Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-09-29, 16:21   

Kościół przeżywał już parę kryzysów w historii świata, począwszy od arianizmu w V w. poprzez oświecenie, pozytywizm, aż do dzisiaj. I zawsze twierdzono, że teraz to na pewno Kościół upadnie. Co śmieszniejsze mówicie o końcu Kościoła w chwili kiedy jest najliczebniejszą religią na świecie i nic nie wskazuje na zmiany. A to, że jest kryzys to jest bardziej wina Soboru Watykańskiego Drugiego niż antychrześcijańskich postaw mediów i ogólnie świata.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Abaddon  

Hiper wymiatacz

Niekonwencjonalny



ImiÄ™: Abaddon

Wiek: 27

Do³±czy³: 04 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-09-29, 16:23   

MłodyDuchem, a ty te swoje śmieszne statystyki
a potem wyjedź do francji i zobacz ile osób tam myśli o kościele xD
Zawsze padamy ze śmiechu jak ksiądz czyta lokalnie, ze mamy tylu i tylu Katoli
No ale tylko 28% chodzi do kościoła xD hahaha
śnijcie dalej, w końcu tak to lubicie.
_________________
Co za idiotyczny punkt w regulaminie.
Poza tym, wypadało się podpisać jak grzebałeś na moim profilu pipko.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-09-29, 16:34   

Abaddon napisa³/a:

a ty te swoje śmieszne statystyki


Ale mi nie chodzi o statystyki, tylko o to, że Kościół nigdy jeszcze nie był tak liczebny (co jest prawdą chociażby z tego powodu, że np 100 lat temu tylu ludzi na świecie nie było co dziś), a Wy piszecie o jego końcu, co mnie trochę bawi ;)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Abaddon  

Hiper wymiatacz

Niekonwencjonalny



ImiÄ™: Abaddon

Wiek: 27

Do³±czy³: 04 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-09-29, 16:36   

e tam dla mnie nie będzie końca, bo mało jest instytucji które upadły posiadająć tyle hajsu co kościół ;) to logicznie raczej sprzeczne.

Co masz na myśli piszac, że kościół jest najliczniejszy ?
_________________
Co za idiotyczny punkt w regulaminie.
Poza tym, wypadało się podpisać jak grzebałeś na moim profilu pipko.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-09-29, 17:22   

Abaddon napisa³/a:

e tam dla mnie nie będzie końca, bo mało jest instytucji które upadły posiadająć tyle hajsu co kościół ;) to logicznie raczej sprzeczne.


Ostatnio mamy kryzys, więc i Kościół jest na minusie.

Abaddon napisa³/a:


Co masz na myśli piszac, że kościół jest najliczniejszy ?


No to co napisałeś.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-09-29, 17:44   

Cytat:

już w XVI wieku zrodziła się manufaktura oraz system nakładczy a co za tym idzie klasa robotnicza
jednak miało to miejsce bardziej na zachodzie europy niz na wschodzie...



Miałem na myśli komunizm... nie powstanie klasy robotniczej. Chodź może to nieudolnie powiedziałem. Sam chyba wiesz jak bardzo ceniono sobie w tym systemie 'wykształciuchów'.

Cytat:

No to co napisałeś.



Gdyby po przyroście demograficznym w XIX w. nie zwiększyła się wasza liczba... przynajmniej powierzchownie to zaprawdę świadczyło by to o waszym marginalnym znaczeniu. I nie zapominaj abaddon, że kościół ma spore szanse w Afryce. Kościół ma największe powodzenie w krajach biednych.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-09-29, 17:45   

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

I nie zapominaj abaddon, że kościół ma spore szanse w Afryce. Kościół ma największe powodzenie w krajach biednych.


W USA i Ameryce Południowej też nie jest źle, a jakoś najbiedniejsze regiony to nie są...
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-09-29, 18:33   

Cytat:

W USA i Ameryce Południowej też nie jest źle, a jakoś najbiedniejsze regiony to nie są...



Ameryka to kraj, który dosłownie importuje ateistów z zagranicy. Jeśli wiesz o co mi chodzi. A Ameryka Płd? Jak dla mnie to bogactwem nie grzeszy. Brazylia, Argentyna Chile... przepraszam, wygląda na to, że to bogactwem jak najbardziej nie grzeszy. To przecież jedno wielkie zadupie... Patrzyłeś na PKB tych państewek? To są w większości 'słabo rozwinięte kraje rolnicze'. Czy to jest wzór rzymsko katolickiego dobrobytu? :mrgreen: Niektóre po kilkanaście razy biedniejsze od Przykładowej Australii.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-09-29, 20:09   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


W USA i Ameryce Południowej też nie jest źle, a jakoś najbiedniejsze regiony to nie są...



Ta w USA to kościół może i się ma dobrze ale na pewno nie katolicki, w 2001 roku było tam 26% katolików, natomiast nienależących do żadnej religij było 15%, USA to wogóle dziwny kraj, jedyny z bogatych krajów z tak dużym odsetkiem wierzących,
40% amerykanów to kreacjoniści :-o
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-09-29, 20:58   

cretultix napisa³/a:


Ta w USA to kościół może i się ma dobrze ale na pewno nie katolicki, w 2001 roku było tam 26% katolików


A to źle :?:
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

rulka

User


Do³±czy³: 23 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-09-29, 21:29   

cretultix napisa³/a:

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


W USA i Ameryce Południowej też nie jest źle, a jakoś najbiedniejsze regiony to nie są...



Ta w USA to kościół może i się ma dobrze ale na pewno nie katolicki, w 2001 roku było tam 26% katolików, natomiast nienależących do żadnej religij było 15%, USA to wogóle dziwny kraj, jedyny z bogatych krajów z tak dużym odsetkiem wierzących,
40% amerykanów to kreacjoniści :-o



Nie wiesz dlaczego?, USA to kraj kontrastów, zbieranina ludzi z całego świata, zobacz ilu katolickich meksykanów przekracza nielegalnie granice. W USA jest setki różnych wyznań czy sekt.

http://serwisy.gazeta.pl/...54,3342394.html
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-09-29, 22:51   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

cretultix napisa³/a:


Ta w USA to kościół może i się ma dobrze ale na pewno nie katolicki, w 2001 roku było tam 26% katolików


A to źle :?:



Zależy jak dla kogo, w każdym razie wymieniłeś USA jako przykładowy katolicki kraj którym ono nie jest, chrześcijański owszem ale na pewno nie katolicki, katolicyzmowi nic on nie zawdzięcza, co ciekawe w konstytucji tego kraju nie ma żadnego odwołania do żadnego boga.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-09-30, 15:03   

cretultix napisa³/a:


Zależy jak dla kogo, w każdym razie wymieniłeś USA jako przykładowy katolicki kraj którym ono nie jest, chrześcijański owszem ale na pewno nie katolicki, katolicyzmowi nic on nie zawdzięcza, co ciekawe w konstytucji tego kraju nie ma żadnego odwołania do żadnego boga.


A inwokacja do Boga podczas zaprzysiężenia prezydenta :?: O ich konstytucji się nie wypowiadam, bo nie przeczytałem.
Czym dla Ciebie jest kraj katolicki :?:
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

motyl14  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 30 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-09-30, 15:49   

Dopuki Ty wierzysz kościół będzie istnieć:)
 

merlin m.  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 29

Do³±czy³a: 16 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-09-30, 21:13   

motyl14, z twojego postu wynika, że Kościół już upadł dla wielu z użytkowników. :-D
_________________
'kontrasty są potrzebne, by czuć smak życia'
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com