Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Sarpiss

User


Do³±czy³: 05 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-09-05, 12:07   Â¯ywcem do Nieba?

w sierpniu na Jasnej Górze /święto maryjne/ Glemp do zebranej rzeszy wiernych /rozumnych istot/ w swoim kazaniu powtórzył /w sumie nic nowego/ że Maryja żywcem została wzięta do Nieba.

Zastanawiam się po co tam kogoś brać w formie cielesnej skoro niebo to podobno byt czysto duchowy wymiar

Oosoba na tak powaznym stołku robi ludziom wode w mózgu? Po co?
_________________
b) Odnośniki do zewnętrznych stron mogą umieszczać jedynie osoby mające na swoim koncie minimum 75 sensownych postów.
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-09-05, 12:31   

Cytat:

Zastanawiam się po co tam kogoś brać w formie cielesnej skoro niebo to podobno byt czysto duchowy wymiar


W stosownym słowniku naszego języka masz kilka ładnych haseł, których znaczenie przybliży Ci ów problem. Tzn. niejasność.
Jeśli jak to określiłeś ten człowiek robi wodę z mózgów ludzi, to popatrz czym jest cała ta wiara.
 

claudia .  

Wymiatacz

wybitna manipulantka


ImiÄ™: klaudia

Wiek: 30

Do³±czy³a: 26 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-09-05, 15:30   

ja osobiście nie wierzę w Boga, ani w to wszystko co próbują nam wbić do głowy . :-x
_________________
i choćbyś nie wiem jak się starała, słuchawki zawsze będą poplątane, herbata za gorąca, a facet nie ten.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-09-06, 12:59   

Sarpiss napisa³/a:

Zastanawiam się po co tam kogoś brać w formie cielesnej skoro niebo to podobno byt czysto duchowy wymiar


Nie wg nauki Kościoła. Człowiek do dusza i ciało. Wg nauki Kościoła nastąpi zmartwychwstanie ciała, jednak już nie grzesznego, lecz uwielbionego ("wierzę w Ducha ¦więtego, święty Kościół powszechny, świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen."). Maryja, jako osoba bez grzechu nie musi oczekiwać na owo zmartwychwstanie.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-09-06, 20:46   

MłodyDuchem Zdajesz sobie sprawę ze to wzięcie z ciałem do nie ba nie ma żadnego uzasadnienia w biblij?? Do tej pory jestem w podziwie dla tego kto to wymyślił, niezwykle bujna wyobraźnia.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-09-07, 15:22   

cretultix napisa³/a:

Do tej pory jestem w podziwie dla tego kto to wymyślił, niezwykle bujna wyobraźnia.


Bo Ty oczywiście znasz Pismo ¦więte prawie, że na pamięć, raz przeczytałeś je w całości i w ogóle jesteś mgr biblistyki...
Jestem zaskoczony, że Ty nie wiedząc nic na ten temat, wypowiadasz się, tym samym ośmieszając się w moich oczach.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-09-07, 22:53   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


Bo Ty oczywiście znasz Pismo ¦więte prawie, że na pamięć, raz przeczytałeś je w całości i w ogóle jesteś mgr biblistyki...


Skąd możesz wiedzieć co ile razy czytałem?? i biblia to nie wszystko, liczą się inne źródła historyczne z tego okresu, oraz opracowania na ten temat.


MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


Jestem zaskoczony, że Ty nie wiedząc nic na ten temat, wypowiadasz się, tym samym ośmieszając się w moich oczach.



Ty natomiast wzbudzasz we mnie współczucie łykając bez sprawdzenia każdą głupotę która poda ci na tacy KK, jak można upodlić tak swój umysł??
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Anne  

Hiper wymiatacz

Mag powietrza.



ImiÄ™: Ania

Wiek: 31

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Honolulu.

   

Wys³any: 2009-09-08, 17:36   

Przed niedzielnÄ… mszÄ… u nas zawsze sÄ… czytane katechezy.
Wiele takich dziwnych rzeczy jest nazywane "tradycją kościoła katolickiego". Z tego co pamiętam prawda o Maryi właśnie była do tego zaliczana.
Jedni mówią, że kult Maryi był po to, żeby tam Marię Magdalenę przedstawić jako tą nieczystą, bo podobno sprzedawała swoje ciało... A pierdoły...
Człowiek i tak nie wie co tak naprawdę będzie. Człowiek wychowany w wierze katolickiej wierzy, ze pójdzie do Nieba, ktoś inny jeszcze w coś, a jeszcze inny - nie chce wiecznego życia.
Nie kłóćmy się, nie przekonywujmy do swoich przekonać, bo to nie ma sensu. Każdy wie swoje.
_________________
Najpierw rezygnujesz z drobiazgów, potem z większych rzeczy, a w końcu ze wszystkiego. Śmiejesz się coraz ciszej, aż wreszcie zupełnie przestajesz się śmiać. Twój uśmiech przygasa, aż staje się tylko imitacją radości, czymś nakładanym jak makijaż.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-09-08, 21:50   

cretultix napisa³/a:

i biblia to nie wszystko, liczą się inne źródła historyczne z tego okresu, oraz opracowania na ten temat.


