Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: Makabraa | 2014-04-08, 21:11

Autor

Wiadomo¶æ

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2014-02-04, 18:10   

sznurek napisa³/a:

Punkt III jest dobry,dodałbym jeszcze do niego słowo regionalną bo mam zerowe pojęcie o kulturze ludowej mazur.


O, bardzo dobry pomysł!

sznurek napisa³/a:

Widziałem nawet obrazki porównujące Syrenę z porsche chyba i różniły się w detalach


Dodam dla zainteresowanych, że są plany wznowienia produkcji Syreny Sport, ale w wersji unowocześnionej. Dla przypomnienia dla wszystkich, tak wyglądał pierwowzór:


A tak ma wyglądać nowa wersja:
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2014-02-04, 21:11   

nowa wersja wyglada paskudnie
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

wralpl  

Wymiatacz



ImiÄ™: Adam

Wiek: 55

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-02-06, 19:12   

A gdzie punkt o płaceniu podatków ? Przecież już sam Donald Tusk powiedział, że patriotyzm to płacenie podatków.
_________________
Tu ne cede malis, sed contra audentior ito.
 

espresso  

Stały User

Fater



Wiek: 36

Do³±czy³: 12 Sty 2014

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2014-04-14, 17:35   

Także do III dodałbym coś o regionie - aby znać jego historię, gwarę, zwyczaje. Nawet, jeśli dzisiaj np. na moim kochanym ¦ląsku niewielu "richtig godo" to jednak wypadałoby, aby rodowity mieszkaniec tego regiony wiedział co to byfyj czy ausgus. Co innego przyjezdni, oni mają fory ;)

Z V akurat się zgodzę (bo ktoś o niej polemizował), bo jednak moje zdrowie psychiczne i dobra kondycja też wpływa na dobro narodu (ależ to brzmi :D) - samodyscyplina i samodoskonalenie może się przyczynić np. do tego, że stworze nowe miejsca pracy, założę fundację, zaangażuję się politycznie na tyle, że wpłynę na lepsze zmiany w kraju. Wiadomo, to utopijne gdybanie, ale hipotetycznie jest to możliwe.

W sumie wszystkie punkty do mnie przemawiają i mi się podobają, ale jak pisała Darcia, nic na siłę. Bo mimo, iż uważam, że powinniśmy wspierać lokalnych przedsiębiorców to też jeżdżę od czasu do czasu do większego marketu. Co do jakości, to też jest różnie,czasem polska marka przebija światową a czasem jednak to co zagraniczne jest akurat w tym przypadku lepsze. Nie będę się zmuszał do mebli z Bodzio, skoro z IKEI bardziej mi się podobają (mam akurat w domu kanapę z Bodzia, która ledwo zipie i szafki z ikei, które też ledwo zipią, więc w sumie na jedno wychodzi :D jednakże meble ikei bardziej mi wizualnie odpowiadają).
_________________
www.tatajakmama.eu
www.bycfotografem.pl
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2014-04-14, 18:23   

Ja zaś uważam, że najważniejszy z tych punktów to ten ostatni - dziesiąty. Ponadto na pewno podstawą jest punkt III czy VI. Osobiście nie uważam się jednak za wybitną patriotkę, nie przelałabym swojej krwi za ojczyznę, gdybym nie miała tutaj za co żyć - wyjechałabym, nie znam na pamięć dat i przywódców wszystkich naszych powstań czy bitew. Jednak na pewno istotny jest szacunek dla Polski jako kraju, jej historii i ludzi, którzy w niej żyli i żyją.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2014-04-15, 11:42   

Cytat:

I Kochaj swoją ojczyznę, szanuj i poznawaj polską historię, próbuj zrozumieć otaczającą cię rzeczywistość, wierz w przyszłość Polski.


Zgadzam się, aczkolwiek uważam, że nie ma nic złego w tym, jeśli ktoś nie zna konkretnych dat a jedynie zarys historii Polski albo nie orientuje się celująco w sytuacji politycznej. Moim zdaniem jest to ważne, ale nie najważniejsze.

Cytat:

II Pamiętaj o polskich bohaterach narodowych i ważnych rocznicach. ¦więtuj polskie zwycięstwa i sukcesy.


