Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

dobry_dziekan  

Hiper wymiatacz

Pracowity leń



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 35

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-09-26, 13:39   

Ale nikt nie przeczy, że nie możemy sami siebie zniszczyć. To nawet całkiem prawdopodobne :) Różne rzeczy mogą nastąpić w bliżej nieokreślonym momencie, tyle że NIKT nie wie dokładnie kiedy,a szczególnie jacyś ludzie sprzed kilkuset/tysięcy lat :)
_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-09-26, 16:06   

Kal-El napisa³/a:


Spotykane byÅ‚y zawsze, tylko nie zawsze o nich mówiono. ¯ebyÅ›cie mieli pojÄ™cie, co siÄ™ dziaÅ‚o miliony lat temu, w permie na przykÅ‚ad… Hoho, to byÅ‚y kataklizmy, teraz to i tak pikuÅ›…
Katastrofy i 'anomalie' były i będą zawsze. Polecam poczytać Teorię Chaosu.


Tobie się anomalie mylą z naturalnymi acz rzadkimi zdarzeniami, nie słyszałem o żadnym kataklizmie który był by anomalią, tornada, tsunami, trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, uderzenia meteorytów się zdarzały zdarzają i zdarzać będą nie ma tu nic nadzwyczajnego, to wszystko wynika z surowych praw fizyki i chemii.


Kal-El napisa³/a:


Tak czy inaczej 'Proroctwo' to oparte jest o obliczeniach w.w cywilizacji, z których wynika właśnie koniec ery. Autor kojarzy to także ze 'zmianą położeń biegunów ziemskich'. Czy będzie to prawdą? Zobaczymy, najwyżej przeżyjemy kolejne zlodowacenie. :-D



Co ma zlodowacenie do zmiany biegunów??
I co z tego ze wynika koniec ery?? Uważasz ze świat jest deterministyczny?? bo tylko w takim świecie da się cokolwiek przewidzieć, tle ze w takim świecie to od momentu jego powstania było wiadomo ze teraz będziemy pisać.

Zresztą nie tak dawno naukowcy odkryli że niektóre zjawiska maja naturę probabilistyczną co przekreśla deterministyczną naturę świata, oraz sprawia ze przewidywanie przyszłosci jest niemożliwe



Kal-El napisa³/a:


Macie kolejny przykład - to pokolenie jest świadkiem niesamowitego zniszczenia środowiska , które nie jest spowodowane wzrostem populacji , ale samolubstwem i zachłannością społeczeństwa ;zatruwamy nasze wody , powietrze i ziemię a wszystko to pod przykrywką postępu i rozwoju .


Nie pod przykrywką tylko jest to konsekwencją rozwoju przemysłu, tak na marginesie, to rzekomy wzrost stężenia dwutlenku węgla i związków siarki spowodowany działalnością człowieka to fikcja.


Kal-El napisa³/a:


Również jedną ze współczesnych bolączek jest niszczenie warstwy ozonowej , wiemy że promieniowanie UV jest coraz silniejsze oraz to , że powoduje raka skóry


no tak bo wzrost aktywności słońca nie ma żadnego wpływu na wzrost promieniowania UV..

Kal-El napisa³/a:


Sami się niszczymy , potrzebna jest międzynarodowa inicjatywa poszukiwania nowych rozwiązań problemu niszczenia strefy ozonowej , globalnego ocieplenia i kwaśnych deszczy


Oficjalne przyczyny globalnego ocieplenia to fikcja literacka nie mająca żadnego poparcia w faktach, to jest biznes a nie nauka.
Ocieplenie lub ochłodzenie klimatu owszem człowiek może spowodować ale nie przez spalanie paliw kopalnych a przez zalesianie, wycinkę drzew czy inną zmianę struktury pokrycia terenu.

Kal-El napisa³/a:


Bez ochronnej warstwy ozonu , słońce dosłownie by nas poparzyło wystarczy do tego .



