Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siŕ!

Zapomnia│eť has│a?

Przypomnij je

Autor

WiadomoŠ

DeSade  

Pogromca post├│w

Do│▒czy│a: 20 Lip 2011

Wys│any: 2019-04-04, 09:51   

Szej-Hulud napisa│/a:

a tam nie widz─Ö problemu, ┼╝eby wpu┼Ťci─ç do seminarium kobiety.

Ja tak┼╝e nie.
To by mog┼éo weryfikowa─ç ewentualn─ů zdolno┼Ť─ç do zachowania seksualnej czysto┼Ťci.
Nie wiem, czy tu opowiada┼éam (prawdopodobnie tak). Ale raz spotka┼éam w poci─ůgu jednego przysz┼éego ksi─Ödza, kt├│ry by┼é w seminarium, wtedy jeszcze o niepow─ůtpiewalnej wierze i przekonaniu o swoim powo┼éaniu.
I ja, troch─Ö znudzona agnostyczka, m├│wi─Ö mu, ┼╝e troch─Ö nie wierz─Ö, on mnie przekonuje, ja kwestionuj─Ö. W ko┼äcu zesz┼éo na pasje i pasje do podr├│┼╝y. Chce mi si─Ö wprasza─ç na herbatk─Ö, na kaw─Ö. M├│wi─Ö,┼╝e nie. Bo ch┼éopak autentycznie mnie nie poci─ůga┼é.
I wiecie co. Kolejnego dnia, przypadkiem spotykam go nios─ůcego podanie, z rezygnacj─ů z tego seminarium. Pytam go - czemu? Na lito┼Ť─ç bosk─ů.
A on mi m├│wi, ┼╝e po naszej rozmowie, jednak ma pewne w─ůtpliwo┼Ťci.
A do niczego go nie przekonywałam jakby co.

Tak czytam, i w sumie, to nawet nie wiem, czy jest sens dalej tu dyskutowa─ç. Gdy┼╝ b┼é─Ödy s─ů ju┼╝ na samym poziomie poj─Öciowym. :ok:

[ Dodano: 2019-04-04, 09:52 ]
Niemniej chcia┼éam si─Ö podzieli─ç t─ů anegdotk─ů. :-)

kasia_dema┼äska  

Wymiatacz

Imię: kasia_demańska

Do│▒czy│a: 22 Lut 2019

Wys│any: 2019-04-07, 08:54   

Lady Virgin napisa│/a:

Abotage napisa│/a:

To jest moje 9 powod├│w dla kt├│rych nie jestem katolikiem i prawdopodobnie nigdy wi─Öcej nie uwierz─Ö w Jezusa, nie b─Öd─Ö wyznawc─ů chrze┼Ťcija┼ästwa nawet je┼Ťli objawi┼éoby mi si─Ö ca┼ée stado ┼Ťwi─Ötych naraz.

Nikt na si┼é─Ö Ci─Ö nie ci─ůgnie :-)

Pomijaj─ůc ca┼é─ů dyskusj─Ö - to jest w┼éa┼Ťnie sedno sprawy.

Abotage, nikt Ci nie ka┼╝e by─ç katolikiem i wcale nie musisz uzasadnia─ç, dlaczego nim nie jeste┼Ť. Nie jeste┼Ť i ju┼╝, masz woln─ů wol─Ö (kt├│r─ů B├│g szanuje, wi─Öc i ludzie powinni). Tw├│j wyw├│d zabrzmia┼é - przynajmniej ja tak to odbieram intuicyjnie - jakby┼Ť si─Ö usprawiedliwia┼é, a chyba nie o to Ci chodzi┼éo? Bo je┼Ťli mia┼ée┼Ť zamiar kogo┼Ť przekona─ç, ┼╝e nie warto by─ç katolikiem, to sorry, ale ani jeden z Twoich argument├│w nie jest przekonuj─ůcy.

Szej-Hulud  

Pogromca post├│w

Éminence grise

Imię: Łukasz

Do│▒czy│: 07 Sty 2010

Wys│any: 2019-04-08, 18:23   

kasia_dema┼äska napisa│/a:

Lady Virgin napisa│/a:

Abotage napisa│/a:

To jest moje 9 powod├│w dla kt├│rych nie jestem katolikiem i prawdopodobnie nigdy wi─Öcej nie uwierz─Ö w Jezusa, nie b─Öd─Ö wyznawc─ů chrze┼Ťcija┼ästwa nawet je┼Ťli objawi┼éoby mi si─Ö ca┼ée stado ┼Ťwi─Ötych naraz.

Nikt na si┼é─Ö Ci─Ö nie ci─ůgnie :-)

Pomijaj─ůc ca┼é─ů dyskusj─Ö - to jest w┼éa┼Ťnie sedno sprawy.

Abotage, nikt Ci nie ka┼╝e by─ç katolikiem i wcale nie musisz uzasadnia─ç, dlaczego nim nie jeste┼Ť. Nie jeste┼Ť i ju┼╝, masz woln─ů wol─Ö (kt├│r─ů B├│g szanuje, wi─Öc i ludzie powinni). Tw├│j wyw├│d zabrzmia┼é - przynajmniej ja tak to odbieram intuicyjnie - jakby┼Ť si─Ö usprawiedliwia┼é, a chyba nie o to Ci chodzi┼éo? Bo je┼Ťli mia┼ée┼Ť zamiar kogo┼Ť przekona─ç, ┼╝e nie warto by─ç katolikiem, to sorry, ale ani jeden z Twoich argument├│w nie jest przekonuj─ůcy.

Wybacz, ale nie zgadzam si─Ö z Tob─ů. By─ç mo┼╝e w krajach zachodnich bycie katolikiem jest ca┼ékowicie dobrowolne i wynika z wyboru, ale w Polsce rzeczywisto┼Ť─ç jest zupe┼énie inna. Religi─ů karmi si─Ö dzieci od najm┼éodszych lat. Je┼Ťli nawet rodzice nie s─ů wierz─ůcy, to dzi─Öki samej telewizji publicznej dziecko co krok b─Ödzie widzia┼éo papie┼╝a wysiadaj─ůcego z samolotu i prawi─ůcego mora┼éy. Zobaczy Piotra Kra┼Ťk─Ö i jego ┼ézy, gdy umiera┼é Wojty┼éa. Zobaczy te┼╝ Ziemca kiwaj─ůcego g┼éow─ů w milczeniu podczas rozmowy z ojcem Bashobor─ů, gdy ten opowiada jak wskrzesza┼é zmar┼éych. W ko┼äcu zobaczy te┼╝ Tadeusza Rydzyka podczas kolejnych urodzin "Radia Maryja".

A to dopiero pocz─ůtek. W tej samej telewizji zobaczy komisje sejmowe walcz─ůce z ateizacj─ů. Zobaczy pos┼é├│w i pos┼éanki walcz─ůcych z sekularyzacj─ů. Zobaczy biskup├│w, kt├│rzy karc─ůcym palcem wskazuj─ů politycznych wrog├│w swoich partyjnych przyjaci├│┼é. Zobaczy polityk├│w i ksi─Ö┼╝y, kt├│rzy razem agituj─ů za poszerzeniem w┼éadzy Ko┼Ťcio┼éa.