Istotne jest, aby nie propagować narodowego pesymizmu ;) . Mam czasem wrażenie, że nie potrafimy się nawet cieszyć z sukcesów, bo zawsze doszukujemy jakiegoś "ale". Dlatego zgadzam się z tym punktem.

Cytat:

III Używaj poprawnie języka polskiego. Kultywuj polską tradycję, obyczaje, zwyczaje.


O taaaak... moim zdaniem za dużo w naszej mowie anglicyzmów. I w naszej mowie potocznej i w mediach. Ostatnio oglądałam program o modzie, gdzie jakiś projektant mówił, że "ważny jest dobry >>luk<<". Look. Nie mógł powiedzieć "wizerunek"??
Pociąga to za sobą takie sytuacje, że łatwiej nam przez usta przechodzi szybkie "sory" niż prawdziwe "przepraszam".

Cytat:

IV Wychowuj swoje dzieci w duchu patriotyzmu i szacunku do polskiej historii.


Całkowicie za.

Cytat:

V Walcz z własnymi słabościami, nigdy się nie poddawaj, dbaj o kondycję psychiczną i fizyczną.


To dla mnie nie ma zbytnio powiÄ…zania z patriotyzmem, ale propagowanie zdrowia jest zawsze dobre.

Cytat:

VI Bądź uprzejmy dla innych, dotrzymuj danego słowa, nie śmieć i szanuj własność publiczną.


O tak... to naprawdę wkurzające, jak np. naprawia się blok, nowa elewacja a tu dzień później bazgroły, nawet nie graffiti.

Cytat:

VII Pracuj wytrwale i uczciwie, rozwijaj się, bądź przedsiębiorczy, wkładaj całe serce w to, co robisz.


Jestem za, ale rozumiem, że nie zawsze jest tak utopijnie. Niestety, cwaniactwo w pracy to dzisiaj normalka. Pytanie, kogo to wina. Pytanie,czy da się jak na razie w Polsce pracować bez cwaniactwa, pleców, kombinowania i układów? Pewnie się da, ja sama próbuje tak pracować, ale odbija się to na mnie czasami, bo w momencie, kiedy ktoś dzięki "plecom" idzie wcześniej do domu ja zostaję po godzinach "bo ktoś musi przystroić salę na apel". Z drugiej strony, może to i moja wina, bo zamiast powiedzieć coś to przemilczam sprawę. Mniejsza. Dzisiaj z pracą w Polsce jest różnie, więc tutaj nie odważyłabym się lekką ręką krytykować kogokolwiek. Chyba, że ktoś ewidentnie np. wykorzystuje swoje znajomości, aby nie robić kompletnie nic, zbierać jednak "należyte" profity. To trudny temat, tutaj nie ma chyba czarno-białych sytuacji.

Cytat:

VIII Rozwijaj polską gospodarkę, kupuj polskie produkty i wspieraj lokalne przedsiębiorstwa.


Tak, ale nie będę się zmuszać, aby kupić polski produkt, wiedząc, że zagraniczny jest jednak lepszy. Bądź co bądź to moje ciężko zarobione pieniądze i szkoda mi je marnować na coś, co szybko się zepsuje lub nie będzie działało jak należy.

Cytat:

IX Angażuj się w inicjatywy społeczne, wspieraj dobroczynność i pomagaj słabszym.



Od tyłu - pomagaj słabszym zawsze, wspieraj dobroczynność jak najczęściej i w miarę możliwości, angażuj się społecznie kiedy masz na to ochotę. Nic na siłę w tej ostatniej kwestii.

Cytat:

X Dbaj o dobre imię Polski i Polaków za granicą.


Zawsze i wszędzie na wieku wieków, amen. Jestem na tak.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

wralpl  

Wymiatacz



ImiÄ™: Adam

Wiek: 55

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-04-15, 22:20   

Dodałbym jeszcze dbałość o higienę rasową narodu - absolutny zakaz związków z mniej wartościowymi typami rasowymi, skażonymi grubactwem, cygaństwem, lenistwem, niskim IQ itd. To powinno być pierwszym punktem dekalogu patrioty.
_________________
Tu ne cede malis, sed contra audentior ito.
 