No zwlaszcza w określaniu prawd wiary Kościoła Katolickiego to było i jest najważniejsze...
Jeśli mówisz, że dany dogmat nie jest zgodny z Biblią i piszesz, że Biblia nie jest najważniejsza, to zaprzeczasz samemu sobie...

cretultix napisa³/a:

Ty natomiast wzbudzasz we mnie współczucie łykając bez sprawdzenia każdą głupotę która poda ci na tacy KK, jak można upodlić tak swój umysł??


Skąd wiesz, że bez sprawdzenia :?:

Anne napisa³/a:

Jedni mówią, że kult Maryi był po to, żeby tam Marię Magdalenę przedstawić jako tą nieczystą, bo podobno sprzedawała swoje ciało... A pierdoły...


:-o Chyba zbyt wielki skrót myślowy jak dla mnie...
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-09-09, 14:25   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

cretultix napisa³/a:

i biblia to nie wszystko, liczą się inne źródła historyczne z tego okresu, oraz opracowania na ten temat.


No zwlaszcza w określaniu prawd wiary Kościoła Katolickiego to było i jest najważniejsze...
Jeśli mówisz, że dany dogmat nie jest zgodny z Biblią i piszesz, że Biblia nie jest najważniejsza, to zaprzeczasz samemu sobie...


Gdzie ty tam widzisz moje twierdzenie że biblia nie jest najważniejsza??
problemy z zrozumieniem tekstu pisanego??
Napisałem jedynie ze nie można się opierać wyłącznie na biblij.
Błąd kościoła polega na tym ze prawdy wiary i dogmaty określa o swoją własną interpretacje biblij niekiedy nie zważając na to ze powstała ona w konkretnym okresie historycznym, i na podłożu konkretnej kultury i pewne wyrażenia były rozumiane w inny sposób niż przez nas i tak na przykład określenie syn boży jest rozumiane w sposób hellenistyczny tymczasem w kulturze judaistycznej synem bożym miał prawo nazywać się każdy żyd, i nie jest to żadne nadzwyczajne określenie świadczące o rzekomym faktycznym ojcostwie Boga.

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


cretultix napisa³/a:

Ty natomiast wzbudzasz we mnie współczucie łykając bez sprawdzenia każdą głupotę która poda ci na tacy KK, jak można upodlić tak swój umysł??


Skąd wiesz, że bez sprawdzenia :?:


Widzę to po tym co piszesz w tym i innych tematach, sadze że nie dotknąłeś żadnego poza kościelnego źródła, a jeśli to zrobiłeś to bez żadnej refleksji.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-09-09, 15:14   

Anne, zgadzam się a kłócić sie będą typowy ateista i typowy katolik... Ich sprawa. ;)
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-09-09, 16:20   

Przynajmniej coś się na forum dzieje. ;) Trzeba wybrać przedstawiciela będącego najbliżej twojej opinii i kibicować, aby ten zdobył przewagę w tej pozornie nierozwiązywalnej polemice. :-D
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-09, 16:28   

Ja tylko czekam na pierwsze potknięcie Młodegoduchem, które, o dziwo, jeszcze nie nastąpiło :-o

Natomiast cretultix uniósł się trochę, co jest kiepską sytuacją w dyskusji, ale i tak nie wierzę, żeby któraś ze stron mogła tu wygrać :-P
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-09-09, 17:14   

poem sometimes napisa³/a:

ale i tak nie wierzę, żeby któraś ze stron mogła tu wygrać :-P



To my tu o coÅ› gramy?? sÄ… przewidziane jakieÅ› nagrody?? czemu ja nic o tym nie wiem??
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-09-09, 17:27   

cretultix napisa³/a:


To my tu o coÅ› gramy?? sÄ… przewidziane jakieÅ› nagrody?? czemu ja nic o tym nie wiem??


Też nic nie wiem :-( Oni nas w coś wkręcają chyba...

cretultix napisa³/a:

Napisałem jedynie ze nie można się opierać wyłącznie na biblij.


A czy Kościół się wyłącznie na Biblii opiera :?:

cretultix napisa³/a:

Błąd kościoła polega na tym ze prawdy wiary i dogmaty określa o swoją własną interpretacje biblij niekiedy nie zważając na to ze powstała ona w konkretnym okresie historycznym, i na podłożu konkretnej kultury


No wiadomo. A to, że na egzegezie teologicznej jest nauczane, aby przede wszystkim odczytywać Pismo ¦więte, pamiętając o kontekście historycznym i kulturowym, to w ogóle było dawno i nieprawda....

cretultix napisa³/a:

w kulturze judaistycznej synem bożym miał prawo nazywać się każdy żyd, i nie jest to żadne nadzwyczajne określenie świadczące o rzekomym faktycznym ojcostwie Boga.


To czemu Jezusa poprzez to, że nazwał się Synem Bożym uznano go za bluźniercę i wydano Piłatowi, aby go na śmierć skazał :?:

cretultix napisa³/a:


Widzę to po tym co piszesz w tym i innych tematach, sadze że nie dotknąłeś żadnego poza kościelnego źródła, a jeśli to zrobiłeś to bez żadnej refleksji.


To se sądź
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com