Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

ola

User


Do³±czy³: 28 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-28, 11:13   Grafomania

Jestem grafomanką od bardzo niedawna. Zaczęło się zupełnie niewinnie. Pisałam książkę, chociaż nie miałam talentu. Początkowo wmawiałam sobie, że to moje hobby. Potem zaczęłam pisać wiersze. I wtedy zaczęłam mieć obsesję na punkcie pisania książek, wierszy... Nie mogę już przestać. Piszę książkę, chociaż wiem, że nigdy nie zostanę pisarką, że nigdy nie zostanie ona wydana. Poszukuję pomocy. Czy wiecie, gdzie można szukać pomocy ds. grafomanii???
_________________
ola- grafomanka
 

Gringo  

Stały User

w dżungli...



Do³±czy³: 12 Lip 2008

Sk±d: Puszcza amazoñska...

   

Wys³any: 2008-07-28, 12:55   

A czy tobie to w czymś przeszkadza? Czy to nie wylewanie swoich myśli na kartkę, czy "w komputer". Sam piszę wiersze, publikacje, felietony, artykuły do gazetek i cieszę się z tego, bo mój punkt widzenia - "satyrycznego latynosa i słowiańskiego tradycjonalisty" poznają ludzie. I chodź czasem nie zgadzają się z poglądami to potrafią docenić staranie jakie wkładam w same artykuły, satyrę tam zawartą i moją opinię, której nie narzucam :)

Grafomanką byłabyś już gdybyś musiała ciągle pisać i pisać... Być może kiedyś sobaczę książkę, gdzie autor obrany w pseudonim artystyczny będzie widniał jako OLA GRAFOMANKA :)

Opisz jaśniej trochę swój problem to może ci pomożemy, jednak w samym pisaniu nie widzę nic złego :)
_________________
"Najważniejsze spotkania odbywają się w duszy, na długo przed tym, nim spotkają się ciała."
P.Coelho

 

ola

User


Do³±czy³: 28 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-29, 10:21   

Rozumiem, ale ja mam trochę inny problem. To mania pisania przez beztalencie. Może, rzeczywiście masz rację, ale ja i tak się o siebie martwię. Ja w głowie czuję coś dziwnego. U mnie to jest taki jakiś przymus pisania litearatury. Ja to czuję wewnętrznie. Właśnie ja ciągle muszę pisać, pisać i pisać.

Chciałabym, żeby je opublikowali, ale nikt w to nie wierzy, a ja wiąż piszę, piszę, bo to dla mnie moja dziwna mania i przymus. W penym sensie to cieszę się, że piszę wiersze. Oddaje im swą całą słodycz z serca, jednak ja wmawiam sobie, że to hobby, a w rzeczywistości to mój przymus nakazany przez głowę.
_________________
ola- grafomanka
 

Monique  

Stały User

siostrzyczka Gringo



Do³±czy³a: 12 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-30, 15:22   

ola, pisz dalej. jeśli czujesz taką potrzebę wewnętrzną... A nuż kiedyś odważysz się swoje dzieło pokazać wydawcy??:) Nic nie jest do końca przesądzone. Sama potrafię pisać, pisać pisać... najczęściej robię to na blogu, czy w swoim osobistym pamiętniku. Czasem napiszę wiersz, który tylko ja widzę. Taka już nasza natura ludzka.
_________________
"Najważniejsze spotkania odbywają się w duszy, na długo przed tym, nim spotkają się ciała."
P.Coelho
 

Dev1l  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-30, 21:58   

Dokładnie, pisz. Tego się nie wyzbędziesz. Tak samo jest ze mną... Czasem faktycznie, dopadnę byle czego i coś tam piszę. Niekoniecznie ląduje to na blogach/portfolio, ale cieszę się, że zapełniłem ten "głód" pisania, bo pisząc ćwiczę, a ćwicząc polepszam warsztat, co daje większe pojęcie o tym co się tworzy... A nic nie cieszy tak jak stworzenie czegoś naprawdę swojego...
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-08-02, 22:30   

ola napisa³/a:

Chciałabym, żeby je opublikowali,



Dokładnie tak jak Ci inni mówią, internet też jest dobrym miejscem do publikacji swoich dzieł. W niczym nie przeszkadza to, abyś pokazała nam to na forum, zapewniam Cię, że na pewno nikt nie nazwie Cię beztalenciem, byle byś pisała, jak to się mówi "z serca", rób to co lubisz. Pisanie książek, wierszy, a nawet tych powszechnie nielubianych blogów, może być bardzo dobrym miejscem na wyrażenie siebie, swoich uczuć, poglądów i swojego sposobu myślenia. No i jest jeszcze jeden plus - pewnego rodzaju anonimowość. ;-)

Myślę, że nie powinniśmy Ci pomagać z tym przestać, a życzyć Ci powadzenia ;-)
 

Dev1l  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-08-02, 23:53   

Ale coś, co jest pisane "od ręki", dla siebie, dla przyjemności, nie podlega żadnej ocenie. To nie jest publikacja, tylko swoja twórczość. A wstydząc się tego, co się pisze, wstydzi się siebie. Nie mówię, że jest tak w Twoim przypadku...
 

kasiaaa  

Hiper wymiatacz

Walk to remember.



