Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-09-12, 21:13   

mru, Tak uważam. Tylko zauważ, że "nie powinno się" nie równa się "nie można" ;)

Dziki, to nie czat. Nie off Topuj i nie nabijaj postów.
 

mru  

Wymiatacz

o wesołym wydechu.



ImiÄ™: srola

Do³±czy³a: 13 Kwi 2009

Sk±d: Sce

   

Wys³any: 2010-09-12, 21:16   

yhym. Ale to w takim razie, ten kto nigdy nie kochał nie ma prawa(według zasad moralnych) do seksu, tak?

[ Dodano: 2010-09-12, 21:17 ]

QukuÅ‚ka napisa³/a:

tylko zauważ, że "nie powinno się" nie równa się "nie można"


Na całe szczęście widzę, ale myślę, ze nie musimy się czepiac takich pierdół ;)
_________________
Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi.
T.Pratchett
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-09-12, 21:18   

mru, ależ nie, źle mnie zrozumiałaś. Nie to że nie ma prawa do seksu, oczywiście że ma, ale powinien mieć świadomość, że nie postąpił moralnie poprawnie.

[ Dodano: 2010-09-12, 21:19 ]

mru napisa³/a:

Na całe szczęście widzę, ale myślę, ze nie musimy się czepiac takich pierdół


Jakbym tego nie napisała, prawdopodobnym by było, że w końcu zostałoby to wykorzystane przeciwko mnie. O oczywistościach też czasem warto wspomnieć. Nawet jeśli to czysta formalność.
 

Dziki_90  

User



Wiek: 33

Do³±czy³: 10 Wrz 2010

   

Wys³any: 2010-09-12, 21:20   

O czym wy wogóle mówicie, albo się robi to z miłości i namiętności,albo z popędu, tylko nie rozumiem po co z popędu, i po co wiedząc że to nie jest zbyt dobre brnąć w to, wogóle najlepiej zostawić ten temat i niech każdy rozkminia go jak chce, nie ważne czy ma spaczone poczucie wartości czy moralności czy nie ? czytając nasze wnioski zastanowi się nad tym, drążąc tylko będziemy się argumentować, i nic z tego nie wyjdzie dyskusja była i okey zakończmy to
_________________
Dziik
 

mru  

Wymiatacz

o wesołym wydechu.



ImiÄ™: srola

Do³±czy³a: 13 Kwi 2009

Sk±d: Sce

   

Wys³any: 2010-09-12, 21:21   

Nie no dobrze zrozumiałam, ale użyłam zupełnie niepotrzebnie sformowania "prawa".
Qukułka, intrygujesz mnie i nie możesz mi dac spokoju ;) . To przed ostatnie pytanie ;D W takim razie powiedz dlaczego uważasz, że w takim wypadku postąpiłby niemoralnie, skoro nikogo nie zranił, a osoba, która z nim współżyła miała taki sam stosunek do całej sprawy jak on(a)?
_________________
Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi.
T.Pratchett
 

Dziki_90  

User



Wiek: 33

Do³±czy³: 10 Wrz 2010

   

Wys³any: 2010-09-12, 21:23   

Rozumiem Quku co chciałaś powiedzieć, w związku ze świadomością czy postępujemy poprawnie moralnie, i zgadzam się z tym świadomość tego jest ważna ale błagam teraz ta rozmowa zaczyna tracić sens bo w kółko powtarzamy to samo każdy w swoja stronę darujcie mi brak znaków i składnie zdań teraz

[ Dodano: 2010-09-12, 21:26 ]
odnośnie Quku czy możesz na chwile wejść na facebooka ?
_________________
Dziik
 

mru  

Wymiatacz

o wesołym wydechu.



ImiÄ™: srola

Do³±czy³a: 13 Kwi 2009

Sk±d: Sce

   

Wys³any: 2010-09-12, 21:26   

Cytat:

Jakbym tego nie napisała, prawdopodobnym by było, że w końcu zostałoby to wykorzystane przeciwko mnie. O oczywistościach też czasem warto wspomnieć. Nawet jeśli to czysta formalność.


Nie wiem, ja się skupiam na dyskusji, na tym co masz mi do powiedzenia, a nie na tym, żeby Ci dogryźć lub wskazywać na jakiekolwiek błędy ;)
sorry za kolejny OT
_________________
Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi.
T.Pratchett
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-09-12, 21:28   

Dziki_90, Forum służy do wymieniania poglądów i dyskusji. Nie neguj podstaw jego istnienia i daj nam dyskutować ;)

mru napisa³/a:

Nie no dobrze zrozumiałam, ale użyłam zupełnie niepotrzebnie sformowania "prawa".


Gdyby prawo nie zabraniało morderstwa, każdy by to mógł zrobić i byłoby to kwestią indywidualną. Tak samo jak kradzież. Tak samo moralność ma jakieś swoje "prawa" których powinno się przestrzegać dla równowagi i porządku społecznego.

mru napisa³/a:

W takim razie powiedz dlaczego uważasz, że w takim wypadku postąpiłby niemoralnie, skoro nikogo nie zranił, a osoba, która z nim współżyła miała taki sam stosunek do całej sprawy jak on(a)?


Ponieważ tym właśnie różnimy się od zwierząt, że jesteśmy w stanie dać z siebie więcej, jak zwierzęcy instynkt samozachowawczy mający na celu przedłużenie gatunku (gdyby było inaczej, byśmy nawet nie mysleli o antykoncepcji).
Równocześnie, nawet wśród zwierząd, zwłaszcza stadnych istnieją jakieś normy, według których powinno się postępować.
Prawo Karne jak i moralne pozwala nam nie być gorszymi od zwierząt, jak i je w pewnym stopniu przewyższać.
 

