Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-04-19, 12:23   Kanonizacja Jana PawÅ‚a II

Mam do Was takie pytanie. Co sądzicie o kanonizacja Jana Pawła II?
Wiele osób twierdz że Benedykt XVI powinien był go ogłosić świętym od razu, bez długich przygotowań oraz formalności. Dla mnie to wielka głupota. Dlaczego? Co zmieni jakiś mało ważny papier na którym będzie napisane że Jan Paweł II jest świętym? Czy będzie osobą ważniejszą niż jest teraz?
Przypomnę co działo się kilkaset lat temu gdy najważniejszy był "głos ludu". Gdyby zebrała się większa grupa ludzi mogliby pierwszego lepszego pijaka który umarł śmiercią normalną ogłosił świętym.
Krew mnie zalewa gdy słyszę polityków którzy nagle się nawrócili i mówią żeby Jan Paweł II już był kanonizowany. Jest to tylko nędzny chwyt na nowych wyborców, kótrzy dają sie na to złapać. Dla mnie to jest świętokradztwo, gdyż nie ma to podłoża w wierze, ale w ambicji.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-19, 12:38   

TQIT, ja wcale nie chcę ujmować świętości JPII, ale jak on zmienił twoje życie? Umarł gdy miałeś 10 lat. Czy świadomie słuchałeś jego słów?

Poza tym Ludzie zrobili z niego swojego bożka, są tacy, którzy modlą się do niego częściej niż do Boga. Myślę, że tego chciał uniknąć Watykan.

I proszę mnie nie posądzać o to, że, no nie wiem, nie uważam JPII za świętego, albo coś, bo tak nie jest.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-04-19, 12:41   

Panic napisa³/a:

TQIT, ja wcale nie chcę ujmować świętości JPII, ale jak on zmienił twoje życie? Umarł gdy miałeś 10 lat. Czy świadomie słuchałeś jego słów?


To że ktoś nie żyje nie ujmuje wartości jego nauk. Jerzy Popiełuszko zmarł zanim jeszcze się urodziłem, to znaczy że nie mogę słuchać jego świadomie? Tak samo z większością świętych i błogosławionych.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-19, 12:47   

ale jak zmienił twoje życie? tzn. jeśli JPII nie zostałby papieżem, to czy żyłbyś inaczej?

ale tak, żył Popiełuszko, ale żyło również kilka setek (tysięcy?) innych świętych, więc dlaczego akurat JPII?
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-04-19, 12:54   

Panic napisa³/a:

ale tak, żył Popiełuszko, ale żyło również kilka setek (tysięcy?) innych świętych, więc dlaczego akurat JPII?


I dlatego właśnie uważam, ze kanonizacja "od razu" jest głupia i bezpodstawna
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-19, 12:56   

KurczÄ™...
Przepraszam Cię, źle zrozumiałam Twoje słowa. Oczywiście się z Tobą zgadzam.

wielkie sorry za ten atak :oops:
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-04-19, 13:03   

Panic napisa³/a:

KurczÄ™...
Przepraszam Cię, źle zrozumiałam Twoje słowa. Oczywiście się z Tobą zgadzam.

wielkie sorry za ten atak :oops:


Najważniejsze to umieć argumentować swoje zdanie, a ty to robisz.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-19, 13:05   

ksiądz nas tego uczy :) bronienia swojego zdania :P ale, że złapałam tylko fragment
"Benedykt XVI powinien był go ogłosić świętym od razu" to wyszło, co wyszło :P
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-04-19, 14:50   

TQIT napisa³/a:

Wiele osób twierdz że Benedykt XVI powinien był go ogłosić świętym od razu, bez długich przygotowań oraz formalności.


