Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Pati009  

Hiper wymiatacz

samotny wojownik


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-22, 19:22   Apokalipsa

I ujrzałem na niebie znak inny - wielki i godzien podziwu: siedmiu aniołów trzymających siedem plag, tych ostatecznych, bo w nich się dopełnił gniew Boga.

I ujrzałem jakby morze szklane, pomieszane z ogniem, i tych, co zwyciężają Bestię i obraz jej, i liczbę jej imienia, stojących nad morzem szklanym, mających harfy Boże. A taką śpiewają pieśń Mojżesza, sługi Bożego, i pieśń Baranka: Dzieła Twoje są wielkie i godne podziwu, Panie, Boże wszechwładny! Sprawiedliwe i wierne są Twoje drogi, o Królu narodów! Któż by się nie bał, o Panie, i Twego imienia nie uczcił? Bo Ty sam jesteś ¦więty, bo przyjdą wszystkie narody i padną na twarz przed Tobą, bo ujawniły się słuszne Twoje wyroki.

Potem ujrzałem: a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z Nim sto czterdzieści cztery tysiące, mające imię Jego i imię Jego Ojca wypisane na czołach.

A gdy się skończy tysiąc lat, z więzienia swego szatan zostanie zwolniony. I wyjdzie, by omamić narody z czterech narożników ziemi, Goga i Magoga, by ich zgromadzić na bój, a liczba ich jak piasek morski. Wyszli oni na powierzchnię ziemi i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane; a zstąpił ogień od Boga z nieba i pochłonął ich. A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków.

I rzucali proch sobie na głowy, i wołali płacząc i żaląc się w słowach: "Biada, biada, bo wielka stolica, w której się wzbogacili wszyscy, co mają okręty na morzu, dzięki jej dostatkowi, przepadła w jednej godzinie".



Zajmuję sie teraz interpretacją Apokalipsy św. Jana

Co sądzicie o tej najdziwniejszej księdze Biblijnej Nowego Testamentu?
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-22, 19:35   

hmm...po pierwsze ona jest pisana TYLKO przez ludzi, więc niewiadomo czy jest prawdą. interpretacja...nie należy biblii traktować dosłownie.
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-01-22, 19:40   

psychopathicwizard napisa³/a:

interpretacja...nie należy biblii traktować dosłownie.


To jasne, ale może jako jakieś przesłanie. Większość w ST jest przesłaniem. NT jest już inny...
Sama niewiem co o tym myśleć, Jest to dosyc dziwne i byc może prawdziwe, ale ustosunkowywać się do tego jakoś poważnie nie zamierzam.

psychopathicwizard napisa³/a:

hmm...po pierwsze ona jest pisana TYLKO przez ludzi, więc niewiadomo czy jest prawdą.


Bóg nie napisał książki ani Biblii, tylko LUdzie kierowani bożym natchnieniem. (tak jest to wytłumaczone)
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-22, 19:47   

zastanawia mnie jedno...skoro Bóg, dawał natchnienie ludziom, którzy żyli baaardzo dawno, to dlaczego nie zrobi tego i dzisiaj? w tych czasach? w sumie mniejsza. tak, jest on przesłaniem niby, to wiadomo. hmm...z tym natchnieniem, gdzie to jest wytłumaczone?
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-01-22, 19:51   

psychopathicwizard napisa³/a:

hmm...z tym natchnieniem, gdzie to jest wytłumaczone?


Niewiem, nie studiuje na codzień Biblii (chociaż powinnam). Tak wmawiała nam osoba duchowna (dokładnie ksiądz na religii)

psychopathicwizard napisa³/a:

zastanawia mnie jedno...skoro Bóg, dawał natchnienie ludziom, którzy żyli baaardzo dawno, to dlaczego nie zrobi tego i dzisiaj?


Wtedy nie było żadnych oznak Boga, dał On to po to abyśmy mieli przykład..jakiś znak Coś w co moglibyśmy wierzyć. Biblia zawiera w sobie wiele prawd, mądrości itp. Ot choćby takie przypowieści.. Powinny uczyć Nas.

A teraz po co? Skoro już mamy znaki obecności i ludzi, którzy przypuścmy zostali zesłani przez Boga do kierowania nami? Najważniejszymi czynnikami są teraz silna wola i jeszcze silniejsza wiara.!.
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-01-22, 19:57   

Nikt nie może stwierdzić czy ta cała Apokalipsa nastąpi. Niektórzy wierzą bo myślą ze ich to zbawi a niektórzy na to leją, np. ja. Każdy inczej zinterpretuje ten wpis...zwykłego człowieka. Możesz uwierzyć i zaśmiecić sobie psychikę lub nie uwierzyć i mieć pompę do końca życia z takich bzdur.
_________________
ona umrze martwa.
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-01-22, 20:01   

Apokalispsa jest tak samo jak i cała reszta biblii poddawana wstępnejanalizie przez każdego człowieka. I każdy inaczej osądzi, czy nastąpi, czy też nie.
Ja, pojęcia bladego nie mam.
Zbytnią abstrakcją wydaje mi się koniec świata ogólnie, w takiej czy innej formie.
A że do pana boga nie macham przyjaźnie, raczej wierzyć w niego nie mogę, tak i w cały sąd ostateczny i inne tego typu, w stanie nie jestem.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-22, 20:07   

Justencja napisa³/a:

Niewiem, nie studiuje na codzień Biblii (chociaż powinnam) Tak wmawiała nam osoba duchowna (dokładnie ksiądz na religii)


ksiądz...w dzisiejszych( i nie tylko dzisiejszych) czasach, ksiądz to dla mnie tylko synonim łądnie mówiąc śmiecia. kłamią, oczy mydlą, sieją głupotę, wymuszają pieniądze, mogłabym wymieniać w nieskonczoność. zresztą tak samo jak szkoła. oczywiście nie wszyscy są tacy, ale tych prawdziwych 'powołanych' mogłabym wymienić na placach jednej ręki.

