Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

pablopavo  

Hiper wymiatacz


Wiek: 33

Doczy: 28 Sie 2010

   

Wysany: 2010-09-29, 12:43   Kod Biblii

Spotkałem się z tym zagadnieniem jakiś czas temu, aale całkiem niedawno wpadła mi w ręce książka Michaela Drosnina pt. Kod Biblii. Jest to rodzaj książki dokumentalnej, ale wciąga niczym najlepszy kryminał. Polecam wszystkim. Drosnin wraz z pewnym izraelskim matematykiem odkrył śmierć Icchaka Rabina ( premiera Izraela) zanim ona rzeczywiście nastąpiła ( zamach )! W Biblii jest zapisane wiele innych informacji, m.in. o Einsteinie, Kennedym , Holokauście i wielu, wielu innych wydarzeniach, które wydarzyły się setki lat po spisaniu Biblii. Co o tym myślicie?
 

Krit  

Pogromca postów



Doczy: 23 Maj 2009

Skd: Górny ¦l±sk

   

Wysany: 2010-09-29, 12:52   

Fajne czytadełko. Tylko czytadełko.
_________________
#truestory
 

pablopavo  

Hiper wymiatacz


Wiek: 33

Doczy: 28 Sie 2010

   

Wysany: 2010-09-29, 12:58   

Czytałeś książkę?
_________________
„ (...) w zasadzie najważniejsze jest samo życie. A jak już jest życie, to najważniejsza jest wolność. A potem oddaje się życie za wolność. I już nie wiadomo, co jest najważniejsze.” M. Edelman
 

Krit  

Pogromca postów



Doczy: 23 Maj 2009

Skd: Górny ¦l±sk

   

Wysany: 2010-09-29, 13:47   

Owszem. Czytałem. :-)
_________________
#truestory
 

pablopavo  

Hiper wymiatacz


Wiek: 33

Doczy: 28 Sie 2010

   

Wysany: 2010-09-29, 14:37   

Skoro więc naukowcy ( najwybitniejsi matematycy na świecie ) potwierdzili fakt istnienia kodu Biblii, to jestem ciekawy na jakiej podstawie Ty uważasz, że jest inaczej.
_________________
„ (...) w zasadzie najważniejsze jest samo życie. A jak już jest życie, to najważniejsza jest wolność. A potem oddaje się życie za wolność. I już nie wiadomo, co jest najważniejsze.” M. Edelman
 

wdrlz  

Wymiatacz

WujekDobraRada x)


Wiek: 32

Doczy: 12 Mar 2010

   

Wysany: 2010-09-29, 14:55   

Z ciekawości , w tej książce opisane są obecne dzieje ? ( Przyszłość ? )
 

pablopavo  

Hiper wymiatacz


Wiek: 33

Doczy: 28 Sie 2010

   

Wysany: 2010-09-29, 15:06   

wdrlz napisa/a:

Z ciekawości , w tej książce opisane są obecne dzieje ? ( Przyszłość ? )


Książką, którą napisał Drosnin jest o jego badaniach nad Kodem Biblii. I zostało potwierdzone przez wielu ludzi, że obecność kodu w Piśmie jest faktem. Kto i w jaki sposób znał wydarzenia które wydarzą się wieki później, nie wiadomo.
 

wdrlz  

Wymiatacz

WujekDobraRada x)


Wiek: 32

Doczy: 12 Mar 2010

   

Wysany: 2010-09-29, 15:12   

To nie jest odpowiedź na moje pytanie .
 

pablopavo  

Hiper wymiatacz


Wiek: 33

Doczy: 28 Sie 2010

   

Wysany: 2010-09-29, 15:27   

wdrlz napisa/a:

Z ciekawości , w tej książce opisane są obecne dzieje ? ( Przyszłość ? )


Tak. W przypadku zabójstwa Rabina, Drosnin odkrył to na jakiś czas przed zamachem. Gdy już Rabin zginął i Drosnin wiedział czego szukać okazało się, że w Biblii jest dokładne miejsce, czas a nawet nazwisko zamachowcy.
 

coddy  

Hiper wymiatacz

Gorgorocik



Imię: Kuba

Wiek: 28

Doczy: 16 Gru 2009

   

Wysany: 2010-09-29, 15:44   

Cytat:

Skoro więc naukowcy ( najwybitniejsi matematycy na świecie ) potwierdzili fakt istnienia kodu Biblii, to jestem ciekawy na jakiej podstawie Ty uważasz, że jest inaczej.



