Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-03-11, 18:55   

Ja też nie rozumiem, Kill Em' All był zdecydowanie wybitnym albumem. Nie ma w nim nic "dziwnego".
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Grzegorz1996  

Stały User

Republikanin



ImiÄ™: Grzegorz

Wiek: 27

Do³±czy³: 11 Mar 2010

Sk±d: Paw³owice ¦l±skie

   

Wys³any: 2010-03-11, 19:59   

TQIT napisa³/a:

Ja też nie rozumiem, Kill Em' All był zdecydowanie wybitnym albumem. Nie ma w nim nic "dziwnego".



Dobra, nie ma w tym albumie nic dziwnego, ale uważam że debiut Iron Maiden był lepszy od debiutu Metallicy :-)
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-03-11, 20:17   

Grzegorz1996 napisa³/a:

ale uważam że debiut Iron Maiden był lepszy od debiutu Metallicy


Powiem tak - z "Iron Maiden" pochodzi wiele hitów, jak Prowler, Running Free, Phantom Of The Opera, ballada Remember Tommorow czy tytułowy Iron Maiden. Nie widzę tam jednak tego co uwielbiam w IM najbardziej - charakterystycznego wokalu Dickinsona. Muzyka sama w sobie różni się bardzo od tego co prezentował The Number Of The Beast i kolejne albumy. Album jest wspaniały, ale nie tak jak te z Brucem.
Kill Em' All to zupełnie inna bajka - nie widzę tam ani jednego złego kawałka. ¯adnego. Wszystkie są wybitne. Nawet solo Cliffa, które kojarzy mi sie z zapchaną maszynką do włosów.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Grzegorz1996  

Stały User

Republikanin



ImiÄ™: Grzegorz

Wiek: 27

Do³±czy³: 11 Mar 2010

Sk±d: Paw³owice ¦l±skie

   

Wys³any: 2010-03-11, 20:34   

TQIT napisa³/a:

Grzegorz1996 napisa³/a:

ale uważam że debiut Iron Maiden był lepszy od debiutu Metallicy


Powiem tak - z "Iron Maiden" pochodzi wiele hitów, jak Prowler, Running Free, Phantom Of The Opera, ballada Remember Tommorow czy tytułowy Iron Maiden. Nie widzę tam jednak tego co uwielbiam w IM najbardziej - charakterystycznego wokalu Dickinsona. Muzyka sama w sobie różni się bardzo od tego co prezentował The Number Of The Beast i kolejne albumy. Album jest wspaniały, ale nie tak jak te z Brucem.
Kill Em' All to zupełnie inna bajka - nie widzę tam ani jednego złego kawałka. ¯adnego. Wszystkie są wybitne. Nawet solo Cliffa, które kojarzy mi sie z zapchaną maszynką do włosów.



Wyraźnie widać, że jesteś fanem Dickinsona ;) (awatar) Mi to obojętne czy w Ironach śpiewał Di Anno czy Bailey czy Dickinson (no chociaż płyty z Bailey'em nie należą do najlepszych). Dla mnie liczy się ich muzyka. Debiut ma wiele hitów - cały album jest jednym wielkim hitem (najsłabsze jest według mnie Charlotte The Harlot), cenię go za jego dynamiczne brzmienie, zespół się na tym albumie rozszalał. Tak - to prawda że muzyka się różni. Muzyka za czasów Di Anno była bardziej punkowa, bardziej dynamiczna, szybsza. Natomiast gdy Dicki przyszedł do zespołu, muzyka zmieniła się. Była bardziej rozbudowana, skomplikowana, lepsze solówki, riffy itp. Już nie było A¯ takiej dynamiczności w utworach (chociaż są wyjątki) jak to były na płytach Iron Maiden i Killers. Chociaż moje ulubione riffy, solówki, intra i utwory Ironów pochodzą za czasów Dickinsona (np. intro do Wasted Years - poezja z użyciem syntezatorów gitarowych, albo riff z The Trooper, taki "waleczny", i tak dalej...). Co do Kill 'Em All - Nie mówię, że ten album jest zły. Ale ma baardzo daleko do swojego następcy (Ride The Lightning), przynajmniej ja tak uważam. Muzyka na Kill 'Em All jest bardzo "brudna", "zadziorna" jak na Thrash Metal przystało. Ale Ride The Lightning podoba mi się dużo bardziej. Z Kill 'Em All lubię Hit The Lights, The Four Horseman, Motorbreath, Jump In The Fire, Whiplash i Seek & Destroy. Reszta płyty mi nie za bardzo podchodzi.
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2010-03-11, 20:41   

W awatarze TQITa jest basista Harris :)

W IM lubię melodie i świetną sekcję rytmiczną. Kawał dobrego gitarowego rzemiosła.
 

