Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-01-23, 16:51   ZÅ‚y bóg

pisałem to w innym temacie, jednak żaden jaśnie oświecony katolik nie raczył mi odpowiedzieć na pytania, ani ustosunkować się co do "skazy"

Cytat:

czy dobry ojciec jednemu wywyższa kilku ze swych synów, a innymi gardzi?
czy dobry ojciec nienawidzi syna, za to, że jest gejem? (orientacji się nie wybiera, więc to wina ojca)
czy dobry ojciec woli swych synów od córek?
czy dobry ojciec każe sobie składać ofiary z własnych wnuków?


Cytat:


jeśli dobry ojciec nie pomaga najuboższemu dziecku, choć sam ma wszystko to nie jest wcale taki dobry



i napisałem

Cytat:

ja uważam, że chrześcijaństwo jest największą skazą (tak właśnie chrześcijaństwo, a nie religia ogólnie, chociaż ona też dobrego nic nie wniosła)



Cytat:

sÄ… skazÄ… dla nauki, a ponadto zabili wielu ludzi

_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

rainbow  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 28 Gru 2009

Sk±d: po³udnie

   

Wys³any: 2010-01-23, 16:54   

Zgadzam się z tym co piszesz, jednak nie zdziw się ja większość katolików zdementuje to odpowiedziami w stylu "Bóg wie co robi, to wszystko ma jakiś sens-jaki, to wie Bóg"
 

Constantine  

Pogromca postów

Odszedł.


Wiek: 37

Do³±czy³: 19 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-23, 17:05   

Skończ już tym Bogiem bo staje się to nudne...
Sam nie wierze, ale mam szacunek dla wyznawców każdej religii od Katolików po muzułmanów a właśnie ludzie takiego pokroju jak Ty, burzą spokój pomiędzy granicami tolerancji. Wpajanie komuś argumentów mało znaczących co do nauk biblijnych jest właśnie skazą i prowadzi do wielu kłótni. Nie chcesz wierzyć to nie wierz ale ostatnio dajesz przykład jakbyś został pokrzywdzony przez tą rodzinę, albo sobie nakleić status zwalczającego religie, ale nie ma co się dziwić większość tych zespołów tak bierze mózgi młodym osobą. Tyle ode mnie nie powinno się dotykać spraw które nas nie dotyczą, jak religia czy orientacja.
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-01-23, 17:15   

Cytat:

albo sobie nakleić status zwalczającego religie,



jestem antyteistÄ… -.-

Cytat:

większość tych zespołów



że co?

Cytat:

Wpajanie komuś argumentów mało znaczących co do nauk biblijnych jest właśnie skazą i prowadzi do wielu kłótni



fora dyskusyjne są po to, żeby dyskutować, a dyskutuje się po to, żeby się czegoś dowiedzieć i różne takie
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Placebowa  

Pogromca postów

lachrymology



ImiÄ™: nomen nescio

Do³±czy³a: 02 Wrz 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2010-01-23, 17:40   

Przeczytaj biblię, zrozum ją, a potem krytykuj wiarę chrześcijańską. Do wielu spraw podchodzisz zaj*biście przyziemnie i prostacko, a w tym przypadku jest miejsce na lekki "odchył".

Poza tym- nie wierzysz, to nie wierz, ale nie staraj się przekonać każdego, ze chrzaścijanizm jest największym złem. BO NIE JEST. Niesie za sobą masę zasad moralnych (jak każda religia), których przestrzegasz nawet Ty.
_________________
Połowa ludzkości nie istnieje; jej życie- to żart, dążenia naiwne, uczucia przelotne, poglądy śmieszne.
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-01-23, 17:43   

Cytat:

Poza tym- nie wierzysz, to nie wierz, a nie staraj się przekonać każdego, ze chrzaścijanizm jest największym złem. BO NIE JEST. Niesie za sobą masę zasad moralnych (jak każda religia), których przestrzegasz nawet Ty.



chyba nie myślisz, że chrześcijaństwo wymyśliło zasady moralne -.-


nie macie nic do powiedzenia w temacie oprócz "nie chcesz nie wierz" to nie wypowiadajcie się

poza tym DO KU*** NÊDZY NIKOGO NIE CHCE PRZEKONAÆ! MAM W DU*** CZY WIERZYSZ CZY NIE! chcę tylko rozmowy

Cytat:


Przeczytaj bibliÄ™,



czytałem troche ST i muszę powiedzieć, że gorszego g**** nigdy nie czytałem, natomiast NT jest nawet ciekawy i nie ma tam tyle pier******


//Rozumiem, że chcesz warna, tak? Po pierwsze, opanuj się, po drugie, nie usuwaj notek moderatora. Jeszcze raz i będzie przymusowa przerwa w pisaniu, uspokoisz się, wrócisz.//Mizantrop
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

agusiek  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 07 Lip 2009

Sk±d: Rzeszów

   

Wys³any: 2010-01-23, 17:44   

I po co w ogóle dyskutować na tematy religii ?
Myślę,że to indywidualna sprawa każdego z nas. Frozy nie staraj się narzucić swojego zdania reszcie... Katolik będzie wiedział swoje, ateista również. I dyskusja tu nic nie zmieni.
_________________
" Cza­sem człowiek sądzi, że uj­rzał już dno stud­ni ludzkiej głupo­ty, ale spo­tyka ko­goś, dzięki ko­mu do­wiaduje się, że ta stud­nia nie ma jed­nak dna. "
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-01-23, 17:48   

Cytat:

I po co w ogóle dyskutować na tematy religii ?
Myślę,że to indywidualna sprawa każdego z nas. Frozy nie staraj się narzucić swojego zdania reszcie... Katolik będzie wiedział swoje, ateista również. I dyskusja tu nic nie zmieni.



