Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

Marcheline  

Hiper wymiatacz

Lover of Beauty.

Wysłany: 2010-06-21, 08:56   Nicholas Sparks

Nicholas Charles Sparks (ur. 31 grudnia 1965 w Omaha w stanie Nebraska). Współczesny pisarz amerykański, którego książki ukazują się w 33 językach, podbił serca czytelników swoją pierwszą powieścią The Notebook ("Pamiętnik", 1997).
Kolejne - List w butelce (1998) i Jesienna miłość (1999) - przez wiele miesięcy nie schodziły ze światowych list bestsellerów.
Pisarz, po którego twórczość chętnie sięgają realizatorzy filmowi. W
znanej polskim widzom adaptacji Listu w butelce zagrali Kevin Costner i Robin Penn Wright.

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Nicholas_Sparks

Przeczytałam wszystkie jego książki, które zostały przetłumaczone na język polski. W niedalekiej przyszłości planuję sięgnąć po te w oryginale, chciałabym skonfrontować własne wrażenia związane z poziomem tłumaczeń z językiem, jakim pisze Sparks.

A Wy? Ktoś czytał, czytuje bądź zamierza zacząć?
Jeśli tak - pochwalcie się, co już przetrociliście, a co jeszcze czeka na półce.

Dla niewtajemniczonych: Sparks pisze przede wszystkim romanse.
Zazwyczaj są to dosyć łzawe historie z niebanalnym zakończeniem. ;)
Wyróżnia go jednak autentyzm, gdyż część opowieści została zainspirowana realnymi historiami ("Pamiętnik", "Jesienna miłość" i chyba "Noce w Rodanthe", ale co do tej ostatniej nie mam pewności).

Również adaptacje filmowe są bardzo udane, do moich faworytów należy "The notebook". :)

Polecam. ;)

destrukcyjna  

Pogromca postów

Wysłany: 2010-06-21, 09:50   

czytałam "Wciąż ją kocham", "Pamiętnik", "Jesienną miłość", "List w butelce" i "Noce w Rodanthe" (najmniej mi się podobała ta pozycja). Wszystkie po polsku i dochodzę do wniosku, że przekład polski jakoś mnie momentami irytuje. Chyba niedługo sięgnę po oryginały.
Kilka filmów na podstawie jego książek też widziałam i mi się podobały. Ogólnie bardzo lubię jego historyjki - dobre na zimowy wieczór pod kocem przy herbatce.

slow  

Moderator

Wysłany: 2010-06-21, 11:30   

destrukcyjna napisał/a:

Ogólnie bardzo lubię jego historyjki - dobre na zimowy wieczór pod kocem przy herbatce.

Ot co.
Idealne książki jeśli chodzi o wieczorny relaks przy kubku herbaty.
Przyznam,że po raz pierwszy po jego książkę sięgnęłam z nudów.Nie spodziewałam się wprawdzie niczego ambitnego,jednakże zostałam mile zaskoczona brakiem banalności.Sposób przedstawienia historii naprawdę urzeka czytelnika.
Przeczytałam Jesienną miłość,List w butelce,Pamiętnik Zapewne sięgnę po kolejne pozycje.
W oryginale przeczytałam jedynie Pamiętnik
Ekranizacje także mnie nie zawiodły.

Caramel  

Stały User

.ABG.

Wysłany: 2010-06-21, 13:39   

Już od dawna mam zamiar 'zabrać się' za jakąś książkę tego autora. Nie wiem jednak od której zacząć. ;)
Parę dni temu słyszałam, że "Ostatnia piosenka" jest świetna. Czytał ktoś?

Zarabiaj przeglądając forum lub... nic nie robiąc. :)

Lena  

Pogromca postów

<3

Imię: Mieczysława

Wysłany: 2010-06-21, 15:00   

planuję przeczytac "Pamietnik", ale bardzo duzo mam tych planow a czasu bardzo malo.
w kazdym razie ogladalam i pamietnik i list w butelce i filmy mnie bardzo zachecily do przeczytania.