Dalej to ju┼╝ czysta polityka. Nie dla praw kobiet, nie dla edukacji seksualnej, nie dla jakichkolwiek praw dla mniejszo┼Ťci seksualnych. Zamiast tego propaganda: geje roznosz─ůcy choroby weneryczne i molestuj─ůcy dzieci. Goebbels przebra┼é si─Ö w sutann─Ö!

Propaganda, poza telewizj─ů, ma te┼╝ miejsce w szkole. Nie kto inny jak ma┼éopolska kurator o┼Ťwiaty uwa┼╝a, ┼╝e wszystkie uroczysto┼Ťci szkolne powinny rozpoczyna─ç si─Ö msz─ů ┼Ťwi─Öt─ů. Kuria krakowska walczy z decyzj─ů radnych, kt├│rzy uznali, ┼╝e lekcje religii powinny mie─ç miejsce na pierwszej lub ostatniej lekcji, tak by osoby nie ucz─Öszczaj─ůce na nie mogli przyj┼Ť─ç do szko┼éy p├│┼║niej lub sko┼äczy─ç lekcje wcze┼Ťniej. Dodatkowo, m├│wi─ůc dalej o szkole, zgodnie z przepisami prawa to rodzice powinni zapisywa─ç dzieci na religi─Ö. Formalnie jednak, na t─Ö chwil─Ö, musz─ů oni dziecko z religii wypisa─ç. Z lekcjami religii jest r├│┼╝nie, ale nawet te najlepiej prowadzone sprowadzaj─ů si─Ö w praktyce do delikatnej indoktrynacji. Te gorzej prowadzone to ju┼╝ jawna propaganda.

W zeszycie mojego brata znalaz┼éem na przyk┼éad informacje o tym, ┼╝e Halloween to ┼Ťwi─Öto satanist├│w, o czym przestrzegaj─ů cho─çby egzorcy┼Ťci. Jest to swoj─ů drog─ů ciekawe: polscy katecheci bez zaj─ůknienia uznaj─ů wypowiedzi demon├│w za warto┼Ťciowe ┼║r├│d┼éo wiedzy teologicznej. W tym samym zeszycie znalaz┼éem te┼╝ notatki propagandowe na temat aborcji, eutanazji i homoseksualizmu (pada tam s┼éowo "zboczenie"). Brat us┼éysza┼é raz nawet, ┼╝e gry komputerowe to grzech. Zacz─ů┼é szuka─ç informacji w internecie i trafi┼é na portal, kt├│rego naczelnym przez wiele lat by┼é Tomasz Terlikowski. Doros┼éy potrafi rozpozna─ç w tym be┼ékot ujadaj─ůcego konserwatywnego po┼╝al si─Ö Bo┼╝e redaktorka, ale nastolatek widzi w tym wszystkim autorytet Ko┼Ťcio┼éa. To gro┼║ne narz─Ödzie, za kt├│re odpowiedzialno┼Ťci w praktyce nie bierze nikt.

Podsumowuj─ůc: m┼éodzi (a tak┼╝e starsi) Polacy nie maj─ů pe┼éni wolno┼Ťci, je┼Ťli chodzi o katolicyzm. Musz─ů si─Ö spod tej - parafrazuj─ůc Boya-┼╗ele┼äskiego - okupacji wyrywa─ç, cz─Östo staj─ůc w opozycji do nierozumiej─ůcych ich najbli┼╝szych.
"Polskie ┼╝ycie polityczne nie mo┼╝e by─ç d┼╝ungl─ů afryka┼äsk─ů, w kt├│rej buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije g┼éow─Ö o demokracj─Ö, albo Polska zap┼éonie wojn─ů domow─ů." - Ignacy Daszy┼äski

kasia_dema┼äska  

Wymiatacz

Wys│any: 2019-04-08, 19:17   

Szej-Hulud napisa│/a:

Podsumowuj─ůc: m┼éodzi (a tak┼╝e starsi) Polacy nie maj─ů pe┼éni wolno┼Ťci, je┼Ťli chodzi o katolicyzm. Musz─ů si─Ö spod tej - parafrazuj─ůc Boya-┼╗ele┼äskiego - okupacji wyrywa─ç, cz─Östo staj─ůc w opozycji do nierozumiej─ůcych ich najbli┼╝szych.

No dobrze, ale co to wszystko ma do rzeczy? Mam wra┼╝enie, ┼╝e nie zrozumia┼ée┼Ť mojej wypowiedzi.

Facet wymieni┼é w tym w─ůtku 9 powod├│w, dla kt├│rych nie jest katolikiem. Nie jest, to nie jest, okej, takie o┼Ťwiadczenie to ju┼╝ przecie┼╝ walka z "okupacj─ů" :cool: Po co je uzasadnia─ç? To przecie┼╝ osobisty wyb├│r. Katolicy te┼╝ s─ů niejednokrotnie wy┼Ťmiewani z powodu swojego katolicyzmu i wyznawanych zasad, a wizja, kt├│r─ů rysujesz powy┼╝ej, jest bardzo jednostronna.

Ja osobi┼Ťcie inicjalny post tego w─ůtku odebra┼éam jako albo
1. pr├│b─Ö usprawiedliwiania swojego wyboru (podejrzewam, ┼╝e to b┼é─Ödna interpretacja, bo nie s─ůdz─Ö, ┼╝eby autor chcia┼é si─Ö usprawiedliwia─ç przed innymi, dlaczego nie jest katolikiem);
albo
2. pr├│b─Ö przekonania innych, niezdecydowanych, w ramach "boj├│wki antykatolickiej". W tym ostatnim przypadku, jak napisa┼éam wy┼╝ej, wymienione argumenty s─ů - w moim odczuciu (podkre┼Ťlam - w moim!) - s┼éabe, a zawsze zak┼éada┼éam, ┼╝e je┼Ťli ma si─Ö w r─Öku s┼éabe maczugi, to nie ma sensu nimi macha─ç.

Pozdrawiam :-)

Szej-Hulud  

Pogromca post├│w

Éminence grise

Wys│any: 2019-04-08, 21:42   

Facet wymieni┼é w tym w─ůtku 9 powod├│w, dla kt├│rych nie jest katolikiem. Nie jest, to nie jest, okej, takie o┼Ťwiadczenie to ju┼╝ przecie┼╝ walka z "okupacj─ů" :cool: Po co je uzasadnia─ç? To przecie┼╝ osobisty wyb├│r. Katolicy te┼╝ s─ů niejednokrotnie wy┼Ťmiewani z powodu swojego katolicyzmu i wyznawanych zasad, a wizja, kt├│r─ů rysujesz powy┼╝ej, jest bardzo jednostronna.

A dlaczego mia┼éby nie uzasadnia─ç swojego wyboru? Skoro katolikowi wolno publikowa─ç ckliwe wypociny zwane "┼Ťwiadectwami", to "┼Ťwiadectwa" oparte o merytoryczn─ů argumentacj─Ö os├│b niewierz─ůcych powinny mie─ç co najmniej takie samo prawo, by pojawia─ç si─Ö w internecie.