To jest prawda, ale problem dziury ozonowej też jest rozdmuchany, grubość tej warstwy zmienia eis sezonowo, zresztą badania są prowadzone od nie dawna nie mamy pojęcia jak gruba ta warstwa była 200 lat temu 500 milion czy miliard.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

merlin m.  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 29

Do³±czy³a: 16 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-09-26, 16:08   

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

Korzystanie ze źródeł informacji oznaką nieuctwa. :-| Apokalipsa. :zalamany:


No i to można nazwać końcem świata :-D

Kal-El, jakbym żyła w czasach którejkolwiek z wojen, mówiłabym, że nadchodzi koniec świata. Głód, choroby, śmierć, miliony zmarłych. Teraz, kierując się słowami Jezusa, mogę być bardziej pewna tego, że w 2012 będzie III wojna, a nie koniec świata. Bo nie znam dnia ani godziny. Ruchy tektoniczne, zniszczenie środowiska będą mieć niewyobrażalne skutki dla Ziemi, ale na pewno nie za 3 lata. Takie procesy nie trwają przez kilka lat. Dla mnie, mimo że jestem katoliczką, koniec świata nie wiąże się z wyginięciem ostatniego człowieka. Umrę, ale Ziemia będzie istnieć. Nawet jeżeli stanie się to w 2012, to my tego nie wiemy, nie znamy dnia i godziny. Zgodziłeś się z tym i mimo, że broń Boże nie chcesz stwierdzić, że stanie się to w owym roku, to podpieprzasz robotę prorokom. Tylko Bóg wie kiedy świat się skończy, a ten temat dotyczy Apokalipsy, a nie wielkiego i strasznego wydarzenia, które dokona się w 2012 roku.
_________________
'kontrasty są potrzebne, by czuć smak życia'
 

Kal-El  

Wymiatacz

NEW Al Capone



ImiÄ™: Sonny de LaVega

Wiek: 33

Do³±czy³: 04 Sie 2009

Sk±d: localhost Tikrit

   

Wys³any: 2009-09-27, 17:20   

cretultix napisa³/a:

to fikcja literacka nie mająca żadnego poparcia w faktach, to jest biznes a nie nauka.



Myślę , że jest w tym prawda .


merlin m. napisa³/a:

mówiłabym, że nadchodzi koniec świata. Głód, choroby, śmierć, miliony zmarłych.


No raczej każdy wtedy by tak mówił ,

merlin m. napisa³/a:

będą mieć niewyobrażalne skutki dla Ziemi, ale na pewno nie za 3 lata.



Oby tak było ;)

merlin m. napisa³/a:

to podpieprzasz robotÄ™ prorokom.


nie jestem i nie byłem i nie będę prorokiem .. roboty ich nie jestem w stanie ukraść .
Wymieniam tylko to co jest napisane w piśmie i analizuje z bieżącymi wydarzeniami ...
hm opłacało się chodzić na dodatkowe spotkania z naszym księdzem :-D


No , ale spójrzcie ! jedną z rzeczy , która obecnie często zajmuje ludzi jest obserwowanie chaotycznych zmian pogody i prawie codziennie kiedy włączamy telewizor lub weźmiemy gazetę dowiadujemy się o jakimś kataklizmie ! - mówił o tym Jezus ; to są wg. mnie pewnego rodzaju znaki ostrzegawcze , które mają wskazywać , że czas jego przyjścia jest coraz bliższy i właśnie istnieje kilka proroctw , które wskazują , że w dniach ostatecznych będzie zmienna pogoda !
Jezus powiedział "Albowiem dni owe będą czasem ucisku, jakiego nie było od początku stworzenia Bożego aż dotąd i nigdy nie będzie."
pisał również o tym ¦więty Paweł i nawet apostoł Jan w księdze objawienia pisze : Anioł zaś wziął naczynie na żar, napełnił je ogniem z ołtarza i zrzucił na ziemię, a nastąpiły gromy, głosy, błyskawice, trzęsienie ziem.... I pierwszy zatrąbił. A powstał grad i ogień - pomieszane z krwią, i spadły na ziemię. A spłonęła trzecia część ziemi i spłonęła trzecia część drzew, i spłonęła wszystka trawa zielona."

Polecono mi Worldwatch - to takie pismo , ale nigdzie je nie spotkałem .
Znajduje się w nim cała litania największych powodzi , najdłuższych susz , najbardziej nie okiełznanych pożarów i największych upałów w historii świata ...
_________________
"Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie" A.Einstein


 

dobry_dziekan  

Hiper wymiatacz

Pracowity leń



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 35

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-09-27, 18:31   

A powiedz mi jedno, uważasz że ludzie w tamtych czasach byli aż tak mało twórczy, by (uwaga!) pisząc to samodzielnie, bez pomocy boskiej, nie móc wymyślić, że podczas apokalipsy będą burze, kataklizmy, ogień, pioruny, trzęsienia ziemi... itp? :)
_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-09-27, 18:44   

A piszą tam coś w tym piśmie o głowicach nuklearnych? Bo moim zdaniem nie ma innej opcji... zanim ziemia naprawdę zostanie ulegnie naturalnej destrukcji w wyniku jakiejś katastrofy słonecznej, lub czegokolwiek innego najzwyczajniej sami się wyrżniemy. :-x
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-09-27, 18:51   

Kal-El napisa³/a:


Myślę , że jest w tym prawda .


