Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-12-27, 12:32   

stealnrun napisa³/a:

Gdyby tak było z pewnością byłyby jakieś źródła historyczne


Są źródła na ten temat, jednak trzeba dokładnie szukać. A nie mówi się o tym, bo kościół nie ma się czym chwalić :]
Tata mi jeszcze mówił, że Pius XII dlatego święcił armię bo bał się bogactwa o watykańskie. Pewnie zapytasz skąd wiedział o tym mój pra dziadek. Odpowiem ci, przeszedł całą kampanię wrześniową, był światłym człowiekiem. A czemu nie mówi się też tak często o holokauście żydów? Bo kościołowi jest wstyd :!: Gdyby na prawdę zależało im na życiu innych osób to zainterweniowali by, ale bali się o swoje tyłki. Skoro sa katolikami, niech postępują jak katolicy. Jezus oddał swoje życiue, aby inni nie cierpieli. Gdyby ówczesny kościół się poświęcił, nie było by dzisiaj prawdopodobnie obozów w Oświęcimiu. I to jest honor? To jest tchórzostwo.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

stealnrun  

Stały User

inny


ImiÄ™: Szymon

Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Gru 2008

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2008-12-27, 12:42   

Straho napisa³/a:

stealnrun napisa³/a:

Gdyby tak było z pewnością byłyby jakieś źródła historyczne


Są źródła na ten temat, jednak trzeba dokładnie szukać. A nie mówi się o tym, bo kościół nie ma się czym chwalić :]
Tata mi jeszcze mówił, że Pius XII dlatego święcił armię bo bał się bogactwa o watykańskie. Pewnie zapytasz skąd wiedział o tym mój pra dziadek. Odpowiem ci, przeszedł całą kampanię wrześniową, był światłym człowiekiem. A czemu nie mówi się też tak często o holokauście żydów? Bo kościołowi jest wstyd :!: Gdyby na prawdę zależało im na życiu innych osób to zainterweniowali by, ale bali się o swoje tyłki. Skoro sa katolikami, niech postępują jak katolicy. Jezus oddał swoje życiue, aby inni nie cierpieli. Gdyby ówczesny kościół się poświęcił, nie było by dzisiaj prawdopodobnie obozów w Oświęcimiu. I to jest honor? To jest tchórzostwo.



Mam dziwne uczucie, że zaprzeczasz sam sobie.
Jeśli Kościół nie ma się czym chwalić, to ateiści tym bardziej by to wywlekli na powierzchnię, a jakoś nie słyszałem.
To Twojemu dziadkowi się Pius XII zwierzał? £ał...
Czemu nie mówi się o holokauście? Chyba sobie żartujesz, codziennie gdzieś o tym przeczytasz! Nie ma numeru Newsweeka, Wprost czy Wysokich Obcasów, w którym nie wspomniano by o tym - chociażby przy okazji wywiadu z osobą żydowskiego pochodzenia. Uczymy się o tym w szkołach.
Poza tym - dlaczego Kościołowi miało by być wstyd? To chyba nie Kościół zabijał, tylko hitlerowcy.
Czy Ty naprawdę wierzysz, że gdyby papież powiedział Hitlerowi "halt! das ist nicht gut!" ten by go posłuchał?
Poza tym chyba przeczysz sam sobie - raz mówisz, że papież bał się Hitlera ("bał się o bogactwa watykańskie"), za drugim razem, że Hitler bał się papieża.

Nie wiem, czy zauważasz, ale od czasów rewolucji seksualnej Kościół już świętą krową nie jest, a na zachodzie wręcz schodzi do podziemia.
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-12-27, 12:45   

stealnrun napisa³/a:

Mam dziwne uczucie, że zaprzeczasz sam sobie.


Raczej ty sobie...historii nie tworzą źródła, neewsweek czy wprost. Tworzą ją ludzie. Raczej ty nie chcesz przyjąć do wiadomości tego. Muszę to powiedzieć, słuchasz radia maryja? Jesteś moherowym beretem?
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

stealnrun  

Stały User

inny


ImiÄ™: Szymon

Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Gru 2008

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2008-12-27, 12:49   

Straho napisa³/a:

stealnrun napisa³/a:

Mam dziwne uczucie, że zaprzeczasz sam sobie.


Raczej ty sobie...historii nie tworzą źródła, neewsweek czy wprost. Tworzą ją ludzie. Raczej ty nie chcesz przyjąć do wiadomości tego. Muszę to powiedzieć, słuchasz radia maryja? Jesteś moherowym beretem?



Nie, akurat do Kościoła Toruńskokatolickiego mi daleko ;) W ogóle do kościoła mi nienajbliżej, ale jak słyszę (czytam) takie głupoty (sorry, ale musiałem to powiedzieć) to mi się nóż w kieszeni otwiera.

¬ródła nie tworzą historii, ale ją dokumentują.
Ja Ci mogę powiedzieć, że moja babcia uważa (jak wiele innych starych ludzi na ¦ląsku), że "za Niemca było lepiej", a "Hitler to był dobry człowiek, co przynajmniej porządek potrafił utrzymać". I co, to od razu sprawia, że nie było holocaustu, segregacji rasowej itd.?

