Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2010-01-30, 23:13   

Cytat:


tu masz racje, tyle że oni nie uprawiają tego seksu z intencją grzeszenia, czynienia zła, ba jak do tego dochodzi to podejrzewam ze oni nie widzą w tym nic zdrożnego ani złego.
Podobnie jak z islamskim samobójcą, on nie zabija się z intencją tego aby czynić zło, on jest przekonany że czyni dobro,


To podejrzewasz raczej źle. Zaznaczyłem, że mówię o katolikach naprawdę wierzących. Dla islamisty to co będzie robił, będzie dobre, bo tak mu religia mówi. Kościół mówi: seks przedmałżeński jest zły, więc takowa para nie powinna go uprawiać, nawet, jeśli nie widzi w tym nic złego. Jeśli ktoś naprawdę wierzy i zna naukę Kościoła, to nie ma sił, żeby nie pomyślał przez chwilkę, że popełnia grzech. Oczywiście może zbanalizować i pomyśleć: a pójdę do Spowiedzi itp, ale zawsze jednak będzie to czyn zupełnie świadomy.

[ Dodano: 2010-01-30, 23:17 ]

Cytat:


Bóg wymyślił śmierć, bo podobno bóg zrobił wszystko ^^ Poza tym kościół sam mówi, że ta bajka o Adamie i Ewie to tylko taka przypowieść


Wypowiedź prawdziwego teologa :-P Może weź się dowiedz jakie jest stanowisko Kościoła w tych sprawach, a nie szerz nieprawdy :?:
A seks pozamałżeński potępia Biblia, nie tylko Kościół.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-01-31, 12:02   

ojzu napisa³/a:

Pokaż mi zatem oficjalne stanowisko KK w sprawie mordowania Indian i niewolnictwa.


Nie mówiłem o dzisiejszym stanowisku bo dziś oba są naprostowane, ale chodziło mi o fakt zmiany moralności KK, pewne czyny kiedyś były normalne, dziś są grzechem.

Kiedyś mogłem mieć niewolnika i być przykładnym katolikiem, dziś bym ciężko grzeszył, jak to sie ma do tego sądu ostatecznego.

Dlaczego wtedy to nie było grzechem, a teraz jest??
A może oni wtedy grzeszyli tylko o tym nie wiedzieli??

A tak na marginesie to do zniesienia niewolnictwa przyczynili się ateiścij i masoni, A chrześcijaństwo musiało za tym podążyć,

jeśli chodzi o niewolnictwo to didache polecam 4,11

"A wy, niewolnicy, bądźcie poddani waszym panom niby wizerunkom Boga, z szacunkiem i należną bojaźnią"

św Augustyn natomiast uważał niewolnictwo za naturalny stan rzeczy

Leon I też ciekawie pisał

„Ludzie, którzy nie zdoÅ‚ali uzyskać od swoich panów wolnoÅ›ci, otrzymujÄ… wysokÄ… rangÄ™
kapłana, tak jakby marny niewolnik był godzien tego zaszczytu. I sądzi się, iż spodoba się
Bogu ten, kto nie umiał się spodobać nawet swojemu panu, swemu właścicielowi" (Leo ep. 4)
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-01-31, 12:04   

podobno prawo niebieskie nie może się zmieniać, a zmieniało się już wiele razy -.- więc posiadanie niewolnika jeśli było kiedyś dobre to dobre jest i teraz, z tym, że niewolnikiem nie może być ¯yd
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-01-31, 12:24   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


To podejrzewasz raczej źle. Zaznaczyłem, że mówię o katolikach naprawdę wierzących. Dla islamisty to co będzie robił, będzie dobre, bo tak mu religia mówi. Kościół mówi: seks przedmałżeński jest zły, więc takowa para nie powinna go uprawiać, nawet, jeśli nie widzi w tym nic złego. Jeśli ktoś naprawdę wierzy i zna naukę Kościoła, to nie ma sił, żeby nie pomyślał przez chwilkę, że popełnia grzech. Oczywiście może zbanalizować i pomyśleć: a pójdę do Spowiedzi itp, ale zawsze jednak będzie to czyn zupełnie świadomy.



