Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

kalina_225  

Mega wymiatacz



Do³±czy³a: 29 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-05-12, 19:38   

Ja byłam tylko przykładem. Chodziło mi o kogoś innego. A dlaczego nie mogę?Bo ksiądz patrzy na takich ludzi jak na niedorozwiniętych, mimo że sam zmienia samochód bardzo często.
_________________
Kochaj wszystkich. Ufaj niewielu. Bądź gotów do walki, ale jej nie wszczynaj. Pielęgnuj przyjaźnie.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-05-12, 19:47   

kalina_225 napisa³/a:

Bo ksiądz patrzy na takich ludzi jak na niedorozwiniętych, mimo że sam zmienia samochód bardzo często.


Mówisz o jakimś konkretnym :?: Jeśli tak to ok :-)
Poza tym chciałbym zwrócić wuwagę wszystkich na 2 sprawy, które są ważne:
1) 1,2,3,4 czy 5 księży to nie cały Kościół Katolicki (w którym na marginesie działa 400000 księży).
2) W zwiazku z tym lepiej nie uogólniać (nie mówię tu o osobach powyżej, ale o innych którzy uczestniczyli/uczestniczą/będą uczestniczyć), bo można kogoś urazić.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

kalina_225  

Mega wymiatacz



Do³±czy³a: 29 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-05-12, 19:52   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Mówisz o jakimś konkretnym :?:


Cały czas mam na myśli tylko JEDNEGO księdza! :-P
_________________
Kochaj wszystkich. Ufaj niewielu. Bądź gotów do walki, ale jej nie wszczynaj. Pielęgnuj przyjaźnie.
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-05-12, 20:00   

mnie w tych wszystkich wypowiedziach najbardziej podoba się to, że ludzie nie wiedzą nawet jak ksiądz ma na nazwisko, ale kurczę jakim samochodem to wiedzą...

naoglądaliście się "ojca mateusza" i teraz najlepiej, żeby wszyscy księża jeździli na rowerach :P
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-05-12, 20:25   

Panic napisa³/a:

że ludzie nie wiedzą nawet jak ksiądz ma na nazwisko, ale kurczę jakim samochodem to wiedzą...


ja wiem jak ma nazwisko. szwabskie.
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-05-12, 20:32   

Ale zazwyczaj sie nie używa nazwisk. Przynajmniej u nas. :P Jest np. ks. Adam, ks. Waldemar, ks. Andrzej.
Ja przyznaję bez bicia, że jak przyszedł do nas na parafię nowy ksiądz, to po kilku miesiącach sie dowiedziałam, jak ma na nazwisko (z internetu :] ).
 

kalina_225  

Mega wymiatacz



Do³±czy³a: 29 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-05-12, 20:40   

Panic napisa³/a:

Ale zazwyczaj sie nie używa nazwisk.


Ja znam wszystkie nazywiska, ha! :-P
_________________
Kochaj wszystkich. Ufaj niewielu. Bądź gotów do walki, ale jej nie wszczynaj. Pielęgnuj przyjaźnie.
 

anek  

Wymiatacz



ImiÄ™: anka.

Wiek: 31

Do³±czy³a: 15 Maj 2009

Sk±d: lublin.

   

Wys³any: 2009-05-21, 09:37   

ogólnie to jestem jakoś sceptycznie nastawiona do księży oO
przynajmniej ci w mojej parafii wydają się jacyś.. nadęci?

jedyny ksiądz jakiego ubóstwiałam, to ksiądz który mnie uczył w podstawówce. no człowiek jakich mało.
 

autor nieznany  

Wymiatacz

wierze w siły natury


ImiÄ™: Wilk

Wiek: 32

Do³±czy³: 25 Lip 2009

Sk±d: z odch³ani wieków

   

Wys³any: 2009-07-30, 13:55   

Księża to ludzie którzy boją się żyć wsród społeczeństwa, dlatego wybrali droge łatwiejszą, nie muszą martwić się o pieniądze, nie muszą wychowywać dzieci.
_________________
A może tak powycinać wszystkie drzewa i betonem zalać pół ziemi było by więcej przestrzeni.
 