Sacher  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-04-15, 22:22   

wralpl napisa³/a:

To powinno być pierwszym punktem dekalogu patrioty.



Jak dla mnie to pierwszy punkt dekalogu idioty. No może nie pierwszy, ale z "pierwszej tablicy".
 

wralpl  

Wymiatacz



ImiÄ™: Adam

Wiek: 55

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-04-15, 22:33   

Cytat:


Jak dla mnie to pierwszy punkt dekalogu idioty. No może nie pierwszy, ale z "pierwszej tablicy".


Rozwiń? Czystość rasowa, świadomość spójności genetycznej, wysokie IQ, społeczeństwo szanujące prawa naturalne to podstawa jeżeli chcemy być silnym i bogatym narodem. Zanieczyszczanie rasy przez związki z żulami, cyganami etc. jest bardzo szkodliwe - każdy patriota powinien dbać o staranne dobieranie partnera, a wszelkie płody noszące skazę genetycznego odpadu muszą być od razu abortowane.
_________________
Tu ne cede malis, sed contra audentior ito.
 

Sacher  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-04-15, 22:43   

wralpl napisa³/a:

Czystość rasowa



Rasa nie ma nic wspólnego z siłą.

wralpl napisa³/a:

świadomość spójności genetycznej



Mulaci, dla przykładu, nie mają problemów z genetyką.

wralpl napisa³/a:

wysokie IQ



...

wralpl napisa³/a:

społeczeństwo szanujące prawa naturalne



Czyli co? Dzisiaj ludzie nazywają wszystko, co odbiega od przyjętych norm jako "niezgodne z naturą". Masz na myśli poglądy tych ludzi, czy chodzi Ci o spanie na łonie natury, pod drzewkami?

wralpl napisa³/a:

Zanieczyszczanie rasy przez związki z żulami, cyganami etc. jest bardzo szkodliwe



Możesz udowodnić mi to wynikami badań? Mówię o wykładach naukowców, nie ksenofobicznych wariatów prowadzących bloga.

wralpl napisa³/a:

każdy patriota powinien dbać o staranne dobieranie partnera



Każdy rozumny człowiek powinien dobierać partnera starannie, w zgodzie z własnymi cechami.

wralpl napisa³/a:

a wszelkie płody noszące skazę genetycznego odpadu muszą być od razu abortowane.



Piszesz z więzienia? Czy przeniosłeś się w czasie do Reichstagu z 1939 roku?
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-04-15, 22:51   

Hasło czystość rasowa bardzo zabawnie brzmi, zważywszy na to, ze ludzie mają zerowe pojęcie o antropologii - czystośc w obrębie rasy kaukaskiej?
Wielkich etnosów?
Grup etnicznych?
Słowianie mają więcej cech genetycznych wspólnych z Irańczykami i wyższymi kastami z Indii których nazywają pogardliwie "ciapolami" niż z blond-włosymi Finami.
Tyle genetyka a "czystość" przez Polaka oceniana "na oko" jest tyle samo warta co pieprzenie niemieckich nacjonalistów którzy dzisiaj potrafią się nadal czuć lepsi od nas bo w ich mniemaniu są "rasa panów" - a bardzo możliwe, że taki wielce zaopatrzony w siebie Niemiec jest potomkiem Niemki i gwałcącego ją sowieckiego żołnierza. :->
Nie wydaje ci siÄ™ to durne?

wralpl napisa³/a:

. Zanieczyszczanie rasy przez związki z żulami, cyganami etc. jest bardzo szkodliwe - każdy patriota powinien dbać o staranne dobieranie partnera, a wszelkie płody noszące skazę genetycznego odpadu muszą być od razu abortowane.



Margines społeczny zawsze był i będzie - obozami zagłady też tego nie zlikwidujesz.
Zgodzę się natomiast, że warto to zjawisko ograniczać, a właściwie trzeba.

Natomiast jak sobie dziewczyna z dobrego domu wybiera menela czy kalekę intelektualną jakich pełno na polskich dyskotekach to już jej głupota.


