Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Aga37  

Stały User

¯yj z całych sił



ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 30

Do³±czy³a: 07 Cze 2009

Sk±d: GdzieDziêcielinaPa³a

   

Wys³any: 2009-08-07, 16:50   

Panic napisa³/a:

JPII po prostu stał się modny. Ludzie go nie znali, nic nie zmienil w ich życiu, a jednak czczą go już nie jak swiętego, ale jak jakiegoś bożka.

a to przykre, bo człowiek rzeczywiście wspaniały...



Ale nadal są ludzie dla których JPII był ważny i ciągle pozostaje obecny...
To, że zostanie świętym prędzej czy później chyba nie ulega wątpliwości, ale mnie też drażni to, jak media (i nie tylko) potrafią wykorzystać każdą okazję do zgarnięcia forsy i nie mają przy tym żadnych skrupułów nawet jeżeli chodzi o osobę tak powszechnie poważaną jaką niewątpliwie jest JPII...
_________________
Pewnie, że Cię kocham! :> ;)
 

agusiek  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 07 Lip 2009

Sk±d: Rzeszów

   

Wys³any: 2009-08-07, 17:32   

TQIT napisał/a :

Cytat:

Co zmieni jakiś mało ważny papier na którym będzie napisane że Jan Paweł II jest świętym?


No więc co Ci przeszkadza ten papier ?
Moim zdaniem JPII jak najbardziej na to zasłużył .
_________________
" Cza­sem człowiek sądzi, że uj­rzał już dno stud­ni ludzkiej głupo­ty, ale spo­tyka ko­goś, dzięki ko­mu do­wiaduje się, że ta stud­nia nie ma jed­nak dna. "
 

betka  

User



Do³±czy³a: 29 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-09-23, 11:08   

www.czuwamy.org.pl piękna strona o Papieżu Janie Pawle II.
Można poczytać Jego wypowiedzi i czynnie wziąć udział w przygotowaniach
do dnia Papieskiego. Oby było więcej takich konkursów, gdzie dzieci i młodzież mogą
brać udział...Dzięki temu podtrzymujemy pamięć o WIELKIM Papieżu z Polski...¯eby ta
pamięć nigdy w nas nie zgasła...
Jak to dobrze że są dni w roku kiedy o ukochanym Ojcu ¦więtym mówi się więcej...
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-09-23, 16:16   

betka napisa³/a:

Dzięki temu podtrzymujemy pamięć o WIELKIM Papieżu z Polski...


JEDYNYM
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-09-23, 20:04   

Cytat:

Dzięki temu podtrzymujemy pamięć o WIELKIM Papieżu z Polski...¯eby ta
pamięć nigdy w nas nie zgasła...



Jak dla kogo wielkim...dużo chętniej przypominałbym sobie o Piłsudskim... mimo to nie mam nic przeciwko kanonizacji wielkiego papy. Ostatecznie to kogo kanonizuje KRK to jego prywatna sprawa.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-09-23, 22:05   

betka napisa³/a:

JEDYNYM


betce raczej chodziło o to, że jest to po prostu wielki papież :-)
Tak w ogóle to temat jest: kanonizacja JP2. A co z beatyfikacją :?:
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Spencer42

User


Do³±czy³: 17 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-09-25, 11:53   

Słuchajcie według mnie Jan Paweł II powinien zostać kanonizowany w taki zwykły sposób jak wielu innych świętych ponieważ na to zasłużył, robił rzeczy których inni Papieże nigdy by nawet nie pomyśleli. Był to człowiek który umiał słuchać i pomagać ludziom, pojednywał sobie młodych i tych starszych ludzi na całym świecie co niestety aktualny Papież Benedykt XVI nie potrafi. Nie siedział tylko w Watykanie i podpisywał papierki lecz jeździł po całym świecie aby wspomagać ludzi w wierze. Nie bał się dotykać ludzi chorych ani tych inaczej pokrzywdzonych przez los, Jan Paweł II kochał każdego bez żadnych wyjątków . Był to wielki człowiek który naprawdę zasługuje na to aby zostać świętym, wiem co prawda że to tylko papier, lecz to zawsze coś co może pomóc jeszcze bardziej zapamiętać tego niezwykłego człowieka na zawsze.

Pozdrawiam
_________________
Twójtwór- Portal gdzie znajdziesz streszczenia, wiersze, kawały, opowiadania, recenzje i prace domowe www.twojtwor.pl
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-09-25, 13:48   

Spencer42 napisa³/a:

Był to wielki człowiek który naprawdę zasługuje na to aby zostać świętym


Zasługuje.
Ale:

Spencer42 napisa³/a:

powinien zostać kanonizowany w taki zwykły sposób jak wielu innych świętych


Tyle w temacie.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

enchantment  

VIP

osobliwy wypadek



ImiÄ™: Jakub

Do³±czy³: 28 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-09-25, 14:21   

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

Jak dla kogo wielkim...


