Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

herger  

Stały User



Wiek: 38

Do³±czy³: 16 Wrz 2010

   

Wys³any: 2010-09-24, 16:32   

To pytanko kiedy informatyk jest uzależniony. Wiadomo że musi wiele godzin spędzić przed monitorem. Dlatego jak poznać granice między uzależnieniem a pracą?
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-09-24, 16:58   

herger napisa³/a:

Wiadomo że musi wiele godzin spędzić przed monitorem. Dlatego jak poznać granice między uzależnieniem a pracą?


Może wtedy gdy nie ma czasu na nic ?
Przecież praca nie musi się wiązać z 24 godzinnym siedzeniem przez monitorem. Oczywiście zależy na jakim stanowisku informatyk pracuje.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

herger  

Stały User



Wiek: 38

Do³±czy³: 16 Wrz 2010

   

Wys³any: 2010-09-24, 20:01   

Tak jeszcze w temacie to firma Blizzard udostępniła za darmo psychologom grę World of Warcraft aby pomagała ludziom uzależnionym. Ciekawe czy sami się nie uzależnia :P
 

nickszalinski

Stały User



Wiek: 29

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2010-10-14, 13:36   

herger napisa³/a:

Tak jeszcze w temacie to firma Blizzard udostępniła za darmo psychologom grę World of Warcraft aby pomagała ludziom uzależnionym. Ciekawe czy sami się nie uzależnia :P



Ooo, idÄ™ na psychologiÄ™.

nie jestem uzależniony, tylko gram całymiOgólnie dniami, rodzice zawsze mają bzika na punkcie uzależnienia komputerowego, grałem se grałem i mówili że jestem uzależniony, wyjechałem, w 2 tygodnie tylko 1 kontakt z komputerem (bodajże obejżenie zdjęć) i nic nie było, nie chciałem wracać do domu, potem wróciłem i znowu grałem i dalej jestem uzależniony, bo podczas raidu nie mogę se nagle wyjść umyć podłogę. Aktualnie żegnam się z prywatnym serwerem i zbieram na wowa, już wywaliłem klienta US i ściągam GB, tlyko wolno się ściąga, po drodze podczas patchowania planuję odwiedzić serwerek i tylko wyczyścić mailboxa, a jedynym uzależnieniem jest... surfbar. No wiadomo, pre-paidy nie ludzie, same na siebie nie zarobią. Zwłaszcza, że chcę cataclysm, to trochę muszę narefferować, jak chcecie refa to pisać na pw.
_________________
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=3088 http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2781 <-- Pyskaty, to do ciebie
 

gosiak  

User



Do³±czy³a: 07 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-03-08, 15:21   

Internet to zdecydowanie mój największy (w zasadzie jedyny) nałóg
 

ChipsMan  

User


Do³±czy³: 08 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-03-08, 18:51   

gosiak napisa³/a:

Internet to zdecydowanie mój największy (w zasadzie jedyny) nałóg



Jot wu, bardzo mi z tym. :niepewny:

Hi-hi, nie ważne. :mrgreen:
 

UglyAndProud  

Stały User



Wiek: 36

Do³±czy³: 07 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-03-09, 16:57   

Æpam net mocno
_________________
Have you ever prayed to the night sky?
 

Hetman1999  

Hiper wymiatacz

I Back From the Dead



Wiek: 31

Do³±czy³: 02 Lis 2010

   

Wys³any: 2011-03-09, 18:12   

Oj ja niestety przez internet zawaliłem duuużo spraw,mówiłem sobie jeszcze 5 minut i zlatywał tak calutki dzień,ale w końcu uwolniłem się od tego.
_________________
"Prwadziwą wolnościa jest nieposiadanie niczego.Byłem bardziej wolny kiedy nie miałem ani centa"
 

sakura

User



ImiÄ™: Monika

Wiek: 33

Do³±czy³: 19 Mar 2011

Sk±d: Polska-wschód

   

Wys³any: 2011-03-22, 18:44   

Jak myślicie: co zrobić, jeśli ktoś jest tak poważnie od neta uzależniony, że nie wychodzi z domu, przestaje chodzić do szkoły i nie spotyka się wcale z przyjaciółmi?
 

Daniel95  

Wymiatacz

Zamotasupłany



ImiÄ™: Daniel

Wiek: 29

Do³±czy³: 12 Lip 2009

   

Wys³any: 2011-03-22, 21:32   

sakura napisa³/a:

Jak myślicie: co zrobić, jeśli ktoś jest tak poważnie od neta uzależniony, że nie wychodzi z domu, przestaje chodzić do szkoły i nie spotyka się wcale z przyjaciółmi?



Pokazać mu co traci.
 

V.  

User



Do³±czy³: 13 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-04-13, 01:11   

nie mogę żyć bez internetu.
bo daje mi on możliwość na pokazanie siebie, najpierw umysłu.
i być może w dalekiej przyszłości wyglądu.

nie potrafię być sobą, kiedy patrzę komuś prosto w oczy.
_________________
私の心、UNLOCK!
 

marmi  

Pogromca postów

kamikadze



Wiek: 41

Do³±czy³: 20 Lip 2009

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2011-04-13, 17:43   

O tak tak bez internetu nie ma życia... czuje się uzależniony...
_________________
Twój uśmiech...to już nie wróci...
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2011-04-15, 14:43   

Gdyby nie to, że zawarłam dość absorbującą znajomość, to przy kompie nie trzymałoby mnie chyba nic poza nudą, którą załatwiać potrafię na wiele sposobów.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Alcatraz  

Hiper wymiatacz

Upadły Anioł


Do³±czy³: 15 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-04-16, 17:59   

Kiedyś byłem bardzo uzależniony od komputera. Od rana do nocy grałem w różne gierki i nawet z neta mało co korzystałem. Teraz tego żałuję. Przeglądam demoty, komixxy, mistrzów, youtube, kilka for internetowych, piszę z ludźmi na gg, a jak mam gdzieś wyjść, to z chęcią wychodzę. Swoją drogą przez internet wiele się nauczyłem.
 

jutro  

Hiper wymiatacz

kryzysowy narzeczony



Wiek: 33

Do³±czy³: 05 Lip 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2011-04-16, 18:08   

Ani od jednego ani od drugiego nie jestem uzależniony, może tylko po części. Zauważyłem, że jedynie to wciąga i czas szybciej leci. Nie mam czegoś takiego, że jak nie usiądę przed komputerem chociaż na 5 minut w ciągu dnia to drżą mi ręce ;p
_________________
żyć dobrze, eliminować problem.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com