Przy okazji - pokaż mi, gdzie sobie zaprzeczyłem. Ja już dałem Ci konkretny przykład.
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-12-27, 12:53   

stealnrun napisa³/a:

o mi się nóż w kieszeni otwiera.


To mnie nim zabij. Historii nie zmienisz, nie zaprzeczysz temu co było, nie zmienisz historii. Na prawde będziesz sobie wmawiać, że to nie prawda? ¯yczę ci powodzenia. Nawet moderator CirrS przyznał, że tak było. Mogę się założyć, ze jeszcze wiele osób napisze, że to prawda i sam pozostaniesz, ale w swoich bredniach.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

stealnrun  

Stały User

inny


ImiÄ™: Szymon

Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Gru 2008

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2008-12-27, 13:03   

Straho napisa³/a:

stealnrun napisa³/a:

o mi się nóż w kieszeni otwiera.


To mnie nim zabij. Historii nie zmienisz, nie zaprzeczysz temu co było, nie zmienisz historii. Na prawde będziesz sobie wmawiać, że to nie prawda? ¯yczę ci powodzenia. Nawet moderator CirrS przyznał, że tak było. Mogę się założyć, ze jeszcze wiele osób napisze, że to prawda i sam pozostaniesz, ale w swoich bredniach.



Fakt, nie zmienię historii. Ty także tego nie zrobisz.
Ja znam prawdę, którą mogę potwierdzić różnorakimi materiałami - od notatek i wypowiedzi ustnych starych ludzi do filmów. Z różnych źródeł - od archiwów watykańskich przez akta Gestapo po radzieckie KGB.
Ty z kolei rzucasz argumentami z kosmosu, których prawdziwości nie potrafisz lub nie chcesz potwierdzić. Opierasz całą swoją wiedzę historyczną na opowieściach dziadka i ojca, którym z kolei opowiedział to pradziadek (który był prawdopodobnie szeregowym żołnierzem, więc średnio znał decyzje zapadające w Berlinie, Waszyngtonie, Rzymie czy Moskwie) i które to pewnie są jeszcze poprzekręcane na zasadzie plotki (informacja pierwotna -> następna osoba coś dodaje, coś przemilczy itd.)
Moderator przyznał Ci rację? Z pewnością to profesor historii, prawa i dyplomata w jednym.

Nie twierdzę, że nie masz zupełnie racji. Faktem jest, że w czasie wojny brak było jednoznacznego potępienia nazizmu ze strony papieża. Jednakże całe niższe duchowieństwo Polski walczyło przeciw Hitlerowi - to o czymś świadczy. W instytucie Iad Vashem (czy jak się to tam pisze) jest pełno świadectw ¯ydów uratowanych przez duchownych, ukrytych w klasztorach - nawet tych niemieckich.

Poza tym, ten wątek jest nt. książek typu "Kod Leonarda da Vinci", a nie o postawie papiestwa w czasie II W¦.


PS. Nie jesteś może z Jastrzębia lub Gliwic?
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-12-27, 13:10   

stealnrun napisa³/a:

wypowiedzi ustnych starych ludzi


A co zwierzał się osobiście Pius XII ? :]

Pradziadek był oficerem, a twoi dzidkowie pewnie wtedy chowali się bo byli cykorami. Nie nie jestem ani z Jastrzębia ani z Gliwic. Jestem z okolic oświęcimia.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Ostatnio zmieniony przez Straho 2008-12-27, 13:12, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

stealnrun  

Stały User

inny


ImiÄ™: Szymon

Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Gru 2008

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2008-12-27, 13:11   

Nie, ale widzieli księży i zakonnice ukrywających ¯ydów :P
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-12-27, 13:13   

Masz na razie 15 lat, jesteś jeszcze dzieckiem. Gdy będziesz w moim wieku, zrozumiesz więcej rzeczy. Boisz się przyznać mi prawdy. A moze ty jesteś niemcem i bronisz się w taki sposób?
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Dev1l  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-12-27, 13:15   

Kochasiu, nie skreślam Kościołowi ich dobrych czynów, ale dlaczego jest cicho o tych najgorszych czynach? Dzieci uczy się na historii, że krucjaty były prowadzone w celu zaprzestania muzułmańskiej ekspansji... Pytam się więc, dlaczego po zbrojnych porażkach potężnych armii - wysłano dzieci! W imię czego! W imię Boga?!?... Ludzie, to jest właśnie chore! Cieszę się, gdy słyszę, że katolicy, czy ogólnie innowiercy ratują ludzie wiary, która jest/była nienawidzona, naprawdę, nie ujmuję tym czynom żadnej wagi, ale nie zapominajmy o tym, co było naprawdę obrzydliwe i niegodne czynów, choćby człowieka takiej wagi, jak papież.
 

stealnrun  

Stały User

inny


ImiÄ™: Szymon

Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Gru 2008

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2008-12-27, 13:23   

Straho napisa³/a:

Masz na razie 15 lat, jesteś jeszcze dzieckiem. Gdy będziesz w moim wieku, zrozumiesz więcej rzeczy. Boisz się przyznać mi prawdy. A moze ty jesteś niemcem i bronisz się w taki sposób?