Na początek podpisuj kogo cytujesz, bo ten drugi nie jest mój.

Tu w zasadzie masz racje, tyle że taki naprawdę wierzący w ten nakazy nie złamie ich, chyba ze pod wpływem alkoholu czy innych środków wpływających na trzeźwość osądu, choćby silnego działania hormonów, natomiast ci którzy łamią te zasady wcale nie uważają danej czynność za grzech, co dalej sprowadza nas do teorii według której nikt świadomie nie czyni zła.

Ludzkie sądy zdają sobie z tego sprawę i nie krają a jedynie resocjalizują, takie jest w każdym razie założenie, trochę gorzej z wykonaniem.

Natomiast po mojemu sąd Boży powinien mieć na uwadze to że nikomu nie przyświeca w jego działaniu grzeszenie, czynienie zła, wiec jak ten sąd może kogoś skazać na wieczne potępienie skoro on w swojej opinii czynił dobrze??

Możemy analizować tysiące przypadków rożnych czynów, ale nie znajdziemy ani jednego w którym celem działania było by zło.

Teraz tylko pytanie czy dla Boga liczą się intencje działania, czy jakieś wymyślone sztucznie zasady??
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2010-01-31, 12:55   

cretultix napisa³/a:


Natomiast po mojemu sąd Boży powinien mieć na uwadze to że nikomu nie przyświeca w jego działaniu grzeszenie, czynienie zła, wiec jak ten sąd może kogoś skazać na wieczne potępienie skoro on w swojej opinii czynił dobrze??


:mrgreen: Czyli uważasz, że wierzący katolik nigdy nie grzeszy celowo :?: :-D Poza tym na sądzie Bożym, którego tak pięknie wałkujemy przez ostatnie kilka postów będzie polegał raczej na tym, że sam się osądzisz :-P Tylko, że będzie to osąd w Prawdzie, bez żadnych kłamstw.

cretultix napisa³/a:


Teraz tylko pytanie czy dla Boga liczą się intencje działania, czy jakieś wymyślone sztucznie zasady??


Sztuczne zasady np seks pozamałżeński to grzech :?: On ją wymyślił. Poczytaj np. Księgę Rodzaju.

Co do np niewolnictwa (tak w skrócie):
Kościół tworzą zwykli ludzie, którzy nie wybiegną xxx lat poza swoją epokę.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-01-31, 13:02   

Cytat:

sam siÄ™ osÄ…dzisz



1 skąd możesz wiedzieć?
2 to były chyba najbardziej obiektywny sąd :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2010-01-31, 15:17   

Frozy napisa³/a:


1 skąd możesz wiedzieć?


Jedna z teorii teologicznych.

Frozy napisa³/a:

2 to były chyba najbardziej obiektywny sąd :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Przeczytaj cały mój post.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-01-31, 16:38   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


:mrgreen: Czyli uważasz, że wierzący katolik nigdy nie grzeszy celowo :?:


Uważam ze żaden człowiek nie grzeszy celowo, chyba ze ty zaraz mi powiesz że czasem sobie rozważasz "o to może teraz sobie po-grzeszę trochę, i poklne siarczyście".

Jest nawet taka teoria w psychologij która właśnie mówi że cokolwiek by człowiek nie robił zawsze chce dobrze, dla siebie, rodziny, zwierząt, innych ludzi, Boga.

Nie ma człowieka który robiąc coś chce aby było źle.

Oczywiście możesz się ślepo trzymać tego co ktoś gdzieś kiedyś napisał, twój wybór, ja jednak zachęcam do własnych przemyśleń.

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


:-D Poza tym na sądzie Bożym, którego tak pięknie wałkujemy przez ostatnie kilka postów będzie polegał raczej na tym, że sam się osądzisz :-P Tylko, że będzie to osąd w Prawdzie, bez żadnych kłamstw.


przy takim sądzie będzie dokładnie tak jak mówię, okaże się ze wszystkim moim czynom przyświecała idea chcenia dobrze lub byłem nie wpełni władz umysłowych.