Nie ma, człowiek nie jest wstanie wydalić do środowiska tyle gazów cieplarnianych aby zmienić klimat na ziemi, ba nasza działalność na środowisko zmierza ku jego ochłodzeniu.

Problemu ozonu nie badałem dogłębnie, ale nasz wpływ na jego poziom również jest przereklamowany.


Kal-El napisa³/a:


nie jestem i nie byłem i nie będę prorokiem ..



Tu masz racje, po prostu coś takiego jak prorokowanie jest niemożliwe

Kal-El napisa³/a:


No , ale spójrzcie ! jedną z rzeczy , która obecnie często zajmuje ludzi jest obserwowanie chaotycznych zmian pogody i prawie codziennie kiedy włączamy telewizor lub weźmiemy gazetę dowiadujemy się o jakimś kataklizmie ! - mówił o tym Jezus ; to są wg. mnie pewnego rodzaju znaki ostrzegawcze , które mają wskazywać , że czas jego przyjścia jest coraz bliższy i właśnie istnieje kilka proroctw , które wskazują , że w dniach ostatecznych będzie zmienna pogoda !


A teraz powiedz mi od jakiego czasu monitorujemy sytuacje pogodową na ziemi, w porównaniu z jakim okresem kataklizmy trafiają się częściej??

W tym tysiącleciu było ich więcej niż w poprzednim??

Klimat ziemski to niezwykle złożony mechanizm, a my posiadamy za mało informacji aby ocenić czy to co się dzieje jest jakimś odchyleniem od normy czy normalnym stanem.

Kal-El napisa³/a:


Polecono mi Worldwatch - to takie pismo , ale nigdzie je nie spotkałem .
Znajduje się w nim cała litania największych powodzi , najdłuższych susz , najbardziej nie okiełznanych pożarów i największych upałów w historii świata ...



Z jakiego okresu czasu??
Te susze są większe niż 10 000 lat temu?? a powodzie??
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-09-27, 19:05   

Cytat:

ie ma, człowiek nie jest wstanie wydalić do środowiska tyle gazów cieplarnianych aby zmienić klimat na ziemi, ba nasza działalność na środowisko zmierza ku jego ochłodzeniu.



Trafiłem na taką opinię na ateiście.pl, ale niespecjalnie się tym przejąłem, więc nie wiem na czym polega ta przesada. Mógłbyś podać jakieś źródło?
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-09-27, 20:49   

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:


Trafiłem na taką opinię na ateiście.pl, ale niespecjalnie się tym przejąłem, więc nie wiem na czym polega ta przesada. Mógłbyś podać jakieś źródło?



Poza linkami przedstawie tu pokrótce co w nich jest.

Otóz emisja co2 przez człowieka to zaledwie ułamek całkowitej emisij co2,
wydobywamy 4 mld ton ropy, i coś koło tego węgla, razem da to ile 30 mld ton co2??
tyle co2 to produkujÄ… rocznie termity w afryce.

jak się okazuje najwięcej cO2 go jest w oceanach, wraz z wzrostem temperatury wody maleje jego rozpuszczalność w wodzie w zwiazku z czym jest on wydalany do atmosfery.
To nie co2 przyczynia siÄ™ do ocieplenia klimatu ale ocieplenie do wzrostu co2.
CO2 emitowane przez człowieka to jakieś 0,1 całkowitej emisji, a dwutlenek węgla to jakieś 3,6% wszystkich gazów cieplarnianych, najwięcej jest pary wodnej która stanowi 95% gazów cieplarnianych.


http://www.polityka.pl/id...36,251186,18/#1

http://interia360.pl/tech...glupienie,10134

http://www.schodamidonieb...:inne&Itemid=55

http://www.prawica.net/node/14318

http://pilaster.blog.onet...2-16,index.html
jak z gościa niekiedy nie trawie, tak tutaj dobrze pisze.