Natomiast co do wy┼Ťmiewania katolicyzmu: przykro mi z powodu prymitywnych atak├│w na katolik├│w. Systemowo jednak, w Polsce prze┼Ťladowani nie s─ů. Wr─Öcz przeciwnie, ich przedstawiciele w ┼Ťwiecie polityki (politycy, biskupi, dzia┼éacze np. Ordo Iuris czy Kaja Godek z towarzystwem) narzucaj─ů innym katolicki ┼Ťwiatopogl─ůd, jednocze┼Ťnie ograniczaj─ůc (lub pr├│buj─ůc ograniczy─ç) prawa os├│b, kt├│re tego ┼Ťwiatopogl─ůdu nie podzielaj─ů.

2. pr├│b─Ö przekonania innych, niezdecydowanych, w ramach "boj├│wki antykatolickiej". W tym ostatnim przypadku, jak napisa┼éam wy┼╝ej, wymienione argumenty s─ů - w moim odczuciu (podkre┼Ťlam - w moim!) - s┼éabe, a zawsze zak┼éada┼éam, ┼╝e je┼Ťli ma si─Ö w r─Öku s┼éabe maczugi, to nie ma sensu nimi macha─ç.

Naprawd─Ö uwa┼╝asz, ┼╝e wsp├│┼éczesne cierpienie os├│b LGBT+ wynikaj─ůce z antagonizuj─ůcego dzia┼éania Ko┼Ťcio┼éa to s┼éaby argument? Gdzie Twoja empatia?
"Polskie ┼╝ycie polityczne nie mo┼╝e by─ç d┼╝ungl─ů afryka┼äsk─ů, w kt├│rej buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije g┼éow─Ö o demokracj─Ö, albo Polska zap┼éonie wojn─ů domow─ů." - Ignacy Daszy┼äski

kasia_dema┼äska  

Wymiatacz

Wys│any: 2019-04-08, 23:00   

Szej-Hulud napisa│/a:

A dlaczego mia┼éby nie uzasadnia─ç swojego wyboru? Skoro katolikowi wolno publikowa─ç ckliwe wypociny zwane "┼Ťwiadectwami", to "┼Ťwiadectwa" oparte o merytoryczn─ů argumentacj─Ö os├│b niewierz─ůcych powinny mie─ç co najmniej takie samo prawo, by pojawia─ç si─Ö w internecie.

Ale┼╝ ja mu tego prawa nie odmawiam. Tyle ┼╝e zazwyczaj ┼Ťwiadectwo ma charakter "pozytywny" (w sensie formalnym, nie aksjologicznym) - tzn. "dlaczego jestem katolikiem", "dlaczego jestem ateist─ů" itd. ┼Üwiadectwo "negatywne", czyli "dlaczego nie jestem / nie chc─Ö by─ç katolikiem" w moim odczuciu nie ma sensu - to troch─Ö tak, jakbym t┼éumaczy┼éa "dlaczego nie jestem / nie chc─Ö by─ç wielb┼é─ůdem (ufoludkiem, przedszkolank─ů, sprzedawczyni─ů...)". Nie jestem, to nie jestem, i tyle. Dop├│ki nikt mnie do tego nie zmusza si┼é─ů czy prawem (a jeszcze nie s┼éysza┼éam o prawnym czy si┼éowym przymuszaniu kogokolwiek do wst─ůpienia do KK), to co tu uzasadnia─ç? W moim odczuciu uzasadnia si─Ö co┼Ť, co jest, a nie co┼Ť, czego nie ma. Ale spoko, nie przeszkadza mi, je┼Ťli kto┼Ť czuje tak─ů potrzeb─Ö :-)

Szej-Hulud napisa│/a:

Naprawd─Ö uwa┼╝asz, ┼╝e wsp├│┼éczesne cierpienie os├│b LGBT+ wynikaj─ůce z antagonizuj─ůcego dzia┼éania Ko┼Ťcio┼éa to s┼éaby argument? Gdzie Twoja empatia?

Wybacz, ale o cierpieniu os├│b LGBT pod wp┼éywem dzia┼éa┼ä KK niestety nie wypowiem si─Ö, bo nie znam sprawy. Rozumiem, ┼╝e Ty jeste┼Ť na to wyczulony, ale ja po prostu nie znam w swoim otoczeniu nikogo z tym problemem, nie spotka┼éam nikogo, kto by mi si─Ö skar┼╝y┼é, ┼╝e jako LGBT cierpi z powodu "antagonizuj─ůcego dzia┼éania Ko┼Ťcio┼éa". Pewnie jakie┼Ť informacje na ten temat mo┼╝na znale┼║─ç w Internecie, jednak musia┼éabym celowo dokszta┼éci─ç si─Ö w tym kierunku. Poniewa┼╝ jednak (nie b─Öd─ůc LGBT ani nie interesuj─ůc si─Ö zupe┼énie tym tematem) nie zg┼é─Öbiam jako┼Ť szczeg├│lnie tej kwestii, ten argument autora w─ůtku do mnie nie trafia (przypominam - m├│wimy o argumentach przeciwko byciu katolikiem) i nie uwa┼╝am, by by┼éa to kwestia empatii czy braku empatii.

Szej-Hulud  

Pogromca post├│w

Éminence grise

Wys│any: 2019-04-09, 18:43   

Ale┼╝ ja mu tego prawa nie odmawiam. Tyle ┼╝e zazwyczaj ┼Ťwiadectwo ma charakter "pozytywny" (w sensie formalnym, nie aksjologicznym) - tzn. "dlaczego jestem katolikiem", "dlaczego jestem ateist─ů" itd. ┼Üwiadectwo "negatywne", czyli "dlaczego nie jestem / nie chc─Ö by─ç katolikiem" w moim odczuciu nie ma sensu - to troch─Ö tak, jakbym t┼éumaczy┼éa "dlaczego nie jestem / nie chc─Ö by─ç wielb┼é─ůdem (ufoludkiem, przedszkolank─ů, sprzedawczyni─ů...)". Nie jestem, to nie jestem, i tyle. Dop├│ki nikt mnie do tego nie zmusza si┼é─ů czy prawem (a jeszcze nie s┼éysza┼éam o prawnym czy si┼éowym przymuszaniu kogokolwiek do wst─ůpienia do KK), to co tu uzasadnia─ç? W moim odczuciu uzasadnia si─Ö co┼Ť, co jest, a nie co┼Ť, czego nie ma. Ale spoko, nie przeszkadza mi, je┼Ťli kto┼Ť czuje tak─ů potrzeb─Ö :-)

W matematyce cz─Östo stosuje si─Ö tzw. dow├│d nie wprost. To nie tyle negacja, co za┼éo┼╝enie tezy przeciwnej do dowodzonej oraz wykazanie, ┼╝e teza ta prowadzi do sprzeczno┼Ťci. My┼Ťl─Ö, ┼╝e w spo┼éecze┼ästwie tak silnie jak nasze wciskanym w ramy katolicyzmu, taka forma "dowodzenia" s┼éuszno┼Ťci ┼Ťwiatopogl─ůdu innego ni┼╝ "domy┼Ťlny" jest uzasadniona. Taka argumentacja sama w sobie jest pewnym podsumowaniem drogi, jak─ů dana osoba musia┼éa przeby─ç.