Sacher napisa³/a:

Mulaci, dla przykładu, nie mają problemów z genetyką.



ChorujÄ… na anemie sierpowatÄ… jak czarna rasa ;)
 

wralpl  

Wymiatacz



ImiÄ™: Adam

Wiek: 55

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-04-15, 22:56   

Cytat:

Rasa nie ma nic wspólnego z siłą.



Ma, i to bardzo dużo.

Cytat:

Czyli co? Dzisiaj ludzie nazywają wszystko, co odbiega od przyjętych norm jako "niezgodne z naturą". Masz na myśli poglądy tych ludzi, czy chodzi Ci o spanie na łonie natury, pod drzewkami?



Aksjomat o nieagresji.

Cytat:

Możesz udowodnić mi to wynikami badań? Mówię o wykładach naukowców, nie ksenofobicznych wariatów prowadzących bloga.



Jeżeli płodzisz dziecko z żulem, leniem, grubasem czy innym cyganem to chyba jasne jest, że część jego genów może przejść na dziecko zanieczyszczając rasę, te dziecko będzie się też potem rozmnażać itd. Jak widzisz taka nieodpowiedzialność, brak higieny rasowej niszczy naród od środka.

Cytat:

Każdy rozumny człowiek powinien dobierać partnera starannie, w zgodzie z własnymi cechami.



Niestety ludzie nie dbajÄ… o higienÄ™ rasowÄ… obecnie.

Cytat:

Piszesz z więzienia? Czy przeniosłeś się w czasie do Reichstagu z 1939 roku?


Nie rozumiem.
_________________
Tu ne cede malis, sed contra audentior ito.
 

Sacher  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-04-15, 23:01   

wralpl napisa³/a:

Nie rozumiem.



->

wralpl napisa³/a:

Czystość rasowa, świadomość spójności genetycznej, wysokie IQ, społeczeństwo szanujące prawa naturalne to podstawa jeżeli chcemy być silnym i bogatym narodem.



WidzÄ™ zanieczyszczenie.

To tyle z mojego komentarza na te bzdury.
 

wralpl  

Wymiatacz



ImiÄ™: Adam

Wiek: 55

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-04-15, 23:04   

Ja jestem skażony niską inteligencją i lenistwem więc nie mam zamiaru zapładniać czystych rasowo Polek i przekazywać dalej moich genów - bo jestem patriotą i przedkładam interes narodu nad swoimi potrzebami.
_________________
Tu ne cede malis, sed contra audentior ito.
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Sty 2013

   

Wys³any: 2014-04-15, 23:40   

Cytat:

Jeżeli płodzisz dziecko z żulem, leniem, grubasem czy innym cyganem to chyba jasne jest, że część jego genów może przejść na dziecko zanieczyszczając rasę, te dziecko będzie się też potem rozmnażać itd. Jak widzisz taka nieodpowiedzialność, brak higieny rasowej niszczy naród od środka.


To co czujesz do kogoś , czy jaki typ ci się podoba rozstrzyga się w człowieku na poziomie , którego on nie jest świadomy . Człowiek nie jest wolny, bo robi to co chce , ale jego chęci są efektem działania instynktu i nie są zależne od niego , tylko od instynktów nim rządzących .Ludzie podświadomie dobierają sobie odpowiednich partnerów , natura działa sama , a twoje bzdury tylko będą niszczyć ten doskonały mechanizm .

Cytat:


Niestety ludzie nie dbajÄ… o higienÄ™ rasowÄ… obecnie.


Bzdury planktonu intelektualnego jakim są nacjonaliści wszelkiej maści . Różnorodność jest zdrowa , taki mulat , metys to jest okaz zdrowia i jest tak naprawdę zdrowszy od człowieka , który nie jest mieszany .
Finowie są najbardziej " czystym " narodem i przez to mają ogromną dużą chorowalność na raka .
Więc jeżeli taki z ciebie patriota to powinieneś ściągać murzynów , arabów itp. , żeby polskie społeczeństwo było silne .

Cytat:

skażonymi grubactwem, cygaństwem, lenistwem, niskim IQ itd.


Populacje w których prawie cała liczba to osobniki o identycznych cechach , najłatwiej wymierają .
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com