Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

jestemmlody

Wymiatacz


Do³±czy³: 20 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-22, 10:46   Chodzenie po górach

Są w śród was panowie tacy którzy lubią chodzić po górach? Nie mam na myśli jakiegoś wędrowania (jak na szkolnych wycieczkach) tylko jednak wybieranie trudniejszych szlaków. Macie swoje ulubione miejsca do których wracacie?
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-04-22, 12:13   

£ee, tylko panowie mogę się wypowiadać :-D ?
Ja kocham Beskid ¯ywiecki... w poprzednie wakacje zdobyłam z Narzeczonym Pilsko, za kilka miesięcy ruszamy na Babią Górę :-) , nie mogę się doczekać.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

sydnej  

Pogromca postów

Last White Hope



Wiek: 34

Do³±czy³: 29 Pa¼ 2009

Sk±d: Leszno

   

Wys³any: 2010-04-22, 15:01   

W zasadzie przeszedłem już całe Tatry i większość Karkonoszy - najmilej wspominam wycieczkę na Sarnią skałę i Giewont (nieziemska ulewa, schodząc zaliczyłem upadków więcej upadków niż ucząc się chodzić).
 

jestemmlody

Wymiatacz


Do³±czy³: 20 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-24, 15:12   

Haha, jasne że nie tylko panowie :D Ale temat założyłem w dziale dla mężczyzn więc do nich skierowałem pytanie :P zacznę jeszcze raz. Panie i Panowie!... Ja co prawda jeszcze nie mam wielkiego doświadczenia ale skutecznie je zdobywam. Na razie odwiedziłem Bieszczady i Pieniny (tam, podobnie jak Ciebie w Tatrach sydnej, złapała mnie ulewa :D do domku wróciliśmy umorusani jak świnie - kilka razy się wyglebałem :D Tyle dobrze, że miałem dobre buty bo inaczej chyba bym jechał na tyłku od samej góry na sam dół :D (swoją drogą polecam wam buty Bates na takie wycieczki :D heh.. Ktoś jeszcze się podzieli swoimi przygodami??
 

jacus  

Wymiatacz


Do³±czy³: 13 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-24, 15:58   

Uwielbiam góry. Moim marzeniem jest wybrać się w Pireneje oraz zdobycie Kilimandżaro. Najbardziej to podobało mi się pod Mount Blanc i Jungfrau.
_________________
:)
 

jestemmlody

Wymiatacz


Do³±czy³: 20 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-27, 13:41   

pod Mount Blanc? to opowiedz nam coś więcej o tym wypadzie. Zaciekawił mnie ten temat, bo ja tylko chodzę po polskich górach. Wprawdzie dopiero zaczynam więc doświadczenie zaczynam zdobywać. Ale może kiedyś wybiorę się też w większą wyprawę poza Polskę, więc nie zachowuj tylko dla siebie takich wspomnień ;-)
 

Constantine  

Pogromca postów

Odszedł.


Wiek: 37

Do³±czy³: 19 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-04-27, 13:55   

Kocham chodzić po górach i survival. Jak wejdzie się na szczyt można zostawić wszystkie troski i przemyśleć wszystko na nowo i spokoju.
 

Mafieusz  

Wymiatacz

Szlachcic :D



ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 19 Lut 2010

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2010-04-27, 14:47   

Uwielibammm <3 Góry rlz.
_________________
"Musisz tylko wdrapać się na szczyt.
Potem będzie już z górki"
 

jacus  

Wymiatacz


Do³±czy³: 13 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-27, 16:10   

jestemmlody musisz się wybrać bodajże do Chamonix w Szwajcarii tam masz start szlaku na przełęcz w pobliżu Aiguille du Midi. Możesz też wjechać kolejką. Jak wychodzisz ze schroniska to już w pełnym ekwipunku obowiązkowo. ¦nieg całoroczny w tym miejscu. Mount Blanc to taka duża kupa śniegu :) Szczyt jest łagodny. Tylko tu już mała uwaga. Powyżej 3 tyś. metrów szybko się męczysz, a powyżej 4 to można złapać chorobę wyoskogórską (Acute Mountain Sickness). Oczywiście wszystko zależy od organizmu.
_________________
:)
 

kaszczyca  

Wymiatacz

półmetek.



ImiÄ™: kasia

Wiek: 30

Do³±czy³a: 06 Mar 2010

Sk±d: M.

   

Wys³any: 2010-04-27, 18:10   

skoro panie i panowie..;p


góry-uwielbiam,chodzenie po nich też,ale żadne tam trudne szlaki,czy coś;p

nigdy nie próbowałam,ze względu na moją łamliwość kości,ale jak tak czytam wasze wypowiedzi to dochodzę do wniosku,że kiedyś trzeba spróbować.;)
_________________
Jestem kobietą. Nie muszę być zdecydowana.


,,A z tą miłością jest tak, jak z wizytą u dentysty"-H.
 

diego  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 29 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-04-27, 18:31   

Góry to mój drugi dom.

Najlepsze są Bieszczady. I żaden szlak w Polsce nie równa się klimatowi Bieszczad.
Byłem kiedyś w Bieszczadach po ukraińskiej stronie też piękne połoniny.

Góry stołowe bardzo lubię, Beskid ¯ywiecki też jest naprawdę fajny. W tym roku mam zamiar zdobyć ¦nieżkę. W Tatrach większość szlaków zwiedziłem ale jak dla mnie piękne góry choć trochę przereklamowane.

Co prawda ostatnio więcej pieniędzy przeznaczam na wspinaczkę skałkową niż na normalne wędrówki ale i tak kocham łażenie po szczytach i oglądanie przepięknych widoków.
_________________
"I know what I want, I say what I want and no one can take it away"

Każdy wie co ten sport dla nas znaczy, w naszym mieście- my dzielni Krzyżacy.
Wiesław Jaguś - legenda na zawsze
 

kaszczyca  

Wymiatacz

półmetek.



ImiÄ™: kasia

Wiek: 30

Do³±czy³a: 06 Mar 2010

Sk±d: M.

   

Wys³any: 2010-04-27, 18:34   

diego napisa³/a:

W tym roku mam zamiar zdobyć ¦nieżkę




aaa to nawet mi sie udało;p
_________________
Jestem kobietą. Nie muszę być zdecydowana.


,,A z tą miłością jest tak, jak z wizytą u dentysty"-H.
 

breq

User


ImiÄ™: Sebastian

Do³±czy³: 28 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-28, 09:42   

Kiedyś lubiłem ganiać po górach, a teraz... wiek robi swoje :D:D
_________________
LubiÄ™ burzÄ™
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-04-28, 09:47   

breq napisa³/a:

wiek robi swoje :D:D


Tak, wiem, bóle w stawach, osteoporoza i takie tam. Znam to z autopsji, starość nie radość...
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Linel  

User



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 29

Do³±czy³: 28 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-28, 19:21   

Góry bardzo fajna sprawa, zawsze podobało mi się chodzenie po nich. Nie jestem jakimś profesjonalistą, chodzę głównie z klasą, bądź rodziną. Za kilka lat mam w planach wybrać się z przyjaciółmi na jakąś ambitniejszą górską wycieczkę, do tego czasu nabiorę doświadczenia. :>

Pozdrawiam wszystkich miłośników gór!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com