Wybacz, ale o cierpieniu os├│b LGBT pod wp┼éywem dzia┼éa┼ä KK niestety nie wypowiem si─Ö, bo nie znam sprawy. Rozumiem, ┼╝e Ty jeste┼Ť na to wyczulony, ale ja po prostu nie znam w swoim otoczeniu nikogo z tym problemem, nie spotka┼éam nikogo, kto by mi si─Ö skar┼╝y┼é, ┼╝e jako LGBT cierpi z powodu "antagonizuj─ůcego dzia┼éania Ko┼Ťcio┼éa". Pewnie jakie┼Ť informacje na ten temat mo┼╝na znale┼║─ç w Internecie, jednak musia┼éabym celowo dokszta┼éci─ç si─Ö w tym kierunku. Poniewa┼╝ jednak (nie b─Öd─ůc LGBT ani nie interesuj─ůc si─Ö zupe┼énie tym tematem) nie zg┼é─Öbiam jako┼Ť szczeg├│lnie tej kwestii, ten argument autora w─ůtku do mnie nie trafia (przypominam - m├│wimy o argumentach przeciwko byciu katolikiem) i nie uwa┼╝am, by by┼éa to kwestia empatii czy braku empatii.

W takim razie Twoja wiara, a mo┼╝e raczej akceptacja dzia┼éa┼ä Ko┼Ťcio┼éa, wynika wprost z ignorancji, kt├│r─ů trudno nazwa─ç dobrym powodem.

Żeby jednak nie było, że jestem w tej kwestii gołosłowny:
1. Osobiste prze┼╝ycia os├│b homoseksualnych - tutaj cz─Östo pojawia si─Ö motyw skrzywdzenia przez katolicki ┼Ťwiatopogl─ůd. Ze swojego do┼Ťwiadczenia mog─Ö powiedzie─ç, ┼╝e pogodzenie orientacji homoseksualnej z katolickim wychowaniem by┼éo dla mnie niezwykle bolesne, trwa┼éo kilka lat i ostatecznie wi─ůza┼éo si─Ö z odrzuceniem nauki Ko┼Ťcio┼éa.
2. J─Özyk nienawi┼Ťci biskup├│w - cz─Östo s┼éysz─Ö, ┼╝e jestem zboczony, ┼╝e nie potrafi─Ö kocha─ç albo ┼╝e moja mi┼éo┼Ť─ç jest wynikiem niedojrza┼éo┼Ťci. To poni┼╝aj─ůce.
3. Ksi─ůdz Dariusz Oko - wyr├│┼╝ni┼éem go, poniewa┼╝ jest szczeg├│lnym przypadkiem. Rydzyka daruj─Ö ;-)
4. Udzia┼é ksi─Ö┼╝y (os├│b w sutannach) w kontrmanifestacjach wobec parad r├│wno┼Ťci w towarzystwie ONR/Wszechpolak├│w.
5. Wypowiedzi zwi─ůzanych z Ko┼Ťcio┼éem polityk├│w, jak np. Jaros┼éaw Kaczy┼äski, Beata Szyd┼éo, Beata Kempa, Zbigniew Ziobro czy Krystyna Paw┼éowicz. To s─ů ludzie b─Öd─ůcy u w┼éadzy, kt├│rych s┼éowa nierzadko godz─ů we mnie jako przedstawiciela mniejszo┼Ťci.
6. Dzia┼éania polityk├│w i agitacja biskup├│w. Na chwil─Ö obecn─ů nie mog─Ö w ┼╝aden spos├│b zabezpieczy─ç swojego ch┼éopaka, poniewa┼╝ nie istnieje mo┼╝liwo┼Ť─ç uznania go w ┼Ťwietle prawa za blisk─ů mi osob─Ö. Formalnie nawet za┼éo┼╝enie wsp├│lnego konta w banku stanowi problem, bo przepisy skarbowe s─ů r├│┼╝nie interpretowane (korzystna dla mnie interpretacja obowi─ůzuje w tej chwili, o ile nic si─Ö nie zmieni┼éo, w Katowicach). Nie mam urlopu na wypadek jego choroby lub wypadku ani nie jestem w stanie obj─ů─ç go swoim ubezpieczeniem zdrowotnym wynikaj─ůcym z umowy o prac─Ö.
7. Brak dzia┼éa┼ä ze strony biskup├│w. Pomijaj─ůc kwestie prawne, biskupi maj─ů niew─ůtpliw─ů ┼Ťwiadomo┼Ť─ç trudno┼Ťci w ┼╝yciu mniejszo┼Ťci seksualnych, zw┼éaszcza tych zwi─ůzanych z nienawi┼Ťci─ů ze strony innych os├│b. Mimo to, nie robi─ů niczego, by nienawi┼Ť─ç t─Ö zwalczy─ç.
8. Promowanie tzw. terapii konwersyjnych, kt├│re rzekomo lecz─ů homoseksualizm, a wed┼éug bada┼ä, wielu ┼Ťwiadectw i reporta┼╝y wy┼é─ůcznie wp─Ödzaj─ů ludzi w poczucie winy i szkodz─ů zdrowiu psychicznemu.

kasia_dema┼äska  

Wymiatacz

Wys│any: 2019-04-09, 19:33   

Szej-Hulud napisa│/a:

W matematyce cz─Östo stosuje si─Ö tzw. dow├│d nie wprost. To nie tyle negacja, co za┼éo┼╝enie tezy przeciwnej do dowodzonej oraz wykazanie, ┼╝e teza ta prowadzi do sprzeczno┼Ťci. My┼Ťl─Ö, ┼╝e w spo┼éecze┼ästwie tak silnie jak nasze wciskanym w ramy katolicyzmu, taka forma "dowodzenia" s┼éuszno┼Ťci ┼Ťwiatopogl─ůdu innego ni┼╝ "domy┼Ťlny" jest uzasadniona. Taka argumentacja sama w sobie jest pewnym podsumowaniem drogi, jak─ů dana osoba musia┼éa przeby─ç.

Czyli po prostu osobiste ┼Ťwiadectwo. No to okej, ka┼╝dy ma prawo takowe opublikowa─ç, je┼Ťli sobie tego ┼╝yczy. Ja wysz┼éam tylko od twierdzenia, ┼╝e nikt nikogo nie zmusza do bycia katolikiem, ale by─ç mo┼╝e nie jest to w tym najistotniejsze. Mo┼╝e to mia┼éo by─ç takie zwierzenie, podzielenie si─Ö swoim ┼Ťwiatopogl─ůdem - w porz─ůdku.

Nie uwa┼╝am jednak, ┼╝eby pogl─ůd katolicki by┼é w naszym spo┼éecze┼ästwie "domy┼Ťlny", tu chyba troch─Ö naci─ůgasz, co? Zauwa┼╝, jak nauka KK na temat seksualno┼Ťci (np. czysto┼Ť─ç przedma┼é┼╝e┼äska) jest obecnie wy┼Ťmiewana i uwa┼╝ana za za┼Ťciankow─ů "dewocj─Ö", jak agresywnie promowana jest (w mediach i kulturze) wczesna inicjacja seksualna, przygodny seks itd. M┼éody cz┼éowiek, kt├│ry chce w tym wzgl─Ödzie przestrzega─ç nauki Ko┼Ťcio┼éa, jest uwa┼╝any za "dziwnego" i niejednokrotnie alienowany ze ┼Ťrodowiska r├│wie┼Ťniczego. W tym przypadku akurat wiem, co m├│wi─Ö, bo znam temat.

