Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

sandereczka  

User


Do³±czy³a: 24 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-24, 21:26   Muffiny

Uwielbiam muffiny! :)) Niestety nie umiem sama ich upiec i chyba jestem też zbyt leniwa.. Wiecie gdzie można je kupić za rozsądną cenę?
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-07-24, 21:33   

Muffiny Daii-ski. Sama sobie zawsze piekę, bo sklepowe są cienkie, a w piekarni za drogie. No i zawsze mam tyle dodatków ile chcę. A ciasto do muffinów nie jest takie trudne. Jedno z prostszych ciastek.
 

Acree  

Stały User



Wiek: 33

Do³±czy³a: 09 Lip 2011

Sk±d: Wieluñ

   

Wys³any: 2011-07-24, 21:38   

Moje pierwsze ciastka jakie w zyciu upiekłam, w ogóle moj pierwszy wypiek.
Kupiłam sobie do nich papilotki wczoraj bo wcześniej wycinałam z papieru do pieczenia kółeczka i wkladałam do metalowych foremek.
Potwierdzam łatwe do zrobienia, no bo skoro takiemu ćmokowi jak mi się udało. :D
_________________
"You can fly if You try leaving the past behind. Heaven only knows what you might find"
 

Ta_co_zagubiÅ‚a  

Stały User



Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-07-24, 22:09   

Jeśli już o tym mowa... To może poda ktoś sprawdzony przepis jak je zrobić? :)
_________________
Uczucia są piękne, choć nie zawsze coś warte.
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-07-24, 22:24   

Ja tam zwykłe ciasto "na czuja" robię zawsze. Nawet już nie pamiętam proporcji xD

tak około to 2 szklanki mąki, łyżka proszku do pieczenia, pół szklanki cukru, cukier waniliowy, szklanka mleka, jajko i 150g masła... chyba...
 

trumna9  

User

trumna9



ImiÄ™: Joanna

Do³±czy³a: 22 Lip 2011

Sk±d: Tarnobrzeg

   

Wys³any: 2011-07-25, 00:32   

Sama nie piekłam, ale moja siostra często nam je serwuje, wiem, że przepis miała z sieci;) Nie jestem do końca pewna, ale chyba stąd:
http://www.foody.pl/strony/1/i/769.php :)
_________________
"...nie myśl o tym, co ma nadejść, ani o tym, nad czym nie masz kontroli, lecz jedynie o chwili obecnej i o tym, co sam umiesz zmienić." C. Paolini
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-07-25, 12:44   

Sama nigdy się w to nie bawiłam, jednak mój młodszy brat uwielbia robić muffinki :) Najczęściej jednak te gotowe Dr. Oetkera :-)
_________________
Drugs&hugs.
 

bottle_of_dreams  

Mega wymiatacz

edicius noitomwols



Wiek: 33

Do³±czy³a: 01 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2011-07-26, 23:20   

Ta_co_zagubiła, czytałam i słyszałam, że do ciasta na muffiny najlepiej dodać nieco coli :D Moja szwagierka polecała colę i muszę przyznać, że z tym napojem domowe muffiny to jest dopiero coś :D! O tutaj internetowy przepis na muffina z colą http://wizaz.pl/kulinaria...dok.php?id=2075 (jednak ostrzegam, jest on przeze mnie zupełnie niesprawdzony ;p)

A muffinki można kupić ... wszędzie. W sieci sklepów Stokrotka są przepyszne muffinki i wcale nie są gorsze niż te cukierniane ;p.
_________________
last [/size]
Nie znoszę błędów ortograficznych. Wiem, to straszne :D
 

kornelia  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 16 Cze 2009

   

Wys³any: 2011-07-27, 14:18   

ja robię często muffinki doktora oetkera :) robi się je szybko i łatwo i są baaardzo dobre :D
i mają dobre foremki dzięki którym muffinki są wysokie a nie klapciaste :)
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-08-08, 12:39   

Trochę odkopię temat, ale polecam muffiny na cieście do brownie... :oczami: Nie wychodzą tak treściwie i wilgotne jak brownie, bo trzeba dodać do nich więcej proszku do pieczenia (ja do brownie nie dodaje go wcale - zależy mi na tym, żeby ciasto było ciężkie, wilgotne i intensywnie czekoladowe, ale muffiny bez proszku nie wyrosną). Do ciasta dodaje balakie, kawałki białej czekolady i orzechy, a wierzch dekoruję polewą z białej czekolady, bitą śmietaną i złotymi i białymi perełkami spożywczymi - CUDO! ;)
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-08-08, 12:50   

Nie lubię muffinków.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2011-08-08, 15:54   

Uwielbiam. Zwykle robię z Dr. Oetkera te z kawałkami białej i gorzkiej czekolady. Pyszne :mrgreen:
_________________
meow
 

Coco Chanel  

Pogromca postów



ImiÄ™: Coco

Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Sie 2009

   

Wys³any: 2011-08-10, 13:41   

Robię je bardzo często, korzystam przy tym z różnych przepisów, ale najbardziej ulubiłam przepis z gazetki reklamowej jakiegoś sklepu :-)
Moje pierwsze muffiny były również z "pudełka". Często wychodziły za niskie, często niedopieczone, bo bałam się spalić spód. Z czasem doszłam prawie do perfekcji :-)
Dodaje mnóstwo czekolady, trochę orzechów, zawsze mniej proszku do pieczenia niż jest w przepisach, przez to wychodzą niższe, ale bardziej czekoladowe. Momentami przypominają ciasto brownie.
Moim ostatnim odkryciem są muffiny z żurawiną.
_________________
zapuszczam włosy i chudnę 20kg.
 

Pomidorro

User


Do³±czy³: 19 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-09-19, 15:11   

Moim zdaniem najlepsze muffiny można dostac w Centrum Handlowym targówek, w Bisquiterie. To bez porównania najlepsze muffiny jakie jadłem w życiu!!!!
 

Olok  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 23 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-11-01, 15:32   

Bardzo lubiÄ™ muffinki.
Kiedyś kupowałem takie gotowe do zrobienia. Obecnie sam je robię według już sprawdzonego przepisu. Wychodzą pyszne.
_________________
Z głupkami nie ma sensu rozmawiać. Przed głupkami trzeba się bronić.-W. Cejrowski
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com