobiet.



Bo kobiety w większości kończą informatykę na specjalnościach związanych z grafiką, choć nam kilka kobiet programistek, bardzo dobrych zresztą. Niestety dalej panuje stereotyp, że kobieta informatyk jest jak świnka morska - ani świnka, ani morska, ale z drugiej strony każdy stereotyp skądś się bierze...
_________________
¦wiat przeszkadza mi w życiu.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2013-02-17, 16:40   

Ja uważam że akurat bycie informatyczką jest fajne, głupio to brzmi "informatyczka", bo rzadko się takie kobiety spotyka, ale myślę, że się do tego nadają. Takie stereotypy można łamać. Jeśli jednak chodzi o zawody kompletnie niedostosowane do fizjonomii czy ogólnego usposobienia jednej z płci, to nie powinna ona tego wykonywać. Na opiekę dla naszego dziecka pewnie chętniej wybierzemy kobietę, będzie ona dla nas bardziej godna zaufania, bo jest kobietą (za tym idzie większa empatia, zrozumienie, uczuciowość - na ogół, co powoduje, że jest lepsza w pracy z dzieckiem). Poborowym do armii będzie mężczyzna - wytrzymalszy fizycznie i psychicznie, również współtowarzysze będą się bardziej komfortowo czuli właśnie z mężczyzną i będą bardziej mu ufać na froncie niż kobiecie.
Jestem jednak zdania, że wszelkie nakazy i zakazy też nie są pożądane. Jak laska chce rąbać drzewa i to jest jej marzenie, to niech to robi, niech sama się przekona czy da radę. Facet przedszkolanek (?) może też nas czymś zaskoczy?
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

kas8D  

Wymiatacz

realnie nieobecna



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 15 Sty 2009

   

Wys³any: 2013-02-17, 17:16   

Też uważam, że ten podział na profesje męskie i kobiece zaciera się. Większość zawodów (przynajmniej tych bardziej powszechnych i spotykanych) wykonywana jest w dzisiejszych czasach zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Nie mam nic przeciwko temu, chociaż, szczerze mówiąc, ciężko mi jest sobie wyobrazić kobietę murarza (murarkę? :mrgreen: ).
I nie zgadzam się z tym, że życiowym zadaniem kobiety mają być opieka nad dziećmi i dbanie o dom.
_________________

 

Specjalista  

Stały User

inCLICK.pl



ImiÄ™: Krzysztof

Do³±czy³: 06 Lut 2013

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2013-02-18, 11:02   

Witam a propo tematu to przypomniał mi się pewien filmik reklamowy:

http://www.youtube.com/watch?v=Q2LBaJB5RT4

Jak się wam podoba ? Czy waszym zdaniem realnie oddaje rzeczywistość, czy raczej utrwala negatywny stereotyp dotyczący pracy kobiet w zawodach typowo męskich ?
_________________
 

besshin  

User


ImiÄ™: besshin

Do³±czy³: 18 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-02-18, 11:53   

¯yjemy w czasach postępującej feminizacji - zaciera się rola kobiety i mężczyzny - również w pracy. Tylko jeśli zrozumiemy, na czym polega zdrowa feminizacja, to zrozumiemy dlaczego nie ma nagle tabunu kobiet-górników.
"Zdrowy feminizm" daje możliwość równych praw, czyli takie same możliwości rozwoju zawodowego dla obu płci. Nie oznacza to, że kobieta MUSI robić to samo co mężczyzna, a mężczyzna MUSI to samo robić co kobieta - to błędne, stereotypowe pojęcie o równouprawnieniu ("Kobieto chcesz równych praw to skikaj z kilofem do kopalni"). :wstyd:

Brak dyskryminacji w pracy, z poszanowaniem indywidualnych cech w przypadku każdej płci, to jest prawdziwe równouprawnienie. Uszanowanie tego, że kobieta jako człowiek, nie płeć, czasem jest w czymś tak samo dobra jak mężczyzna lub nawet lepsza, tak samo jak uszanowanie tego, że czasem to mężczyzna ma większe predyspozycje do pewnych zawodów niż kobieta.
Przykład: zdrowe równouprawnienie oznacza, że jeśli facet chce być przedszkolanką i ma do tego predyspozycje, to będzie mieć takie same szanse na zatrudnienie jak kobieta; a jeśli kobieta będzie chciała pracować w górnictwie albo jako kierowca TIR-a, to jeśli będzie mieć do tego predyspozycje, to będzie miała takie same szanse na zatrudnienie jak mężczyzna. Naturalnie większość kobiet nie ma np. tyle siły fizycznej co mężczyźni, więc trudno spotkać kobietę-górnika. Ale myślę, że byłoby już łatwiej o przedszkolanki wśród mężczyzn w dzisiejszych czasach ;)
Co o tym sÄ…dzicie?
 

Kolorowosc  

User


ImiÄ™: Koralina

Wiek: 29

Do³±czy³a: 25 Sty 2012

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2013-02-18, 13:14   

W telewizji był kiedyś mężczyzna, który jest przedszkolanką, przedszkolankiem, nie wiem.. :wstyd: Według mnie taka feminizacja jest jak najbardziej zdrowa i potrzeba by społeczeństwo się rozwijało i sunęło naprzód. Jednak nadal jej nie ma, w kościele chociażby. Tak wiem, że to już całkiem osobny temat. Facet w przedszkolu może być i nawet lepszy niż kobieta. Często na swojej drodze spotykam mężczyzn, którzy nawet jak się denerwuję nie podnoszą głosu, są nadal spokojni. To taka potrzebna cecha szczególnie do pracy z małymi dziećmi. Według mnie wychowanie bezstresowe o wiele lepiej wychowuje niż klaps czy coś podobnego.. :-| Do pracy w kopali się nie nadaje jednak czułabym się zniewolona gdybym nawet jeśli bym nie chciała byłoby mi to po prostu zakazane. Przez chrześcijaństwo kobieta jest uznawana za gorszą, bo grzech itd. przecież to w kobiecie spełnia się tak wieli cud życia, każdy o tym zapomina :( Feminizacja jest dobrą rzeczą, pozytywną i dającą możliwości na rozwijanie się w kierunku prawie każdym jakim tylko się chce. :-D
 

Justtina  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 30 Lis 2012

   

Wys³any: 2013-02-18, 13:22   

Ja nie potrafię sobie wyobrazić kobiety pracującej w transporcie . Tzn. taką młodą dziewczynę, albo kobietę po 40-tce to może już tak, ale specyfika tej pracy, większość dni w miesiącu spędzona poza domem - kłóci mi się to z możliwością założenia rodziny i prowadzenia domu ;-)
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2013-02-18, 14:20   

Specjalista napisa³/a:

Moim zdaniem kobieta powinna opiekować się dziećmi i dbać o dom. To rolą mężczyzny jest zarabianie pieniędzy, tak jak w dawnych czasach było udawanie się na polowanie i przynoszenie zwierzyny. A jaka jest wasza opinia ?


A moje zdanie jest takie, że nie każda kobieta dzieci chce mieć i nie każda na matkę się nadaje. Poza tym, nawet jeżeli chce i się nadaje, to nie powinno to przekreślać jej szans na rynku pracy.
A tak bliżej tematu, hmmm... wydaje mi się, że ten podział już powoli znika. Oczywiście, nadal nie mogę sobie wyobrazić kobiety-górnika czy kobiety, która wykonuje inną ciężką pracę fizyczną, jednak w drugą stronę już tak nie jest, bez problemu wyobrażę sobie mężczyznę w roli przedszkolanki, kosmetyczki, czy kogo tam jeszcze chcecie. Kwestia tego, że faktycznie, może to wyglądać dziwnie, facet siedzący w przedszkolu, ale poza 'to dziwne', które to zdanie jest marnym argumentem na NIE, nie widzę żadnych innych przeciwwskazań, żeby mężczyźni wykonywali jakiś zawód.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com