Szej-Hulud napisa│/a:

W takim razie Twoja wiara, a mo┼╝e raczej akceptacja dzia┼éa┼ä Ko┼Ťcio┼éa, wynika wprost z ignorancji, kt├│r─ů trudno nazwa─ç dobrym powodem.

Dobrym powodem do czego?

Szej-Hulud  

Pogromca post├│w

Éminence grise

Wys│any: 2019-04-09, 20:09   

Czyli po prostu osobiste ┼Ťwiadectwo. No to okej, ka┼╝dy ma prawo takowe opublikowa─ç, je┼Ťli sobie tego ┼╝yczy. Ja wysz┼éam tylko od twierdzenia, ┼╝e nikt nikogo nie zmusza do bycia katolikiem, ale by─ç mo┼╝e nie jest to w tym najistotniejsze. Mo┼╝e to mia┼éo by─ç takie zwierzenie, podzielenie si─Ö swoim ┼Ťwiatopogl─ůdem - w porz─ůdku.

Nie uwa┼╝am jednak, ┼╝eby pogl─ůd katolicki by┼é w naszym spo┼éecze┼ästwie "domy┼Ťlny", tu chyba troch─Ö naci─ůgasz, co? Zauwa┼╝, jak nauka KK na temat seksualno┼Ťci (np. czysto┼Ť─ç przedma┼é┼╝e┼äska) jest obecnie wy┼Ťmiewana i uwa┼╝ana za za┼Ťciankow─ů "dewocj─Ö", jak agresywnie promowana jest (w mediach i kulturze) wczesna inicjacja seksualna, przygodny seks itd. M┼éody cz┼éowiek, kt├│ry chce w tym wzgl─Ödzie przestrzega─ç nauki Ko┼Ťcio┼éa, jest uwa┼╝any za "dziwnego" i niejednokrotnie alienowany ze ┼Ťrodowiska r├│wie┼Ťniczego. W tym przypadku akurat wiem, co m├│wi─Ö, bo znam temat.

To nie jest tak, ┼╝e kto┼Ť kogo┼Ť zmusza do wyznawania wiary.

Problem w tym, ┼╝e wiara jest nam (osobom zamieszkuj─ůcym Polsk─Ö) wciskana z ka┼╝dej strony. Tu przyjedzie papie┼╝, tam minister ukl─Öknie przed biskupem, jeszcze gdzie┼Ť indziej pos┼éanka z┼éo┼╝y ┼╝yczenia Rydzykowi, a w innym miejscu premier stwierdzi, ┼╝e s┼éuchacze rydzykowego radia kochaj─ů swoj─ů ojczyzn─Ö bardziej ni┼╝ inni. A wszystko to bez cienia za┼╝enowania poka┼╝e Telewizja Polska.

W innym miejscu ma┼éopolska kurator o┼Ťwiaty stwierdzi, ┼╝e uroczysto┼Ťci szkolne powinny rozpoczyna─ç si─Ö od mszy ┼Ťwi─Ötej.

Minister zdrowia z kolei zaka┼╝e pigu┼éki "dzie┼ä po", zas┼éaniaj─ůc si─Ö niejasnymi wynikami bada┼ä, a w praktyce kieruj─ůc si─Ö ┼Ťwiatopogl─ůdem.

Jeszcze inny minister, nie kryj─ůc motywacji ┼Ťwiatopogl─ůdowej, wypowie wojn─Ö metodzie in vitro. Wt├│rowa┼éa mu b─Ödzie pos┼éanka promuj─ůca naprotechnologi─Ö.

Pewien pose┼é, z kolei, nazwie projekt ustawy liberalizuj─ůcej dost─Öp do aborcji "szata┼äskim".

Inny pose┼é, podczas czytania ustawy o zwi─ůzkach partnerskich, przywo┼éa imi─Ö Jana Paw┼éa II i w ramach mi┼éo┼Ťci bli┼║niego nazwie homoseksualist├│w zbocze┼äcami, kt├│rych nale┼╝y leczy─ç.

A w mi─Ödzyczasie Ko┼Ťci├│┼é dostanie od pa┼ästwa i samorz─ůd├│w kolejne pieni─ůdze i kolejne stawiaj─ůce go ponad prawem przywileje.

W jednym masz racj─Ö: wi─Ökszo┼Ť─ç spo┼éecze┼ästwa wcale nie przejmuje si─Ö a┼╝ tak nauk─ů Ko┼Ťcio┼éa. Nie dostrzegasz natomiast, ┼╝e trudno by┼éoby wy┼Ťmiewa─ç ow─ů "nauk─Ö" nie znaj─ůc jej. Polacy s─ů ni─ů bombardowani z ka┼╝dej strony. Rz─ůd (PiS, PO, SLD) trzyma si─Ö z Ko┼Ťcio┼éem, a Ko┼Ťci├│┼é z rz─ůdem. To po┼é─ůczenie autorytetu Ko┼Ťcio┼éa z faktyczn─ů w┼éadz─ů. Rz─ůdy bliskie Ko┼Ťcio┼éowi to [w Polsce] nic innego jak dyktatura mniejszo┼Ťci, kt├│rej celem na t─Ö chwil─Ö wydaje si─Ö by─ç ograniczenie praw wi─Ökszo┼Ťci spo┼éecze┼ästwa. ┼Üpiewa┼é o tym Kaczmarski: Ci zapomnieli marz─ůc o kokosach, ┼╗e ich kr├│lestwo - dopiero w niebiosach.

Dobrym powodem do czego?

Do czegokolwiek poza uzupełnianiem braków w wiedzy.

kasia_dema┼äska  

Wymiatacz

Wys│any: 2019-04-09, 21:22   

Szej-Hulud napisa│/a:

Problem w tym, ┼╝e wiara jest nam (osobom zamieszkuj─ůcym Polsk─Ö) wciskana z ka┼╝dej strony. Tu przyjedzie papie┼╝, tam minister ukl─Öknie przed biskupem, jeszcze gdzie┼Ť indziej pos┼éanka z┼éo┼╝y ┼╝yczenia Rydzykowi, a w innym miejscu premier stwierdzi, ┼╝e s┼éuchacze rydzykowego radia kochaj─ů swoj─ů ojczyzn─Ö bardziej ni┼╝ inni. A wszystko to bez cienia za┼╝enowania poka┼╝e Telewizja Polska.

W innym miejscu ma┼éopolska kurator o┼Ťwiaty stwierdzi, ┼╝e uroczysto┼Ťci szkolne powinny rozpoczyna─ç si─Ö od mszy ┼Ťwi─Ötej.

Minister zdrowia z kolei zaka┼╝e pigu┼éki "dzie┼ä po", zas┼éaniaj─ůc si─Ö niejasnymi wynikami bada┼ä, a w praktyce kieruj─ůc si─Ö ┼Ťwiatopogl─ůdem.

Jeszcze inny minister, nie kryj─ůc motywacji ┼Ťwiatopogl─ůdowej, wypowie wojn─Ö metodzie in vitro. Wt├│rowa┼éa mu b─Ödzie pos┼éanka promuj─ůca naprotechnologi─Ö.

Pewien pose┼é, z kolei, nazwie projekt ustawy liberalizuj─ůcej dost─Öp do aborcji "szata┼äskim".

