Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-06-09, 16:44   

Zapędziłeś się troszeczkę. Jest może inna możliwość odrzucenia waszego programu politycznego niż zwykłe proste nieuctwo? Ja nie przepadam za kolibrami i tyle. A jeśli chodzi o to łączenie Konserwatywnego liberalizmu i libertarianizmu to owszem jedno musi stracić na znaczeniu, bo tam gdzie libertarianizm zakłada wolność wyboru, (przykład z eutanazją i aborcją) tam kolibry wciskają się z chrześcijańskimi wartościami, których mówiąc szczerze nigdy nie lubiłem. Można to łączyć, ale zawsze jedno traci kosztem drugiego. Nie ma czegoś takiego jak idealny liberalizm, który łączył by cechy kolibrów i libertarian tak żeby w żadnym punkcie nie zalazły sobie za skórę.

Każda partia ma w sobie coś co się popiera... no prawie każda. Jeśli w partii jest sporo tego za czym przepadasz choć co prawda jest ona lekko zabarwiona ideologią, która jest obojętna lub wobec, której jesteś nastawiony sceptycznie. Dodatkowo jeśli ta partia nazywana jest tą większą, to chyba logiczne jeśli zagłosuję na nią, a nie na partie przejawiającą czysto moje poglądy, ale bez szans na wygraną. W przeciwnym wypadku mój głos będzie i tak bezwartościowy, a wygrać takie wybory może partia dużo gorsza.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

MateuszKL  

Wymiatacz

SM UPR



ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 07 Mar 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2009-06-10, 04:34   

Opierasz siÄ™ trochÄ™ na:

a)wypaczonym znaczeniu konserwatyzmu.
b)kompleksach zdobytych w dyskusjach z konserwatystami społecznymi.

Otóż stosunek jaki prezentuje UPR w kwestii eutanazji i aborcji jest zarówno liberalny, jak i konserwatywny, bowiem chcemy po prostu bronić życia ludzi, którzy nie wyraziliby pewnie aprobaty wobec pomysłu zabicia ich. Nie mogą zaprotestować, gdyż są małymi dzieciaczkami w brzuchu matki, albo sparaliżowanymi, pozbawionymi mowy staruszkami. Skoro taki z Ciebie libertarianin, to pewnie wiesz, że podstawowe hasło liberalizmu brzmi "moja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się Twoja" i to hasło przyświeca nam w naszym stosunku do aborcji i eutanazji. Nie jest to żadne konserwatywne oszołomstwo wzięte z jakiejś religii, tradycji, whatever - jest to liberalne minimum. Prawna obrona życia słabszych. Bo chyba nie chciałbyś żeby w majestacie prawa silniejsi zabijali słabszych?

Głos masz jeden, mało znaczący, ale jednak. Trzeba go zawsze wykorzystać najlepiej i nie mieszać w to żadnego uświęcania środków. Ta "większa partia" i bez Twojego głosu sobie poradzi - nieprawdaż?

Więc zamiast szukać dziury w całym, bawić się w bezkompromisowego libertarianina, proponuję w Nowym Targu poszukać struktur UPRowskich.
_________________
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-06-10, 12:54   

Są też ludzie tacy jak i ja, którzy w pewnych sytuacjach chcieli by zapewne by ich właśnie wykończono brzydko mówiąc i właśnie takim ludziom tą wolność się ogranicza. Bo to właśnie ja wolałbym decydować kiedy mam umrzeć, a nie prawo... co do aborcji to już kwestia pojmowania kiedy kończy się embrion, a zaczyna człowiek. Dla mnie jest to moment wykształcenia układu nerwowego i mózgu, a dla innych moment tzw. poczęcia. I jeszcze jedno w sprawie eutanazji choć to chyba nie ten temat. Eutanazja to dobrowolne pozbawienie się życia z założenia nie mające szkodzić nikomu. To o czym mówisz to już morderstwo, a fakt możliwości nadużyć można zniwelować choćby oświadczeniami jak w przypadku oddawania narządów. Więc zastanów się kogo wola jest ważniejsza: ludzi takich jak ja, którzy jednak w pewnych sytuacjach by chcieli, czy takich, którzy nie zrobili by tego choćby nie wiem co się działo.

To zależy. Możliwe jest też czasami zwycięstwo partii, która również posiada poparcie, a której zwycięstwa nie moglibyśmy zaakceptować. Takie partie mogą być dwie lub trzy, niekoniecznie musi być to jedna partia. Jakkolwiek w polskim rządzie takiej sytuacji nie ma przynajmniej dla mnie, bo PO PiS to to samo.

Nad tym też się zastanowię, bo i tak nie widzę lepszej alternatywy.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

MateuszKL  

Wymiatacz

SM UPR



ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 07 Mar 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2009-06-10, 14:25   

1. Co do aborcji, jedynym racjonalnym rozwiązaniem jest założenie, że o człowieku możemy mówić gdy już jest w łożysku i ma proste pole do rozwoju.