Ciekawe twierdzenie.
Biedni publicyści "Wprost", zatrzymali się w rozwoju na etapie nastolatka!

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale ja tu o Niemcach mówię, że są winni. Ale tak btw to niemieckie korzenie mam.
Chyba jednak jesteÅ› z Gliwic ;)

[ Dodano: 2008-12-27, 13:25 ]

CirrS napisa³/a:

Kochasiu, nie skreślam Kościołowi ich dobrych czynów, ale dlaczego jest cicho o tych najgorszych czynach? Dzieci uczy się na historii, że krucjaty były prowadzone w celu zaprzestania muzułmańskiej ekspansji... Pytam się więc, dlaczego po zbrojnych porażkach potężnych armii - wysłano dzieci! W imię czego! W imię Boga?!?... Ludzie, to jest właśnie chore! Cieszę się, gdy słyszę, że katolicy, czy ogólnie innowiercy ratują ludzie wiary, która jest/była nienawidzona, naprawdę, nie ujmuję tym czynom żadnej wagi, ale nie zapominajmy o tym, co było naprawdę obrzydliwe i niegodne czynów, choćby człowieka takiej wagi, jak papież.



A ja potwierdzam, że niektóre rzeczy robione przez Kościół były nieodpowiednie.
Dzieci wysłano, bo uważano, że nie zrobi się im krzywdy. Chrześcijanie nie mogli pojąć, że można skrzywdzić dzieci. Jak widać muzułmanie byli gorsi.
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-12-27, 13:25   

stealnrun napisa³/a:

Ale tak btw to niemieckie korzenie mam


No to się nie dziwę, że wpierasz sobie, że Pius XII nie święcił armii...Nie znasz mnie więc skąd możesz wiedzieć gdzie mieszkam. Jeżeli tak bardzo ci zależy na odpowiedzi moherowy bereciku to mieszkam w Libiążu.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

stealnrun  

Stały User

inny


ImiÄ™: Szymon

Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Gru 2008

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2008-12-27, 13:28   

Straho napisa³/a:

stealnrun napisa³/a:

Ale tak btw to niemieckie korzenie mam


No to się nie dziwę, że wpierasz sobie, że Pius XII nie święcił armii...Nie znasz mnie więc skąd możesz wiedzieć gdzie mieszkam. Jeżeli tak bardzo ci zależy na odpowiedzi moherowy bereciku to mieszkam w Libiążu.



Wielki mądrala. Ma wpisane w profilu "Górny ¦ląsk", podczas gdy Libiąż to typowa Galicja.

Typowo polskie myślenie - Niemiec to zły! Niemca trzeba zbić!
Notabene, gdybym myślał w sposób, jaki próbujesz mi przypisać to raczej bym udowadniał, że Pius jednak święcił tą armię by ulżyć sobie na sumieniu.

I bardzo proszę, nie obrażaj mnie epitetami w stylu "moherowy beret", bo to tylko świadczy o twoim poziomie intelektualnym i kulturalnym.
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-12-27, 13:30   

stealnrun napisa³/a:

Typowo polskie myślenie - Niemiec to zły! Niemca trzeba zbić!


Tak, szwaby zabili miliony naszych ludzi, i ty mi wmawiasz, że nie moge mieć do nich pretensji? Idź precz szwabie. Mozesz mi wmawiać, że jestem ksenofobem, ale tylko dla niemców.

Udowodnij mi ty, że Pius nie święcił armi.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

stealnrun  

Stały User

inny


ImiÄ™: Szymon

Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Gru 2008

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2008-12-27, 13:38   

Straho napisa³/a:


Tak, szwaby zabili miliony naszych ludzi, i ty mi wmawiasz, że nie moge mieć do nich pretensji? Idź precz szwabie. Mozesz mi wmawiać, że jestem ksenofobem, ale tylko dla niemców.



Polacy i inni alianci też zabili wielu drezdeńczyków. W ogóle, bombardowanie Drezna było bardziej barbarzyńskie niż niszczenie Warszawy. A Rosjanie kilka milionów Niemców z Prus Wschodnich.

A nie wiesz, że do dzisiaj państwo niemieckie płaci ich rodzinom renty i odszkodowania?


To ja, jako ¦lązak mogę to samo powiedzieć o Polakach. Przez Polaków musiało do Niemiec wyemigrować około 2 mln ¦lązaków, w dawnych filiach Auschwitz były prawdziwe, polskie obozy koncentracyjne dla Niemców i ¦lązaków (w samych ¦więtochłowicach zginęło około 10 tys. osób).

Straho napisa³/a:


Udowodnij mi ty, że Pius nie święcił armi.



Trudno udowodnić coś, czego nie było. Mam Ci przedstawić jego plany dnia od chwili objęcia urzędu w '39 do końca wojny?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com