Dziki_90  

User



Wiek: 33

Do³±czy³: 10 Wrz 2010

   

Wys³any: 2010-09-12, 21:31   

zaraz sam się wtrącę w tą dyskusję i powiem co tak naprawdę o tym myślę chociaz w większości sformułowań zgadzam się z niestety Qukułką z to można to jeszcze bardziej rozwinąć
_________________
Dziik
 

AnioÅ‚ek^^  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 05 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-09-12, 21:35   

Uważam, że pierwszy raz powinien być z osobą, którą się kocha, sama chciałabym przeżyć ten pierwszy raz z osobą z którą będę już do końca życia.
Będę miała 100 procent pewności.
_________________
Jęczeć nad minionym nieszczęściem to najlepszy sposób, by przyciągnąć inne.
 

mru  

Wymiatacz

o wesołym wydechu.



ImiÄ™: srola

Do³±czy³a: 13 Kwi 2009

Sk±d: Sce

   

Wys³any: 2010-09-12, 21:39   

No cóż, jak dla mnie tylko potwierdzasz to, o czym ja myślę, więc po prostu stoimy w miejscu :) Ponieważ, jak sama napisałaś

QukuÅ‚ka napisa³/a:

Gdyby prawo nie zabraniało morderstwa, każdy by to mógł zrobić i byłoby to kwestią indywidualną.


Nikt ani nic nie zabrania uprawiania seksu bez miłości więc jest to sprawa indywidualna i znowu wracam do mojego pierwszego posta.
Ze wszystkiego co napisałaś w poście powyżej doskonale zdaję sobie sprawę i sama mogłabym ciągnąć Twoja wypowiedź, jednak nie odpowiedziałaś mi w pełni na moje pytanie bo mówisz bardzo ogólnie, a dla mnie ta sprawa jest całkowicie odrębną. Myślę, że nie ma sensu dalej kontynuować tematu bo nie przekonamy się nawzajem do naszych poglądów. Tak czy siak oczywiście szanuje Twoje zdanie i bardzo miło się dyskutowało ;)

[ Dodano: 2010-09-12, 21:40 ]

AnioÅ‚ek^^ napisa³/a:

z osobą z którą będę już do końca życia.
Będę miała 100 procent pewności.


nigdy nie masz 100% pewności ;)
_________________
Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi.
T.Pratchett
 

Dziki_90  

User



Wiek: 33

Do³±czy³: 10 Wrz 2010

   

Wys³any: 2010-09-12, 21:40   

AnioÅ‚ek^^ napisa³/a:

Uważam, że pierwszy raz powinien być z osobą, którą się kocha, sama chciałabym przeżyć ten pierwszy raz z osobą z którą będę już do końca życia.
Będę miała 100 procent pewności.

To jest wporządku podejście zgadzam sie, a co jeśli myślmy że to jedyna osoba o potem się okazuje że jednak nie ? że to było zauroczenie mamy tego żałowac ?

[ Dodano: 2010-09-12, 21:43 ]

mru napisa³/a:

nigdy nie masz 100% pewności ;)

Dalej trzymam się własnego zdania ale powtarzam pytanie czy powinienem tego potem żałowac ?
_________________
Dziik
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-09-12, 21:44   

mru napisa³/a:

Nikt ani nic nie zabrania uprawiania seksu bez miłości więc jest to sprawa indywidualna i znowu wracam do mojego pierwszego posta.


I własnie dlatego uważam, że prawo moralne powinno być wprost ustalone. By jednak wybór pomiędzy "moralnością a nieprawością" nie był tak lekki i bez kosnekwencji.

mru napisa³/a:

jednak nie odpowiedziałaś mi w pełni na moje pytanie bo mówisz bardzo ogólnie, a dla mnie ta sprawa jest całkowicie odrębną


W takim razie powinnaś teraz swormułować swoje pytanie tak, bym nie miała możliwoście Cię źle zrozumieć.

mru napisa³/a:

Myślę, że nie ma sensu dalej kontynuować tematu


Ale nie muszisz :D

mru napisa³/a:

Tak czy siak oczywiście szanuje Twoje zdanie i bardzo miło się dyskutowało


I wzajemnie, i wzajemnie :)
 

AnioÅ‚ek^^  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 05 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-09-12, 21:44   

mru
Dziki_90
Ja siÄ™ znam na ludziach:)
I tak jak napisałam będę miała tą pewność po długich latach znajomości, na pewno dobrze poznam tę osobę.
_________________
Jęczeć nad minionym nieszczęściem to najlepszy sposób, by przyciągnąć inne.
 

mru  

Wymiatacz

o wesołym wydechu.



ImiÄ™: srola

Do³±czy³a: 13 Kwi 2009

Sk±d: Sce

   

Wys³any: 2010-09-12, 21:45   

Cytat:

[ Dodano: 2010-09-12, 21:43 ] mru napisał/a:
nigdy nie masz 100% pewności

Dalej trzymam się własnego zdania ale powtarzam pytanie czy powinienem tego potem żałowac ?


Człowieku, skąd Ty się wziąłeś?!
No i według mnie zależy do od Ciebie bo jest to sprawa indywidualna, no a Qukułka chyba odpowiedziałaby, ze tak :hyhy:
_________________
Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi.
T.Pratchett
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com