Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

gguugguuss  

User

Agnieszka


Dołączyła: 29 Wrz 2013

   

Wysłany: 2013-10-24, 11:47   Gitara akustyczna

Pewnie jest tu mnóstwo osób które grają na gitarze i jest to ich hobby. Ja jestem samoukiem, gram już trochę, ale może ktoś ma pomysły jak jeszcze szkolić swój 'talent', albo jakie piosenki ćwiczyć? Strasznie chciałabym się nauczyć dobrze grać z Tabulatury, ale jest to trudne i gram z chwytów.
 

cappuccino  

VIPImię: Mama Madzia

Wiek: 32

Dołączyła: 04 Paź 2009

   

Wysłany: 2013-10-24, 11:54   

Mój mąż, który (moim subiektywnym zdaniem :-D ) gra świetnie na gitarze też jest samoukiem, gra już od kilku dobrych lat i zawsze powtarzał, że do szkolenia warsztatu potrzebna jest motywacja. On bardzo lubi grupę "Dżem", więc jako licealista, gdy dostał gitarę, chciał przede wszystkim nauczyć się kilku ich piosenek. A potem już poszło - jak tylko jakaś melodia mu się spodobała tak długo trenował, aż ja odtworzył. Do dziś ogląda filmy na youtubie aby chwyty podłapać, sam bawi się tabulaturą. Ale to wszystko przyszło z czasem. Najlepiej ćwiczyć na piosenkach, które się lubi, nie poddawać się i bawić się muzyką. Wtedy grane piosenki będą porywać innych. Może trochę potrwać, zanim opanujesz tabulaturę, ale to też jest do zrobienia - moja siostra zaczynała naukę gry własnie od tego! Zanim nauczyła się poprawnie łapać chwyty wygrywała na strunach melodię z filmów :D! To zainspirowało ją do dalszej nauki. Gitara to o tyle fajny instrument, że na upartego nie trzeba chodzić na żadne kursy plus sama w sobie nie kosztuje majątku :).
Powodzenia!
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

gguugguuss  

User

Agnieszka


Dołączyła: 29 Wrz 2013

   

Wysłany: 2013-10-24, 12:19   

Pewnie masz rację. Tylko właśnie tabulatury są dość trudne, nie wiem też do końca od czego zacząć żeby się ich uczyć i łatwo wyćwiczyć swą dłoń, ale może faktycznie to kwestia treningu :))
 

korr  

Stały User


Imię: Damian

Wiek: 24

Dołączył: 23 Kwi 2013

   

Wysłany: 2013-10-26, 14:35   

Ja sam uczyłem się czytać tabulatur i powiem ci że to nie jest trudne. Wystarczy troszkę przy tym posiedzieć i poczytać oznaczenia co oznaczają a potem próbować na gitarze grać.
 

ElektryczneSzelki  

Wymiatacz

MetalówaImię: Weronika

Dołączyła: 26 Lis 2013

Skąd: ?l?sk

   

Wysłany: 2013-11-26, 17:24   

Ja zaczynałam swoją przygotę z gitarami właśnie na akustyku. Najważniejsza zasada to ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Nauka skal dźwiękowych jest podstawowym krokiem do improwizacji i teraz w zależności od preferowanego gatunku muzyki uczysz się odpowiednich skal. Podstawową skalą jest skala pentatoniczna. Rozkład dźwięków na gryfie też jest ważny. Teoria, mimo wszystko ma znaczenie, ponieważ ciężko opierać swoją twórczość tylko i wyłącznie na coverach. Polecam również nauczyć się takiego grania ze słuchu by nie korzystać tylko i wyłącznie z tabków i chwytów zamieszczonych w sieci.
_________________
Enjoy capitalism!
 

prondek  

UserImię: Prondek

Wiek: 30

Dołączył: 30 Maj 2014

   

Wysłany: 2014-05-30, 14:34   

tabulatury nie są wcale takie trudne, trzeba tylko poświecić im torche czasu a efekty zobaczysz bardzo szybko. Jets taki fajny program jak Guitar pro, ja z jego pomocą nauczyłem sie grać bardzo wielu fajnych kawąłków :) n ayoutubie też jet sporo wykładów jeśli chodiz o teorie, warto zajżeć ;) gitara lubi jak się z nią spędza bardzo dużo czasu, potem to już czysta przyjemność z grania :D
_________________
Pięne kobiety kuszą Ciebie z ulicy :)
 

darelajn  

Stały User

Victim of RitualImię: Dominika

Wiek: 23

Dołączyła: 04 Sty 2015

Skąd: 50°15'N 19°00'E

   

Wysłany: 2015-01-06, 19:25   

Chciałabym się nauczyć dobrze grać na gitarze, jednak brakuje mi na to czasu. Gitarę mam już prawie 2 lata. Korzystając z przeróżnych wolnych chwil gram sobie różne proste piosenki, choćby fragmenty, z tabulatur. Chwytów się jeszcze nie nauczyłam >D Ostatnio sobie grałam sobie kolędy i fragmenty świątecznych piosenek.
_________________
For my dreams I hold my life, for wishes I behold my night...
 

mirekwalczyk  

User


Dołączył: 17 Lut 2015

   

Wysłany: 2015-02-17, 17:51   

Nie ma jak popisać się El-maracci na ognisku, przy nieznanych jeszcze koleżankach :)
_________________
http://www.tonery.rdstudi...-str-p-282.html
 

ewa1wilk  

User


Dołączyła: 03 Mar 2015

   

Wysłany: 2015-03-03, 08:50   

Gitara jest bardzo romantyczna, ale wątpię aby koleżanki wiedziały jaka to gitara :mrgreen:
_________________
Ciekawe meble do zabudowy , oraz zobacz lustra na zamówienie Warszawa
 

josicka

User


Dołączył: 30 Wrz 2019

   

Wysłany: 2019-10-03, 18:49   

Cześć :D! Jestem tu nowa :D. A więc mam do Was pytanie odnośnie instrumentu jakim jest gitara. Jestem osobą, która nigdy nawet gitary nie miała w ręki, ale chciałabym się nauczyć na nim grać :D. Było mi miło gdyby ktoś z Was polecił mi jakieś konkretne modele gitar akustycznych - https://nauczsiegrac.pl/7-gitary-akustyczne , bo nie mam możliwości pójścia do sklepu muzycznego z jakimś gitarzystą. Pozdrawiam.
 

  

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com