Madeline  

User



ImiÄ™: Magda

Wiek: 31

Do³±czy³a: 29 Lip 2009

Sk±d: Pszczyna

   

Wys³any: 2009-07-30, 15:13   

Ja mam w parafii super księdza, który dba bardzo o sferę duchową, jak i o kościół... większość przykładów jaki tu jest to mały %... Znam kleryków, którzy poszli do seminarium z powołania... Gdyby go nie mieli to po jaką cholere by tam szli??? Ja w swoim życiu trafiłam na świetnych księży, którzy mają konkretne kazania, idzie z nimi pogadać, pożartować... A najlepiej oceniać temu, który do Kościoła chodzi od czasu, do czasu, jeśli nie chodzi wcale, bo on wie najlepiej... głupota... :kwasny:
_________________
W życiu piękne są tylko chwile..... :) :)
 

autor nieznany  

Wymiatacz

wierze w siły natury


ImiÄ™: Wilk

Wiek: 32

Do³±czy³: 25 Lip 2009

Sk±d: z odch³ani wieków

   

Wys³any: 2009-07-30, 15:36   

Kiedyś chodziłem do kościoła i pisze co kiedyś zaobserwowałem, to dobrze , że już wyciągneli wnioski i są tacy fajni, jak przyjdzie do mnie ksiądz po kolędzie to chyba z nim zamienie pare słów i wtedy albo przeprosze albo utwierdze się w swoim przekonaniu.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-30, 16:49   

autor nieznany napisa³/a:

dlatego wybrali droge łatwiejszą, nie muszą martwić się o pieniądze, nie muszą wychowywać dzieci.


Jakbyś poszedł do seminarium, to założę się, że sam byś odszedł po tygodniu (zresztą są takie przypadki wśród kandydatów), bo byś rygorów nie wytrzymał. A przecież to "łatwiejsza droga". Dziwię się, że są ludzie którzy poszli do seminarium z innych względów niż powołanie. Muszą mieć jakiś naprawdę mocny dla nich powód, żeby znosić takie rzeczy przez 5 lat + rok praktyki diakona.

autor nieznany napisa³/a:

Księża to ludzie którzy boją się żyć wsród społeczeństwa


A to gdzie księża żyją jak nie w społeczeństwie :?: Oni nie mają kontaktu z ludźmi :?:
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

autor nieznany  

Wymiatacz

wierze w siły natury


ImiÄ™: Wilk

Wiek: 32

Do³±czy³: 25 Lip 2009

Sk±d: z odch³ani wieków

   

Wys³any: 2009-07-30, 19:17   

Masz racje księża żyją w społeczeństwie, ale nigdy nie będą głodni , nigdy nie stracą pracy, jasne, że mają kontakt z ludzmi inaczej by nie mogli manipulować społeczeństwem.
_________________
A może tak powycinać wszystkie drzewa i betonem zalać pół ziemi było by więcej przestrzeni.
 

Madeline  

User



ImiÄ™: Magda

Wiek: 31

Do³±czy³a: 29 Lip 2009

Sk±d: Pszczyna

   

Wys³any: 2009-07-30, 22:34   

Księża są od tego, żeby głosić Słowo Boże i po to, aby wspierać... Zauważ, że oni nie mają z tego korzyści... Po co manipulować?
_________________
W życiu piękne są tylko chwile..... :) :)
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-31, 22:00   

Księża mają łatwo? G*wno prawda. Są ludzie, którzy największą radość czerpią z wyśmiewania księży, gdziekolwiek by się nie pojawili, tam znajdą się osoby pragnące im dopiec, wytknąć najmniejsze uchybienia. Poza tym spoczywa na nich ogromna zadanie.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com