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 13 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-08-04, 14:07   

ćwiczenia czynią mistrza. im więcej piszesz tym Twój styl jest lepszy. nikt nie rodzi się i od razu nie pisze książek na światową skale. każdy pisarz zaczynał tak jak Ty. To że pisanie jest Twoją pasją powinno Cię cieszyć a nie martwić. Zamiast tego powinnaś szlifować to co umiesz a w przyszłości twoja książką zostanie na pewno wydana.

EDIT. może wklej jakieś swoje dzieło na forum a my ocenimy jakie jest :-)
_________________
'Nieznajomość zła nie jest cnotą, lecz głupotą; zachwycanie się nią to jakby nagradzanie za uczciwość człowieka, który nie ukradł ci zegarka, bo nie wiedział, że go masz'

Nie jesteśmy normalni.
Jesteśmy lepsi.
 

Gringo  

Stały User

w dżungli...



Do³±czy³: 12 Lip 2008

Sk±d: Puszcza amazoñska...

   

Wys³any: 2008-08-05, 17:52   

Przymus... To po prostu indywidualizm...

Powiesz koleżankom w klasie, że piszesz wiersze, ale nie tylko o miłości, takie erotyki dla narzeczonego, to cię wyśmieją.. Trend robiący z indywidualizmu ogół. A ty zawsze jesteś jedną z tych 4 miliardów nadzwyczajnych osób. Ważne by samemu wykreować swoją postać jak się chce i gdzie się chce... Jeżeli czujesz potrzebę wylania na papier w formie wiersza swoich myśli... to powinnaś ją spełnić. Może właśnie dzięki temu nabierasz doświadczenia życiowego, co także jest może nadrealne, a możliwe... To chwile głębokich refleksji...

Mówisz beztalencie... Pokaż nam parę z tych swoich wierszy...
_________________
"Najważniejsze spotkania odbywają się w duszy, na długo przed tym, nim spotkają się ciała."
P.Coelho

 

ola

User


Do³±czy³: 28 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-08-07, 11:01   

nie wiem, dlaczego uważam moje wiersze jako coś bez talentu. Ale boję się im wam pokazać, bo możecie mnie wyśmiać. Nie wiem po co piszę, ale wasze posty podtrzymują mnie na duchu :-D
_________________
ola- grafomanka
 

blondix22  

Mega wymiatacz

Aniołeczek :)



ImiÄ™: Marta

Do³±czy³a: 06 Kwi 2008

   

Wys³any: 2008-08-07, 11:05   

Nie wyśmiejemy Cię. Ja np. podziwiam kogoś, kto potrafi napisać wiersz. Mnie do tego jakoś nigdy nie ciągnęło i nie wiem czy by mi cos udało napisać. Dlatego prosze podziel się nimi z nami.
_________________
"Naj­większą roz­koszą nie jest sam seks, ale pas­ja, która mu to­warzyszy. Wte­dy seks tyl­ko uzu­pełnia ta­niec miłości, lecz nig­dy nie jest is­totą sprawy. "
 

Monique  

Stały User

siostrzyczka Gringo



Do³±czy³a: 12 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-08-07, 20:41   

ola, pamiętaj, jak ktoś Cię wyśmiewa, a nie zna Cię, jak np społeczność w internecie, nie przejmuj się. Sama sie z nich śmiej, bo czymże jest ocenianie osoby której się nie zna?
_________________
"Najważniejsze spotkania odbywają się w duszy, na długo przed tym, nim spotkają się ciała."
P.Coelho
 

Dev1l  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-08-07, 21:19   

Miej gdzieś ich ocenianie... Oceniać może ktoś, kto ma o tym jakieś pojęcie. Wal zdanie innych. Ktoś powie - "aha, fajne"... Wow, wyśmiej go, bo sam gówno napisał w życiu.
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-08-07, 23:57   

Każdy od czegoś zaczyna. Też kiedyś pisałam jakieś głupie wierszyki. Potem zainspirowało mnie zło całego świata i też coś z tego wychodziło. Co prawda nie każdy rozumiał moje metafory gdy pisałam o wymiocinach, ale czułam, że ma potrzeba zoastała zaspokojona. I to jest fajne. Bo głównie piszesz dla siebie. Jak pokażesz komuś nie zawsze zrozumie, albo ma inny gust, albo rzeczywiście piszesz kiczowato. Ale to nie przeszkadza w kontynuacji ćwiczeń. Wtedy dzięki komentarzom wiesz co zmienić, jak ulepszyć wiersze itd. Dlatego możesz śmiało pokazać. Przede wszystkim nie należy odbierać komentarzy zbyt emocjonalnie. To wskazówki jedynie, co zrobić by było lepiej. Więc pochwal się śmiało. ;)
 

blabla  

Wymiatacz


ImiÄ™: i

Do³±czy³a: 04 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-09-06, 22:16   

pisz dalej, o ile nie bedziesz miala obsesji na punkcie sławy Twoich wyrobów, to jest niegroźne uzaleznienie
_________________
http://uwolnijmikolaja.pl/konkurs/204
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com