Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2013-09-19, 06:46   

Czytałam, na długo przed filmem. Trylogia mi się podobała. Zwłaszcza 1 część. Film to totalna klapa. Przynajmniej dla mnie.
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Truskawka1  

User



ImiÄ™: Lena

Do³±czy³a: 28 Sie 2012

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2013-09-20, 12:40   

Ja czytalam ksiazke i ogladalam film. I obie wersje mi sie podobaja. Zawsze jest tak, ze po przeczytaniu ksiazki trudno jest obiektywnie ocenic film, bo mamy juz jakies swoje wyobrazenia. Ale wedlug mnie film dal rade. Polecam go :-)
 

Magix  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Kwi 2012

   

Wys³any: 2013-09-23, 15:13   

No to prawda. Wiadomo, że film to tylko skrócona wersja książki. Przedstawia już pewną gotową wizję. Natomiast nie powiem, że zmiany treści książki, które wprowadzili mi się podobały. Bo to było zupełnie inne wyobrażanie, niż to, które miałam podczas czytania książki. Ciekawa jestem jak będzie tym razem. Nastawiam się bardzo pozytywnie. :)
 

LillyMon  

User

gwiazdeczka



Do³±czy³a: 21 Sie 2013

Sk±d: z dali wielkich

   

Wys³any: 2013-09-25, 10:37   

Ależ film jest tak niewyobrażalnie spłycony! Jasne, są ograniczenia czasowe itd., ale po prostu z głębokiej, porywającej książki zrobili dosłownie igrzyska i tyle. Sama rozrywka. Zero pytań, zero rozważań nad tym, co jest słuszne, co nie, bohaterka jest płaska i tylko toczy dookoła sarnimi oczami. Film mnie zasmucił, książka zachwyciła. Nie wiem, czy obejrzę kolejną część.
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2013-09-25, 13:58   

LillyMon napisa³/a:

Ależ film jest tak niewyobrażalnie spłycony! Jasne, są ograniczenia czasowe itd., ale po prostu z głębokiej, porywającej książki zrobili dosłownie igrzyska i tyle. Sama rozrywka. Zero pytań, zero rozważań nad tym, co jest słuszne, co nie, bohaterka jest płaska i tylko toczy dookoła sarnimi oczami. Film mnie zasmucił, książka zachwyciła. Nie wiem, czy obejrzę kolejną część.


Otóż to. W dodatku, jeszcze na siłę ciągnęłam chłopaka na to do kina, ileż mu się nie naopowiadałam. A wyszedł taki sobie filmik dla nastolatków.
Z pewnością na 2 część nie wybiorę się do kina. ¯e tez takie filmy mają 2-gie części, a te naprawdę dobre, nie. Bo się nie opłaca :niepewny:
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

¦piÄ…cy  

Wymiatacz

wieczny śpioch



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 34

Do³±czy³: 24 Sty 2012

Sk±d: wawa

   

Wys³any: 2013-09-27, 12:23   

LillyMon - przecież same igrzyska, rozgrywały się dopiero w drugiej połowie filmu, dlatego jak dla mnie, to filmowcy akurat zrobili dobrą robotę, nie przemieniając fabuły książki w Mortal Combat. :) Tak samo zresztą się szykuje w dwójce. Samego turnieju nawet nie ma w trailerze, jest tylko klimat zbliżającej się rebelii.
 

Liptonka  

User

Like this feeling!



ImiÄ™: Kinga

Do³±czy³a: 08 Wrz 2013

Sk±d: Grudzi±c

   

Wys³any: 2013-09-30, 19:14   

Książka rewelacyjna! Przeczytałam jednym tchem i zabrałam się za film. :) Mimo wszystko jestem fanką książek. ;) Za drugą część się niestety nie zabrałam więc przydadzą się jakieś recenzje czy fajna i czy warto czytać...
_________________
Nie widziałam Cię już od miesiąca.
I nic. Jes­tem może bledsza,
Trochę śpiąca, trochę bar­dziej milcząca,
Lecz wi­dać można żyć bez powietrza.
 

CherryCherry  

Mega wymiatacz

CherryCherry


ImiÄ™: Anka

Do³±czy³a: 20 Wrz 2011

Sk±d: MAZOWSZE

   

Wys³any: 2013-10-01, 11:19   

lola napisa³/a:

LillyMon napisa³/a:

Ależ film jest tak niewyobrażalnie spłycony! Jasne, są ograniczenia czasowe itd., ale po prostu z głębokiej, porywającej książki zrobili dosłownie igrzyska i tyle. Sama rozrywka. Zero pytań, zero rozważań nad tym, co jest słuszne, co nie, bohaterka jest płaska i tylko toczy dookoła sarnimi oczami. Film mnie zasmucił, książka zachwyciła. Nie wiem, czy obejrzę kolejną część.


Otóż to. W dodatku, jeszcze na siłę ciągnęłam chłopaka na to do kina, ileż mu się nie naopowiadałam. A wyszedł taki sobie filmik dla nastolatków.
Z pewnością na 2 część nie wybiorę się do kina. ¯e tez takie filmy mają 2-gie części, a te naprawdę dobre, nie. Bo się nie opłaca :niepewny:



Zgadzam się, ze spłycony, dlatego nie proklamowałbym oglądania filmu ZAMIAST czytania, ale jako ilustrację - mnie się bardzo podobał, a to wcale nie często się zdarza przy ekranizacji ksiażek, które mi się bardzo podobały ;) Też zabrałam chłopaka i on nie miał zastrzeżeń co do filmu, mimo, że nastolatkiem już od ładnych paru lat nie jest :P Nabrał ochoty na przeczytanie książki nawet.