Marcheline  

Hiper wymiatacz

Lover of Beauty.

Wysłany: 2010-06-21, 15:27   

Lena, książka łapie za serce równie mocno, jak film. :)

annade  

User

Wysłany: 2010-06-23, 16:04   

Skoro tak chwalicie książki Sparksa, to może i ja się skuszę. :) Niedawno obejrzałam "The Notebook" i muszę powiedzieć, że film był poruszający. Mam nadzieję, że i na książce się nie zawiodę. :)

iskierka  

Wymiatacz

marzycielka.

Wysłany: 2010-06-23, 18:19   

przeczytałam "Pamiętnik", "Jesienna miłość", "Od pierwszego wejrzenia" i jestem w trakcie czytania jego książki pt: "Ostatnia piosenka". Najbardziej przypadła mi do gustu " Od pierwszego wejrzenia" ;)

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.

Imię: Klaudia.

Wysłany: 2010-11-05, 23:28   

Czekam na 'Pamiętnik' w bibliotece.
Przeczytałam 'Jesienną miłość' i '?lub'. Wzruszenie, rozczulenie i ten wielki romantyczny klimat.

Na 'Liście w butelce' zasnęłam. Przeczytam książke, może będzie znośniejsza.
A 'Pamiętnik' to cudowny film.

rozmarynowa  

Wymiatacz

Imię: Olimpia

Wysłany: 2012-07-07, 22:50   

Czytałam Pamiętnik, I wciąż ją kocham, List w butelce, Jesienna miłość, Wybór, ?lub i Ostatnia Piosenka. Po prostu uwielbiam, bardzo dobrze napisane wyciskacze łez. Oglądałam także stworzone do tej pory ekranizacje i moim faworytem jest Pamiętnik.

Sueno  

Stały User

Wysłany: 2012-07-10, 18:30   

Ostatnia piosenka była pierwszą jego książką jaką czytałam i bardzo mi się spodobała, przeczytałam ją potem jeszcze dwukrotnie i to ona zachęciła mnie do sięgnięcia po kolejne tytuły Sparksa. Kolejną po jaką sięgnęłam była Noce w Rodanthe jednak na tej się zawiodłam, nie przypadła mi do gustu. Mimo wszystko w najbliższym czasie planuję przeczytać Pamiętnik, tylko nie mogę na niego trafić w bibliotece :-x

Jimmy FoX  

VIP

Imię: Tomasz

Wysłany: 2012-07-10, 19:44   

Zabrałem sie swego czasu za I wciąż ją kocham. Przestałem czytać w połowie. Zanudziła mnie. Może innym razem, inna książka.

sHaky

User

Wysłany: 2012-09-21, 07:39   

Witam.Możecie mi polecić jakąś książkę od Pana Sparksa?Potrzebuję 1 tytuł z czasów współczesnych do prezentacji maturalnej i padło na tego Pana , tylko problem tkwi w tym że nie czytałem żadnych książek jego autorstwa.Temat brzmi "Różne kreacje zakochanego mężczyzny.Przedstaw , analizując wybrane teksty literackie."Książka "Pamiętnik" odpada , bo nie może sie powtarzać w klasie.

iknow  

User

Imię: Daria

Wysłany: 2012-09-21, 14:21   

polecam "Anioł Stróż", nawet przeczytać! bomba książka, trzyma w napięciu, zaskakuje ;) i do tematu będzie nadawała się w sam raz, psychopatyczna miłość i taka szczera! oraz "na zakręcie", również świetna! mężczyzna, ktory boryka się ze swoimi problemami, potrafi zaakceptować i pokochać dziecko swej ukochanej ;)

Shina96  

User

Happy Girl ^^

Imię: Asia

Wysłany: 2013-04-16, 12:25   

Czytałam "Jesienną Miłość" i "Anioł Stróż" i w obu się zakochałam. Bardzo mi się spodobał jego styl pisania i zdecydowanie zamierzam przeczytać kolejne jego książki.

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com