Justencja napisa³/a:

Biblia zawiera w sobie wiele prawd, mądrości itp. Ot choćby takie przypowieści.. Powinny uczyć Nas.


biblia zawiera w sobie wiele sprzeczności.
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-01-22, 20:12   

psychopathicwizard napisa³/a:

biblia zawiera w sobie wiele sprzeczności.


Maybe, ale ogólnie ma to na celu... Jakby się głębiej zastanawiać to można twierdzić że ta cała religia to jedna wielka ściema stworzona TYLKO przez ludzi tak?

psychopathicwizard napisa³/a:

ksiądz...w dzisiejszych( i nie tylko dzisiejszych) czasach, ksiądz to dla mnie tylko synonim łądnie mówiąc śmiecia. kłamią, oczy mydlą, sieją głupotę, wymuszają pieniądze, mogłabym wymieniać w nieskonczoność. zresztą tak samo jak szkoła. oczywiście nie wszyscy są tacy, ale tych prawdziwych 'powołanych' mogłabym wymienić na placach jednej ręki.


Powszechnie wiadome. Ale nie o to mi akurat chodziło. Bardziej o to, że on jako osoba, która musiała się trochę uczyć w tym kierunku...zapewne wie, coś o tym. Powołanie to inna bajka, niestety przykra w dzisiejszym liczbowym świecie.
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-22, 20:25   

Justencja napisa³/a:

zapewne wie, coÅ› o tym.


zapewne, ale nie pewne.
ej, ty tez masz takie brzydkie imiÄ™ jak ja:(. ale to nie do tematu.
apokalipsa...jak nastąpi? moim zdaneim wszysc ludzie się pozabijają, zniszczą ich kataklizmy itp, a ostatni człowiek, który zostanie popełni, albo samobójstwo, albo zginie smiercią naturalną. hmm...ja w to wierzę, czasami jeszcze w cos innego, ale to tylko głupie przelotne myśli.

Justencja napisa³/a:

Jakby się głębiej zastanawiać to można twierdzić że ta cała religia to jedna wielka ściema stworzona TYLKO przez ludzi tak?


hmm...jak to kiedys powiedział ktoś mądry: 'religia, która zawiera choć ziarenko prawdy, podda się badaniom naukowym, i racjonalnemu otrząsaniu bez bronienia się.' jakoś tak to było. zacytowałabym bezpośrednio z książki, niestety w moim bałaganie nie umiem jej odszukać. powracając. zależy jaka religia, zależy ile ma w sobie prawdy.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-01-22, 20:31   

psychopathicwizard napisa³/a:

ej, ty tez masz takie brzydkie imiÄ™ jak ja:(. ale to nie do tematu.


Spokojnie, też go nie lubię.

psychopathicwizard napisa³/a:

hmm...jak to kiedys powiedział ktoś mądry: 'religia, która zawiera choć ziarenko prawdy, podda się badaniom naukowym, i racjonalnemu otrząsaniu bez bronienia się.' jakoś tak to było. zacytowałabym bezpośrednio z książki, niestety w moim bałaganie nie umiem jej odszukać. powracając. zależy jaka religia, zależy ile ma w sobie prawdy.


To c najmniej dziwne, ale te wszystkie rozbicia, to zachowania ludzi zmieniali zasady religii "bo tak im wygodnie". Nie mniej jednak, apokalipsę tą napisaną przez św. Jana będe traktować trochę poważniej od innych komercyjnych wyznań.
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-01-22, 20:32   

Justencja napisa³/a:

św. Jana będe traktować trochę poważniej od innych komercyjnych wyznań.



A czemu? Czemu nie bierzesz innych poglądów pod dostatecznie prawdopodobne?
_________________
ona umrze martwa.
 

Pati009  

Hiper wymiatacz

samotny wojownik


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-22, 22:15   

Justencja napisa³/a:

Niewiem, nie studiuje na codzień Biblii (chociaż powinnam).



To bardzo ciekawe :)))
Powinniście zacząć
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-01-22, 22:20   

Według mnie wszyscy zbiorowo będą się masturbować i padną z wyczerpania...

Na poważnie to nawet ja do końca nie wiem czy kosmici nas zniszczą czy nie wiem walnie w nas kobeta, albo planety połączą się w jednośc i nas zasromają. Nikt nie wie...
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Pati009  

Hiper wymiatacz

samotny wojownik


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-22, 22:22   

Straho napisa³/a:

czy kosmici nas zniszczÄ…



spoko już sie przyzwyczajam...

ProszÄ™ o powagÄ™ :->
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com