Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-09-30, 22:02   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


A inwokacja do Boga podczas zaprzysiężenia prezydenta :?:


Gdzie ty coÅ› takiego masz w konstytucja USA??
treść zaprzysiężenia to
"Przysięgam (lub oświadczam) uroczyście, że będę wiernie wykonywał obowiązki Prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz że zrobię wszystko co jest w mej mocy, aby dochować, strzec i bronić Konstytucji Stanów Zjednoczonych"
Artykuł II paragraf 1
http://konstytucja.e-stud...ytucja_USA.html

Może ci się z polską pomyliło??, choć w Polsce prezydent wcale nie musi odwoływać się do Boga.


MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


Czym dla Ciebie jest kraj katolicki :?:


cóż to taki kraj który albo katolicyzm jest religią państwową, albo większosc obywateli to katolicy, USA nie mieści się ani w jednym ani w drugim.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-09-30, 23:34   

cretultix napisa³/a:

Może ci się z polską pomyliło??


Nie. Była nawet poruszana ta kwestia przy okazji zaprzysiężenia Obamy.
Inwokacja do Boga = "Tak mi dopomóż Bóg"
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-01, 10:59   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


Nie. Była nawet poruszana ta kwestia przy okazji zaprzysiężenia Obamy.
Inwokacja do Boga = "Tak mi dopomóż Bóg"



To raczej jego indywidualna sprawa, fakt jest taki ze w USA nie ma obowiązkowej inwokacji do Boga, w Polsce również, te sprawy reguluje konstytucja, podałem ci link do konstytucji USA gdzie możesz sprawdzić czy jest w niej odwołanie do Boga czy nie,
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Abaddon  

Hiper wymiatacz

Niekonwencjonalny



ImiÄ™: Abaddon

Wiek: 27

Do³±czy³: 04 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-10-01, 13:26   

ee Kraj Katolicki to taki gdzie obowiazuje religia katolicka
Polska jest krajem świeckim i Chwała jej za to !
_________________
Co za idiotyczny punkt w regulaminie.
Poza tym, wypadało się podpisać jak grzebałeś na moim profilu pipko.
 

rulka

User


Do³±czy³: 23 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-10-01, 18:12   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Abaddon napisa³/a:

a ty te swoje śmieszne statystyki


Ale mi nie chodzi o statystyki, tylko o to, że Kościół nigdy jeszcze nie był tak liczebny (co jest prawdą chociażby z tego powodu, że np 100 lat temu tylu ludzi na świecie nie było co dziś), a Wy piszecie o jego końcu, co mnie trochę bawi ;)



Czym innym jest przyrost naturalny i migracja ludności, a czym innym procenty. np;(to jest przykład).
W Anglii 5 lat temu było 1mln. katolików, teraz jest ich 2mln, ładnie wygląda, prawda, mamy tu 100% przyrost, nic bardziej błędnego, a wzięło to się stąd, że 1mln. polskich katolików tam wyjechało.
Np. A.Saudyjska, jest tam zapewne 99% wyznawców islamu. Ludność liczy ok.30 mln. przyrost naturalny 2.69% (wierzących liczbowo zawsze będzie przybywać - do czasu nadejścia demokracji), wszelkie inne wyznania karane są śmiercią, więc nie wiem po co zostawiono ten 1%.
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-10-01, 19:28   

Cytat:

do czasu nadejścia demokracji), wszelkie inne wyznania karane są śmiercią, więc nie wiem po co zostawiono ten 1%.



Ukryty pretekst państwa do posyłania ludzi na szafot. :-D To po to żeby można było w spokoju i bez wyrzutów sumienia prowadzić polowania na 'heretyków'. W końcu wszędzie są ci 'źli'. :luka: Nawet w Arabii.

Ale i owszem to prawda. Nie powinniśmy mierzyć państw z dużym wskaźnikiem imigracji ta samą skalą co państwa, które tego wskaźnika praktycznie nie mają. Stany to mieszanka kulturowa, ot co.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

tiruriru  

Stały User



Wiek: 30

Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-25, 17:52   

O proszę jak ateiści chętnie kąsają :D jak zwykle w świetnej formie żeby dopiec katolikom.

A co do tematu o młodzieży. Niestety to nie jest tak, że chwilowo zapominają o Bogu. Większość nastolatków myśli teraz sobie "ach jaki ten Bóg okrutny, dzieci w afryce głodują, odszedł ktoś mi bliski no normalnie niesprawiedliwość! Więc skoro ON tak postępuje to ja pier*** takiego Boga i nie chodzę do kościoła". I wtedy życie jak w madrycie nie trzeba się modlić, spowiadać, w niedziele można przespać cały dzień, pić alkohol. A to wszystko przez niewłaściwe wzorce. Większość polskiej młodzieży wychowuje się na amerykańskich filmach, komediach w których pogląd na świat jest pięknie beztroski a katolicy przedstawieni są jako frajerzy.Dziewictwo w szkole średniej to wstyd, a kościół to temat do żartów. No i oczywiście nie możemy być tymi frajerami.
A poza tym w całym moim mieście znam tylko jedną osobę niewierzącą.

