Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Locke108  

Mega wymiatacz

First Aider



Imię: Michał

Wiek: 31

Do³±czy³: 11 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-07-15, 13:54   

Kościół potępia niektóre ksiażki z tego powodu że mogą mu zagrazac ale akońcunie musimywierzyc we wszstko co tam napisali.
_________________
Go¶æ zapraszam www.ratmed.pl
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-12-25, 21:45   

Bo kościół chce mieć nad wszystkim władzę i kontrolę.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Dev1l  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-12-25, 21:51   

Każda religia chce to osiągnąć...
 

stealnrun  

Stały User

inny


ImiÄ™: Szymon

Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Gru 2008

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2008-12-26, 23:28   

Wyobraźcie sobie sytuację:

Jesteś nauczycielem w gimnazjum. Dzieci cię lubią, dobrze uczysz, powiedzmy matematyki. Podajesz dzieciom jakieś prostsze sposoby obliczania itd. aż tu nagle przychodzi nowy nauczyciel. Mówi im, że Twoje metody nauczania są beznadziejne, że sposoby przez Ciebie podane są błędne itd.
Naturalnie, będziesz się bronił, walczył o swój honor.

Właśnie to samo robi Kościół.
 

człowiek nalefka

Stały User



Do³±czy³: 07 Lis 2008

   

Wys³any: 2008-12-26, 23:43   

Szkoda że kościół nie myślał o tym honorze jak się babrał krwią niewinnych (krucjaty) i podpisał konkordat z III Rzeszą...
Tylko teraz wielcy szermierze moralności ale dla mnie ci okupanci watykańscy to ludzie bez twarzy!
_________________
Nalewka...to brzmi dumnie!
 

stealnrun  

Stały User

inny


ImiÄ™: Szymon

Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Gru 2008

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2008-12-26, 23:49   

czÅ‚owiek nalefka napisa³/a:

Szkoda że kościół nie myślał o tym honorze jak się babrał krwią niewinnych (krucjaty) i podpisał konkordat z III Rzeszą...
Tylko teraz wielcy szermierze moralności ale dla mnie ci okupanci watykańscy to ludzie bez twarzy!



Szkoda, że ateiści nie myślą o honorze, kiedy babrają się krwią niewinnych (aborcja, eutanazja), a Polacy kiedy utrzymywali stosunki dyplomatyczne z III Rzeszą i ZSRR, a utrzymują z Iranem, Chinami i Koreą Płn.

Notabene, Ci "niewinni" wpierw wycięli w pień chrześcijan w Ziemi ¦w.
 

człowiek nalefka

Stały User



Do³±czy³: 07 Lis 2008

   

Wys³any: 2008-12-27, 00:09   

Cytat:

Szkoda, że ateiści nie myślą o honorze, kiedy babrają się krwią niewinnych (aborcja, eutanazja),


Właśnie, że wtedy bardzo myślą o honorze, bo dają tym ludziom godnie odejść. Bez cierpienia, bez bólu. To bez sensu żeby się męczyli i to by było dopiero bez honoru kazać im się mordować ze swoim kalectwem. A przy okazji to dlaczego kojarzy się ateistów z tymi którzy wykonują w/w zabiegi? To bzdura!

Cytat:

a Polacy kiedy utrzymywali stosunki dyplomatyczne z III RzeszÄ… i ZSRR, a utrzymujÄ… z Iranem, Chinami i KoreÄ… PÅ‚n.


Fakt, chociaż stosunki z ZSRR dały Polsce bardzo wiele! W kilka lat z rolniczego niemal kraju stała się krajem przemysłowym, budowano setki tysięcy zakładów, kombinatów i fabryk! I to nie na jednym terenie (jak dotychczas na ¦ląsku ale w całej Polsce)
Przyjaźń z ZSRR to także walka z analfabetyzmem. Jeżeli ktoś chce nalatywać na ZSRR to radzę się najpierw 2x zastanowić, po pierwsze to nasi wyzwoliciele, pokonali faszyzm i nazizm! a po drugie, to o czym mówiłem-uprzemysłowili nasz kraj i ucywilizowali go.


Cytat:

Notabene, Ci "niewinni" wpierw wycięli w pień chrześcijan w Ziemi ¦w.


