Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Iwona  

Pogromca postów

Iwona



ImiÄ™: Iwona

Do³±czy³a: 19 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-08-27, 08:57   

Jeśli chodzi o mnie to lekturami powinny być książki "na czasie" albo jakieś nowoczesne, a nie coś w stylu potopu czy pana tadka, bo wiekszosc uczniow tego nie czyta, bo jest nudne, bo jest napisane starym jezykiem, bo wszyscy tego nie lubia to i wiekszosc jst na nie;/
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-08-27, 11:16   

Iwona napisa³/a:

Jeśli chodzi o mnie to lekturami powinny być książki "na czasie" albo jakieś nowoczesne, a nie coś w stylu potopu czy pana tadka, bo wiekszosc uczniow tego nie czyta, bo jest nudne, bo jest napisane starym jezykiem, bo wszyscy tego nie lubia to i wiekszosc jst na nie;/



Na szczęście to nie młodzież decyduje co jest lekturą, a co nie. Już sobie wyobrażam przerabianie w szkole "Zmierzchu", czy Harrego Pottera :]
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

ewexewe  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Ewelina

Wiek: 30

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

Sk±d: Soko³ów Podlaski

   

Wys³any: 2009-08-27, 11:46   

nienawidze Don Kichota
_________________
Uszy ani oczy nie dostrzegajÄ… promyka serca.
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 35

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-08-27, 11:54   

To rozumiem, że na maturze byśmy pisali wypracowania na temat: Dlaczego śmiertelność jest taka nie atrakcyjna, wyjaśnij na przykładzie Belli i Voldemorta;D Temat super na egzamin dojrzałości... Good luck :mrgreen: .

Ja też nie lubię Sienkiewicza, ''Pana Tadeusza'' (bo ogólnie Mickiewicz miał czasem coś fajnego), no i zabijają mnie ''Cierpienia młodego Wertera'' chłopak był tak romantyczny, że aż musiał się zabić... Masakra.
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

Q  

Wymiatacz



Wiek: 34

Do³±czy³: 23 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-08-27, 12:08   

Iwona napisa³/a:

Jeśli chodzi o mnie to lekturami powinny być książki "na czasie"


To byłby koniec świata. Bogu niech będą dzięki, że to nie słitaśne trzynastki wybierają kanon lektur szkolnych...

Nie ma książek, których nienawidzę. Były takie, przez które trudno było mi przebrnąć lub takie, które mnie nudziły, tudzież nie interesowały. ¯adna w nich nie wzbudziła we mnie nienawiści, co najwyżej chęć rzucenia książką w kąt, ale to już w skrajnych przypadkach.

W liceum przeżywałem straszliwe męki, przedzierając się przez odmęty absurdalnej twórczości Gombrowicza. Literatura wojenna też działała na mnie jak usypiacz.
_________________
Ludzie powinni zostawać tam, gdzie się ich postawiło.
 

Iwona  

Pogromca postów

Iwona



ImiÄ™: Iwona

Do³±czy³a: 19 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-08-27, 12:16   

poem sometimes napisa³/a:


Na szczęście to nie młodzież decyduje co jest lekturą, a co nie. Już sobie wyobrażam przerabianie w szkole "Zmierzchu", czy Harrego Pottera :]



zmierzchu nie czytalam wiec nie wiem, ale ze Harry Potter to nie powiedziałam, ale z drugiej strony...why not xD


Ale nie Pan Tadeusz....

