Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-09-13, 15:57   

DeSade napisa³/a:

nawet wszelkiego rodzaju wody, które są przez was pochłaniane litrami.


A jak sie nazywa ten składnik, który sprawia, że zwykła woda (która nie ma jako takich kalorii) powoduje tycie?
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-09-13, 16:00   

Napisałam, że nie pamiętam nazwy, ale na pewno za jakiś czas Ci napiszę. Nie martw się zmyśliłam sama tej teorii.
_________________
W miękkim futrze kota
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2011-09-13, 16:09   

DeSade napisa³/a:

Nie chciało mi się tego tłumaczyć, ale widzę, że jestem zmuszona. Gdyż niektórzy ludzie nie wierzą, z powodu braku jakiekolwiek wiedzy na temat żywienia. To nie jest tak, że mam jakiś zastój i wiedzę o żywieniu mam tylko z lekcji. Również czytam artykuły, ale powtarzam, o pisma naukowe naprawdę u mnie trudno.
Zacznijmy od początku. Butelki plastikowe robione są z tworzywa sztucznego, tak. Jak wiadomo tworzyło sztuczne stykając się z żywnością, wchodzi w różne reakcje chemiczne. Dlatego też bardzo często w gastronomii do przechowywania żywności używa się szklanych materiałów. W najlepszych restauracjach wszelkiego rodzaju naczynia, są ze szkła, a łyżki etc. z drewna, gdyż właśnie plastik, nawet metal jest szkodliwy i zmienia smak niektórych potraw.
To jest wiadomo, choć oczywiście w książkach o tym nie piszą, bo i po co?
Wracając do plastikowych butelek, o nich również było kiedyś głośno...
Jakaś tam grupa naukowców w Stanach. Odkryła, że właśnie ten plastik, z którego są robione butelki, wchodzi w reakcje z różnego rodzaju napojami, nawet samą wodą. Powstaje wówczas składnik( nie pamiętam nazwy) i ten oto składnik powoduję tycie.
Dlatego tak powszechnie odradzane się picie napoi w butelkach plastikowych, nawet wszelkiego rodzaju wody, które są przez was pochłaniane litrami.
Teraz każda dobra firma produkująca jakiś produkt, dba aby ów środek żywnościowy został zapakowany w szkło.


Mhm, a może weź poprawkę na to, że nie wszystko o czym się nas uczy czy pisze w gazetach jest prawdą?
¦wiat już staje na głowie po prostu.

Gazowanych napoi raczej unikam, sporadycznie napijÄ™ siÄ™ coli.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

micro  

Wymiatacz



Wiek: 35

Do³±czy³a: 24 Wrz 2010

   

Wys³any: 2011-09-13, 23:41   

podobno plastikowe butelki stojąc na słońcu wydzielają do napoju substancje rakotwórcze, kiedyś o tym usłyszałam, ciekawe czy jest to prawda?
_________________
Moja strona: Gierkolandia - gry online
Polecam: hotfix i forum
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-09-14, 06:52   

DeSade, historia grubymi nićmi szyta. A informację i nazwę składniku znajdziesz w internecie. Czerpanie wiedzy nie opiera się na bezkrytycznym przyjmowaniu każdych nowinek.
_________________
Drugs&hugs.
 

Coco Chanel  

Pogromca postów



ImiÄ™: Coco

Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Sie 2009

   

Wys³any: 2011-09-14, 08:16   

Nie pijam napojów gazowanych. Cała moja rodzina ich nie pija. Odzwyczailiśmy się już w dzieciństwie kiedy to dla mnie, jako dziecka, były surowo zakazane przez lekarza.
Czasami na weselu czy jakiejś innej imprezie spojrzę na colę nabieram na nią chęci, upijam szklankę i ze mnie wystarcza. Sama ich nie kupuję.
_________________
zapuszczam włosy i chudnę 20kg.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-09-14, 17:20   

Slow, nie wierzę, we wszystko co usłyszę. Ale co do tego jestem przekonana.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-09-14, 23:04   

Amerykańscy naukowcy z nudów wszystko zbadają, byle zbadać i zarzucić czymś w eter i do prasy naukowej, że to naukowe odkrycie i ofc udowodnione laboratoryjnie oraz przebadane na ludziach. Pewnie kazali pić ludziom litry wody i sprawdzali czy tyją, no i tyli, bo organizm był napompowany wodą, a potem tylko wykombinować nazwę chemiczną z której robi się butelki i vłala, odkryli, że woda butelkowa tuczy!

Piję ew. cole zero i wodę mineralną zwykłą, o dziwo, nie tuczy mnie z butelki.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Marcinox  

User



Wiek: 36

Do³±czy³: 18 Lis 2010

   

Wys³any: 2011-11-08, 16:39   

Lubię pić i napoje gazowane i soki. Jeśli chodzi o napoje to coca-cole najbardziej, mimo iż wiem, że jest nie zdrowa :)
 

Martina  

Hiper wymiatacz

pomarańczowa mantra



Wiek: 33

Do³±czy³a: 08 Pa¼ 2009

Sk±d: Jastrzêbie Zdrój

   

Wys³any: 2011-11-08, 20:56   

Dr.Pepper ponad wszystko. i woda gazowana, ale nie żadna tam smakowa. zwykła, czysta, gazowana!
_________________
potrafię już tylko pełzać po ścianach własnych struktur. teraz ich nie ma. moje myśli są bezdomne.
 

lynics  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Roberto

Wiek: 29

Do³±czy³: 18 Wrz 2011

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2011-11-09, 17:29   

Woda praktycznie tylko gazowana, ale jeśli chodzi o inne napoje to raczej bez gazu
 

Olok  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 23 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-12-31, 12:28   

Z napoi gazowanych pijam tylko wodÄ™ mineralnÄ…, najlepiej takÄ… lekko gazowanÄ… i czasami pepsi.
_________________
Z głupkami nie ma sensu rozmawiać. Przed głupkami trzeba się bronić.-W. Cejrowski
 

Maj-ka  

Wymiatacz



Wiek: 29

Do³±czy³a: 19 Lis 2011

   

Wys³any: 2011-12-31, 16:28   

Nie pije napoi gazowanych :-D Bardziej preferuje sok pomarańczowy i wodę niegazowana. Tylko to mi wystarczy :-)
 

szara95  

Stały User

skradzione marzenia



ImiÄ™: Marta

Do³±czy³a: 27 Pa¼ 2011

   

Wys³any: 2012-01-01, 18:14   

Ja także nie piję napojów gazowanych :-) nie lubię, zawsze mam przy sobie butelkę wody mineralnej i to w zupełności mi wystarcza :-)
_________________
Powiem Ci...
Zmarnowaliśmy świt, a tego nie wybaczy nam żadne niebo.


- Jim Morrison
 

lechocolat  

Stały User


Do³±czy³a: 23 Gru 2011

   

Wys³any: 2012-01-04, 00:48   

piję piwo wiśniowe, jestem od tego uzależniona i w żaden sposób to na mnie nie wpływa.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com