Inny pose┼é, podczas czytania ustawy o zwi─ůzkach partnerskich, przywo┼éa imi─Ö Jana Paw┼éa II i w ramach mi┼éo┼Ťci bli┼║niego nazwie homoseksualist├│w zbocze┼äcami, kt├│rych nale┼╝y leczy─ç.

A w mi─Ödzyczasie Ko┼Ťci├│┼é dostanie od pa┼ästwa i samorz─ůd├│w kolejne pieni─ůdze i kolejne stawiaj─ůce go ponad prawem przywileje.

W jednym masz racj─Ö: wi─Ökszo┼Ť─ç spo┼éecze┼ästwa wcale nie przejmuje si─Ö a┼╝ tak nauk─ů Ko┼Ťcio┼éa. Nie dostrzegasz natomiast, ┼╝e trudno by┼éoby wy┼Ťmiewa─ç ow─ů "nauk─Ö" nie znaj─ůc jej. Polacy s─ů ni─ů bombardowani z ka┼╝dej strony. Rz─ůd (PiS, PO, SLD) trzyma si─Ö z Ko┼Ťcio┼éem, a Ko┼Ťci├│┼é z rz─ůdem. To po┼é─ůczenie autorytetu Ko┼Ťcio┼éa z faktyczn─ů w┼éadz─ů. Rz─ůdy bliskie Ko┼Ťcio┼éowi to [w Polsce] nic innego jak dyktatura mniejszo┼Ťci, kt├│rej celem na t─Ö chwil─Ö wydaje si─Ö by─ç ograniczenie praw wi─Ökszo┼Ťci spo┼éecze┼ästwa. ┼Üpiewa┼é o tym Kaczmarski: Ci zapomnieli marz─ůc o kokosach, ┼╗e ich kr├│lestwo - dopiero w niebiosach.

Dyktatura mniejszo┼Ťci? Przecie┼╝ premier, prezydent czy minister reprezentuje swoich wyborc├│w, kt├│rzy go wybrali (wi─Ökszo┼Ťci─ů g┼éos├│w) i oczekuj─ů, ┼╝e b─Ödzie promowa┼é sw├│j+ich ┼Ťwiatopogl─ůd. Pos┼éowie te┼╝ dzia┼éaj─ů jako reprezentanci swoich wyborc├│w - ich prawem (a nawet obowi─ůzkiem wobec wyborc├│w) jest realizowa─ç postulaty wyborcze. Je┼Ťli kto┼Ť mia┼é w swoim programie walk─Ö z in vitro i zosta┼é wybrany, to jego obowi─ůzkiem jest walczy─ç o zakaz in vitro. Je┼╝eli kto┼Ť jest przeciwko aborcji - ma prawo i obowi─ůzek walczy─ç przeciwko aborcji. Je┼Ťli kto┼Ť jest za aborcj─ů - b─Ödzie walczy┼é o nieograniczone prawo do aborcji. To jest demokracja, wygrywa ten, kto ma wi─Öksze poparcie. Je┼Ťli polski KK ma poparcie u w┼éadzy wybranej demokratycznie, to pretensje o to nale┼╝y mie─ç nie do Ko┼Ťcio┼éa, a do wyborc├│w, kt├│rzy t─Ö w┼éadz─Ö ustanowili. We Francji, kt├│ra dawniej by┼éa nazywana "pierwsz─ů c├│r─ů Ko┼Ťcio┼éa", jest wr─Öcz przeciwnie. Spo┼éecze┼ästwo zosta┼éo zlaicyzowane i Ko┼Ťci├│┼é obecnie zupe┼énie si─Ö nie liczy - to te┼╝ wynik decyzji demokratycznych.

Szej-Hulud  

Pogromca post├│w

Éminence grise

Wys│any: 2019-04-09, 21:31   

Dyktatura mniejszo┼Ťci? Przecie┼╝ premier, prezydent czy minister reprezentuje swoich wyborc├│w, kt├│rzy go wybrali (wi─Ökszo┼Ťci─ů g┼éos├│w) i oczekuj─ů, ┼╝e b─Ödzie promowa┼é sw├│j+ich ┼Ťwiatopogl─ůd. Pos┼éowie te┼╝ dzia┼éaj─ů jako reprezentanci swoich wyborc├│w - ich prawem (a nawet obowi─ůzkiem wobec wyborc├│w) jest realizowa─ç postulaty wyborcze. Je┼Ťli kto┼Ť mia┼é w swoim programie walk─Ö z in vitro i zosta┼é wybrany, to jego obowi─ůzkiem jest walczy─ç o zakaz in vitro. Je┼╝eli kto┼Ť jest przeciwko aborcji - ma prawo i obowi─ůzek walczy─ç przeciwko aborcji. Je┼Ťli kto┼Ť jest za aborcj─ů - b─Ödzie walczy┼é o nieograniczone prawo do aborcji. To jest demokracja, wygrywa ten, kto ma wi─Öksze poparcie. Je┼Ťli polski KK ma poparcie u w┼éadzy wybranej demokratycznie, to pretensje o to nale┼╝y mie─ç nie do Ko┼Ťcio┼éa, a do wyborc├│w, kt├│rzy t─Ö w┼éadz─Ö ustanowili. We Francji, kt├│ra dawniej by┼éa nazywana "pierwsz─ů c├│r─ů Ko┼Ťcio┼éa", jest wr─Öcz przeciwnie. Spo┼éecze┼ästwo zosta┼éo zlaicyzowane i Ko┼Ťci├│┼é obecnie zupe┼énie si─Ö nie liczy - to te┼╝ wynik decyzji demokratycznych.

Nie uwa┼╝am jednak, ┼╝eby pogl─ůd katolicki by┼é w naszym spo┼éecze┼ästwie "domy┼Ťlny", tu chyba troch─Ö naci─ůgasz, co? Zauwa┼╝, jak nauka KK na temat seksualno┼Ťci (np. czysto┼Ť─ç przedma┼é┼╝e┼äska) jest obecnie wy┼Ťmiewana i uwa┼╝ana za za┼Ťciankow─ů "dewocj─Ö", jak agresywnie promowana jest (w mediach i kulturze) wczesna inicjacja seksualna, przygodny seks itd.

To jak w ko┼äcu jest? Wiar─Ö katolick─ů wyznaje i czyni domy┼Ťlnymi wi─Ökszo┼Ť─ç, czy jednak mamy do czynienia z dyktatur─ů mniejszo┼Ťci? Twoje oceny polskiego spo┼éecze┼ästwa stoj─ů w sprzeczno┼Ťci ze sob─ů.

kasia_dema┼äska  

Wymiatacz

Wys│any: 2019-04-09, 22:05   

Nie rozumiem, co jest sprzecznego w moich wypowiedziach, kt├│re zacytowa┼ée┼Ť.

W pierwszej z nich pisz─Ö o demokracji, bo zarzucasz pos┼éom/ministrom, ┼╝e z powod├│w ┼Ťwiatopogl─ůdowych zwalczaj─ů in vitro albo deklaruj─ů si─Ö przeciw aborcji. W┼éadza to reprezentacja wi─Ökszo┼Ťci wyborc├│w, pos┼éowie, ministrowie, premier, prezydent itd. maj─ů moralny obowi─ůzek realizowa─ç program, dla kt├│rego zostali wybrani.
Ta wypowied┼║ dotyczy p┼éaszczyzny politycznej - w nawi─ůzaniu do Twoich argument├│w politycznych (pose┼é powiedzia┼é to, minister tamto...).