W kwestii eutanazji natomiast Unia Polityki Realnej myli się w rzeczy samej. Co prawda nikt nie będzie Cię ścigał jeśli postanowisz się zabić (a teraz tak) ale np. nie będzie mógł Ci w tym nikt pomóc ani oficjalnie sprzedać Ci pomagających w tym leków (nawet jeśli wyrazisz na to zgodę). Więc jest to pewne naruszenie wolności, ale postęp w tę stronę względem wszystkich partii w Polsce.

2. Taka sytuacja może się przytrafić, ale nie ma jej na dzisiejszej scenie politycznej.

3. Szukaj struktur, innej opcji nie ma. :-)
_________________
 

Potterka  

Stały User

Puma.



ImiÄ™: Ewelina

Do³±czy³a: 11 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-06-12, 17:39   

Mnie Polityka Wcale nie smieszy, banda fraj.erów ;/
_________________
.. Nigdy Nie Ufaj Nikomu Do Końca ...
Nawet Gdy Mówisz Przyjacielu ...
Wczoraj Było Ziomek ...
A Dzisiaj Ty Skur.wielu ... !
 

Mors

User


Do³±czy³: 12 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-06-15, 21:00   

Teraz politycy to jedne wielkie złodziejstwo ( tak się wyrażę bo nie chce bluzgać na forum)
Za 2 lata cały kraj rozprowadzą. :[ :[ :[ :[ :[
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-06-17, 02:31   

Bardzo dobra jest polityka, dobrze rządzą, jedyna szkoda to to że Obama jest prezydentem, hail McCain!
 

Haelfte  

Mega wymiatacz

Alles Gut !



ImiÄ™: Filip

Wiek: 30

Do³±czy³: 15 Sty 2009

Sk±d: Katowice!

   

Wys³any: 2009-06-17, 16:00   

Wydaje mi się że polityka stanów, jest jakby "zaprogramowana" już od lat, więc tak czy tak więc większego wpływu na nią Obama czy McCain nie mają, tam u nich żądzą ludzie. Nie tak jak w polsce czy innych tym podobnych krajach ,przezydent i wysoka izba trzyma państwo w garści...
_________________
"...Heute Gestohlen, Schon Morgen In Polen..."
Ich schreibe richtig auf Polnisch
 

krajak  

User



Wiek: 35

Do³±czy³: 17 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-06-17, 19:29   

Haelfte napisa³/a:

Wydaje mi się że polityka stanów, jest jakby "zaprogramowana" już od lat, więc tak czy tak więc większego wpływu na nią Obama czy McCain nie mają, tam u nich żądzą ludzie. Nie tak jak w polsce czy innych tym podobnych krajach ,przezydent i wysoka izba trzyma państwo w garści...



Dawno sie tak nie usmialem ;)

Glupoty piszesz a tak poza tym pisze sie Polsce
_________________
jak wszyscy za jednego tak ja sam za wszystkich
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-06-18, 02:53   

Cytat:

wpływu na nią Obama czy McCain nie mają


Tu się mylisz lecz masz rację że polityka w USA jest praktycznie tylko do wypełniania papierków lecz nie zmienia to faktu że prezydent nie ma wpływu na prawo itp. Bush był najlepszy!
 

well-bullit  

Wymiatacz


Imię: Michał

Wiek: 28

Do³±czy³: 06 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-06-18, 14:07   

dlaczego interesujemy siÄ™ politykÄ…?
to proste - bo ciągnie nas tam, do parlamentu, a nawet Pałacu Prezydenckiego
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-06-18, 18:31   

well-bullit napisa³/a:

dlaczego interesujemy siÄ™ politykÄ…?
to proste - bo ciągnie nas tam, do parlamentu, a nawet Pałacu Prezydenckiego


To już swoją drogą.

Ludzie (o Polaków mi chodzi) obserwują bacznie poczynania polityków, spoglądając im na ręce, i sami myslą wtedy co by oni zrobili gdyby byli tym czy tamtym politykiem. Sami na pewno by coś zmienili. Dlatego cieszy się to zainteresowaniem.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

fanatyk  

Stały User



Wiek: 32

Do³±czy³: 08 Maj 2009

Sk±d: mazury

   

Wys³any: 2009-06-18, 23:38   

co w niej widzÄ™?
to co dziś określa się mianem tej polityki "wielkiej/ właściwej" czyli mniej więcej ile kasy ma Sz. P. Prezydent (sto lat;p) nie obchodzi mnie wcale... ale czasem w gazecie lokalnej, mogę przeczytać np że rosną ceny mandatów, że zmieniają się przepisy co do kursu na prawo jazdy;p
_________________
cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com