I chyba moja aktywność na forum 'wiara' się tutaj zakończy. Ja wierzę i jestem szczęśliwa z tego powodu. Ci co nie wierzą niech nie wierzą. Widzę że na czymś tak prymitywnym jak forum nie da się porozmawiać na tak głębokie tematy bez wzajemnego obrzucania się mięsem.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-25, 18:27   

tiruriru napisa³/a:

Większość polskiej młodzieży wychowuje się na amerykańskich filmach, komediach w których pogląd na świat jest pięknie beztroski a katolicy przedstawieni są jako frajerzy.Dziewictwo w szkole średniej to wstyd, a kościół to temat do żartów.


w jakiej komedii katolicy to frajerzy a kościół jest wyśmiewany??
podaj tak z dziesięć tytułów.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

merlin m.  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 29

Do³±czy³a: 16 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-10-25, 18:32   

tiruriru chodziło raczej o to, że młode osoby gorliwie wierzące w Boga, często są uważane za owych frajerów, bo chodzą do kościoła, bo się spowiadają, bo wierzą w coś/kogoś, zamiast cieszyć się życiem, bo nie uważają seksu za częstą przyjemność i nie tracą dziewictwa w gimnazjum żeby być fajnym.
_________________
'kontrasty są potrzebne, by czuć smak życia'
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-10-25, 18:34   

Cytat:

I chyba moja aktywność na forum 'wiara' się tutaj zakończy. Ja wierzę i jestem szczęśliwa z tego powodu. Ci co nie wierzą niech nie wierzą. Widzę że na czymś tak prymitywnym jak forum nie da się porozmawiać na tak głębokie tematy bez wzajemnego obrzucania się mięsem.



¯egnamy, z Tobą nieskończone źródło serotoniny i dopaminy na wieki, wieków amen.

I obiecuję, że już nigdy nie będę starał odjąć ci twojej słabo... znaczy się szczęścia, szczęścia, a teraz już lepiej idź zanim jakąś walnę gafę.

merlin m.:

Chyba cię w Małopolsce nie było...
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

merlin m.  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 29

Do³±czy³a: 16 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-10-25, 18:53   

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

Chyba cię w Małopolsce nie było..


Jestem z Małopolski. Mam rozumieć, że w małopolskich szkołach nie zdarza się, że osoba często uczęszczająca do kościoła bądź czytająca Biblię nie jest wyśmiewana?
_________________
'kontrasty są potrzebne, by czuć smak życia'
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-10-25, 19:03   

W mojej na pewno nie. Tak samo jak i w moim mieście. Ale fakt, faktem, że w mojej szkole raczej nikogo nie interesuje wyznanie ani co robi w związku z nim. Nie wiem jak u ciebie, ja w życiu nie zaobserwowałem u mnie jakichś chichów z katolicyzmu.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

merlin m.  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 29

Do³±czy³a: 16 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-10-25, 19:11   

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

chichów z katolicyzmu.


nie chichów z katolicyzmu, lecz z gorliwości religijnej. Osoby, które są wierzące, ale bardziej z nazwy, bo w kościele się są rzadkimi gośćmi, śmieją się z tego, że głupia spowiedź jest dla kogoś ważna, że ktoś śpiewa psalm na mszy.
_________________
'kontrasty są potrzebne, by czuć smak życia'
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-10-25, 19:16   

Cytat:

nie chichów z katolicyzmu, lecz z gorliwości religijnej. Osoby, które są wierzące, ale bardziej z nazwy, bo w kościele się są rzadkimi gośćmi, śmieją się z tego, że głupia spowiedź jest dla kogoś ważna, że ktoś śpiewa psalm na mszy.



Ja tam nie słyszałem żeby się śmiali. Jeśli już to obojętność religijna może być tym o czym ty mówisz, ale jaki śmiechy. Gdzie to słyszysz... ludzie są obojętni... do czasu bo potem wszyscy nagle zaliczają różańce i inne, bo ja wiem jak to nazwać? Rytuały mające pozwolić im przystąpić do bierzmowania.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-10-25, 19:26   

merlin m. napisa³/a:

bo chodzą do kościoła, bo się spowiadają, bo wierzą w coś/kogoś, zamiast cieszyć się życiem


Jestem osobą wierzącą i cieszę się z życia :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com