Coś co uczniom by sprawiało przyjemnosć w czytaniu a nie katusze:(

Werter był nawet fajny :D
 

Q  

Wymiatacz



Wiek: 34

Do³±czy³: 23 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-08-27, 12:27   

Iwona napisa³/a:

Coś co uczniom by sprawiało przyjemnosć w czytaniu a nie katusze:(


Nie każdy męczył się przy Panu Tadeuszu. Poza tym to jest nasza epopeja narodowa i wstyd jej nie znać.
A to, że dzieciaki mają problem z przeczytaniem jej [mimo, że są o wiele trudniejsze książki], to zasługa zidiociałego społeczeństwa.
_________________
Ludzie powinni zostawać tam, gdzie się ich postawiło.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-08-27, 12:42   

Q napisa³/a:

przeżywałem straszliwe męki, przedzierając się przez odmęty absurdalnej twórczości Gombrowicza



Agree, chociaż nie odważyłbym się powiedzieć tego u mnie na uczelni, przy którymś profesorze :-P

Q napisa³/a:

iteratura wojenna też działała na mnie jak usypiacz.



Disagree, chyba najciekawszy okres w literaturze ;)

To nie chodzi o to, żeby nastolatki czytały to, co im najlepiej idzie, lektury to książki, które należą do pewnego kanonu, są z różnych przyczyn ważne, to perełki pod względem formy, treści itp. i każdy dorosły człowiek powinien je znać.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Iwona  

Pogromca postów

Iwona



ImiÄ™: Iwona

Do³±czy³a: 19 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-08-27, 12:48   

być moze to dlatego ze bardziej wole matme i gegre niz polaka :P
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-08-27, 13:36   

Iwona, czy Ty ciągle musisz otować?


Nie znoszÄ™ 'FerdydurkÄ™'.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-08-27, 14:01   

Iwona napisa³/a:

Jeśli chodzi o mnie to lekturami powinny być książki "na czasie" albo jakieś nowoczesne, a nie coś w stylu potopu czy pana tadka, bo wiekszosc uczniow tego nie czyta, bo jest nudne, bo jest napisane starym jezykiem, bo wszyscy tego nie lubia to i wiekszosc jst na nie;/


Iwono, jak możesz?? Według mnie każda lektura ma w sobie coś co przyciąga, powinny raczej przyciągać młodzież, bo książki te są najlepsze i najodpowiedniejsze.
Lubię twórczość Sienkiewicza, jedyna Jego książka czytana z trudem to : "Pan Tadeusz" jednak, mimo to uważam ją za jedną z lepszych.

A ostatnio zainteresowała mnie książka Paula Coelho "Zahir" wypożyczyłam - kompletna porażka, zawsze czytam książki do końca, ale ta wyjątkowo nudna. W połowie, temat został rozwiązany, i właściwie powszechna monotonia zabijała nie tylko bohatera ale i czytelnika.
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

Q  

Wymiatacz



Wiek: 34

Do³±czy³: 23 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-08-27, 14:07   

Justencja napisa³/a:

Lubię twórczość Sienkiewicza, jedyna Jego książka czytana z trudem to : "Pan Tadeusz" jednak, mimo to uważam ją za jedną z lepszych.


Ale Pana Tadeusza napisał Mickiewicz...
_________________
Ludzie powinni zostawać tam, gdzie się ich postawiło.
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 35

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-08-27, 14:23   

Q napisa³/a:

W liceum przeżywałem straszliwe męki, przedzierając się przez odmęty absurdalnej twórczości Gombrowicza.


A mi sie podobała... Ale są gusta i guściki...
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-08-27, 17:55   

Justencja napisa³/a:

Lubię twórczość Sienkiewicza, jedyna Jego książka czytana z trudem to : "Pan Tadeusz" jednak, mimo to uważam ją za jedną z lepszych.



Mam nadzieję, że to jeden z tych ciężkich dowcipów? :-o

Powiedz mi, że tak, proszę.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-08-27, 18:19   

poem sometimes napisa³/a:


Mam nadzieję, że to jeden z tych ciężkich dowcipów? :-o

Powiedz mi, że tak, proszę.


Mógłby nim być, ale nie...
O "Panu Tadeuszu" pisałam już wcześniej w tym temacie, chodziło mi tym razem o "Potop" ( a raczej do połowy, bo później była nawet ciekawa). Dżisis sorry, za tą pomyłkę :wstyd: , ale jak widać ludzie nie śpią.
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com