Liptonka jeżeli jesteś fanką ksiażki, to przeczytaj i drugą nie ma siegac po recenjze w tym przypadku...
_________________
Myślę, więc jestem - i zniknął...
 

Liptonka  

User

Like this feeling!



ImiÄ™: Kinga

Do³±czy³a: 08 Wrz 2013

Sk±d: Grudzi±c

   

Wys³any: 2013-10-01, 17:25   

Szkoda, bo liczyłam że ktoś życzliwy opowie w skrócie co się wydarzy w drugiej części :) Widać faktycznie muszę się sama przekonać, na własne oczy. :P
_________________
Nie widziałam Cię już od miesiąca.
I nic. Jes­tem może bledsza,
Trochę śpiąca, trochę bar­dziej milcząca,
Lecz wi­dać można żyć bez powietrza.
 

HappyBoy  

Stały User



Do³±czy³: 29 Lut 2012

Sk±d: wirtual world

   

Wys³any: 2013-10-01, 23:12   

Książki nie czytałem a sam film bardzo mi się podobał, trzymał w napięciu do końca, sam pomysł na fabułę i "świat przyszłości" jak dla mnie w dechę.
_________________
Szanujmy życie jest jedno.
 

Truskawka1  

User



ImiÄ™: Lena

Do³±czy³a: 28 Sie 2012

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2013-10-02, 12:34   

Liptonka napisa³/a:

Szkoda, bo liczyłam że ktoś życzliwy opowie w skrócie co się wydarzy w drugiej części :) Widać faktycznie muszę się sama przekonać, na własne oczy. :P


Nie ma tak latwo... :-) Czytaj, ale powiem Ci , ze warto. A jesli juz naprawde tak bardzo chcesz wiedziec, to zobacz trailer na Fimwebie- poczujesz klimat ksiazki ;)
 

Liptonka  

User

Like this feeling!



ImiÄ™: Kinga

Do³±czy³a: 08 Wrz 2013

Sk±d: Grudzi±c

   

Wys³any: 2013-10-02, 16:43   

Truskawka1 napisa³/a:


Nie ma tak latwo... :-) Czytaj, ale powiem Ci , ze warto. A jesli juz naprawde tak bardzo chcesz wiedziec, to zobacz trailer na Fimwebie- poczujesz klimat ksiazki ;)



Oj no bo ja zawszę lubie poczytać opinie innych czy warto w ogóle zaglądać, czy fajnie się czyta itp. Nie sugeruję się takimi opiniami w 100% ale biorę je zawsze pod uwagę. :) Zresztą, wszyscy chyba tak robią :P Trailer już widziałam, pozytywnie mnie nakręcił :P
_________________
Nie widziałam Cię już od miesiąca.
I nic. Jes­tem może bledsza,
Trochę śpiąca, trochę bar­dziej milcząca,
Lecz wi­dać można żyć bez powietrza.
 

WhosThere  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 28

Do³±czy³: 18 Cze 2013

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2013-10-02, 17:19   

Cytat:

ZresztÄ…, wszyscy chyba tak robiÄ… :P


Nigdy w życiu! Takie opinie to wylęgarnia spoilerów.
_________________
Lekcja pozbawiona bólu nie ma znaczenia. To dlatego, że nie można otrzymać czegoś, nie poświęcając niczego w zamian. Jednak jeśli przetrwasz bolesne lekcje i wyciągniesz z nich wnioski, będziesz miał serce mocniejsze niż cokolwiek innego.
 

Magix  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Kwi 2012

   

Wys³any: 2013-10-11, 11:18   

WhosThere, a ja się nie mogę z Tobą zgodzić bo sama mam podobną taktykę. Oczywiście bardziej sugerują się opinią znajomych - bo mogę przynajmniej jako tako przewidzieć ich gust, natomiast opinie w internecie nie raz nakierowały mnie na dobre filmy i książki:) Jeżeli coś jest warte rozmowy i nagłośnienia to z reguły jest to proces samoistny - ludzie chętnie polecają, coś co im się podoba. ;)
Zresztą własnie w ten sposób dowiedziałam się o Igrzyskach śmierci jeszcze kiedy wychodziła pierwsza część filmu - i dzisiaj mogę sie chyba uznać za fankę. Bo przeczytałam trylogię i czekam na ekranizację drugiej części z niecierpliwością :)
 

Ardat

User



ImiÄ™: Solange

Do³±czy³: 12 Wrz 2013

   

Wys³any: 2013-10-11, 16:44   

Ja najpierw byłam z koleżankami w kinie na "Igrzyskach śmierci". Wszystkie miałyśmy wrażenie, że powinien być ciąg dalszy (nie wiedziałyśmy, że to na podstawie trylogii). :P
A potem dostałam na urodziny trylogię, bo tak się nakręciłam po filmie.

Książki bardzo mi się podobały, lekko się czyta, a i rozważania, decyzje i ich konsekwencje umożliwiały pewne wczucie się w sytuację, utożsamienie. A nie kilka machnięć różdżką i wszystko wraca do normy. ;)

Teraz obawiam się tylko, że druga i trzecia część mnie rozczarują...
W przeciwieństwie do większość wypowiadających się tutaj, wolę najpierw obejrzeć ekranizację, a potem przeczytać książkę.
Mniejsze rozczarowanie wizją reżyserów, tak odbiegającą od moich wyobrażeń.

Niemniej - i tak mam zamiar iść do kina. ;)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com