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


Sztuczne zasady np seks pozamałżeński to grzech :?: On ją wymyślił. Poczytaj np. Księgę Rodzaju.


tylko widzisz ja uważam że tą księgę napisał szaman izraelskiego plemienia pasterskiego, nie Bóg, jeśli to był by Bóg to stworzył by gatunek ludzki jako monogamistów a nie poligamistów, gdyby gatunek ludzki postępował według tej zasady to byśmy wyginęli.
mogę ci nawet napisać kto i po co wymyślił zakaz seksu przedmałżeński, i dlaczego on obecnie nie ma sensu, ale nie widze ensu robic tu oftopu.

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


Kościół tworzą zwykli ludzie, którzy nie wybiegną xxx lat poza swoją epokę.



Ano właśnie, i to było by na tyle niezmiennego KK i jego niezmiennej nauki.
Dodatkowo potwierdza to teorie jakoby najpierw pewne zwyczaje pojawiały się w społeczności potem stopniowo były wchłaniane i przechowywane przez religie by następnie z tej religij zostać wydalonym.
Religa działa obecnie jako opóźniacz wszystkich zmian.

Jednym słowem żadne zasady moralne nie są zasługą KK ani żadnej innej religij.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2010-01-31, 17:52   

cretultix napisa³/a:


Uważam ze żaden człowiek nie grzeszy celowo


No to ciekawe po co Spowiedź...

cretultix napisa³/a:

cokolwiek by człowiek nie robił zawsze chce dobrze, dla siebie, rodziny, zwierząt, innych ludzi, Boga.


Tylko to co dobre w danym przypadku np dla siebie (np mam ochotę na sex, więc idę albo na dziwki, albo kogoś zgwałcić) może być grzechem :]

cretultix napisa³/a:

Oczywiście możesz się ślepo trzymać tego co ktoś gdzieś kiedyś napisał, twój wybór


A mogę się trzymać doświadczenia swojego i innych ludzi zamiast Twoich teorii (tudzież teorii psychologów) :?: :-)

cretultix napisa³/a:


Ano właśnie, i to było by na tyle niezmiennego KK i jego niezmiennej nauki.


Część nauk się nie zmieniła od kilkunastu wieków i się nie zmieni (a mianowicie to, co należy do nieomylnego Magisterium).
Kościół przecież nie wszystkie zwyczaje wchłaniał. Część zdecydowanie odrzucał. Tak samo dzisiaj. Nie odrzuca wszystkiego, co jest na tym świecie (np Internet), ale odrzuca różne inne wybryki.

cretultix napisa³/a:

jeśli to był by Bóg to stworzył by gatunek ludzki jako monogamistów a nie poligamistów, gdyby gatunek ludzki postępował według tej zasady to byśmy wyginęli.


Ale na początku przecież byłą poligamia w narodzie wybranym (i nie tylko) :] Poza tym grzsech pierworodny wpłynął na całą naturę człowieka, więc możliwe, że także i na to.

[ Dodano: 2010-01-31, 17:53 ]

cretultix napisa³/a:

okaże się ze wszystkim moim czynom przyświecała idea chcenia dobrze lub byłem nie wpełni władz umysłowych.


Zobaczysz na sÄ…dzie, kiedy staniesz w Prawdzie :]
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-01-31, 22:36   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


No to ciekawe po co Spowiedź...


nie wiesz?? do inwigilowania wiernych,
w ST nie ma nic na temat spowiedzi, w NT owszem jest, ale nic nie ma na temat jej częstości.
Zresztą z punktu widzenia sądu ostatecznego to po co spowiedź??
Te grzechy które kapłan odpuścić nie są na nim zliczane??

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


Tylko to co dobre w danym przypadku np dla siebie (np mam ochotę na sex, więc idę albo na dziwki, albo kogoś zgwałcić) może być grzechem :]


ale ten człowiek gwałci i idzie na dziwki z intencją czynienia zła??
Nie, on chce dobrze dla siebie, a skoro wybrał takie metody to znaczy ze innych lepszych nie widzi, uważasz że można karać ludzi za to ze chcą dla siebie dobrze,
i stosujÄ… do tego najlepsze im znane metody??


MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


A mogę się trzymać doświadczenia swojego i innych ludzi zamiast Twoich teorii (tudzież teorii psychologów) :?: :-)


Dobra ok jeśli ty i twoi znajomi celowo przeklinacie po to aby sobie po grzeszyć, albo masturbujecie się zmyśla o tym żeby jakiś grzech zrobić, albo umawiając się na wybijanie szyb aby zrobić coś złego, to ok z takimi doświadczeniami dyskutował nie będę, natomiast sugeruje się udać do specjalisty, bo to się podaj psychopatia nazywa.


MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


Część nauk się nie zmieniła od kilkunastu wieków i się nie zmieni (a mianowicie to, co należy do nieomylnego Magisterium).


dobrze obaj wiemy że takie rzeczy można policzyć na palcach rąk, 90% tego co kościół głosi nie ma klauzuli nieomylność i może się w każdej chwili zmienić


MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


ale odrzuca różne inne wybryki.


do czasu aż te inne wybryki nie będą społecznie akceptowane, wtedy będzie musiał się zmienić.

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


Ale na początku przecież byłą poligamia w narodzie wybranym (i nie tylko) :] Poza tym grzsech pierworodny wpłynął na całą naturę człowieka, więc możliwe, że także i na to.


Tyle że ten grzech pierworodny jest metaforą, tyle że nie wiadomo czego
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2010-02-01, 12:23   

cretultix napisa³/a:


Dobra ok jeśli ty i twoi znajomi celowo przeklinacie po to aby sobie po grzeszyć, albo masturbujecie się zmyśla o tym żeby jakiś grzech zrobić, albo umawiając się na wybijanie szyb aby zrobić coś złego, to ok z takimi doświadczeniami dyskutował nie będę, natomiast sugeruje się udać do specjalisty, bo to się podaj psychopatia nazywa.


Inaczej: Jeżeli ktoś kłamie, popełnia grzech (lekki). Uważasz, że żaden katolik nie kłamie, a jak kłamie to ani razu mu nie przejdzie myśl, że postępuje nie tak, jak powinien :?:
Kłamie dla swojego dobra - jak najbardziej. Ale przeciwko swoim przekonaniom religijnym, których pewnie jest świadom (nie mam na myśli w tym przykładzie dzieci).

cretultix napisa³/a:

dobrze obaj wiemy że takie rzeczy można policzyć na palcach rąk, 90% tego co kościół głosi nie ma klauzuli nieomylność i może się w każdej chwili zmienić


Nie wiem ile %. Wiem tylko, że to, co nie ma, jak to nazwałeś, klauzuli nieomylności może się zmieniać, gdyż Bóg nie zostawił nam gotowej doktryny, teologii itd itp na tacy.

cretultix napisa³/a:

do czasu aż te inne wybryki nie będą społecznie akceptowane, wtedy będzie musiał się zmienić.


Jakoś w tamtym roku za bycie przeciwko antykoncepcji Benedykt XVI dostał niezłą krytykę (spowodowaną złym odczytaniem jego przesłania, ale potem i tak wypłynął ten temat), a on sam i Kościół nadal stanowiska nie zmienił. To samo tyczy się sexu pozamałżeńskiego, mimo iż jest społecznie akceptowalny.

cretultix napisa³/a:


Tyle że ten grzech pierworodny jest metaforą, tyle że nie wiadomo czego


Metaforą grzechu pierworodnego jest zerwanie owocu z drzewa. Grzech nie jest żadną metaforą.

cretultix napisa³/a:

uważasz że można karać ludzi za to ze chcą dla siebie dobrze,
i stosujÄ… do tego najlepsze im znane metody??


Jak najbardziej. W prawie karnym nawet za nieudzielenie pomocy gwałconej osobie jest bodajże wyroczek 2 lat, a co dopiero dla gwałciciela, jeśli już jesteśmy przy tym temacie.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-02-01, 19:44   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


Inaczej: Jeżeli ktoś kłamie, popełnia grzech (lekki). Uważasz, że żaden katolik nie kłamie, a jak kłamie to ani razu mu nie przejdzie myśl, że postępuje nie tak, jak powinien :?:


Ta myśl przechodzi, ponieważ społeczeństwo nauczyło ludzi ze kłamstwo jest złem bez względu na jego intencje, i prawdopodobnie jak katolicy kłamali nazistą o tym ze żadnych ¯ydów nie ukrywali to odczuwali z tego powodu kaca moralnego, tylko czy takie kłamstwo nazwał byś grzechem??
Zresztą za każdym razem jak kłamiesz to masz dobre intencje, czy to ie chcesz komus sprawić przykrość, czy to samemu chcesz uniknąć jakieś kary.
Możesz mieć świadomość że według jakiś tam nauk moralnych jest to złem, natomiast nie kłamiesz po to aby czynić zło.
Dodatkowo śmiem twierdzić że na pewnym etapie zrozumienia świata potrzeba kłamstwa absolutnie znika.
Nie chodzi o to aby ślepo walczyć z naszymi "złymi" nawykami, tylko o to aby zrozumieć dlaczego te złe nawyki się pojawiają.

Jeśli będziesz walczył z przeklinaniem to będziesz o nim ciągle myślał i klnoł w rzeczywistość więcej, gdy je zaakceptujesz samo zniknie.


Dwaj mnisi

Dwóch pielgrzymujących mnichów dotarło do brzegu rzeki. Ujrzało tam młodą, pięknie ubraną kobietę, która najwyraźniej nie wiedziała, co począć. Chciała bowiem przejść na drugą stronę, lecz woda w rzece była wysoka, a ona obawiała się zniszczyć swój strój. Jeden z mnichów bez większych ceregieli wziął ją na plecy i przeniósł przez rzekę na drugi brzeg.

Mnisi ruszyli w dalszą drogę. Drugi z mnichów po długich przemyśleniach zaczął narzekać:

- Przecież nie należy dotykać kobiety, to niezgodne z naszymi zasadami. Jak mogłeś postąpić wbrew regule?

Mnich, który przeniósł młodą kobietę przez potok, milczał przez chwilę.

- Ja pozostawiłem ją nad rzeką jakąś godzinę temu - odezwał się w końcu - czemu ty wciąż ją ze sobą niesiesz?


Cytat:


Jakoś w tamtym roku za bycie przeciwko antykoncepcji Benedykt XVI dostał niezłą krytykę (spowodowaną złym odczytaniem jego przesłania, ale potem i tak wypłynął ten temat), a on sam i Kościół nadal stanowiska nie zmienił
. To samo tyczy się sexu pozamałżeńskiego, mimo iż jest społecznie akceptowalny.


wrócimy do tego tematu za jakieś 30 - 40 lat może wcześniej, zależy kto będzie następnym papieżem.

zresztą któryś z wcześniejszych papieży był antykoncepcji przychylny, bodaj Jan XXIII, zresztą obecnie też sporo kapłanów było by skłonnych ją dopuścić, więc nie mów hop.


Cytat:


Jak najbardziej. W prawie karnym nawet za nieudzielenie pomocy gwałconej osobie jest bodajże wyroczek 2 lat, a co dopiero dla gwałciciela, jeśli już jesteśmy przy tym temacie.



sądy nie maja karać a resocjalizować, i coraz bardziej zmierza się w tym kierunku
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2010-02-01, 20:28   

cretultix napisa³/a:

zresztą obecnie też sporo kapłanów było by skłonnych ją dopuścić, więc nie mów hop.


To akurat jest mało ważne. ¯eby zmienić nauczanie Kościoła w tej kwestii musiałby być przede wszystkim liberalny pod każdym względem papież. A po pontyfikacie B16 mam nadzieję, że Kościół będzie wystarczająco odnowiony i po kryzysie, żeby do takiej sytuacji nie dopuścić.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

FunnyGuy  

Stały User


Do³±czy³: 05 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-02-05, 23:30   

Ja to powiem że jeśli Bóg istnieje to ma ze sobą problemy i to niezłe, chyba go w dzieciństwie po uszach kablem od pilota bili. £ącznie Bóg zabił co najmniej 2,391,421+ nieźle jak na miłosiernego ;)

http://dwindlinginunbelie...god-killed.html
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2010-02-06, 09:00   

A ja powiem tak: gdyby nie grzech człowieka, to by nie było w ogóle śmierci :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com