Chrześcijanie też nie byli bez winy! Wyobraź sobie taką sytuacje; zjawiają się w Rzymie i nagle nakazują modlić się do jednego człowieka oraz wystrzegać się luksusów...
To było nie do pomyślenia dla bogatych plebejuszy...jak mieli inaczej postąpić?
_________________
Nalewka...to brzmi dumnie!
 

stealnrun  

Stały User

inny


ImiÄ™: Szymon

Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Gru 2008

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2008-12-27, 00:20   

czÅ‚owiek nalefka napisa³/a:

Właśnie, że wtedy bardzo myślą o honorze, bo dają tym ludziom godnie odejść. Bez cierpienia, bez bólu. To bez sensu żeby się męczyli i to by było dopiero bez honoru kazać im się mordować ze swoim kalectwem. A przy okazji to dlaczego kojarzy się ateistów z tymi którzy wykonują w/w zabiegi? To bzdura!



Wcale nie jest pewne, czy taka Tieri Schiavo tego chciała

czÅ‚owiek nalefka napisa³/a:

Fakt, chociaż stosunki z ZSRR dały Polsce bardzo wiele! W kilka lat z rolniczego niemal kraju stała się krajem przemysłowym, budowano setki tysięcy zakładów, kombinatów i fabryk! I to nie na jednym terenie (jak dotychczas na ¦ląsku ale w całej Polsce)
Przyjaźń z ZSRR to także walka z analfabetyzmem. Jeżeli ktoś chce nalatywać na ZSRR to radzę się najpierw 2x zastanowić, po pierwsze to nasi wyzwoliciele, pokonali faszyzm i nazizm! a po drugie, to o czym mówiłem-uprzemysłowili nasz kraj i ucywilizowali go.



Zastanawiam się czy to ironia czy nie. Mam nadzieję, że to pierwsze, ale odpowiem.
A o COP-ie słyszał? Wcale ZSRR nam go nie wybudował. A tak w ogóle, to raczej my budowaliśmy Sowiecki Sojuz - ze ¦ląska wywieziono setki fabryk (czasem wraz z załogami), a takie milion osób zakatowanych w sowieckich łagrach to przecież żadna ofiara za uprzemysłowienie!
Przedwojenny ¦ląsk miał analfabetyzm na poziomie 0% - czy pomagał mu w tym ZSRR?
Wyzwolili nas spod faszyzmu, ale zamiast tego wprowadzili socjalizm.

czÅ‚owiek nalefka napisa³/a:

Chrześcijanie też nie byli bez winy! Wyobraź sobie taką sytuacje; zjawiają się w Rzymie i nagle nakazują modlić się do jednego człowieka oraz wystrzegać się luksusów...
To było nie do pomyślenia dla bogatych plebejuszy...jak mieli inaczej postąpić?



Hmm... chyba pomyliłeś epoki. Plebejusze to starożytny Rzym, mniej więcej do V wieku. Krucjaty to średniowiecze!Poza tym - kto im kazał wyzbyć się majątku? Ja nie znam.
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-12-27, 11:02   

czÅ‚owiek nalefka napisa³/a:

podpisał konkordat z III Rzeszą...


Biskup Pius XII poświęcał niemieckie rakiety V2, które potem zabijały innych. Czy to jest kur**a honor?
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

stealnrun  

Stały User

inny


ImiÄ™: Szymon

Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Gru 2008

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2008-12-27, 11:57   

Straho napisa³/a:

czÅ‚owiek nalefka napisa³/a:

podpisał konkordat z III Rzeszą...


Biskup Pius XII poświęcał niemieckie rakiety V2, które potem zabijały innych. Czy to jest kur**a honor?



Daj dowód, bo pierwszy raz o tym słyszę.
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-12-27, 11:59   

Wiem to od mojego taty, który wie to od jego dziadka a mojego pra dziadka. Pra dziadek już nie żyje. Obaj się interesują II wojną światową. Tacy właśnie jak te piusy nie piusy są najgorszymi skur***
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Dev1l  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-12-27, 12:11   

stealnrun - Co by nie mówić, ówczesny Papież wszedł w dupę Niemiaszkom i Adolfowi... Błogosławiąc armię, jego samego i broń, a każdy niemiecki żołnierz na pasie miał pobłogosławiony napis "Gott Mit Uns". Niestety, nie interesuje mnie taki Kościół, z milionową ilością wyznawców uległ czemuś, co od początku wyglądało na masakrycznie złe i takie też było w skutkach, a to nie pierwszy raz. Bo i za czasów SB, niektórzy księża dawali się przekupować jak chcieli. Szczerze? Wolałbym jako taki ksiądz dostać kulę w tył czaszki, niż sprzedawać innych, którzy swymi słowami, czy, nawet czynami, podnosili kraj na duchu.
 

