Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Sagad  

Hiper wymiatacz

Pacyfista



Wiek: 34

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2008-11-09, 13:23   Kawa

Co sądzicie na temat uzależnienia od kawy?
Znacie jakąś osobę która jest uzależniona od kawy?
_________________
¯yjemy w czasach gdy kurewstwo wzbudza zachwyt, a cnota śmieszność
Gigmu - Darmowe Ogłoszenia Online
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-11-09, 13:24   

To bardzo fajne uzależnienie... Myśle że niby to narkotyk (kofeina) ale jednak ogólno dostępna....
no i uspokaja...
Znam, siebie
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

malinkaa  

Pogromca postów


Wiek: 37

Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2008

Sk±d: to pytanie ?

   

Wys³any: 2008-11-09, 13:28   

Mnie na szczęście ten problem nie dotyczy. Praktycznie w ogóle nie pije kawy, bo nie mogę. Raz zrobiłam sobie po południu, normalną, z jednej łyżeczki, to później myślałam, że umrę na zawał, tak mi serce kołatało:(. Znam kilka osób które mają podobnie, Albo jednego dnia byłam na osiemnastce, nie spałam całą noc, a rano o 10 miałam rysunek. No i oczywiście musiałam wypić kawę. Potem tak mi sie ręka trzęsła, że nic nie mogłam narysować.
 

Sagad  

Hiper wymiatacz

Pacyfista



Wiek: 34

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2008-11-09, 13:36   

Justencja napisa³/a:

Myśle że niby to narkotyk (kofeina) ale jednak ogólno dostępna....



Dokładnie to z kofeiny da się wyprodukować narkotyki tzw. speedy. Chociaż można też wypić zwiększoną ilość kawy ale to grozi zawałem ponieważ przedawkowanie kawy powoduje nierówną pracę serca.

Eliara. napisa³/a:

Raz zrobiłam sobie po południu, normalną, z jednej łyżeczki, to później myślałam, że umrę na zawał, tak mi serce kołatało



Jeżeli tak Twój organizm reaguje na tak małe ilości kofeiny to powinnaś skontaktować się w tej sprawie z lekarzem. Możliwe jest że masz problemy z sercem.
_________________
¯yjemy w czasach gdy kurewstwo wzbudza zachwyt, a cnota śmieszność
Gigmu - Darmowe Ogłoszenia Online
 

L.  

Pogromca postów

ultradoskonała



Wiek: 31

Do³±czy³a: 24 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-11-09, 14:06   

Nie pijam kawy, ale przeczytałam ostatnio niesamowity artykuł na temat jej i jej działania. W "Wiedzy i życiu" z 11 listopada br.
"Picie kawy nie zwiększa też bynajmniej niebezpieczeństwa ataku serca. Wręcz przeciwnie- niedawne badania na grupie 27 000 kobiet, które obserwowano przez 15 lat, wykazały, że te z nich, które piły od jednej do trzech kaw dziennie 24% rzadziej chorowały na serce."
"(...) Sportowcom pomaga się ona zregenerować po ciężkim wysiłku, a także zmniejsza groźbę cukrzycy, alzheimera i choroby Parkinsona."

Ale bądź co bądź, zawiera ona kofeinę, od której można się uzależnić. Sagad, napisałeś: "Dokładnie to z kofeiny da się wyprodukować narkotyki tzw. speedy." No i niestety muszę zapytać, skąd ty to wziąłeś? Z kofeiny nie da się wyprodukować innych narkotyków. Chyba pomyliłeś z kodeiną.
_________________
Dreaming of screaming
Someone kick me out of my mind
I hate these thoughts I can`t deny


A thousand lies have made me colder
 

miczka  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Monika

Wiek: 33

Do³±czy³a: 23 Pa¼ 2008

Sk±d: Gi¿ycko (okolice)

   

Wys³any: 2008-11-09, 14:07   

Uwielbiam kawe, Dużo jej piję, ale biore do tego magnez wiec nie jest źle.
 

Daniello  

Stały User

Boss



ImiÄ™: Daniel

Wiek: 33

Do³±czy³: 02 Lis 2008

Sk±d: Elbl±g

   

Wys³any: 2008-11-09, 14:08   

Fu kawa jest ohydna chyba,że jakieś kapuczino :-P
 

Sagad  

Hiper wymiatacz

Pacyfista



Wiek: 34

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2008-11-09, 14:17   

L. napisa³/a:

Chyba pomyliłeś z kodeiną.



Z książki lekarskiej. Hmmm może faktycznie się machnąłem z literkami.