Ja przez pare godzin byłem zdecydowanie przeciwny kanonizacji JPII, gdyż wiele osób chce kanonizacji, bo wyniknie z tego zaś, ze Polska jest super, że mamy świetego itp itd (wiecie chyba o co mi chodzi), a mało ludzi chce, aby był świętym, bo jego nauka do nich przemówiła. Potem tylko się pomodliłem (to ok 2 kwietnia było) i powiedziałem: Ojcze ¦więty, Ty wiesz lepiej kiedy być kanonizowanym :-)
Zwłaszcza, że jak słusznie stwierdził TQIT

Cytat:

Co zmieni jakiś mało ważny papier na którym będzie napisane że Jan Paweł II jest świętym?


Tzn ona zmieni tylko to, że JPII będzie można czcić w całym Kościele Powszechnym, ale to nie zmienia faktu, że kanonizacja jest tylko stwierdzeniem, że dana osoba jest w Królestwie i oręduje za nami, a o tym wielu ludzi już wie.

TQIT napisa³/a:

Przypomnę co działo się kilkaset lat temu gdy najważniejszy był "głos ludu". Gdyby zebrała się większa grupa ludzi mogliby pierwszego lepszego pijaka który umarł śmiercią normalną ogłosił świętym.


Vox populi, vox Dei to dosyć stara zasada, a wzięło się to stąd, że wierzono, jak się zbierała duża grupa chrześcijan, że przez ich decyzje przemawia Duch ¦więty. (Moje przemyślenie populus= Kościoł, a nie lud w sensie doslownym) Dziś ta zasada powinna brzmieć raczej "vox populi credentis, vox Dei" (głos ludu wierzącego, głos Boga), a czemu to chyba każdy zgadnie...

TQIT napisa³/a:

Jest to tylko nędzny chwyt na nowych wyborców, kótrzy dają sie na to złapać. Dla mnie to jest świętokradztwo, gdyż nie ma to podłoża w wierze, ale w ambicji.


Podpisuję się pod tym 4 kończynami :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-19, 15:03   

watro dodać, że nie tylko politycy na nim korzystają, ale i sprzedawcy
nomalnie nie mogę znieść, jak ludzie na nim zarabiają, od drobnych pamiątek z wizerunkiem JP2, do przedmiotów, które rzekomo należały do niego :kwasny:
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-04-19, 18:10   

Panic napisa³/a:

od drobnych pamiątek z wizerunkiem JP2, do przedmiotów, które rzekomo należały do niego


i rzeczy z jego wizerunkiem, które nijak do papieża nie pasują np. otwieracz do piwa...
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

ladyBlack  

Hiper wymiatacz

niespokojna dusza



Wiek: 32

Do³±czy³a: 27 Mar 2009

Sk±d: kraina szczê¶cia

   

Wys³any: 2009-04-19, 18:24   

Jan Paweł II był wielkim człowiekiem.
Powinien zostać kanonizowany, ale w trybie normalnym, jak wszyscy inni święci.
_________________
¯yjesz wystarczająco długo by usłyszeć głos broni,
Wystarczająco długo by odnaleźć siebie krzyczącego każdej nocy,
Wystarczająco długo by zobaczyć jak przyjaciele cię zdradzają...
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-19, 20:30   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

np. otwieracz do piwa...



tego to się nawet ja nie spodziewałam :PP
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-04-19, 20:40   

Panic napisa³/a:

do przedmiotów, które rzekomo należały do niego :kwasny:


To ja opowiem taką krótką historię na temat relikwii świętych. W średniowieczu kilkuset ludzi szczyciło sie posiadaniem korony cierniowej. :mrgreen:

Mnie to strasznie denerwuje gdy wszyscy mówią o wielkiej świętości Jana Pawła II, choć sami nic z tego nie korzystają. Jan Paweł II szanował inne religie, a jak katolicy to wykorszytują? Tyle głosił dobra, a nic z tego nie ma.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-19, 20:50   

JPII po prostu stał się modny. Ludzie go nie znali, nic nie zmienil w ich życiu, a jednak czczą go już nie jak swiętego, ale jak jakiegoś bożka.

a to przykre, bo człowiek rzeczywiście wspaniały...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com