Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: motyl | 2009-08-11, 19:38

Autor

Wiadomo¶æ

aLittleSelfishGirl  

User



ImiÄ™: Gosia

Wiek: 32

Do³±czy³a: 24 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-24, 22:38   Bezsens

Nie wiem co mam myśleć ^^ Ostatnio nie potrafie sie uśmiechać .. nie chce mi sie żyć... a najgorsze w tym wszystkim jest to że ja nie wiem czemu tak jest. Po prostu od środka mnie rozwala, a przeciesz nic takiego złego w moim życiu sie nie stało ; (
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-01-24, 22:40   

Jak długo ten stan trwa? Czy masz do tego jeszcze jakieś niepokojące objawy? Odczuwasz jakieś bóle? Zmiany w życiu? Być może nie jesteś ich świadoma.
Jakbyś opisała Twoje odczucia? Czy otoczenie zauważyło zmiany w Twoim zachowaniu?
_________________
Obie rzeczy - zarówno to, przed czym uciekasz, jak i to, za czym wzdychasz - są w tobie.

— Anthony de Mello
 

aLittleSelfishGirl  

User



ImiÄ™: Gosia

Wiek: 32

Do³±czy³a: 24 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-24, 22:43   

ech ... Bezsens .. Czuje sie tak dziwnie to nie jest do opisania bo rozpiera mnie od środka ... po prostu jestem ciągle zmęczona .... najchętniej zmakneła bym sie w czterech scianach i do nikogo nie odzywala. Podczas gdy kiedys non stop sie smiałam ...
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-01-24, 23:06   

Jak długo ten stan trwa? I czy otoczenie zauważyło zmianę? Rodzice, znajomi itp mówią, że się zmieniłaś?
Odczuwasz jakieś wewnętrzne napięcie, ból itp? Chodzisz do szkoły? Uczysz się, odrabiasz zadania? Spotykasz się z kimś itp?
_________________
Obie rzeczy - zarówno to, przed czym uciekasz, jak i to, za czym wzdychasz - są w tobie.

— Anthony de Mello
 

Akcei  

Stały User


Wiek: 31

Do³±czy³a: 21 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-24, 23:07   

Ja też czasami tak mam. U mnie jest tak że zaczynam do siebie i do innych mieć pretensje o wszystko. Wieczorem siedzę i ryczę. Czuje się dziwnie, smutno itp. mam tak jakoś raz na miesiąc czy możne dwa. Nic tego nie powoduje chyba ze stres i smutek nazbierany w ciągu tego czasu. Najczęściej to mi się zdarza w piątek po szkole do niedzieli po południu. Tych uczuć się nie da opisać. I to jest dziwne...
 

aLittleSelfishGirl  

User



ImiÄ™: Gosia

Wiek: 32

Do³±czy³a: 24 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-24, 23:25   

Akcej wiesz co czuje :))

tak .. znajomi zauważyli . Bo kiedyś byłam duszą towarzystwa ... a Teraz nie mam ochoty sie z nikim widywać ...
 

Akcei  

Stały User


Wiek: 31

Do³±czy³a: 21 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-24, 23:34   

A ile to trwa?
 

aLittleSelfishGirl  

User



ImiÄ™: Gosia

Wiek: 32

Do³±czy³a: 24 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-24, 23:43   

hmm rok ? :kwasny:
_________________
" Czekanie sprawia że gorzknieje cała słodycz w nas..." Coma
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-01-24, 23:47   

Przez większość czasu? Czy momentami? I ponawiam pytanie: czy chodzisz do szkoły, uczysz się, zajmujesz czymś?
Proszę odpowiadaj na pytania, ponieważ pomaga mi to zrozumieć sytuację.
Chodzi o to, że Twoje objawy są bardzo niepokojące i mogą wskazywać na depresję. Jednak potrzeba kilka przesłanek by to stwierdzić, ale przede wszystkim diagnozę może postawić lekarz albo psycholog. Byłaś z tym u psychologa? Może mógłby Ci pomóc?

Akcei. Twoje objawy są normalne. Takie chwilowe obniżenie nastroju, raz na jakiś czas jest naturalne. A już zwłaszcza w wieku dojrzewania. Raz na miesiąc czy dwa, to nie jest dużo i nie ma najmniejszych powodów do obaw. Człowiek musi wyładować zwyczajnie zgromadzony stres.
_________________
Obie rzeczy - zarówno to, przed czym uciekasz, jak i to, za czym wzdychasz - są w tobie.

— Anthony de Mello
 

Akcei  

Stały User


Wiek: 31

Do³±czy³a: 21 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-24, 23:53   

To kiepsko... Pamiętam, że ostatnio tak miałam jak się pokłóciłam z mamą, nie wiedziałam się z przyjaciółką od 3 miesięcy i miałam kilka innych problemów. Zaczęłam siebie za to wszystko nienawidzić i zaczęłam ryczeć to było wieczorem w sobotę ryczałam tak chyba ze 2h. Kiedy się już trochę uspokoiłam napisałam do mojej przyjaciółki, pisałyśmy trochę i to mi troszkę pomogło poszłam spać i w niedziele było już ok.