http://urania.pta.edu.pl/upa1_2008.html
trochę o słoneczku
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-09-27, 21:35   

szczerze, to jestem prawie pewna, ze koniec świata nie nastąpi ani za naszego życia, ani za życia naszych synów/córek.
A co będzie dalej własciwie mało mnie interesuje i pewnie interesować nie będzie/


Być może będzie to uderzenie metorytu, być może samodestrukcja ludzkości, która daje się we znaki już dziś.
Wszystkie wizje końca świata, mają na celu przypomnieć nam o własnej świadomości, naszych celach i ulotności jaka jest nie tylko domeną ludzi, ale i całego świata.
Również maleńkość Ziemii wobec wszechświata.
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

Kal-El  

Wymiatacz

NEW Al Capone



ImiÄ™: Sonny de LaVega

Wiek: 33

Do³±czy³: 04 Sie 2009

Sk±d: localhost Tikrit

   

Wys³any: 2009-09-28, 15:21   

cretultix , chętnie się podejmę dalszej dyskusji , lecz dopiero jak będę mieć dostęp do neta , bo wyjeżdżam .
_________________
"Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie" A.Einstein


 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-09-28, 16:08   

Wracając do dziury ozonowej to zdaje się też bujda na resorach, ot znalazłem taki jeden ciekawy artykuł, trzeba będzie poszperać dalej

http://www.eioba.pl/a9311...wa_fakty_i_mity
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

merlin m.  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 29

Do³±czy³a: 16 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-09-28, 22:03   

Kal-El napisa³/a:

No , ale spójrzcie ! jedną z rzeczy , która obecnie często zajmuje ludzi jest obserwowanie chaotycznych zmian pogody i prawie codziennie kiedy włączamy telewizor lub weźmiemy gazetę dowiadujemy się o jakimś kataklizmie ! - mówił o tym Jezus


Kataklizmy były, są i będą. W czasach Jezusa ludzie wszyscy nie byli tego świadomi. Nie było mediów, wybacz. (wiem, że jesteś daleko i nie wiesz kiedy wrócisz). Tak jak to wyżej napisał cretultix, nie od zawsze monitorujemy sytuacje meteorologiczne.
_________________
'kontrasty są potrzebne, by czuć smak życia'
 

Kal-El  

Wymiatacz

NEW Al Capone



ImiÄ™: Sonny de LaVega

Wiek: 33

Do³±czy³: 04 Sie 2009

Sk±d: localhost Tikrit

   

Wys³any: 2009-10-02, 20:30   

merlin m. napisa³/a:

jesteÅ› daleko


na dwa dni jestem póki co :-)


cretultix, twoje artykuły mnie uspokoiły i nawet przekonały znacząco , dzięki temu czuje się psychicznie pewniej , bo na pewno nikt by nie chciał zginać paląc się na słońcu ..
Ale jak odeprzesz kolejny przykład mój - głód.
Jezus podał wiele znaków czasów ostatecznych, gdy uczniowie zapytali go : "Powiedz nam jaki będzie znak twego przyjścia i końca świata"; odpowiedział im że jednym z nich będzie głód i choroby.... Obliczono , że co roku 5 do 20 mln ludzi umiera z głodu a jeśli chodzi oto drugie to wszyscy znamy Aids , niesamowity wirus panujący w naszych czasach. Naukowcy i lekarze są zaniepokojeni tym , że wirusy uodparniają się na antybiotyki. Nieustannie czytamy o wielkim głodzie , który dotyka rożne obszary świata a obok tego bogate żniwo zbiera HIV i inne wirusa , na które jeszcze nie znaleziono lekarstwa... To wszystko mogą być znakami rychłego powrotu Jezusa...
Pisałem już o zanieczyszczeniu środowiska , trześniach ziemi i niszczeniu powłoki ozonowej . Możecie stwierdzić , że takie rzeczy łatwo jest przepowiedzieć ; Ja sam mógłbym przepowiedzieć trzęsienie ziemi i prawdopodobnie w którejś z jutrzejszych gazet znaleźlibyśmy o tym wzmiankę ...
_________________
"Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie" A.Einstein


 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-10-02, 20:52   

Czy ty próbujesz powiedzieć, że za średniowiecza było lepiej? No do cholery opanuj się... i może wpisz sobie czarna ospa w sieci...
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com