Grzegorz1996  

Stały User

Republikanin



ImiÄ™: Grzegorz

Wiek: 27

Do³±czy³: 11 Mar 2010

Sk±d: Paw³owice ¦l±skie

   

Wys³any: 2010-03-11, 20:45   

stubarwny napisa³/a:

W awatarze TQITa jest basista Harris :)

W IM lubię melodie i świetną sekcję rytmiczną. Kawał dobrego gitarowego rzemiosła.



Poznałbym przecież Harrisa... Poza tym Iron Maiden jak już wspominałem ma genialne riffy i solówki ;)
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-03-11, 20:57   

Grzegorz1996 napisa³/a:

Dla mnie liczy siÄ™ ich muzyka


Muzyka - wokal, nawet już nie słowa i ich sens, ale sam wokal, to też część muzyki.

Grzegorz1996 napisa³/a:

Już nie było A¯ takiej dynamiczności w utworach (chociaż są wyjątki) jak to były na płytach Iron Maiden i Killers.


Nie tylko dynamika siÄ™ liczy.

stubarwny napisa³/a:

W IM lubię melodie i świetną sekcję rytmiczną. Kawał dobrego gitarowego rzemiosła.


Właściwie w IM wszystko jest dobre - wokal, teksty, riffy, solówki, bas, perkusja, całe kompozycje.

Grzegorz1996 napisa³/a:

Poznałbym przecież Harrisa...


Bo to jest Harris ;) O ile mnie pamięć nie myli końcówka Aces High albo Run To The Hills konkretnie ;)
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-03-11, 22:09   

Hmm, przyznajÄ™, mnie Ironi nie ruszyli nigdy za bardzo, ale Kill'em all to inna liga i to absolutnie wybitna.
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-03-25, 16:20   

Cytat:

Kill Em' All to zupełnie inna bajka - nie widzę tam ani jednego złego kawałka. ¯adnego.



a widzisz jakieś złe na Iron Maiden? ja nie widzę żadnego złego kawałka w całej dyskografii IM i Metallicy (nie mówię o piwnica inc itp)

Cytat:


ie widzÄ™ tam jednak tego co uwielbiam w IM najbardziej - charakterystycznego wokalu Dickinsona.



Di'Anno też jest wyje*****, nie to co Blaze
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-03-25, 16:25   

Frozy napisa³/a:

a widzisz jakieś złe na Iron Maiden?


Złe - może i nie. Ale płyty takie jak The X Factor czy Virtual XI są ogólnie dużo słabsze od poprzedników.

Frozy napisa³/a:

ja nie widzę żadnego złego kawałka w całej dyskografii IM i Metallicy (nie mówię o piwnica inc itp)


Cała dyskografia, ale "oprócz"? Nie wyklucza to się? Ja nie widzę złych kawałków do 1991, potem nie widzę z kolei wiele co by mi się podobało. Od biedy Death Magnetic, to było nawet nawet, ale rozciągłość "The Day That Never Comes" jest zabójcza.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-03-25, 16:33   

Cytat:

The X Factor czy Virtual XI



ja tam ich w ogóle nie uznaję za twórczość IM ^^

i nieem co ty chcesz od TDTNC

niby load i reload słabsze niż reszta, ale na pewno nie złe
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-03-25, 16:36   

Cytat:

i nieem co ty chcesz od TDTNC


Nie licząc progressive rocka nie toleruję kawałków które mają dłużej niż 4-5 minut, tym bardziej jeśli są rozciągnięte na siłę.

Frozy napisa³/a:

niby load i reload słabsze niż reszta, ale na pewno nie złe


Złe - może i nie. Nie podobają mi się.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-03-25, 16:43   

nie mów, że Ci się Brighter Than a Thousand Suns nie podoba ^^

właśnie im dłuższy tym lepszy (chyba, że wychodzi poza granicę 10 minut)

[ Dodano: 2010-03-25, 16:44 ]
i najlepiej do tego jeszcze 5 minutowe ultratrudne solo ^^
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-03-25, 16:51   

Cytat:

i najlepiej do tego jeszcze 5 minutowe ultratrudne solo ^^


Ultratrudne wyznacznikiem jakości? Feeling chyba "trochę" ważniejszy jest? Osobiście wolę takie solówki jak "November Rain", "Stairway to Heaven", "Smoke on the Water" od wybitnych technicznie (te też są wybitne technicznie, na swój sposób).

[ Dodano: 2010-03-25, 16:53 ]

Frozy napisa³/a:

nie mów, że Ci się Brighter Than a Thousand Suns nie podoba ^^


Podoba się, podoba. To przynajmniej nie jest "rozciągnięte na siłę". Rime Of The Ancient Mariner jest cudowne, mimo długości. Ale długość choćby "Aces High" jest idealna.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-03-25, 17:10   

Feeling chyba "trochę" ważniejszy jest?

[ Dodano: 2010-03-25, 17:12 ]

Cytat:

Feeling chyba "trochę" ważniejszy jest?



ważniejszy, ale lepiej jak jest technicznie i zaje****** niż po prostu zaje*****
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com