Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

lulubella

User


Do³±czy³: 20 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-11-04, 13:08   Nauka gry na instrumencie, jak?

Mam problem, bardzo chcę się nauczyć grać na perkusji ale nie mam za bardzo dostępu do szkoły muzycznej. Czy ktoś może korzystał z lekcji w necie szkół w stylu tego http://www.facebook.com/eszkolamuzyczna?sk=info ? Warto to ogarnąć?
 

ziutello

Stały User

dobra faza



Do³±czy³: 07 Lip 2011

Sk±d: siê bior± dzieci?

   

Wys³any: 2011-11-04, 18:12   

możesz zatrudnić prywatnego nauczyciela, ja tak robiłam. Takie rzeczy raczej mało dają, chyba, że masz straszną determinację i możesz odtwarzać taki filmik 20 razy, żeby się nauczyć.
_________________
Baby you don’t know, you don’t know my mind.
 

kuba261

User


Do³±czy³: 02 Lis 2011

   

Wys³any: 2011-11-06, 00:58   

Zdecydowanie odradzam uczenia się gry z różnego rodzaju filmów. Z jednego prostego powodu - popełnia się wtedy dużo błędów, których sami nie potrafimy wychwycić. Też próbowałem się na początku uczyć sam. Gdy po roku takiego grania poszedłem do pobliskiego nauczyciela, żeby mnie obejrzał i ocenił, okazało się, że muszę zaczynać od podstaw, bo wyrobiłem sobie złe nawyki nawet o tym nie wiedząc. Niestety trzeźwe oko trzeciej wprawnej osoby jest tutaj konieczne.

Przy graniu na perce wystarczy nieumiejętnie ustawiać sobie ręce podczas gry przez kilkanaście godzin, a wejdzie Ci to na stałe w krew, przyzwyczaisz się i ciężko już będzie się wtedy przestawić, a z kolei zła postawa uniemożliwi Ci granie w przyszłości coraz to trudniejszych figur.

Gdy usłyszałem, że po roku nic nie umiem, to się trochę załamałem... Ale zacząłem wszystko od nowa. Dla Twojego dobra mówię Ci - znajdź sobie od razu nauczyciela "po godzinach", żebyś nie musiał przeżywać takich dramatów jak ja :-)

No i gratuluję wyboru instrumentu! Trudny w nauce, drogi w utrzymaniu, zwykle wymagający wielu wyrzeczeń - ale jakże piękny!
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-11-06, 17:59   

kuba261 napisa³/a:

że po roku nic nie umiem, to się trochę załamałem


Rok gry na instrumencie to niewiele. Grunt, to się nakręcić, i utrzymać ten pierwszy zapał. Ja się sam uczę grać na gitarze, ale to jest zupełnie inny instrument, kolega korzystał z dobrego nauczyciela, i widział szybko efekty.
_________________
lol
 

lulubella

User


Do³±czy³: 20 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-11-09, 11:20   

jak na razie jestem mega nakręcona i chcę zacząć się uczyć, tylko teraz w zasadzie jedynie mogę sobie pozwolić właśnie na lekcje w necie, czasami właśnie wbijam na ich FB bo są filmiki z You tuba, które mnie jeszcze mobilizują do nauki:D, genarlnie to gość grający na garnkach zaszokował mnie do granic możliwości!
 

bikardo  

User


ImiÄ™: Bartek

Wiek: 35

Do³±czy³: 09 Lis 2011

Sk±d: Elbl±g

   

Wys³any: 2011-11-09, 11:48   

Jako zajawkÄ™ do gry to naprawdÄ™ polecam JuTuba i inne serwisy z filmami. DajÄ… bodziec i kopa do nauki.
Do samej nauki gry na instrumencie... samoukiem zostać to jest szpan, ale kiedy nauczysz się grać naprawdę pro siedząc w necie? Jeśli zależy Ci na szybkim dojściu chociaż do podstaw gry żeby zagrać chociażby solówkę albo wkręcić się do kapeli do polecam nauczyciela prywatnego, domy kultury. Samemu się uczyć to raz... można się zniechęcić i to szybciej niż się niektórym wydaje (ja np ze cztery razy gitarę odstawiałem) i dwa czasem załapanie jednego chwytu może trwać naprawdę długo. Dlaczego? Metoda prób i błedów. Po opanowaniu podstaw szukać zespołu i wtedy dopiero tak naprawdę uczysz się grać.
 

lulubella

User


Do³±czy³: 20 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-11-14, 10:46   

no fakt tu masz rację, że samodzielna nauka możne trochę zniechęcać. chyba wykupie lekcje w tej eszkolemuzycznej, chociaz kilka żeby zobaczyć jak to działa:). Wtedy będę tez walczyć metodą prób i błędów:)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com