W drugiej zacytowanej wypowiedzi pisz─Ö o reakcjach spo┼éecznych, mediach i promocji kultury stoj─ůcej w ca┼ékowitej sprzeczno┼Ťci z nauk─ů KK. Ten czynnik ma du┼╝y wp┼éyw na ┼╝ycie m┼éodych ludzi, kt├│rzy w wielu przypadkach jeszcze nawet nie maj─ů prawa g┼éosu. Wypowied┼║ dotyczy wi─Öc p┼éaszczyzny spo┼éeczno-kulturowej i mia┼éa za zadanie pokaza─ç, ┼╝e sprawa prze┼Ťladowania czy nietolerancji wcale nie jest taka zero-jedynkowa, jak j─ů przedstawiasz (tzn. ┼╝e katolicy to kaci i tyrani, kt├│rzy wy┼╝ywaj─ů si─Ö na s┼éabszych, bezbronnych biedactwach).

Naprawd─Ö nie widzisz, ┼╝e to s─ů dwie zupe┼énie inne kwestie? Gdzie widzisz sprzeczno┼Ť─ç?

Szej-Hulud  

Pogromca post├│w

Éminence grise

Wys│any: 2019-04-10, 10:22   

Nie rozumiem, co jest sprzecznego w moich wypowiedziach, kt├│re zacytowa┼ée┼Ť.

W pierwszej z nich pisz─Ö o demokracji, bo zarzucasz pos┼éom/ministrom, ┼╝e z powod├│w ┼Ťwiatopogl─ůdowych zwalczaj─ů in vitro albo deklaruj─ů si─Ö przeciw aborcji. W┼éadza to reprezentacja wi─Ökszo┼Ťci wyborc├│w, pos┼éowie, ministrowie, premier, prezydent itd. maj─ů moralny obowi─ůzek realizowa─ç program, dla kt├│rego zostali wybrani.
Ta wypowied┼║ dotyczy p┼éaszczyzny politycznej - w nawi─ůzaniu do Twoich argument├│w politycznych (pose┼é powiedzia┼é to, minister tamto...).

W drugiej zacytowanej wypowiedzi pisz─Ö o reakcjach spo┼éecznych, mediach i promocji kultury stoj─ůcej w ca┼ékowitej sprzeczno┼Ťci z nauk─ů KK. Ten czynnik ma du┼╝y wp┼éyw na ┼╝ycie m┼éodych ludzi, kt├│rzy w wielu przypadkach jeszcze nawet nie maj─ů prawa g┼éosu. Wypowied┼║ dotyczy wi─Öc p┼éaszczyzny spo┼éeczno-kulturowej i mia┼éa za zadanie pokaza─ç, ┼╝e sprawa prze┼Ťladowania czy nietolerancji wcale nie jest taka zero-jedynkowa, jak j─ů przedstawiasz (tzn. ┼╝e katolicy to kaci i tyrani, kt├│rzy wy┼╝ywaj─ů si─Ö na s┼éabszych, bezbronnych biedactwach).

Naprawd─Ö nie widzisz, ┼╝e to s─ů dwie zupe┼énie inne kwestie? Gdzie widzisz sprzeczno┼Ť─ç?

Pozw├│l, ┼╝e wyja┼Ťni─Ö.

Z jednej strony twierdzisz, ┼╝e spo┼éecze┼ästwo stoi w sprzeczno┼Ťci z nauk─ů KK. Piszesz wr─Öcz, ┼╝e uwa┼╝a si─Ö pogl─ůdy Ko┼Ťcio┼éa dotycz─ůce seksualno┼Ťci za zacofane, a ludzi ┼╝yj─ůcych z nimi w zgodzie za zdewocia┼éych. W obr─Öbie tych twierdze┼ä stawiasz katolik├│w w roli mniejszo┼Ťci, kt├│ra zdominowana jest przez reszt─Ö spo┼éecze┼ästwa.

Z drugiej strony twierdzisz, ┼╝e rz─ůd reprezentuje wyborc├│w, w tym ich ┼Ťwiatopogl─ůd. Wi─Ökszo┼Ťci wyborc├│w, jak sk┼éonna by┼éa┼Ť zauwa┼╝y─ç. Innymi s┼éowy, wnioskuj─ůc na podstawie tych dw├│ch zda┼ä, wi─Ökszo┼Ť─ç wyborc├│w zgadza si─Ö z konserwatywnym skrzyd┼éem Ko┼Ťcio┼éa w kwestiach seksualno┼Ťci.

W mojej ocenie te dwie oceny s─ů sprzeczne. Fakt, ┼╝e jedna wypowied┼║ ma wymiar spo┼éeczno-kulturowy a druga polityczny niczego nie zmienia, poniewa┼╝ wymiary te nie istniej─ů w rzeczywisto┼Ťci jeden bez drugiego. Nie rozmawiajmy o doskonale sferycznym spo┼éecze┼ästwie zawieszonym w pr├│┼╝ni, tylko o faktach, prosz─Ö.

acoo123  

Mega wymiatacz

Imi─Ö: acoo123

Do│▒czy│: 13 Pa╝ 2017

Wys│any: 2019-04-10, 10:23   

Wed┼éug mnie Biblia jest tak napisana mimo niekt├│rym mo┼╝e wydawa─ç si─Ö dziwne ┼╝e woda zamienia┼éo si─Ö wod─Ö itd itd jest dosy─ç logiczna.Tak jak ja powtarzam Biblia jest Bestsellerem od 2 tysi─Öcy lat w zaokr─ůgleniu.

Cytat:

By─ç mo┼╝e w krajach zachodnich bycie katolikiem jest ca┼ékowicie dobrowolne i wynika z wyboru, ale w Polsce rzeczywisto┼Ť─ç jest zupe┼énie inna. Religi─ů karmi si─Ö dzieci od najm┼éodszych lat. Je┼Ťli nawet rodzice nie s─ů wierz─ůcy, to dzi─Öki samej telewizji publicznej dziecko co krok b─Ödzie widzia┼éo papie┼╝a wysiadaj─ůcego z samolotu i prawi─ůcego mora┼éy. Zobaczy Piotra Kra┼Ťk─Ö i jego ┼ézy, gdy umiera┼é Wojty┼éa.

Co┼Ť w tym z┼éego bo nie rozumiem teraz? Ka┼╝dy ma prawo do wierzenia i ogl─ůdania tego co chce niewa┼╝ne czy to jest Jahwe Ahmed czy Zaczarowany o┼é├│wek.

Cytat:

Dla twojej wiadomo┼Ťci.Nikt nikogo nie zmusza do wierzenia w boga.Katecheci maj─ů za zadanie tak m├│wi─ç poniewa┼╝ to zdanie ko┼Ťcio┼éa.TO NIE JEST ┼╗ADNA PROPAGANDA!!! Dlatego dosta┼ée┼Ť m├│zg ┼╝eby my┼Ťle─ç za siebie i dedukowa─ç co jest dobre a co z┼ée proste.Nie chcesz nie wierz ale nie m├│w te┼╝ ┼╝e inni to idioci bo wierz─ů w boga bo to chore.Tak jak powiedzia┼éem wy┼╝ej ka┼╝dy ma prawo wierzy─ç w to co chce.

