Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

kasiaaa  

Hiper wymiatacz

Walk to remember.



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 13 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-10-31, 12:57   Ewangelia Å›w. Marii Magdaleny i Judasza

Na pewno każdy z nas słyszał o ewangelii Judasza (mówiąca o tym, że Jezus kazał się sprzedać Judaszowi) i o ewangelii św. Magdaleny (która mówi, że Jezus był jej mężem, mieli dziecko). Jaki macie do tego stosunek?


święta Maria Magdalena pod krzyżem


święta Magdalena


pocałunek Judasza którym wydał Jezusa
_________________
'Nieznajomość zła nie jest cnotą, lecz głupotą; zachwycanie się nią to jakby nagradzanie za uczciwość człowieka, który nie ukradł ci zegarka, bo nie wiedział, że go masz'

Nie jesteśmy normalni.
Jesteśmy lepsi.
 

grzegs19  

User

>>PL<<



ImiÄ™: Grzegorz

Wiek: 35

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

Sk±d: ¦l±sk

   

Wys³any: 2008-10-31, 13:58   

Ewangelii było kilkadziesiąt,wybrano 4 najbardzie pro-chrystusowe, dziwne prawda?
Nie wiem jaka jest prawda nie było mnie na świecie 2000lat temu,ale nie ma wątpliwości ,że Kościół Katolicki ma wiele tajemnic.Zapewne czytałaś "Kod Leonarda da vinci",pamiętaj,że to fikcja literacka ale niektóre wątki są autentyczne.
_________________
"Carpe Diem"
 

TakaSobieJa  

User

: P


ImiÄ™: Olka : ]

Wiek: 31

Do³±czy³a: 12 Gru 2008

   

Wys³any: 2008-12-12, 22:28   

Bierzmy pod uwagę to, że Księgi, które wchodzą w skład Pisma były odpowiednio przebadane.
Te w/w ewangelie, to apokryfy, które miały rzekomo być uzupełnieniem innych..
No ale, apokryfy zazwyczaj nie mają znanego autora, nie znamy daty ich powstania, zazwyczaj są niezgodne z innymi księgami w Piśmie.
Ogólny mój stosunek do apokryfów jest taki: niektóre są zabawne.
W jednym wyczytałam, że Jezus bawiąc się z 'kumplem' usiadł na promień światła, który wpadał do ciemnego pomieszeczenia przez dziurkę od klucza i nic mu się nie stało,kiedy usiadł kolega spadł i umarł..
No a chyba w Piśmie nigdzie nie jest tak napisane.. więc nawet nie ma do czego porównywać :)
 

Szatanista

User


Do³±czy³: 12 Gru 2008

   

Wys³any: 2008-12-13, 10:51   

TakaSobieJa, chyba nazbyt łatwo ulegasz katolickiej propagandzie. Kanon ewangelii został ustalony w okolicach roku 400 ne. na jednym z soborów. Przez ludzi. Podobno był to pisma napisane pod wpływem i natchnieniem Ducha ¦więtego.

W rzeczywistości, tak jak pisze grzegs19, wybrano pro-chrystusowe. Te, które przedstawiają Jezusa w najbardziej boskim świetle, a przy tym nie zakrawają o śmieszność. Kłamstwo, manipulacja, czy działanie pod natchnieniem Ducha ¦więtego? Wybieram drogę rozumu i empiryki.
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-12-13, 11:18   

Więc ja napisze to co napisałem kiedyś na innym forum ...

Kanon, są to Księgi natchnione. Aby Księga została dopuszczona do kanonu, musi spełnić takie dwa podstawowe kryteria.
1. Kryterium zdrowej nauki
2. I wiary wspólnoty w natchnienie tej Księgi.

Być może w tych i innych księgach jest RÓWNIE¯ prawda ... ale ni tylko prawda ...

I już daje przykład.
Ewangelia według Tomasza ... nie dopuszczono jej przede wszystkim ze względu na zawiłość i niezrozumiałość oraz ...

Jak sam Tomasz pisze na poczÄ…tku:

Cytat:

To są tajemne słowa, które wypowiedział Jezus żywy, a zapisał je Didymus Juda Tomasz.



A oto fragmenty jej treści:
Fragment 7: Rzekł Jezus: "Szczęśliwy lew, którego zje człowiek. I lew stanie się człowiekiem. Przeklęty człowiek, którego zje lew. I człowiek stanie się lwem".

Fragment 11: Rzekł Jezus: "Oto niebo przeminie i tamto, które jest nad nim przeminie i zmarli nie ożyją, a żywi nie będą umierać. W dniach, w których zjedliście coś śmiertelnego, uczynicie to żywym. Jeśli będziecie istnieć w światłości, co uczynicie? W dniu, w którym jesteście jednym, staliście się dwoma. Jeśli zaś staliście się dwoma, co uczynicie?"

Fragment 56: Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart.

Fragment 105: Rzekł Jezus: "Kto pozna swego ojca i swoją matkę, tego nazwą synem rozpusty".

(Teraz coś dla Pań)

Fragment 114: Rzekł im Szymon Piotr: "Niech Mariham odejdzie od nas. Kobiety nie są godne życia". Rzekł Jezus: "Oto poprowadzę ją, aby uczynić ją mężczyzną, aby stała się sama duchem żywym, podobnym do was, mężczyzn. Każda kobieta, która uczyni siebie mężczyzną, wejdzie do królestwa niebios".