Nie wiem co masz zamiar przez to przekazać. Był bezkompromisowo 'wielkim' i wielce dobrym człowiekiem.

Tak, powinien zostać kanonizowany.
_________________
"Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda." - Albert Einstein
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-09-25, 14:50   

Spencer42 napisa³/a:

. Był to człowiek który umiał słuchać i pomagać ludziom, pojednywał sobie młodych i tych starszych ludzi na całym świecie co niestety aktualny Papież Benedykt XVI nie potrafi.


A w ogóle orientujesz się w jego pontyfikacie, czy tylko wiesz, że jest :?:

Spencer42 napisa³/a:

ie siedział tylko w Watykanie i podpisywał papierki lecz jeździł po całym świecie aby wspomagać ludzi w wierze.


No oczywiście to, że Benedykt XVI jest już stary, to nie jest żadne usprawiedliwienie dla jego całkowitego nieruszania się z Watykanu... (jakby ktoś nie wiedział to to ironia jest).
Ja uważam, że powinien zostać kanonizowany jak najbardziej, ale wtedy kiedy ludzie zauważą błędy w jego pontyfikacie i przestaną go dosłownie ubóstwiać.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-09-25, 16:38   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Ja uważam, że powinien zostać kanonizowany jak najbardziej, ale wtedy kiedy ludzie zauważą błędy w jego pontyfikacie i przestaną go dosłownie ubóstwiać.


Czyli jeszcze trochę minie, patrząc choćby na te dwie wypoeidzi parę postów wyżej:

betka napisa³/a:

Można poczytać Jego wypowiedzi i czynnie wziąć udział w przygotowaniach
do dnia Papieskiego. Oby było więcej takich konkursów, gdzie dzieci i młodzież mogą
brać udział...Dzięki temu podtrzymujemy pamięć o WIELKIM Papieżu z Polski...¯eby ta
pamięć nigdy w nas nie zgasła...
Jak to dobrze że są dni w roku kiedy o ukochanym Ojcu ¦więtym mówi się więcej...


Spencer42 napisa³/a:

Słuchajcie według mnie Jan Paweł II powinien zostać kanonizowany w taki zwykły sposób jak wielu innych świętych ponieważ na to zasłużył, robił rzeczy których inni Papieże nigdy by nawet nie pomyśleli. Był to człowiek który umiał słuchać i pomagać ludziom, pojednywał sobie młodych i tych starszych ludzi na całym świecie co niestety aktualny Papież Benedykt XVI nie potrafi. Nie siedział tylko w Watykanie i podpisywał papierki lecz jeździł po całym świecie aby wspomagać ludzi w wierze. Nie bał się dotykać ludzi chorych ani tych inaczej pokrzywdzonych przez los, Jan Paweł II kochał każdego bez żadnych wyjątków . Był to wielki człowiek który naprawdę zasługuje na to aby zostać świętym, wiem co prawda że to tylko papier, lecz to zawsze coś co może pomóc jeszcze bardziej zapamiętać tego niezwykłego człowieka na zawsze.


A błędy były.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-09-25, 22:52   

Cytat:

Nie wiem co masz zamiar przez to przekazać. Był bezkompromisowo 'wielkim' i wielce dobrym człowiekiem.



Dobrzy ludzie nie są dla mnie wielkimi ludźmi. Mi ów człek w niczym nie pomógł nie zaobserwowałem też żadnych działań z jego strony, za które miałbym go uznać wielkim. Wielki to był Napoleon i Kazimierz Wielki, był wielki. On tylko gadał i pisał książki do niczego bezpośrednio się nie przyczyniając. Bezkompromisowo dobrzy ludzie to ludzie, którzy potrafią tylko gadać i pisać. Potrafił prowokować nastroje polityczne i religijne swoimi malowniczymi wystąpieniami, ale to nie on spowodował upadek komunizmu. Był tylko bodźcem nie przywódcą.

Ale jak już powiedziałem nie interesuje mnie kogo KRK kanonizuje albo beatyfikuje, a tym bardziej uznaje za wielkim, może to być ktokolwiek, dla mnie nie ma to najmniejszego znaczenia.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

rulka

User


Do³±czy³: 23 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-09-25, 23:22   

A co Wam to da, że zrobią go świętym ?. Co on dla Was zrobił?.
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-09-26, 07:14   

rulka, poczytaj o obalaniu komunizmu. Gdyby nie Jego osoba, dzisiaj byś mogła mieć Internet na kartki i czarne Wołgi na ulicach.
 

motyl14  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 30 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-09-26, 12:26   

Karol Wojtyła teraz były papierz Jan Paweł II Był polakiem dla całego świata był towilki cód jak został wybrany na papierza dokonał wiele cudów w sensie wiele osób nawróciło się ja myśle że Karol Wojtyła powinnien zostać świętym i to bez żadnego zastanowienia dlamnie On zawsze był jest i będzie świętym:)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com