To przecie┼╝ osobisty wyb├│r. Katolicy te┼╝ s─ů niejednokrotnie wy┼Ťmiewani z powodu swojego katolicyzmu i wyznawanych zasad, a wizja, kt├│r─ů rysujesz powy┼╝ej, jest bardzo jednostronna.

Bycie katolikiem w obecnych czasach to jak ujma bym powiedział.Dla wielu ludzi ofc

1. pr├│b─Ö usprawiedliwiania swojego wyboru (podejrzewam, ┼╝e to b┼é─Ödna interpretacja, bo nie s─ůdz─Ö, ┼╝eby autor chcia┼é si─Ö usprawiedliwia─ç przed innymi, dlaczego nie jest katolikiem);
albo

Nie wierzysz w boga bo masz swoje powody okej ale ┼╝eby o┼Ťwiadcza─ç to innym...no w┼éa┼Ťnie po co to komu potrzebne? xD
Mimo wszystko nie będę snuł czarnego scenariusza dla tego użytkownika bo og nie znam nie wiem co ma w głowie dlatego uważam że 1 jest bardziej realna.

Cytat:

Przecie┼╝ jest...

Polska kraj katolicki nie protestancki.

Szej-Hulud napisa│/a:

cierpienie os├│b LGBT+

Jakie cierpienie? :facepalm:
Tolerancja naszym kraju zwi─Öksza si─Ö z roku na rok.Obecnie mam w szkole chyba 2 dziewczyny kt├│re s─ů lesbijkami i jako┼Ť nie widz─Ö ┼╝eby by┼éy dyskryminowane i m├│wi─ů o tym otwarcie.
Obecnie osoby LGBT narzucaj─ů to co im pasuje to ju┼╝ jest przesada.
Ja nie spotka┼éem si─Ö z narzucaniem przez ko┼Ťci├│┼é swoich idei.Ko┼Ťci├│┼é m├│wi wprost jak nie chcesz nie wierz i tyle.Co tu do gadania? LGBT wr─Öcz przeciwnie.

Szej-Hulud napisa│/a:

Czy ja dobrze rozumiem ┼╝e teraz czepiasz si─Ö tego ┼╝e ludzie wierz─ů w boga? XDD :facepalm:
Kraj chrze┼Ťcija┼äski...

Szej-Hulud napisa│/a:

PO, SLD) trzyma si─Ö z Ko┼Ťcio┼éem

Nooooo teraz ch┼éopie przesadzi┼ée┼Ť...i to grubo je┼╝eli te 2 partie trzymaj─ů si─Ö z ko┼Ťcio┼éem to ja ju┼╝ wiem ┼╝e tak znasz si─Ö na polityce co nic.W skr├│cie informuj─ůc co do kogo nale┼╝y.
TVP telewizja publiczna promuj─ůca dzia┼éania PiS
TVN promuj─ůca wszystko inne co nie jest zwi─ůzane z obecnym rz─ůdem.Zapraszaj─ůca do swoich program├│w (JAKO EKSPERT├ôW!!!!) AGENT├ôW typu Bolka.
TVN cholernie nie popiera ko┼Ťcio┼éa przynajmniej 2 lub 3 razy na tydzie┼ä powie co┼Ť z┼éego na temat ko┼Ťcio┼éa w faktach.To ju┼╝ jest tak mocna propaganda ┼╝e szok.To jest taka propaganda ┼╝e wycinaj─ů 1 zdanie z danej wypowiedzi i wklejaj─ů do drugiego zdania by wysz┼éo tak ┼╝e PiS LUB Ko┼Ťci├│┼é z┼éy i niedobry.

Przecie┼╝ premier, prezydent czy minister reprezentuje swoich wyborc├│w, kt├│rzy go wybrali (wi─Ökszo┼Ťci─ů g┼éos├│w) i oczekuj─ů, ┼╝e b─Ödzie promowa┼é sw├│j+ich ┼Ťwiatopogl─ůd.

Nic doda─ç nic uj─ů─ç + reszta twojej wypowiedzi.

kasia_dema┼äska  

Wymiatacz

Wys│any: 2019-04-10, 10:39   

Szej-Hulud napisa│/a:

W mojej ocenie te dwie oceny s─ů sprzeczne

W mojej nie. C├│┼╝ - ka┼╝dy ma prawo do swojego zdania.

Szej-Hulud napisa│/a:

wymiary te nie istniej─ů w rzeczywisto┼Ťci jeden bez drugiego

Doprawdy? S─ůdzisz, ┼╝e nastolatkowie, kt├│rych bombarduje si─Ö dzi┼Ť ze wszystkich stron erotyzmem i zach─Öca do wczesnej inicjacji seksualnej (zanim zd─ů┼╝─ů nabra─ç cho─ç gram rozumu), interesuj─ů si─Ö polityk─ů i s┼éuchaj─ů tego, co pos┼éowie identyfikuj─ůcy si─Ö z KK m├│wi─ů o in vitro, aborcji i LGBT?

Szej-Hulud napisa│/a:

Nie rozmawiajmy o doskonale sferycznym społeczeństwie zawieszonym w próżni, tylko o faktach, proszę.

To znaczy? Wybacz, ale ta cz─Ö┼Ť─ç Twojej wypowiedz jest dla mnie za trudna :-)

[ Dodano: 2019-04-10, 10:49 ]

acoo123 napisa│/a:

Nooooo teraz ch┼éopie przesadzi┼ée┼Ť...i to grubo je┼╝eli te 2 partie trzymaj─ů si─Ö z ko┼Ťcio┼éem to ja ju┼╝ wiem ┼╝e tak znasz si─Ö na polityce co nic.W skr├│cie informuj─ůc co do kogo nale┼╝y.
TVP telewizja publiczna promuj─ůca dzia┼éania PiS
TVN promuj─ůca wszystko inne co nie jest zwi─ůzane z obecnym rz─ůdem.Zapraszaj─ůca do swoich program├│w (JAKO EKSPERT├ôW!!!!) AGENT├ôW typu Bolka.
TVN cholernie nie popiera ko┼Ťcio┼éa przynajmniej 2 lub 3 razy na tydzie┼ä powie co┼Ť z┼éego na temat ko┼Ťcio┼éa w faktach.To ju┼╝ jest tak mocna propaganda ┼╝e szok.To jest taka propaganda ┼╝e wycinaj─ů 1 zdanie z danej wypowiedzi i wklejaj─ů do drugiego zdania by wysz┼éo tak ┼╝e PiS LUB Ko┼Ťci├│┼é z┼éy i niedobry.

Acoo123, dzi─Ökuj─Ö Ci za te przyk┼éady. Nie ogl─ůdam telewizji (metodycznie), wi─Öc nie ┼éapi─Ö tych r├│┼╝nic TVP/TVN, a to, co napisa┼ée┼Ť, kolejny raz potwierdza to, o czym wspomnia┼éam wy┼╝ej - sprawa propagandy/prze┼Ťladowania/"cierpienia" itp. nie jest zero-jedynkowa, czyli Ko┼Ťci├│┼é (w duecie z w┼éadz─ů) to kat i tyran, a LGBT biedna, skrzywdzona ofiara. Takiej koncepcji - obawiam si─Ö - nawet przedszkolak nie ┼éyknie.

Forum m│odzie┐owe e-Mlodzi.com