Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Dev1l  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-12-27, 18:04   

Za propozycją terrorysty - wydzielam tamtą dyskusję... Proszę działać, jeśli nie - kosz!
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-12-27, 18:11   

Dowody, które ja przedstawiam są niezbite. Dlaczego o nich się mało mówi wyjaśniałem już, gdyż kościół nie ma się czym chwalić. Wie o tym nie tylko mój tata i ja, ale mnóstwo osób. Zapytajcie kogoś starszego, czy to prawda, że Pius XII święcił armaty i inne akcesoria do zabijania, to powie ci, że to prawda.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-12-27, 18:13   

Straho napisa³/a:

Dowody, które ja przedstawiam są niezbite. Dlaczego o nich się mało mówi wyjaśniałem już, gdyż kościół nie ma się czym chwalić.



Inkwizycją też nie miał się czym chwalić, a jednak istnieją na ten temat źródła historyczne ..
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-12-27, 18:16   

vialink napisa³/a:

Inkwizycją też nie miał się czym chwalić, a jednak istnieją na ten temat źródła historyczne ..


Inkwizycja była w średniowieczu, teraz chodzi mi o współczesny kościół
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Dev1l  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-12-27, 18:52   

Jejku, gdybym tylko znalazł tych kilka pism, to bym poleciał przykładami, naprawdę. Spokojnie więc, Straho, mimo wszystko, ma trochę racji w swoich słowach.
 

stealnrun  

Stały User

inny


ImiÄ™: Szymon

Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Gru 2008

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2008-12-27, 23:39   

Straho napisa³/a:

Dowody, które ja przedstawiam są niezbite. Dlaczego o nich się mało mówi wyjaśniałem już, gdyż kościół nie ma się czym chwalić. Wie o tym nie tylko mój tata i ja, ale mnóstwo osób. Zapytajcie kogoś starszego, czy to prawda, że Pius XII święcił armaty i inne akcesoria do zabijania, to powie ci, że to prawda.



Dowody, które ja przedstawiam są niezbite. Dlaczego się o nich mało mówi? Bo ateiści nie lubią gloryfikować Kościoła. Wie o tym nie tylko ja i mój tata, ale mnóstwo osób. Zapytajcie kogoś starszego (szczególnie mohery ;p), czy to prawda, że Pius XII i inni duchowni ratowali ¯ydów, to powiem Wam, że to prawda.
 

Dev1l  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-12-28, 10:27   

Pytanie... A coś ty się czepił tak ateistów? Ateista to akuratnie człowiek, który jakikolwiek Kościół ma głęboko gdzieś... Czy to muslimów, buddystów, czy nasz... Jest jeszcze takie pojęcie antyklerykała. Gościa, który w Boga wierzy, ale błędy kleru dobitnie nie leżą mu na sercu. Ot, ja jestem antyklerykałem. Co teraz?...
 

terrorysta  

Stały User



Imię: czy to ważne?

Do³±czy³: 25 Gru 2008

Sk±d: ja jestem???

   

Wys³any: 2008-12-28, 11:11   

CirrS napisa³/a:

który jakikolwiek Kościół ma głęboko gdzieś...


taki człowiek to nie ateista tylko gbur, bycie ateistą nie sprowadza się chyba do krytykowania kościoła tylko do braku wiry w Boga

[ Dodano: 2008-12-28, 11:16 ]

stealnrun napisa³/a:

Pius XII i inni duchowni ratowali ¯ydów, to powiem Wam, że to prawda.


poprzeć to mozna bardzo łatwo dowodami

Cytat:

Jednak, jak pisze Andrzej Grajewski: "znanych jest wiele świadectw uratowanych dzięki Piusowi XII ¯ydów, którzy publicznie dziękowali mu za ocalenie. We wrześniu 1945 r. ¦wiatowy Kongres ¯ydów ofiarował 20 tys. dolarów na prowadzone przez Watykan instytucje charytatywne w dowód uznania tego, co Stolica ¦więta uczyniła dla ratowania ¯ydów przed faszystowskimi i nazistowskimi prześladowaniami", co obala tezę, jakoby papież popierał działania antysemickie


Cytat:

W styczniu 2007 r. Ion Mihai Pacepa opublikował w National Review artykuł, w którym twierdzi, że brał udział w zmontowanej przez KGB operacji mającej na celu oczernienie Piusa XII jako sympatyka nazistów, antysemitę zachęcającego Hitlera do przeprowadzenia Holocaustu.

_________________
Grzeczność to jedynie brak odruchów złego wychowania
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-12-28, 12:09   

Podaj źródło strony, z której to masz. Przecież to mogą być spreparowane dowody...
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

terrorysta  

Stały User



Imię: czy to ważne?

Do³±czy³: 25 Gru 2008

Sk±d: ja jestem???

   

Wys³any: 2008-12-28, 12:11   

Straho napisa³/a:

Podaj źródło strony, z której to masz. Przecież to mogą być spreparowane dowody...