Wierzysz w Boga? domyślam się, że tak. Skoro Richard Dawkins, znakomity biolog i zoolog powiedział, że go nie ma, to ciekawe na jakiej podstawie Ty uważasz, że jest inaczej.
_________________
And I’ll stay alive
Just to follow you home
And I will survive
‘Cause you’re my Mississippi Princess
You’re my California Queen
Like the Duchess of Detroit
And every city in between

http://www.lastfm.pl/user/Coddy113
 

pablopavo  

Hiper wymiatacz


Wiek: 33

Doczy: 28 Sie 2010

   

Wysany: 2010-09-29, 15:47   

coddy napisa/a:

Wierzysz w Boga?


Trudne pytanie. Nie wiem sam czy w niego wierzę. Ale to nie ma znaczenia, bo ja nie mówię, że to Bóg umieścił w Biblii kod. Drosnin też tego nie mówi, on jest niewierzący co często podkreśla.
_________________
„ (...) w zasadzie najważniejsze jest samo życie. A jak już jest życie, to najważniejsza jest wolność. A potem oddaje się życie za wolność. I już nie wiadomo, co jest najważniejsze.” M. Edelman
 

coddy  

Hiper wymiatacz

Gorgorocik



Imię: Kuba

Wiek: 28

Doczy: 16 Gru 2009

   

Wysany: 2010-09-29, 15:51   

pablopavo napisa/a:

Trudne pytanie. Nie wiem sam czy w niego wierzę. Ale to nie ma znaczenia, bo ja nie mówię, że to Bóg umieścił w Biblii kod. Drosnin też tego nie mówi



Nie mówie o tym, po prostu zauważ, że nawet jeśli jest ktoś w czymś świetny (tak jak tamci matematycy) to nie znaczy, że od razu nikt nie ma prawa wątpić w ich słowa.
_________________
And I’ll stay alive
Just to follow you home
And I will survive
‘Cause you’re my Mississippi Princess
You’re my California Queen
Like the Duchess of Detroit
And every city in between

http://www.lastfm.pl/user/Coddy113
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Doczy: 28 Lis 2009

   

Wysany: 2010-09-29, 18:07   

Cytat:

Nie mówie o tym, po prostu zauważ, że nawet jeśli jest ktoś w czymś świetny (tak jak tamci matematycy) to nie znaczy, że od razu nikt nie ma prawa wątpić w ich słowa.


Wtrącę się nawet delikatnie, że gdyby nie kwestionować postaw wybitnych naukowców, to nauka nigdy nie poszłaby do przodu i do tej pory biegalibyśmy z maczugami i hodowali kozy (bez obrazy dla hodowców kóz).

Książki nie czytałam, ale zastanawia mnie, czy nie jest to tylko tania sensacja pokroju Kodu Leonardo da Vinci, którą dla większej autentyczności poparto po prostu wyrwanymi z kontekstu opiniami naukowców.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-09-29, 19:45   

Nataniel napisa/a:

Książki nie czytałam, ale zastanawia mnie, czy nie jest to tylko tania sensacja pokroju Kodu Leonardo da Vinci, którą dla większej autentyczności poparto po prostu wyrwanymi z kontekstu opiniami naukowców.


I pojawia się problem- czy to nie jest po prostu wymysł, który poparto rzekomymi dowodami? Wiem z doświadczenia, że informacjami można manipulować.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

pablopavo  

Hiper wymiatacz


Wiek: 33

Doczy: 28 Sie 2010

   

Wysany: 2010-09-29, 19:49   

Nataniel napisa/a:

Książki nie czytałam, ale zastanawia mnie, czy nie jest to tylko tania sensacja pokroju Kodu Leonardo da Vinci, którą dla większej autentyczności poparto po prostu wyrwanymi z kontekstu opiniami naukowców.


Nawet nie ma porównywać Kodu Leonarda do Kodu Biblii. Brown napisał książkę fabularną, a Drosnin dokumentalną. Na każdej prawie stronie dodaje zdjęcia z kart Pisma, podaje konkretne nazwiska i miejsca, z tyłu książki jest mnóstwo wyjaśnień, dopisków itd. Naprawdę polecam przeczytać.
_________________
„ (...) w zasadzie najważniejsze jest samo życie. A jak już jest życie, to najważniejsza jest wolność. A potem oddaje się życie za wolność. I już nie wiadomo, co jest najważniejsze.” M. Edelman
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com