Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-26, 21:58   

poem sometimes napisa³/a:

Q napisa³/a:

przeżywałem straszliwe męki, przedzierając się przez odmęty absurdalnej twórczości Gombrowicza



Agree, chociaż nie odważyłbym się powiedzieć tego u mnie na uczelni, przy którymś profesorze :-P


A mnie się Ferdydurke podobała bardzo specyficzna literatura, prawdopodobnie trzba mieć zgąbczały mózg tak jak ja aby ja zrozumieć. :D więcej jego twórczość nie czytałem.

Natomiast Lalki Prusa nie mogłem strawić, to dopiero było nudne, normalnie jak bym M jak Miłość oglądał, nawiasem mówiąc to chyba była taka opera mydlana tamtych czasów.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-26, 22:06   

cretultix napisa³/a:

A mnie się Ferdydurke podobała bardzo specyficzna literatura, prawdopodobnie trzba mieć zgąbczały mózg tak jak ja aby ja zrozumieć. :D więcej jego twórczość nie czytałem.



Hmm, ja mam raczej wrażenie, że to kwestia odbioru formy, w jakiej to jest napisane. Mnie się taka forma nie spodobała. No i problemy tam poruszone też nie zainteresowały mnie szczególnie. To już się równa braku zachwytu przy lekturze :-P

cretultix napisa³/a:

Natomiast Lalki Prusa nie mogłem strawić, to dopiero było nudne, normalnie jak bym M jak Miłość oglądał, nawiasem mówiąc to chyba była taka opera mydlana tamtych czasów.



Jak ja bym chciał, żeby w dzisiejszych czasach powstawały tak znakomicie napisane opery mydlane :-)
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-10-26, 23:29   

Cytat:

Nigdy też nie mogłam przejść przez "W pustyni i w puszczy", zawsze po przeczytaniu maksymalnie strony zasypiałam i nic z tego nie wiedziałam :X


matko jak sie wam nie podobało w pustyni w puszczy to czego chcecie za lektury? Prosto napisana prosta książka ale ciężko ją zrozumieć :-o
bo ja nie wiem. jedyną lekturę jak na razie co średnio mi sie podobała to Balladyna jest.

znienawidzone książki -romanse XXI w.
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

humusek

Stały User



Do³±czy³: 24 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-27, 00:11   

trudno nazwać to znienawidzeniem, ale zawsze odstręczało mnie to, że książka jest lekturą - oczywiście wtedy, gdy musiałem ją z tego powodu przeczytać. z czasem zrobiła mi się taka blokada, że nic już nie czytałem, jeśli nie wybrałem sobie tego sam:)
_________________
filmnotki
 

Fretka  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 11 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-10-27, 12:33   

ja nienawidzę chyba wszystkich lektur jakie kiedykolwiek miałam szczególnie te polskie :mrgreen: jedyna jaka mi się podobała to Hobbit :-D
 

humusek

Stały User



Do³±czy³: 24 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-27, 12:47   

lektury same w sobie nie są złe. to przymus czytania ich jest taki okropny. często sięgałem po te książki, kiedy nikt już mnie do nich nie zmuszał i wrażenia były jak najbardziej pozytywne.
_________________
filmnotki
 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2009-10-27, 16:45   

nie lubie wszyskich utworow Sienkiewicza.
"Robinson Cruzoe" - okropnosc!!
"Pan Tadeusz" - nigdy ale to nigdy a fe
"Przygody Odyseusza" - bleeeeeee
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

humusek

Stały User



Do³±czy³: 24 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-27, 16:52   

Hehe, jakie skrajne emocje:) Sienkiewicza czytało mi się kiedyś przyjemnie, ale podejrzewam, że teraz by mnie też nie zachwycił. Natomiast Pana Tadeusza przeczytałem dopiero parę lat temu, po przerobieniu go kilka razy na kilku etapach nauczania i wrażenie było naprawdę pozytywne. Doskonale jednak rozumiem, że szkoła może tę książkę obrzydzić.
_________________
filmnotki
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-05-21, 12:45   

Eragon - pamiętam, jak znajoma zachwycała się tą książką jeszcze w liceum. Z braku laku dałam się w końcu namówić na przeczytanie. Nie spodziewałam się jakieś dobrej literatury, ale miałam nadzieję przynajmniej na miły 'zapychacz czasu', szczególnie, że czytałam w wakacje. Efekt? Chyba nad żadną książką się tak nie uśmiałam i to nie względu na poczucie humoru w niej zawarte, ale na koszmarną przewidywalność fabuły, wtórność itp. A za scenę przenoszenia przez smoka koni przez rzekę/wąwóz mogłabym autorowi podarować Złotą Malinę. Jak dla mnie porównanie Eragona do Władcy Pierścieni to absurd.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-05-21, 13:25   

Cytat:

nie lubie wszyskich utworow Sienkiewicza.


Ja też. Tak mnie wkurza ten gościu...
Cała przewidywalna seria "Nie dla mamy nie dla taty..." którą kiedyś czytywałam.
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-05-21, 13:51   

Kordian, Stary człowiek i morze, jądro ciemności... nie potrafię się do tych książek przekonać... tak samo nienawidziłam pana samochodzika >.>
 

Ostatnio zmieniony przez QukuÅ‚ka 2010-05-21, 14:05, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-05-21, 13:59   

Qukułka, a ja akurat Kordiana uwielbiałam. Przeczytałam go jeszcze w wakacje przed rozpoczęciem roku szkolnego, w którym mieliśmy go omawiać (polonistka zawsze podawała nam lektury na wakacje, bo w roku szkolny omawialiśmy jedną po drugiej bez czasu na przeczytanie). Stary człowiek i morze nie zachwycił mnie jakoś szczególnie, ale to może dlatego, że czytałam go jak byłam jeszcze w gimnazjum i z tego względu zapewne nie do końca zrozumiałam. Jądro ciemności również średnio przypadło mi do gustu i szczerze powiedziawszy nie pamiętam już nawet za bardzo, o czym to było.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-05-21, 14:04   

Nataniel, ja po prostu nie mogłam przez to przebrnąć... dużo bardziej wolę coś w stylu Dziady cz II, świętoszek czy zemsta. ew. Quo vadis. A jak zaczął pomykać na tej chmurce to już w ogóle >.>
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-05-21, 14:08   

Mi to pomykanie na chmurce skojarzyło się z Dragon Ballem :-D .

Jeśli chodzi o lektury w liceum, to niewiele było takich, których nie przeczytałam. Za to w gimnazjum nie mogłam przebrnąć przez Krzyżaków, a w podstawówce przez W pustyni i w puszczy. Opisy Sienkiewicza mnie wtedy strasznie nudziły. Natomiast Potop w liceum już mi się bardzo podobał.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-05-21, 15:20   

Potop mi szedł ciężko, ale to nie było takie złe. Krzyżacy za to.. tragedia jak dla mnie. Nie mój typ lektury. a W pustyni i w puszczy lubiłam. Małego księcia dopiero w liceum przeczytałam xD
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com