Daniello napisa³/a:

że jakieś kapuczino



Sama chemia, śladowe ilości kawy, słodziki, zagęszczacze, środki przeciw zbrylające, ekstrakty smakowe etc. To już lepiej sobie do kawy sok wlać.
_________________
¯yjemy w czasach gdy kurewstwo wzbudza zachwyt, a cnota śmieszność
Gigmu - Darmowe Ogłoszenia Online
 

L.  

Pogromca postów

ultradoskonała



Wiek: 31

Do³±czy³a: 24 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-11-09, 14:18   

Sagad napisa³/a:

To już lepiej sobie do kawy sok wlać.


Dokładnie. Jeśli już mówimy o kawie, to o prawdziwej, a nie o jakiejś Nescafe, która z prawdziwą kawą dzieli tylko ogólną nazwę.
_________________
Dreaming of screaming
Someone kick me out of my mind
I hate these thoughts I can`t deny


A thousand lies have made me colder
 

Sagad  

Hiper wymiatacz

Pacyfista



Wiek: 34

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2008-11-09, 14:25   

L. napisa³/a:

Dokładnie. Jeśli już mówimy o kawie, to o prawdziwej, a nie o jakiejś Nescafe, która z prawdziwą kawą dzieli tylko ogólną nazwę.



Prawda. Ja ogólnie interesuje się wszystkim. Kiedyś wyczytałem że kawa już zmielona posiada bodaj dwadzieścia składników szkodliwych dla zdrowia. Co potwierdziła siostra mojej znajomej, która pracuje w żywieniu. Badali kiedyś na zajęciach kawę już przemieloną w fabryce. Złapała się za głowę bo połowy konserwantów czy środków wzbogacających smak nie wypisali na opakowaniu. Dlatego cała rodzina w tej chwili kupuje kawę nie zmieloną (ziarenka) i mielimy ją w domu w młynku bo mamy chociaż pewność że nie ma tam nic aż tak nie zdrowego. Fakt wychodzi drożej bo trzeba taką kawę kupować w specjalistycznych butikach ale na zdrowiu lepiej nie oszczędzać.
_________________
¯yjemy w czasach gdy kurewstwo wzbudza zachwyt, a cnota śmieszność
Gigmu - Darmowe Ogłoszenia Online
 

miczka  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Monika

Wiek: 33

Do³±czy³a: 23 Pa¼ 2008

Sk±d: Gi¿ycko (okolice)

   

Wys³any: 2008-11-09, 14:26   

zdrowie najważniejsze
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-11-09, 14:32   

Kawe uwielbiam, rano szczególnie pijam.
Jak już to Maxwell House, Niewiem czy to ta prawdziwa czy jakieś szajstwo jak Nescafe...
Mi smakuje i tyle
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

Lena_no  

Pogromca postów

.'mama'.



ImiÄ™: Lena

Wiek: 34

Do³±czy³a: 15 Pa¼ 2008

Sk±d: Norwegia

   

Wys³any: 2008-11-09, 20:27   

no ja po części taką osobą jestem :-P
Nie wyobrażam sobie dnia bez kawy tak jak i dnia bez papierosa ;-)
Potrafie ją wypijać litrami, ale ostatnio trochę przystopowałam, bo przedwczesnie wyniszcze swój organizm :-P
_________________
21.09.2009 11:35 52cm 3625g 
 

L.  

Pogromca postów

ultradoskonała



Wiek: 31

Do³±czy³a: 24 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-11-09, 21:46   

Sagad napisa³/a:

kupuje kawę nie zmieloną (ziarenka) i mielimy ją w domu w młynku bo mamy chociaż pewność że nie ma tam nic aż tak nie zdrowego.


Tak, to fakt, widziałam kiedyś taki program o kawie i to, co napisałeś to prawda. Moja mama także kupuje kawę w ziarenkach, ale wiadomo, nie zawsze się trafia. Trzeba mieć jakiś sprawdzony sklep albo znajomych, którzy mogą ją ściągnąć.
_________________
Dreaming of screaming
Someone kick me out of my mind
I hate these thoughts I can`t deny


A thousand lies have made me colder
 

Dev1l  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-11-10, 09:05   

A ja potrafię żyć bez tego naturalnego narkotyku... Piję, ale to od biedy, rano po kacu gigancie, albo jak jestem tak cholenie wypompowany że się nie da. Tak to - po prostu nie muszę. Kopa mam od rana do wieczora, wiec nie patrzę na nic :).
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com