Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

arvena21  

User


Wiek: 33

Do³±czy³a: 24 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-11-05, 16:47   czy to grzech???

mam pytanko. czy jesli mialam z chlopakiem kontakt fizyczny ale nadal jestem dziewica ale uprawialam z nim seks oralny, to mam grzech??? jesli tak to jakich slow u¯yc aby przy spowiedzi ksiadz zrozumial o co mi chodzi???....
 

beta

User


Do³±czy³: 05 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-11-05, 16:53   

hmmmmm zalezy w jakim wieku jet ksiadz :-D wiem z swojego doświadczenia ze ksieża moga byc różni :-) im młodszy tym lepiej cie zrozumie :-) ale mozesz poweidzec ze uprawiałas seks ale zaznacz ze ORALNY :-D a co do grzechu to mozesz sie zapytac przy spowiedzi :-) wiem jakie to jet krepujace ale warto sie zapytac :-)
 

arvena21  

User


Wiek: 33

Do³±czy³a: 24 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-11-05, 16:58   

no wlasnie...strasznie sie boje tej spowiedzi zwlaszcza ze ostatnio mialam wiele problemow w zyciu i troche pobladzilam;/;/ ale jestem wierzaca dlatego chce w koncu od taaak dlugiego czasu sie wyspowiadac. a baaardzo sie denerwuje ta spowiedza...jednak taka dluga przerwa mi nie sluzy. a wracajac do tematu chcialabym to powiedziec jakos delikatniej...boje sie reakcji ksiedza;/;/;/
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-11-05, 17:01   

Najlepiej powiedzieć prosto i bez kręcenia: uprawiałam seks oralny.
Ksiądz nie takie rzeczy w konfesjonale słyszy, naprawdę.
Dziewictwo można rozważać dwójnasób. No bo z biologicznego punktu widzenia jesteś dziewicą, bo nie została przebita błona dziewicza.
Ale z moralnego? Nie chcę się mądrzyć, nie jestem księdzem, piszę tylko, jak sama myślę i dla mnie jest to grzech cudzołóstwa. Bo bez ślubu doszło do aktu seksualnego, tak to nazwę w uproszczeniu, nie chcę się tu wywodzić, nie o to się rozchodzi.
No a zrobisz, co uważasz.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

jr_  

Pogromca postów



ImiÄ™: Manselinosa

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

Sk±d: Okolice Lublina

   

Wys³any: 2009-11-05, 17:15   

arvena21 napisa³/a:

no wlasnie...strasznie sie boje tej spowiedzi zwlaszcza ze ostatnio mialam wiele problemow w zyciu i troche pobladzilam;/;/ ale jestem wierzaca dlatego chce w koncu od taaak dlugiego czasu sie wyspowiadac. a baaardzo sie denerwuje ta spowiedza...jednak taka dluga przerwa mi nie sluzy. a wracajac do tematu chcialabym to powiedziec jakos delikatniej...boje sie reakcji ksiedza;/;/;/

hah ;D ja się się bałam. Dał mi dłuuugi referat, każdy się pytał czemu tak długo ;D (byłam z znajomymi w pierwszy piątek)
Co do pytania, nie jesteÅ› dziewicÄ…. Wg mnie.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Sl5HP3MCTKA

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Mmm ... ;*
 

CheeryLipstick  

Pogromca postów


Do³±czy³a: 08 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-11-05, 17:29   

arvena21, ale czy uważasz ,że ksiądz powinien o tym wiedzieć? :-|
Nie sądzę. Wiem ,że spowiedź powinna być szczera ale ja po prostu pewnych rzeczy nie mówię, bardzo rzadko chodzę do spowiedzi do KSIÊDZA aczkolwiek często rozmawiam z Bogiem , żaląc mu się , prosząc o coś. Wówczas wtedy czuję duchowe ukojenie i ,że to co robię jest złe i powinnam tego zaprzestać. Sam ksiądz też jest człowiekiem...

