Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2011-10-10, 16:26   

Staram się jeść śniadanie. Tym bardziej, że jestem wiecznie głodny, a przede mną zawsze kilka godzin zajęć. Przeważnie jem ze dwie kanapki z szynką albo dżemem. Rzadziej dokładam owoc.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-10-10, 20:47   

Do swojej wypowiedzi dodam, że najlepszym miejscem na śniadanie w biegu jest coffe heaven. Szczególnie ich bajgle z rodzynkami, świeżym serkiem biały i dżemem :-)
_________________
Drugs&hugs.
 

justinez  

User



Do³±czy³a: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2011-10-10, 22:55   

¦niadanie to podstawa, dlatego wole nawet troche wczesniej wstać, żeby później nie jadać w biegu.

U mnie wygląda tak: Razowy, masło, pasztet leppszy (mam do niego słabość), i danone jogurt.

To popijam wszystko herbata mietowÄ…

To wystarczy mnie gdzieÅ› na 6 godzin.

Nie wiem tylko czy szybciej nie powinnam jesc czegos po śniadaniu?
_________________
¯yj i pozwól innym żyć
 

ramsey16

Stały User



Do³±czy³: 23 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-10-11, 11:38   

na śniadanie jem zwykle to, na co starcza mi czasu :D
 

rumianek

User


Do³±czy³: 01 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-10-11, 15:55   

Justinez... mam bardzo podobnie. Ale przyznaję się bez bicia, był taki czas, że jadałam od godziny 14-15. Do tej pory wystarczało mi paliwa z poprzedniego dnia. Od pewnego czasu staram się żyć racjonalniej i rano wypić coś ciepłego i zjeść coś. Pasztety jak najbardziej, ale te tzw lepsze pare razy mnie zrobiły w konia: prócz zapowiadanej śliweczki znajdowałam ... pleśń. I to nie jeden raz. Przerzuciłam się więc na małe puszeczk,i takie "raz na ząb", a jak coś zostanie to mój pies połknie. Stąd moja sympatia do Profi.
 

zulapogozelska  

User



Do³±czy³a: 28 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-10-11, 16:03   

Ja zauważyłam, że wraz ze zmianą cyklu zmieniają mi się preferencje smakowe. Zwłaszcza widać to po śniadaniach: tuż przed okresem mam takie parcie na słodkie, ze mogłabym sama wrąbać słoik Nutelli... lub dżemu. A tak normalnie to wolę mięso, znaczy wędliny, czasem parówkę, choć wiem, że to śmietnik, czasem pasztet, od święta tatara...mniam...Lubię też rybki i różne pasty z rybek. Do tego warzywka: papryka, pomidor, ogórek, cebula lub por. A z ciekawostek polecam: ciemne pieczywo posmarowane serkiem topionym a na to plasterki jabłka :D
 

Sagad  

Hiper wymiatacz

Pacyfista



Wiek: 34

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2011-10-11, 16:22   

Nie wiem czy kawę o przepraszam... produkt kawopodobny z uczelnianego automatu można zaliczyć do jedzenia, no ale w zasadzie to całe moje śniadanie.
_________________
¯yjemy w czasach gdy kurewstwo wzbudza zachwyt, a cnota śmieszność
Gigmu - Darmowe Ogłoszenia Online
 

rumianek

User


Do³±czy³: 01 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-10-12, 15:23   

Nie, słodkie na śniadanie, to nie dla mnie. W ogóle nie myślę po słodkim.
Hm... zniknÄ…Å‚ Mr DJ... i nie dowiem siÄ™ o placuszkach :(
 

zulapogozelska  

User



Do³±czy³a: 28 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-10-12, 15:51   

Moja koleżanka w ramach diety zapisanej przez dietetyczkę jada takie placuszki z serka wiejskiego, płatków i jajka. Mogę spytać o przepis, choć nic by mnie nie zmusiło do wstania rano i smażenia ich.
 