japie***** CZY JA TUTAJ CHCE KOGO¦ NAWRACAÆ?!


weźcie się ogarnijcie... gdyby nie miało to sensu to nikt by nie wierzył bo apostołowie stwierdziliby, że nie ma co gadać na temat wiary z innymi bo to indywidualna sprawa i nie ewangelizowaliby ludności...
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

rainbow  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 28 Gru 2009

Sk±d: po³udnie

   

Wys³any: 2010-01-23, 17:48   

agusiek napisa³/a:

I po co w ogóle dyskutować na tematy religii ?
Myślę,że to indywidualna sprawa każdego z nas. Frozy nie staraj się narzucić swojego zdania reszcie... Katolik będzie wiedział swoje, ateista również. I dyskusja tu nic nie zmieni.



napisałam to samo to mi Frozy powiedział, że to forum DYSKUSYJNE na którym się DYSKUTUJE.
no cóż.. :-|

wyloozuj kolego, nie sądzę żeby ktoś racjonalnie Ci odpowiedział na te argumenty.
 

Irma  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-01-23, 17:50   

Co za temat. Taki jest On według Ciebie zły? Przecież nawet go nie znasz. Słowa Constantine powinny w pewien sposób do Ciebie przemówić. Szanujemy tych, którzy wierzą, bez względu jaką wyznają religię, jak i tych, którzy są ateistami i żaden katolik nie powinien takiego tępić, to jego wybór.
Nie do końca rozumiem w czym dla Ciebie tkwi problem. W Starym Testamencie jest wiele różnych przykładów mówiących o zabijaniu. Wydarzenia, które miały miejsce przed narodzinami Chrystusa.

Frozy napisa³/a:

Cytat:
sÄ… skazÄ… dla nauki, a ponadto zabili wielu ludzi


Chrześcijaństwo skazą dla nauki? A kto w Quo vadis zabił chrześcijan?

Zabijanie ludzi jest obecne w czasach współczesnych i to właśnie dokonywane nie przez osoby wierzące. Sprawcy i tak znaleźli swoje miejsce w więzieniu.
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-01-23, 17:56   

Cytat:

Nie do końca rozumiem w czym dla Ciebie tkwi problem. W Starym Testamencie jest wiele różnych przykładów mówiących o zabijaniu.



w księdze Ezechiela było coś o kolesiu któremu bóg obiecał pokonać swoich wrogów jeśli ten złoży mu córkę w ofierze i złożył :P

Cytat:

Co za temat. Taki jest On według Ciebie zły? Przecież nawet go nie znasz.



jestem pewny, że JHWH nie istnieje, a temat się właśnie jego tyczy

Cytat:

Chrześcijaństwo skazą dla nauki?



nie słyszałaś przypadkiem o spaleniu przez chrześcijan największej biblioteki świata antycznego? bodajże 7000 rękopisów zostało spalonych

Jezus był dobrym człowiekiem, ale to co ludzie robili w ST to żal patrzeć
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

cytat  

Wymiatacz

Zirael



ImiÄ™: Zuzanna

Do³±czy³a: 11 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-23, 17:58   

ha, Irmo. rzeczywiście.
Frozy, jak możesz mówić o kogoś motywach że są dobre lub złe jeśli go nie znasz, nie rozumiesz? rzeczy dziejące się na świecie mierzone miarą człowieczą (głównie odczucia fizyczne, nie duchowe) wydają się być, są złe. ale mierzone miarą boską?
_________________
"(...)Godny jest przecież, bym go dzisiaj chwalił
I wielbił pieśnią za to, że przez chwilę
Istniał zmierzch, ranek i ziemia, i morze,
By Luthien mogła wśród nich się pojawić (...)"


J.R.R. Tolkien
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-01-23, 18:01   

jesteśmy ludźmi, mierzmy ludzką miarą bo co do boskiej miary to nie mamy pewności co do jej istnienia
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

cytat  

Wymiatacz

Zirael



ImiÄ™: Zuzanna

Do³±czy³a: 11 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-23, 18:02   

Frozy napisa³/a:

nie słyszałaś przypadkiem o spaleniu przez chrześcijan największej biblioteki świata antycznego? bodajże 7000 rękopisów zostało spalonych


dlaczego tylko Chrześcijanie są źli? a czy Ty słyszałeś o dyskryminacji kobiet i ludzi o niskim pochodzeniu społecznym w innych religiach? o kamieniowaniu nie-wyznawców?
_________________
"(...)Godny jest przecież, bym go dzisiaj chwalił
I wielbił pieśnią za to, że przez chwilę
Istniał zmierzch, ranek i ziemia, i morze,
By Luthien mogła wśród nich się pojawić (...)"


J.R.R. Tolkien
 

martucha1231  

Pogromca postów

:)



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-23, 18:03   

Mialam sie nie wypowiadac ale musze.
Wiecie co? Smieszni jestescie. Nikt tu nie zamierza nikogo przekonywac ani tym bardziej zmuszac do zmiany wiary. On che tylko uzyskac odpowiedzi na pytania zadane w pierwszym poscie czy cos w tym zlego?

agusiek napisa³/a:

I po co w ogóle dyskutować na tematy religii ?


A po co wogole dyskutowac na jaki kolwiek temat?

agusiek napisa³/a:

Myślę,że to indywidualna sprawa każdego z nas.


Na jaki kolwiek temat bys sie nie wypowiadala to to co napiszesz bedzie to tylko i wulacznie Twoja indywidualna sprawa? Wiec po jaka cholere wogle jest jakie kolwiek forum skoro dyskusje na jaki kolwiek temat nie maja sensu.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com