Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

merlin m.  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 29

Do³±czy³a: 16 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-10-25, 19:28   

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

zaliczają różańce


siedząc w kościele i nie otwierając ust nawet na skład apostolski.

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

Gdzie to słyszysz


wcześniej źle napisałam. zdarzają się takie przypadki i u mnie.

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

obojętność religijna może być tym o czym ty mówisz, ale jaki śmiechy


gdyby byli obojętni, nie śmiali by się.

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

Ja tam nie słyszałem żeby się śmiali


ty nie słyszałeś, ja słyszałam. może na tym zakończymy.

[ Dodano: 2009-10-25, 19:30 ]
Też jestem wierząca, i też się z tego cieszę. I irytuje mnie podejście do wiary Kościoła osób, które są wielkie anty i głęboko mają Boga, ale do bierzmowania idą, choć nie jest to przymus.
_________________
'kontrasty są potrzebne, by czuć smak życia'
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-10-25, 19:46   

Cytat:

Też jestem wierząca, i też się z tego cieszę. I irytuje mnie podejście do wiary Kościoła osób, które są wielkie anty i głęboko mają Boga, ale do bierzmowania idą, choć nie jest to przymus.



Ciekaw jestem dlaczego od dwóch lat próbują mnie do tego przekonać, ciągną po kościołach... ciekawe dlaczego. A idą dlatego, bo jest właśnie przymus społeczny. Kto nie idzie jest 'inny' niż reszta.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-10-26, 07:12   

Temat "Boga okrutnego" był już wałkowany 1000 razy. Na kryzys wiary może składać się wiele czynników: fakt, często są to inni ludzie, często ograniczające przykazania i prawa.

Warto też zauważyć, że religia chrześcijańska przyjmuje bardzo podobne wzorce postępowania, mogłabym rzec "uniwersalne" nawet dla ateistów, i poza sakramentami, kościołem - czyli tym, co w jakiś sposób buduje naszą dyscyplinę - różnica jest niewielka.

Bóg dał nam wolną wolę, a my oczekujemy od niego inferencji w świat, który sami stworzyliśmy?

Cytat:


Ciekaw jestem dlaczego od dwóch lat próbują mnie do tego przekonać, ciągną po kościołach... ciekawe dlaczego. A idą dlatego, bo jest właśnie przymus społeczny. Kto nie idzie jest 'inny' niż reszta.


¯aden katolik nie chciałby aby jego "wychowywanie w wierze" zostało zaprzepaszczone.
W sumie często się im nie dziwię, bo odwrócenie od wiary ma pewien charakter buntu...
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-10-26, 15:47   

Dlatego na początku to akceptowałem, ale po ok. 4 latach trwania w jednakowym postanowieniu zaczyna mnie to delikatnie denerwować.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com