stealnrun  

Stały User

inny


ImiÄ™: Szymon

Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Gru 2008

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2008-12-27, 12:20   

Straho napisa³/a:

Wiem to od mojego taty, który wie to od jego dziadka a mojego pra dziadka. Pra dziadek już nie żyje. Obaj się interesują II wojną światową. Tacy właśnie jak te piusy nie piusy są najgorszymi skur***



Gdyby tak było z pewnością byłyby jakieś źródła historyczne, których nie jesteś mi na razie w stanie przedstawić.

Cytat:

stealnrun - Co by nie mówić, ówczesny Papież wszedł w dupę Niemiaszkom i Adolfowi... Błogosławiąc armię, jego samego i broń, a każdy niemiecki żołnierz na pasie miał pobłogosławiony napis "Gott Mit Uns". Niestety, nie interesuje mnie taki Kościół, z milionową ilością wyznawców uległ czemuś, co od początku wyglądało na masakrycznie złe i takie też było w skutkach, a to nie pierwszy raz. Bo i za czasów SB, niektórzy księża dawali się przekupować jak chcieli. Szczerze? Wolałbym jako taki ksiądz dostać kulę w tył czaszki, niż sprzedawać innych, którzy swymi słowami, czy, nawet czynami, podnosili kraj na duchu.



To jest dość powszechny pogląd i muszę choć w części się z nim zgodzić. Faktem jest, że papież nie potępił jednoznacznie w czasie wojny Hitlera, natomiast przed wojną napisał encyklikę "Z wielkim niepokojem", w której potępił faszyzm, nazizm i komunizm.
Pobłogosławiony przez kogo napis?
Poza tym, w czasie wojny Kościołowi nie było tak sielankowo. Słyszałeś może o św. Maksymilianie Maria Kolbe? Był księdzem, a zginął w Oświęcimiu. Przypadek? W archidiecezji katowickiej na blisko 400 księży w 1939 wojnę przeżyło 49...
Ponadto, przed wojną nazizm wcale nie uznawano za wielkie zło - inaczej Niemcy nie wybraliby Hitlera, a mocarstwa zachodnie zainterweniowałyby. Nawet polski rząd nigdy przed wojną nie powiedział, że faszyzm jest zły.
Jestem ciekaw, czy sam dałbyś sobie strzelić kulką w głowę. Albo być torturowanym jak wiele zakonnic i księży.
 

Ostatnio zmieniony przez stealnrun 2008-12-27, 12:22, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-12-27, 12:21   

Pomyliłem się, nie święcił rakiet tylko armaty, samoloty oraz czołgi. Właśnie rozmawiałem o tym z tatą, było to 1938r. poświęcona armia1 Września 1939r. nas zaatakowała. Przecież Pius XII nie był głupim człowiekiem, wiedział, ze służy to zabijaniu, a że Hitler mu zapłacił za to poświęcenie to przyjął "zamówienie". I ty mi śmiesz mówić o honorze? Dziś nazwano by takiego kogoś sprzedajnym.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

stealnrun  

Stały User

inny


ImiÄ™: Szymon

Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Gru 2008

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2008-12-27, 12:26   

Straho napisa³/a:

Pomyliłem się, nie święcił rakiet tylko armaty, samoloty oraz czołgi. Właśnie rozmawiałem o tym z tatą, było to 1938r. poświęcona armia1 Września 1939r. nas zaatakowała. Przecież Pius XII nie był głupim człowiekiem, wiedział, ze służy to zabijaniu, a że Hitler mu zapłacił za to poświęcenie to przyjął "zamówienie". I ty mi śmiesz mówić o honorze? Dziś nazwano by takiego kogoś sprzedajnym.



Szczerze nie wyobrażam sobie kilku tysięcy niemieckich czołgów, tyle samo samolotów i tysiące armat na placu świętego Piotra święconych przez papieża.

Natomiast dokładnie widziałem na zdjęciach dziesiątki tysięcy radzieckich czołgów, samolotów i dział, którym świeckie błogosławieństwo dawał naczelny ateista - Józef Stalin.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com