Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

autor nieznany  

Wymiatacz

wierze w siły natury


ImiÄ™: Wilk

Wiek: 32

Do³±czy³: 25 Lip 2009

Sk±d: z odch³ani wieków

   

Wys³any: 2009-07-31, 22:27   

Ogromne zadanie nawracania na przystanku Jezus, ja nie wysmiewam księży tylko ich mało dojrzałe ich zachowanie.Tak jak nigdy nie smieje sie z innych religii. :-D
_________________
A może tak powycinać wszystkie drzewa i betonem zalać pół ziemi było by więcej przestrzeni.
 

Cloud  

User



ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 33

Do³±czy³a: 24 Lip 2009

Sk±d: Bia³ystok

   

Wys³any: 2009-07-31, 22:42   

Znam mnóstwo wspaniałych księży, głównie dzięki temu że jestem w oazie. Poznałam tych, którzy umieją dotrzeć do młodzieży. Sama wcześniej nie miałam dobrego zdania na ich temat i nie usprawiedliwiam ich, bo fakt faktem, że jest dużo księży którzy chyba minęli się z powołaniem. Niestety media rozsławiają właśnie tylko tych, przez co młodzież zniechęca się do Kościoła.
Znam księży, którzy potrafią bawić się z młodzieżą, organizują różnego rodzaju obozy, wypady w góry, namioty, plecak i potrafią spędzić 2 tyg. maszerując po górach. ¦wietnie dogadują się z młodzieżą, organizują imprezy, ewangelizacje, działają w akcjach charytatywnych lub je sami zakładają. Niestety tylko o nich nie mówi się tyle ile o tych którzy tego nie robią.
 

autor nieznany  

Wymiatacz

wierze w siły natury


ImiÄ™: Wilk

Wiek: 32

Do³±czy³: 25 Lip 2009

Sk±d: z odch³ani wieków

   

Wys³any: 2009-07-31, 22:58   

Wierze , że znasz naprawde ja też paru znam, niestety jak takiego Rydzyka się słucha to odechciewa się wszystkiego, on psuje innym księżom reputacje.
_________________
A może tak powycinać wszystkie drzewa i betonem zalać pół ziemi było by więcej przestrzeni.
 

ona89  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-31, 23:26   

Cloud ma racjÄ™!
Większość ludzi wytyka to co złe w kapłanach, i pokazuje tych którzy jakoś zbłądzili jako przedstawicieli całej grupy kapłanów. A o tych prawdziwych z powołania, dzięki którym Cloud jest w oazie, ja w KSMie , się zapomina.

Za tych, którzy zbłądzili trzeba się modlić. A ja się ostatnio, z autopsji, utwierdziłam w tym jeszcze bardziej.
 

smutna35  

Stały User

Muzykalistka...



Imię: Margośka

Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Pa¼ 2008

Sk±d: ...

   

Wys³any: 2009-08-01, 12:35   

A ja tam lubie ksiezy, mojego katechete tez. Ostatnio wyprawili swietna wycieczke za granice, i jest luzz. czasem mnie wkurza ale to tak zawsze, lubi pozartowac z innych na lekcji i przede wszytskim z siebie umie sie smiac... ja do niego ogolnie mam taki stosunek "dobry ch*m" bo jest fajny ale czasem mnie totalnie kur****a... no i moge dopowiedziec, ze do niego nie mowie "szczesc boze" tylko "bry ksiedzu" czy cos w ten desen, on wie ze ja mam dystans do spraw wiary tak samo on mnie w tym sensie rozumie... a niezniose klerykow, zarozumiali, tepi, i falszywi... mysla, ze jak sa niedostepni to wszystkie laski na nich leca... :->
_________________
"(...)To było pięć lat temu teraz mam córeczkę, która ma cztery latka i kocham ją pomimo, że jest jego a nie Daniela"
_________________________________________

*kur*a nie mam polskich znakow!
**btw, ale za to mam iPoda, ktory je ma :)
 

autor nieznany  

Wymiatacz

wierze w siły natury


ImiÄ™: Wilk

Wiek: 32

Do³±czy³: 25 Lip 2009

Sk±d: z odch³ani wieków

   

Wys³any: 2009-08-06, 01:59   

Księża są bogaci a to przeczy naukom ewangeli, jakby Jezus żył w naszych czasach to by wyrzucił ich z kościoła.
_________________
A może tak powycinać wszystkie drzewa i betonem zalać pół ziemi było by więcej przestrzeni.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-08-06, 09:19   

1. Jak już coś to nie ewangeli, a Ewangelii.
2. Znasz wszystkich księży na świecie :?:
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

m@gd@325  

Mega wymiatacz

m@gd@325


ImiÄ™: Magda

Wiek: 32

Do³±czy³a: 11 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-08-06, 19:59   

Robią ludziom wode z mózgu że trzeba życ według przykazań a sami na boku mają dzieci i rodziny zakładają no to sory pytanie po co taki typ zostaje ksiedzem skoro nie umie żyć w celibacie??
 

Dofova  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-08-06, 20:12   

Sa rózni rózniasci. Jednego znam, bardzo szanuje, ale nie zgadzam sie z jego pogladami.
Jeden jest bardzo mily, przyjazny, dobry, ale az za dobry. Wprawia mnie w zaklopotanie i sama nie wiem czy taki jest czy udaje x_X.
Jeden jest wredny, chciwy, mial kobiete i dziecko, a kiedy rodzice dzieci komunijnych powiedzieli, ze nie stac ich na takie ozdoby kosciola jakie sobie upatrzyl wyjechal z parafii na czas komunii.