To są najbrdziej znane przykłady dostępne na setkach stron, jak chcesz zajrzyj chociaż na poczciwą Wikipedie
_________________
Grzeczność to jedynie brak odruchów złego wychowania
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-12-28, 12:12   

terrorysta napisa³/a:

To są najbrdziej znane przykłady dostępne na stekach stron


Nie jesteÅ› wiarygodny. Przykro mi.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

terrorysta  

Stały User



Imię: czy to ważne?

Do³±czy³: 25 Gru 2008

Sk±d: ja jestem???

   

Wys³any: 2008-12-28, 12:14   

Straho napisa³/a:

terrorysta napisał/a:
To są najbrdziej znane przykłady dostępne na stekach stron

Nie jesteÅ› wiarygodny. Przykro mi.


A zajrzałeś na Wikipedie jak pisałem? Myślę że ona jest dość wiarygodnym źródłem
_________________
Grzeczność to jedynie brak odruchów złego wychowania
 

stealnrun  

Stały User

inny


ImiÄ™: Szymon

Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Gru 2008

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2008-12-28, 12:20   

Straho napisa³/a:

terrorysta napisa³/a:

To są najbrdziej znane przykłady dostępne na stekach stron


Nie jesteÅ› wiarygodny. Przykro mi.



Za to Twoje zdanie jest najbardziej prawdziwe ze wszystkich, poparte setkami dowodów pisemnych, multimedialnych i ustnych.
 

terrorysta  

Stały User



Imię: czy to ważne?

Do³±czy³: 25 Gru 2008

Sk±d: ja jestem???

   

Wys³any: 2008-12-28, 12:25   

http://www.opoka.org.pl/b...us12_wojna.html
polecam kolejnÄ… lekture

Cytat:

– W LiÅ›cie pasterskim z 25 lipca 1941 r. biskupi holenderscy protestowali wobec okupanta przeciw utrudnieniom, jakich doÅ›wiadczaÅ‚y liczne osoby i zgromadzenia religijne. Hitler podjÄ…Å‚ w odpowiedzi represje i zarzÄ…dziÅ‚ nieco później deportacjÄ™ 40 tys. żydów na teren Niemiec, gdzie stali siÄ™ oni ofiarami zagazowanymi na Å›mierć/otrutymi Å›miertelnie gazem.

Pius XII akurat zredagowaÅ‚ publiczny protest wobec okrucieÅ„stw popeÅ‚nianych przez nazistów w caÅ‚ej okupowanej Europie i zamierzaÅ‚ go opublikować. Akurat wtedy dowiedziaÅ‚ siÄ™ o reakcji Hitlera na list pasterski biskupów holenderskich. W obecnoÅ›ci siostry Paskaliny Lehnert, zatrudnionej u niego, spaliÅ‚ ten dokument, mówiÄ…c: „Skoro List biskupów holenderskich kosztowaÅ‚ życie 40 tysiÄ™cy osób, mój protest jako Papieża mógÅ‚by pochÅ‚onąć 200 tysiÄ™cy ofiar. Nie mogÄ™ sobie pozwolić na takie ryzyko. Lepiej publicznie zachować milczenie, a czynić, to co czyniliÅ›my dotÄ…d – udzielajÄ…c wszelkiej możliwej pomocy tym biednym istotom ludzkim.”


i kolejny przykład postawy Piusa wobec wojny

[ Dodano: 2008-12-28, 12:27 ]
I ciekawi mnie czemu Straho jeśli podawany jest dowód w formie pisemnej i potwierdzowny poparciem wielu historyków to ty omijasz go i przestajesz o nim wspominać wogóle się do niego nieodnosząc tylko oskarżając kogoś że jest "moherem"
_________________
Grzeczność to jedynie brak odruchów złego wychowania
 

stealnrun  

Stały User

inny


ImiÄ™: Szymon

Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Gru 2008

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2008-12-28, 12:28   

CirrS napisa³/a:

Pytanie... A coś ty się czepił tak ateistów? Ateista to akuratnie człowiek, który jakikolwiek Kościół ma głęboko gdzieś... Czy to muslimów, buddystów, czy nasz... Jest jeszcze takie pojęcie antyklerykała. Gościa, który w Boga wierzy, ale błędy kleru dobitnie nie leżą mu na sercu. Ot, ja jestem antyklerykałem. Co teraz?...



Wszystkie Kościoły mają w katechizmach/statutach/Bóg wie gdzie jeszcze napisane, że jednym z ich celów jest nawracanie ateistów. Więc z pewnością nie mają ich głęboko gdzieś.

Nic teraz. Możesz sobie nim zostać, ja Ci nie bronię. W związku z Twoją definicją to nawet ja mogę podchodzić pod antyklerykała, bo tragicznie nie pasują mi rzeczy robione przez mojego proboszcza i na każdym kroku go krytykuję.
Problem polega się wówczas, kiedy nie potrafisz odpowiedzieć co Ci tak naprawdę przeszkadza tylko ogólnie odpowiadasz "bo kler jest zły" i "nie lubię księży". Nie mówię tego konkretnie o Tobie adminie ;)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com