Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Share  

Wymiatacz



ImiÄ™: Marika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 05 Sty 2012

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2012-03-22, 08:47   

No na 99% nie czytał książki bo napisał w recenzji, że na wszystkich dystryktach panował głód i bieda, a to nieprawda. Pomiędzy dystryktami była spora przepaść, te pierwsze były bogatsze. Ale w końcu miał oceniać film a nie książkę, a może na filmie to nie było pokazane albo zaznaczone. Więc się nie czepiam :) Najważniejsze, że skłaniał się ku pozytywnej opinii na temat filmu! :)
 

CherryCherry  

Mega wymiatacz

CherryCherry


ImiÄ™: Anka

Do³±czy³a: 20 Wrz 2011

Sk±d: MAZOWSZE

   

Wys³any: 2012-03-22, 10:02   

Mnie zastanawia czy czytał, bo chce uchodzić za takiego, co czytał, a nie jest to pewne jak słusznie zauważyliście ;)
_________________
Myślę, więc jestem - i zniknął...
 

gettingout  

User



Do³±czy³: 10 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-03-22, 13:48   

jeszcze tylko jeden dzień i sami się przekonamy.....

:hyhy:
 

Share  

Wymiatacz



ImiÄ™: Marika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 05 Sty 2012

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2012-03-22, 20:14   

Myślicie, że mogliby tak drastycznie zmienić treść książki i zrobić wszystkie dystrykty biedne? Prędzej po prostu pominęli sprawę dystryktów, bo o nich będzie więcej w 2 części. Z tego co pamiętam w 1 był tylko zarys, co się w nich znajduje. A dopiero w 2 części zwiedzali je wszystkie, i były mniej więcej zobrazowane :) Więc podejrzewam, że ten błąd wynika z braku znajomości lektury jednak. ;)
 

akwarela  

Wymiatacz



ImiÄ™: Agnieszka

Do³±czy³a: 10 Lis 2011

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2012-04-04, 14:46   

Jimmy FoX napisa³/a:

A ja nie czekam, oglądnę pewnie za jakieś 10 lat (chyba, że film osiągnie sukces, w co wątpię).



Kiepska sprawa, film zarobił już w samych Stanach 250 mln zielonych, a w Polsce widziało go już 250 tys. osób. A to dopiero dwa tygodnie. Jest trzecim na liście filmów, które zarobiły najwięcej w dniu otwarcia, wyprzedza je tylko Harry Potter i insygnia śmierci oraz Mroczny rycerz. Nie zatrudniaj się w firmie prognozującej trendy. ;)
 

wikaG  

User



Do³±czy³a: 07 Lis 2010

   

Wys³any: 2012-04-04, 14:52   

Film jest na prawde fajny :) I te miliony czy tysiące osób nie musza mnie do tego przekonywać :) NIe ma wampirów, nie ma czarowników, sa młodzi, fajni ludzie, którzy świetnie sobie radzą :) Bardzo duży plus. Polecam :)
_________________
Pesymista - były optymista dobrze poinformowany ;)
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2012-04-04, 20:33   

Film jest dobry, jednak namawiam do przeczytania książki, bo widzę już kolejny raz recenzję, która jest dość krzywdząca dla autorki, a to tylko ze względu na to, że film nie jest w stanie wszystkiego oddać i zawrzeć. Moim zdaniem można go traktować tylko i wyłącznie jako dopełnienie.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

gettingout  

User



Do³±czy³: 10 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-04-05, 16:32   

Właśnie ;]
generalnie nie powinno się oglądać filmu bez przeczytania książki jeśli na jej podstawie film został zrobiony. Film w takim wypadku może istnieć tylko jako rozwinięcie historii spisanej na papierze.
Nie da się bowiem idealnie oddać niektórych scen czy choćby przemyśleń głównej bohaterki która przecież jest w książce narratorem i z której pesprektywy poznajemy świat Panem i igrzyska.
Uważam że książka i tak została zekranizowana z olbrzymim sukcesem,
i nie mówię tu o tym finansowym, chociaż jak widać ten też mały nie będzie ;]]

:hyhy:
 

Febra  

User



Do³±czy³a: 12 Gru 2011

   

Wys³any: 2012-04-07, 18:13   

Ja też uważam, że to udana ekranizacja. £atwo było przesadzić i zrobić z tego kolejny przeefektowany film bez fabuły, dlatego brawa dla scenarzystów. Wybrali te najważniejsze wątki i sprytnie po lawirowali fabułą tak aby wszystko było jasne. Sam film jest bardzo emocjonujący i zmusza do myślenia.
 

C-47  

Pogromca postów



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 33

Do³±czy³: 13 Wrz 2011

Sk±d: Wroclaw

   

Wys³any: 2012-04-08, 01:41   

Filmu nie miałem jak narazie obejrzeć,ale po obejrzeniu zwiastuna coraz bardziej mnie kusi do ściągnięcia go I obejrzenia
_________________
Najpierw zapoznaj siÄ™ z regulaminem forum piszÄ…c do mnie
 

karia22

User


Do³±czy³: 21 Gru 2012

   

Wys³any: 2012-12-21, 15:16   

widzialam ten film i polecam warto!
 

mat1313

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 28 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-12-22, 09:13   

Różne opinie czytałem i się chciałem zapytać czy warto poświecić dwie godziny jeśli się książki nie zna, czy OMG JAKI SUPER FILM!!!!!!!!!1!!!!!1!!!!!!!11!oneone wypisują tylko gimbusy, które się byle gównem jarają (tak jak np. gniotem jaki jest sala samobójców)?
 

¦piÄ…cy  

Wymiatacz

wieczny śpioch



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 34

Do³±czy³: 24 Sty 2012

Sk±d: wawa

   

Wys³any: 2013-09-17, 10:41   

mat1313 - Igrzyska są po prostu dobrym filmem. Trochę też brutalnym w pomyśle i wykonaniu, ale emocje nie biorą się z niczego. :P Teraz jak jeszcze politycy Panem, będą się chcieli pozbyć Katniss. to zrobi się jeszcze hmm mroczniej? Przynajmniej takie jest wrażenie po zapowiedzi.
 

WhosThere  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 28

Do³±czy³: 18 Cze 2013

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2013-09-17, 19:28   

Cytat:

Trochę też brutalnym w pomyśle i wykonaniu


Niby w którym momencie?

Ogółem dobry film, ale tylko i wyłącznie dobry w moim odczuciu.
_________________
Lekcja pozbawiona bólu nie ma znaczenia. To dlatego, że nie można otrzymać czegoś, nie poświęcając niczego w zamian. Jednak jeśli przetrwasz bolesne lekcje i wyciągniesz z nich wnioski, będziesz miał serce mocniejsze niż cokolwiek innego.
 

ConQuien

Stały User



Wiek: 27

Do³±czy³: 01 Wrz 2013

   

Wys³any: 2013-09-18, 16:17   

Czytałem całą trylogię i film mi się absolutnie nie podobał. Nie czułem klimatu zagrożenia, wiele fragmentów strasznie się dłużyło, a na dodatek ugrzecznili go tak bardzo, że to aż boli.
_________________
Jeśli mam wybierać pomiędzy złem a złem, wolę nie wybierać wcale.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com