Napisala co wiedziala. Teraz niech ktos mi wytlumaczy o co chodzilo autorce kiedy pisala, ze nie chodzi ani o jednostkowe przypadki, ani o stereotypy - czyli o co?
_________________
Atrakcyjne myśli należą do oszustów.
- William Blake
 

sylwuniaa89  

User

..Kocie Oczka.. [!]



ImiÄ™: Sylwia.

Wiek: 34

Do³±czy³a: 06 Sie 2009

Sk±d: z Zaduuupia.

   

Wys³any: 2009-08-06, 21:00   

Rzadko teraz można spotkać człowieka, który jest 'prawdziwym księdzem'; chodzi mi tu głównie o to, że jest z powołania, nie dla pieniędzy, dziwek, dobrych samochodów i pięknych gospodyń..
Przynajmniej takie jest moje zdanie. :!:
_________________
Otacza mnie przeszłość, a mój uśmiech wplątuje się w cudze historie. Ja też chcę mieć historie, taką, którą sama mogę kształtować..
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-08-07, 13:04   

sylwuniaa89 napisa³/a:

pięknych gospodyń..


Gospodynie z tego co wiem muszą mieć osiągnięty wiek matronalny (czy jakoś tak), więc już raczej takie piękne nie są ;)
Co do księży - nie każdy ksiądz, który naprawdę ma powołanie, robi wiele rzeczy w parafii :-) Są księża z powołania, co robią niewiele, ale robią :-) Tacy księża "z powerem" faktycznie nie zdarzają się często :-) Może byłoby ich więcej, gdyby zreformowano seminaria troszkę... Sam nie wiem.
Księża, którzy olewają swoje zadanie i powierzonych im ludzi są dla mnie zagadką. Nie wiem jak można przeżyć rygory seminaryjne, nie mając powołania. Oni na serio muszą mieć jakieś ważne powody...
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Weronika.  

Wymiatacz

czekam


ImiÄ™: Weronika

Do³±czy³a: 11 Sie 2009

Sk±d: in±d.

   

Wys³any: 2009-08-11, 18:25   

Osobiście nigdy nie spotkałam się z jakimś strasznym księdzem. Mam dosyć miłe wspomnienia. Chociażby ksiądz, który aktualnie przygotowuje mnie i moich znajomych do bierzmowania - wyluzowany, a jego najczęstsze słowa to coś w stylu :"chcesz ? to rób ! ale pamiętaj - będziesz za to odpowiadał". Bardzo dużo żartuje. Po za tym buduje nowy kościół, a ani razu nie upomniał się o pieniądze na budowę. W ogóle - o pieniądzach ani mowy ! Jeździ głównie rowerem.
Jest jeszcze kilku innych, których kojarzę - mili ludzie.
Dlatego nie generalizuję i nie wieszam psów na księżach. Wiem, że media wyłapują tylko tych, którzy minęli się z powołaniem. Tych najgorszych.

Tak samo z resztą jest z opinią o młodzieży ! "Ta dzisiejsza młodzież...!"
_________________
Nawet nie chodzi mi o sens - jest czy nie
Ale w tym cała bida że go nie za bardzo widać
 

ada  

Stały User



ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 28 Kwi 2009

Sk±d: NIbylandia

   

Wys³any: 2009-08-26, 14:40   

U mnie w parafii jeden ksiądz był przez 3 lata. Młodzież go nie znosi i dlatego mało chodziło do kościoła. Był miłu tylko dla starych babci. Rok temu przyszedł inny. Rozumia młodzież, wszyscy go lubią, zawsze pomagał i kościół był wypełniony nie przez to ze indeksy(choc u niektórych tak było)tylko przez to ze docierał do ludzi. Niestety w niedziele odszedł. Przyszedł nowy, o tym nie moge jeszcze nic napisać, bo słabo go znam.
_________________
¯ycie z zasady....
 

Q  

Wymiatacz



Wiek: 34

Do³±czy³: 23 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-08-26, 18:27   

Spotkałem wielu księży, jedni byli lepsi, drudzy gorsi. ¯adnego z nich nie potępiam, mimo że czasami czułem się zniechęcony. Człowiek to człowiek, zdarza mu się popełniać błędy, bez względu na to, czy nosi sutannę, czy garnitur.

Miałem okazję poznać wielu wspaniałych duchownych, którzy przyczynili się do mojego rozwoju duchowego. Bardzo ich szanuję za to, co robią dla innych.
A ci wszyscy, którzy minęli się z powołaniem i swoim zachowaniem przeczą zasadom, które sami głoszą, kiedyś za to zapłacą. Dlatego nie poczuwam się do obowiązku piętnowania ich na każdym kroku.
_________________
Ludzie powinni zostawać tam, gdzie się ich postawiło.
 

Iwona  

Pogromca postów

Iwona



ImiÄ™: Iwona

Do³±czy³a: 19 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-08-27, 09:25   

U mnie w parafii od kilku lat co roku był nowy wikary. Teraz już proboszcza nam zmienili xD
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com