Ale jeśli tak naprawdę Ci na tej spowiedzi zależy to radziłabym udać się może do innej parafi i tam się wyspowiadać? Moim zdaniem każdy stosunek z parterem przed zawarciem sakramentu małżeństwa jest grzechem, taką ideologię interpretuje kościół.
_________________
W każdym z Was jest wariat.
 

arvena21  

User


Wiek: 33

Do³±czy³a: 24 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-11-05, 17:36   

własnie tak zalezy mi na tej spowiedzi i szczerej rozmowie z osoba ktora jakby najlepiej powinna wytlumaczyc mi na czym polegaja moje problemy i jak w koncu odnalezc dobra droge.

[ Dodano: 2009-11-05, 17:37 ]
a dlaczego radzisz inna parafie???
 

CheeryLipstick  

Pogromca postów


Do³±czy³a: 08 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-11-05, 17:41   

arvena21, skoro boisz się ,że Twój ksiądz to zaakceptuje to może powinnaś udać się do spowiedzi do księdza z innej parafi. Przed nim będziesz bardziej otwarta i może mniej onieśmielona.

Nie wiem jak Ty ale ja zawsze wolę chodzić do spowiedzi , nie do "swojego" księdza.
Jeśli w ogóle idę..
_________________
W każdym z Was jest wariat.
 

humusek

Stały User



Do³±czy³: 24 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-11-05, 18:35   

arvena21 napisa³/a:

strasznie sie boje tej spowiedzi zwlaszcza ze ostatnio mialam wiele problemow w zyciu i troche pobladzilam


Skup się na tym, wykorzystaj spowiedź do tego, żeby ci ulżyło, żeby łatwiej było ci się poukładać. Nie przejmuj się tym, czy coś jest grzechem, czy nie. To nie zeznanie podatkowe. Mów o tym, co ci leży na wątrobie. Ksiądz, jeśli już chcesz się w to bawić, jest po to, żeby ci ulżyć, wysłuchać i pokrzepić.
_________________
filmnotki
 

karolina12213

User


Do³±czy³: 30 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-11-05, 18:56   

tak to grzech
 

humusek

Stały User



Do³±czy³: 24 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-11-05, 19:50   

Grzech to coś, co dotyczy twojego sumienia, a nie jakiegoś tam katechizmu czy innej bożej książeczki. Nie ma sensu się tym zadręczać. Zanim wyjdziesz za kogoś, zgrzeszysz jeszcze tylko razy, że wejdzie ci to w nawyk. Weź pod uwagę to, że spowiadając się z czegoś, przyznajesz, że tego żałujesz i obiecujesz poprawę. Zastanów się więc, czy rzeczywiście żałujesz i jesteś w stanie poprawić się. Jeśli nie, to nie ma sensu zadręczać się takimi rzeczami. Wyniknie z tego jedynie frustracja i po jakimś czasie zeżre cię poczucie winy, a Kościół i tak tego nie zrozumie.
_________________
filmnotki
 

arvena21  

User


Wiek: 33

Do³±czy³a: 24 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-11-05, 20:09   

tak ja czuje ze zle zrobilam, czuje ze musze sie z tego wyspowiadac i chce sie poprawic...chociaz sprobowac...chce w koncu odetchnac z ulga;/ tylko ze dalej nie wiem jak sie za to zabrac...jak zaczac jak to powiedziec...eh;/
 

humusek

Stały User



Do³±czy³: 24 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-11-05, 20:18   

Może najlepszym wyjściem będzie zajście do kościoła wtedy, kiedy będziesz akurat w pobliżu - bez zastanawiania się i wcześniejszego układania słów.
_________________
filmnotki
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-11-05, 20:19   

Jeżeli czujesz, że jest coś nie tak, jeżeli chcesz się wyspowiadać, czujesz żal, że to zrobiłaś - na co czekasz!
Nie musisz iść do swojej parafii, jak już wcześniej napisano, w innej będziesz jeszcze bardziej anonimowa.
Ale do tego, jak to powiedzieć, nie ma innej rady jak wprost, szczerze, kilkoma wyrazami. Owijanie w bawełnę, odnajdywanie zamienników - co to da? Nazywajmy rzeczy po imieniu.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

arvena21  

User


Wiek: 33

Do³±czy³a: 24 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-11-05, 20:27   

ale to nie jest latwe... nie mam na sumieniu tej jednej rzeczy...to wszystko jest takie trudne a ja sie boje, ale rownoczesnie tak baaaardzo chce w koncu to powiedziec!! chce sie wyspowiadc bo oszaleje!!:(:(:(
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com