Całą treść tej księgi: http://www.mr_all.republika.pl/ewToma.htm




Więc chyba nie trzeba tłumaczyć, dlaczego pewne księgi nie są w kanonie .... a nie jet to tak zwana Wasza pro-Chrystusowość. :luka:
 

martens73  

Stały User

By ocalić czułość



ImiÄ™: Martyna

Wiek: 33

Do³±czy³a: 20 Gru 2008

   

Wys³any: 2008-12-21, 19:39   

Prawdopodobnie watykan watail wszelkie inforacje o ewangelii judasza... Wachwialo by to wiacha katolicka na i ich pieniedzmi hehe... lubie ponabijac sie z tego bo mam poglady nie zawsze zgadzajace sie z innymi...
_________________
"...a oni na to
wypchaj sie
dosc mamy ludzi"
 

Grafik  

Wymiatacz

Ten zły!



ImiÄ™: Sebastian

Wiek: 32

Do³±czy³: 01 Lis 2008

Sk±d: Elbl±g

   

Wys³any: 2008-12-21, 21:11   

Przecież to jakieś bzdury.
_________________
"Nie myśl jak wiele już zrobiłeś ale ile Ci jeszcze zostało"
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2008-12-21, 21:23   

Ja nie znam głównych czterech a każecie mi rozmawiać o Judaszowskiej! xD
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Grafik  

Wymiatacz

Ten zły!



ImiÄ™: Sebastian

Wiek: 32

Do³±czy³: 01 Lis 2008

Sk±d: Elbl±g

   

Wys³any: 2008-12-21, 21:31   

Jak Jezus kazał się sprzedać Judaszowi?! I później go chwyciło sumienie i się powiesił. Ludzie !>
_________________
"Nie myśl jak wiele już zrobiłeś ale ile Ci jeszcze zostało"
 

xXxEwelinkaxXx  

User


ImiÄ™: Ewelina

Wiek: 30

Do³±czy³a: 02 Sty 2009

Sk±d: :)

   

Wys³any: 2009-01-11, 19:02   

Moim zdaniem Ewangelia wg. św Magdaleny i Judasza, to czysta fikcja ponieważ, jeśli to byłaby prawda zapisane by to bylo w Ewangeliach które znajdują się w piśmie świętym. Natomiast mamy tylko 4 : £ukasza, Mateusza, Jana oraz Marka. Najbardziej wiarygodną dla mnie staje sie Ewangelia wg. św. Jana ponieważ był on umiłowanym uczniem Jezusa i był z Jezusem od zawsze. ! Nie wyparł się go jak inni i towarzyszył mu w drodze na Golgotę, i był pod krzyżem w chwili śmierci..
 

Zocha  

User



Do³±czy³a: 01 Lut 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-02-01, 22:27   

Przecież ewangelii było o wiele więcej. Tylko wyrzucono je, bo nie były zgodne z regułami i dogmatami kościoła. A kościół od samego początku robił wszystko 'pod siebie', byle pieniądze zbić, byle osiągnąć cel.
_________________
'Każdy bowiem dzień nosi w sobie wieczność...'
 

galuszkak  

User

Radosny Teolog ;-)



Do³±czy³: 02 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-02, 23:31   

martens73 napisa³/a:

Prawdopodobnie watykan watail wszelkie inforacje o ewangelii judasza... Wachwialo by to wiacha katolicka na i ich pieniedzmi hehe... lubie ponabijac sie z tego bo mam poglady nie zawsze zgadzajace sie z innymi...



Heh... śmieszne ale Kościół tłumaczył te ewangelię a właściwie mój ks. prof. W. Myszor.
Jest dostępna za darmo!! Przetłumaczona ;)
http://www.wtl.us.edu.pl/...lia_Judasza.pdf

Więc nie piszmy że Kościół coś zataił bo to kłamstwa i nieprawda.

Pozdrawiam
 

Yasiek  

Stały User


ImiÄ™: askdj;ladh

Wiek: 33

Do³±czy³: 23 Sty 2009

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2009-03-03, 16:02   

galuszkak napisa³/a:

Heh... śmieszne ale Kościół tłumaczył te ewangelię a właściwie mój ks. prof. W. Myszor.


1. Nie utożsamiaj księdza z całym kościołem katolickim
2. Nie pomyślałeś, że to może mieć jakiś cel? Ksiądz tłumaczy kontrowersyjny tekst, więc może odrobinę to tłumaczenie przerobić według własnych potrzeb i uznania. [jakby co nie mówię że tak na pewno było, a zresztą co to za różnica skoro i tak Kościół odrzuca ewangelię Judasza]

galuszkak napisa³/a:

Więc nie piszmy że Kościół coś zataił bo to kłamstwa i nieprawda.


To Twoje zdanie - nie chcesz to nie pisz, dla mnie Kościół to jeden z lepszych przykładów straszliwej hipokryzji.
Ja to się w ogóle czasem zastanawiam czy Jezus tego* by chciał...

*chodzi mi o katolicyzm, jego przeszłość, teraźniejszość i przyszłość
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-03-03, 16:36   

Yasiek napisa³/a:

Ja to się w ogóle czasem zastanawiam czy Jezus tego* by chciał...



Mam podobne myśli. Ciekawa jestem czy gdyby teraz dziewica urodziła dziecko itd. to czy zobaczywszy co Go otacza byłby z tego dumny i zadowolony z Kościoła, Papieża, wiernych itp.
_________________
ona umrze martwa.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-03-03, 16:42   

to w takim razie co wg Was zadowoliłoby Jezusa :?: A co do tego księdza to on jest profesorem teologii :-) A co do apokryfów (bo do tej grupy są zaliczane te 2 Ewangelie) to je przerabia się chyba obowiązkowo na jednym roku teologii, więc na zatajanie mi to nie wygląda :-) Kolega z filologii klasycznej mówił mi, że też o nich mówili :-)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com