MrDj  

Mega wymiatacz



Imię: Paweł

Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Lut 2010

   

Wys³any: 2011-10-12, 16:54   

rumianek napisa³/a:

Hm... zniknÄ…Å‚ Mr DJ... i nie dowiem siÄ™ o placuszkach :(



Jestem, jestem i dowiesz siÄ™ :)

Są dwa warianty, jeden słodszy drugi mniej słodszy i w gruncie rzeczy uzależniony od tego, czy placek na końcu posmarujesz dżemem czy zostawisz prosto z patelni.

Ten który jadam ja i mniej słodszy:
- szklanka płatków owsianych,
- 3 białka jaj i jedno żółtko,
- łyżeczka cynamonu i rodzynki do smaku.

Białka oraz żółtko wybijasz do miseczki, nieco roztrzepujesz widelcem. Następnie wsypujesz do tego płatki owsiane, dodajesz cynamon i mieszasz całość łyżką do połączenia składników i dokładnego wymieszania jaj i płatków. W międzyczasie rozgrzewasz patelnię (tak na 40% możliwości Twojej kuchenki, oby nie było za mocno bo spalisz) z odrobiną oleju lub oliwy z oliwek - najlepiej rozsmarować ręcznikiem papierowym patelnię.

Do wymieszanych jaj, płatków i cynamonu dodajesz kilka rodzynek i mieszasz całość. Po rozgrzaniu patelni całość wylewasz na rozgrzaną patelnię, rozprowadzasz po jej całej powierzchni i przykrywasz pokrywką. Po około 5 min (najlepiej sprawdzać, w końcu wiele zależy od patelni) przewracasz placek i smażysz już przez ok. 3 minuty. Zdejmujesz, zostawiasz w tej postaci lub smarujesz dżemem - najlepiej niskosłodzonym.

Od siebie dodam, że najlepiej przewracać jest za pomocą dwóch łyżek: jedną podważyć, drugą przytrzymywać placek i pójdzie bardzo dobrze.


Drugi przepis to przepis z innego forum, więc nie za bardzo mogę wstawiać więc przepiszę:
- 100 g płatków owsianych,
- 2 lub 3 całe jaja,
- 70 ml mleka (opcjonalnie),
- cynamon,
- solidna łyżka miodu,
- oliwa do smażenia (łyżeczka).

Płatki zalej wrzątkiem i poczekaj chwilę aż zmiękną. Następnie odcedź wodę. Do płatków dodaj jaja, mleko, miód i cynamon - następnie wymieszaj. Powstanie z tego nieco płynna masa, o gęstości podobnej do ciasta naleśnikowego.

Z powstałej masy formuj małe placuszki i smaż aż do zarumienienia z obydwu stron, bez przykrycia.


SMACZNEGO :oops:
_________________

 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-10-13, 16:42   

Jak w pracy jestem, to to, co aktualnie serwuje kuchnia :D
Ale chleb to mamy świetny <3
 

babula

Stały User



Do³±czy³: 10 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-10-14, 00:08   

:hyhy: No to Ci Mr. DJ zabił klina :evil: . Teraz na śniadanko- patelnia w dłoń i smażonko;)
 

zulapogozelska  

User



Do³±czy³a: 28 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-10-14, 00:44   

Mr(mrrrrrr) :D Jesteś może do wzięcia??
 

MrDj  

Mega wymiatacz



Imię: Paweł

Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Lut 2010

   

Wys³any: 2011-10-14, 09:53   

babula napisa³/a:

Teraz na śniadanko- patelnia w dłoń i smażonko;)



Zapomniałem dodać: smaż najlepiej na teflonie, nie będzie przywierać.

zulapogozelska napisa³/a:

Mr(mrrrrrr) :D Jesteś może do wzięcia??



Tak się składa, że jestem. Chociaż to że lubię gotować raczej mi nie pomaga :-D
_________________

 

zulapogozelska  

User



Do³±czy³a: 28 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-10-14, 18:38   

Mr, (mrrrr) ja zupełnie nie wiem czemu, nie rozumiem. Wszak przez żołądek do serca. Chyba, że to tylko facetów dotyczy? W każdym razie jestem zainteresowana :hyhy:
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com