Widzie ze ty masz trochę dłuższą tą "depreche". Myślę ze powinnaś pogadać ze swoją naj. przyjaciółką, przyjacielem o tym jak się czujesz powiedzieć o swoich problemach nawet tych malutkich. Po prostu szczerze pogadać, wypłakać się to naprawdę pomaga :) Mam nadzieje ze wyjdziesz z tego :) Jak co to jestem do dyspozycji jeśli chodzi o pomoc bo coś na temat takich "depresji" wiem... :)
 

aLittleSelfishGirl  

User



ImiÄ™: Gosia

Wiek: 32

Do³±czy³a: 24 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-25, 00:00   

Tak chodze do szkoły. I w niej często zapominam o wszytkim ^^ Zaczelam Palic papierosy ... ech wogóle masakra co sie ze mną dzieje. a ja nie wiem czemu . Mam dobrych rodziców, fajna szkołe , powinnam sie cieszyć ... a tu lipa ;/ nie umiem... hmm zwykle płacze wieczorami, jak jestem sama. wtedy jes najgorzej, mysle sobie ze zycie nie ma senu i lepiej by bylo gdyby mnie nie bylo . mam mysli samobójcze... boje sie ze kiedyc cos sobie zrobie ... chodz smutek łapie mnie czesto. nawet gdy wokól jest mnustwo ludzi. po prostu ... jestem radosna a za chwile zaczyna mi sie robic coaz bardziej smutno ... ;/ nie wiem co mi jest dlatego postanowilam napisac na tym forum . Nie bylam u psychologa bo zbagatelizowałam sprawe .. myslałam ze to normalne :(
_________________
" Czekanie sprawia że gorzknieje cała słodycz w nas..." Coma
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-01-25, 00:07   

Naprawdę niepokojące są Twoje objawy. Dobrze, że przynajmniej chodzisz do szkoły i jest ok. Ale warto przejść się do psychologa, chociażby szkolnego. Bo widać, że coś się niedobrego dzieje. Może dzieją się jakieś rzeczy, jednak sobie ich nie uświadamiasz?
A interesujesz się czymś, robisz coś dla siebie? Spotykasz się ze znajomymi? Wychodzisz gdzieś? Masz jakieś koleżanki bliższe?
Co jeszcze ważnego: czy śpisz normalnie, jak zawsze? Masz jakieś bóle, które wcześniej nie występowały?
_________________
Obie rzeczy - zarówno to, przed czym uciekasz, jak i to, za czym wzdychasz - są w tobie.

— Anthony de Mello
 

aLittleSelfishGirl  

User



ImiÄ™: Gosia

Wiek: 32

Do³±czy³a: 24 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-25, 00:14   

no wlasnie ostatnio sie z nikim nie spotykam ... nie chce... nie chodze spać normalnie ... nie spie w nocy ;/;/;/;/;/ wogóle nic nie robie normalnie ;/ :kwasny: :kwasny: nie odczówam bóli ... narazie ;/
_________________
" Czekanie sprawia że gorzknieje cała słodycz w nas..." Coma
 

Akcei  

Stały User


Wiek: 31

Do³±czy³a: 21 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-25, 00:17   

Jeśli chcesz żeby inni się nie dowiedzieli o Twoim problemie nie idź do psychologa szkolnego. Bo często jest tak że powie dyrekcji a później rodzicom i możne też inni się tego dowiedzą.

Ale Laven ma racje powinnaś się do kogoś zgłosić o pomoc. Jeśli masz kogoś bliższego to powiedz to mu. Ja też miewam tak ze jestem wesoła a zaraz potem chce mi się płakać.
Kiedyś miałam takie problemy ze zaczełam się ciąć, kiedy dowiedziała się o tym moja kumpela pomogła mi się z tego ogarnąć ale kiedy przestałam się ciąć zaczęłam palić. Teraz jest ok bo poznałam osobę której teraz bardzo ufam i jest lepiej :)
 

Sagad  

Hiper wymiatacz

Pacyfista



Wiek: 34

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-01-25, 00:21   

Też tak mam. Potrafię w ciągu sekundy zmienić się z roześmianego faceta w faceta z beznadziejnym humorem. Szczególnie gdy nic nie robię i napływają mi myśli do głowy. Też nie widzę sensu w swoim życiu. Zastanawiam się czasem po co właściwie żyję...

No ale jeszcze się na życie nie targnąłem i nie mam zamiaru.
_________________
¯yjemy w czasach gdy kurewstwo wzbudza zachwyt, a cnota śmieszność
Gigmu - Darmowe Ogłoszenia Online
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com